jocuri de noroc si violenta

du-te la ambasada Ro ,la consulat, explica in ce situatie esti, iti vor face acte si te pot ajuta sa ajungi in tara;
daca stai in casa nu rezolvi nimic
adeline
Postat pe 16 Februarie 2013 23:50
heartbit...accidental nu stiu daca chiar asa a fost eu imi doream copil de mult...nu ca imi doream cu el dar voiam eu sa am un bebelus...am avut mereu numa dezamagiri in dragoste si eu cum in zodia fecioarei sunt ,poate nu toate fecioarele sunt ca mine,mereu mi-am dorit sa imi intemeiez o familie si cum numa esecuri aveam,,,fostul tot dependent de jocuri fiind ...mi-am dorit un copil...care sa ma iubesca si sa il iubesc nedeterminat ...e totusi o greseala in aceasta dorinta pt ca un copil trebuie sa creasca cu ambii parinti...nu zic ca am facut asta intentionat dar nu mi-a parut deloc rau cand am aflat...nu ca imi puneam eu mare baza in el sau ca visam povesti...o consider in continuare binecuvantare de la Dumnezeu si ma bucur sa o am...ca poate destinu ii va rezerva o viata fara tatic nu e vina ei e vina lui pentru ca nu pretuieste ce are doar bucuria care jocurile i-o ofera...eu insa sunt pregatita sa ii fiu si mama si tata daca el mai face vreo greseala:)...
garbo_11169
Postat pe 17 Februarie 2013 12:28
draga mea cand un om te bate si langa el duci o viata de mizerie, aia nu este iubire. esti sigura ca din punc de vedere mental esti sanatoasa? Mi-am pus aceasta intrebare citind ceea ce tu ai scris si anume despre iubireat ta pentru acest ......hai sa ii spunem Om. Este demonstrat ca, dependenta de jocurile de noroc este o boala, ceva de care nu se scapa asa usor.Din putinii bani pe care ii iei poti sa traduci acel certificat si sa ii faci documente legale fetitei iar apoi mergi acasa drada mea . Intre ai tai se va gasi o solutie, acolo nu te asteapta nimic bun. In loc sa ai grija fetei si a ta trebuie , in plus sa ii porti si lui de grija. Si, pe deasupra mai este si porc. Da, asta e cuvantul corect.
pirania_1960
Postat pe 17 Februarie 2013 14:09
draguta acolo la voi nu exista ajutor socila?? daca esti acolo cu acte si si drept de munca dute la social sau la protectia femeii! stii foarte bine a esti ajutata,vei primi o locuinta de inceput precis cu o femeie sau inca 2 nu stiu exact cum este in germania,cunosc drepturile femeii aicea in Auastria,femeile sant ocrotite acolo.ia fata si dute spune totul ce face cu tine,spune ca te bate,spune ca joaca toti banii,ia o hotarare,,,ai facut acest pas pt o viata buna,dar copilu ce vina are ca tie nu ati merge relatia,,,,dute daca esti cu acte in regula la protectia femeii.cauta pe google bizircul de care apartii sau Amthausul.....ai tot viitorul in fata.....dute lasa-l dracului de turc..scuze ca ati spun dar ai facut o aleger foarte proasta alegand acest om de o alta cultura .renunta la el si apoi cautati un neamt,sant barbati de treaba...ati doresc succes,scriemi in privat daca doresti...ok...nu mai sta linga el 5 minute......copilu tau va fi in siguranta ,vei primi o locuinta sociala ,vai plati o chirie lunara pina la 200 euro,vei avea drepturi ,vei vedea ca ati va fi foarte usor daca faci acest pas.pina incepi la munca vei primi si Arbeitlosgeld. dute nu mai cugeta .
francisca
Postat pe 17 Februarie 2013 23:24
Daca ai luat decizia sa mai incerci si sa stai cu el tinind cond de faptul ca te altoieste....si tu ii mai acorzi alte sanse eu zic macar sa iei niste cursuri de autoaparare sa dai tu prima asa prveventiv...Oare lui i-ar place ca tu vad ca te consolezi cu ideea.Asa spera si betivul cind bea din ce in ce mai mult ,sa se simta mai bine...........pina moare de ciroza.
Sper sa te gindesti ca acum nu esti numai tu ci si cea mica de care trebuie sa ai grija.
fengari
Postat pe 18 Februarie 2013 21:53
buna.ma numesc robert.sunt din bucuresti.am citit povestea ta,si intradevar te confrunti cu o problema destul de delicata.pot sa-ti spun si eu o intrebare?ok.pentru ce induri toate astea?pentru copil?daca nu iei o hotarare inteleapta pt tine si copilul tau ,o sa regreti mai tarziu ca ai lasat timpul sa se scurga pe langa tine.si eu am fost dependent de cazinouri si pot spune ca 95%sunt pe drumul cel bun,si stii de ce?pentru ca am o sotie care ma inteles.i-am explicat situatia cu care ma confrunt si stii ce mi-a zis?(gandestete ca ai o familie,ai o casnicie un copil,si e pacat sa pierzi totul pentru patima jocurilor de noroc).si a zis un adevar.sotul tau nu va face decat sa piarda tot.vreau sa tinem legatura si sa te pot sfatui mai mult.daca e sa-mi spun povestea mea despre patima asta si cum am renuntat,mi-ar trebui o saptamana sa-ti povestesc.dar sincer vreau sa te ajut,fara nici un fel de pretentii.eu spun ca peste o saptamana vei vedea o imbunatatire in propriile tale puteri.pe sotul tau nu il poate ajuta nici psihologul nici preotul,singurul care il poate ajuta este EL SI FAMILIA LUI.

mail robertconstruct1992@yahoo.com
robertjuan
Postat pe 19 Februarie 2013 02:39
Spui ca locuiesti in Germania? pai si de E bay kleinanzeigen ( e un site ) nu ai auzit? gasesti acolo de la lume ce nu le trebuie: aragaz canapele, mese scaune covoare tot ce iti trebuie fara sa platesti nimic sau poti sa dai eventual o punga de cafea. Ma mir ca intr-un an jumate nu ti-ai facut nicio cunostiinta... adica chiar asa...pe nimeni??? Ai stat numai in casa? parerea mea despre topic este sa astepti sa-ti intre banii si cu o zi inainte sau chiar in ziua respectiva sa il lasi singurel, iti iei fetita si il saluti din mers! Sanse ai sa reusesti, plus sa nu uitam ca si aici sunt centre de ajutorare pentru victimele violentei domestice, ce te costa sa dai un search pe Google? :)
BAM_BAM
Postat pe 21 Februarie 2013 19:05
Buna draga mea,imi pare rau pt situatia prin care treci!Cand iubesti faci sacrificii pe care altii nu le inteleg(oameni individualisti)si te lasi dusa de val fara nici o putere.Dar ,incearca sa-ti spui ca va fi bine pentru fetita care ti-ai dorit-o atat de mult.Ai crezut ca o sa fie bine,ca omul acela va fi in stare sa tina o familie.Esti convinsa ca nu mai exista recuperare pentru el.Si stii de ce?Pt ca nu va iubeste absolut deloc.Stiu ca te poti mobiliza,sa-ti iei copilasul si sa "bati" la usile competente sa te ajute.Sa nu-ti fie rusine,deloc,in acea tara nu e ca la noi.Femeia are multe drepturi de care tu ar trebui sa profiti din plin.SIMT CA NU O SA FII O CAUZA PIERDUTA ,DOAR TREBUIE SA AI INCREDERE IN TINE!
ALINTATATURA
Postat pe 23 Februarie 2013 09:48
"Spui ca locuiesti in Germania? pai si de E bay kleinanzeigen ( e un site ) nu ai auzit? gasesti acolo de la lume ce nu le trebuie: aragaz canapele, mese scaune covoare tot ce iti trebuie fara sa platesti nimic sau poti sa dai eventual o punga de cafea."

Tu vorbesti baloane de obicei ? E_bay e un fel de licitatie. Preturile pleaca de la un euro. Daca ai noroc ,pricepere si un calculator rapid,poti sa cumperi ieftin......Dar sa "dai eventual o punga de cafea" (si aia goala dupa capul tau sec),in nici un caz.
Rotty
Postat pe 23 Februarie 2013 10:15
si nici lui gogu nu trebe sa ii dai nimic cind cauti....da' amazon iti trimite cite o canapea doar daca ii iei fursecuri, altfel nu se imprieteneste cu tine....
quasaria
Postat pe 23 Februarie 2013 12:30
multumesc bam_bam am gasit site-ul si e chiar asa cum ziceai tu...greu de crezut dar asa e intradevar:)...rotty scrie pe google ebay kleinanzeigenn si uitate in coloana din stanga jos ai zu verschencken ..acolo gasesti multe lucruri paturi dulapuri de toate unele le da si pentru o punga de harribo:))..altele pe moca...e alt site nu k ebay-ul normal....acesta e ebay kleinanzeigen si nu e cu licitatie...multumesc mult bam_bam
garbo_11169
Postat pe 23 Februarie 2013 17:16
Partea aia nu o stiam . Ma bucur pentru tine daca se poate. O sa ma uit vreodata din pura curiozitate. Poate gasesc sa-mi dau patul din dormitor pentru o ciocolata Milka.
Rotty
Postat pe 23 Februarie 2013 17:23
uite aici o canapea......http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/couch-mit-sessel-und-schlaffunktion/102827139-192-18689?ref=search
garbo_11169
Postat pe 23 Februarie 2013 17:44
sau aici ai dormitor complet moca:) http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/komplttes-schlafzimmer-nur-1-jahr-alt-zu-verschenken-aber-schnell/97530595-192-5257?ref=wl
garbo_11169
Postat pe 23 Februarie 2013 17:50
Si cu transportul cum faci ? Sper ca-ti dai seama ca nu-ti livreaza la domiciliu...
Rotty
Postat pe 23 Februarie 2013 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O decizie dificila 98 De la: maria_32 29 Aprilie 2015 20:17
dati-mi si mie un sfat fetelor 7 De la: fleurdelis 3 Mai 2010 21:03
Secretul casniciei perfecte 532 De la: sophia 2 Iunie 2010 14:12
Vesnica problema: Olita 36 De la: Ludmila28 18 Iulie 2012 11:25
DESPRE COPII 6 De la: grill 9 Iulie 2012 16:07
Setari Cookie-uri