Oare nu-i place sa fie cu mine?!

eu asta am intrebat prima data daca e avocant pledant.
Ups, bine ca mi-am amintit sa imi sun avocatul!

971 - in concluzie, si concluzia o tragi singura: asculta asta: http://www.youtube.com/watch?v=ynM7bia4BkQ
Orice relatie care iti permite sa fii TU, si sa dezvolti ceea ce esti tu - indiferent ce esti - e o relatie minunata cu cineva care te iubeste. Nu cred in "corectari". Cind incepe sa te "ajusteze" si sa iti dea directive cum sa fii si cum sa vb si cum sa te porti e clar ca exista incompatibilitati - si urmeaza compromisuri. Pe care le poti sau nu le poti duce. Atit.
Cind ai injurat ar fi putut sa fie ingrijorat si sa te intrebe e care e problema, iubito? - in fond injurai cu un motiv.
Nu sa iti spuna taci, iubito - indiferent ce oi fi patit, vezi ca strici echilibrul si imaginea idilica de papusa de portelan pe care vreau sa o am linga mine. Nu conteaza ca tu aveai altceva de spus...

Idem: se duce in club. Se simte bine? E relaxat? E o parte frumoasa a vietii lui? De ce nu te bucuri pentru el? Tu sustii ca iubesti? Sau doar ca si tu cauti un tipar?
quasaria
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:26
Poi daca se'nmoaie.......io cred ca o dresat-o deja.
79...ia intra tu oleaca mai catza in el sa vezi cum se'nmoaie si 'mnealui ca prea joaca teatru baiatu'....iti zac io.Spunei cum ca tu ca femeie esti pudica numa acuma ca sunteti prieteni dar can s-o invechi relatia devii scorpie....sa vezi cate sentimente starnesti la el si il si clatini/ pi bune.
Si sti de ce?... cum nu stii?.....findca voi femeile aveti o limita a suportabilitatii cam scurta....na. si di cat sa plece cu coada intre picioare pisti 4 luni si sa-ti vina si plodu' din contactu 1/sapt. .....mai bine intra tare....sa vezi cum o cauta pi aia dinaintea ta
Fss_ssu
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:42

hai, ca mor dreak de ras. ...si fata-i necajita.
esme
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:48
Q, nu contest ce spui tu, pt ca da, ai dreptate. Cand sunt cu el, ma simt eu. Imi place sa aiba grija de mine, sa ma rasfete, come on, who doesen't?! Si da, nu exista schimbari radicale, dar exista slefuiri, care rezulta din compromis. Nu poti schimba materialul, dar te poti juca cu forma. Eu, ca sa fiu sincera (si modesta :p) sunt o papusa. Toata lumea ma percepe asa, si nu ma deranjeaza. Asa sunt eu, asa m-au crescut ai mei, nu ma voi schimba, cu atat mai mult nu la 27 ani, cand am deja o gandire si niste idei proprii formate. Cel mult pot fi modelate, dar atat! Nu vad nimic rau in a ma privi asa, si a se comporta cu mine asa, atata timp cat stie ca oricand pot sa scot ghearele (zilele trecute mi-a zis ca precum o leoaica ca si comportamet si atitudine :p, si a zis-o in urma unei mici discutii pe care am purtat-o).
In ceea ce privste partea cu injuratul, intr-adevar, nu-i frumos, nu o fac de fel, si este ceva vulgar, si daca nu-i place, un motiv in plus sa n-o fac. In fond, vorbeam mai devrme despr compromis. Mi se pare un pret prea mic de platit pt felul in care se comporta cu mine. Sunt o regina, vreau sa fiu tratata ca atare, si da, vreau un rege, la randul meu. Desigur, treaba cu bolul, chiar ma enerveaza, nu inteleg d ce o face. Si sper sa nu se agraveze posesivitatea asta a lui, si aerele de dominator, pt ca se anunta scantei si frictiuni.

Legat de club, nu zic sa nu se duca, dar vreau sa ma ia si p mine! Macar sa vad si eu ce face pe acolo, cum se distreaza, sa-l vad cum se desfasoara si-n alt mediu. De aceea intreb, e devreme inca sa vin cu pretentii de genul asta?
garbo_10179
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:48
Q, o bila alba tie.
nimic nu ar putea echivala o atare vigilenta... trophy wife. deh, el e rege... asadar, oricine e langa el, tre sa fie ditai regina. nu exista privilegiu mai presus de asta. ia stati, voi, oricare altele, la rand!
esme
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:54
spune-i ca te-ai bucura sa mergi intr-un club: e o dorinta a ta, nu "o pretentie" asupra lui.

Mi-am dat seama cam ce gen esti din ce ai scris, de aia am fost evaziva cam la fiecare postare: "daca TIE iti convine" "daca pentru TINE e ok"... etc.
Problema e chiar sa fii si sa ramai asa. Nu doar sa pari si sa te schimbi ulterior - asa cum denota intrebarea "e inca prea devreme". Intotdeauna o sa fie prea devreme!
El ceea ce vede acum vrea sa aiba - nu ceea ce o sa devii tu dupa ce o sa te simti "indreptatita".
quasaria
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:55
...nu, nu-i devreme...
eu am plecat deja;))
NB!

Esme, nu muri scumpo......ti rog fr. :*
Q tu cu diferenta di fus...cred ca esti bine merci! ;) :*
NB!
Fss_ssu
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:56
eu, cu fusul meu, abia incep sa torc!

nb.
quasaria
Postat pe 26 Ianuarie 2013 01:06
Mie-mi place cum sunt, si clar nu ma voi schimba. Iar daca asta inseamna sa fii trophy wife...well ok. :) Mie-mi place sa ma simt iubita, rasfatata, protejata, bibilita. De fapt, aici este o problema a societatii de azi. Femeile au uitat sa fie femei, in dorinta lor de emancipare. Si cand zic femeie, o zic la modul cel mai feminin, lipsit de vulgaritate, plin de candoare, pudosre si spiritualitate. De ce nu si-ar dori un barbat o astlfel de femeie langa el tocmai datorita acestor calitati? Doar pt ca majoritatea sunt altfel?! Tocmai acest lucru ii da caracterul de unicitate.

Dar, on topic, intr-o relatie lucrurile evolueaza, nu raman asa cum sunt acum. e clar ca se vor schimba, important este sa existe sincronizare, sa nu fi fotate lucrurile. Noi am evoluat mult, fata de cum eram la inceput. Nu poti sa dai buzna in viata unui om doar pt ca te crezi indreptatita sa faci asta, pt k esti femeie si ai drepturi. Exact asta vreau eu sa nu fac, sa nu fortez, pt ca am realizat ca obtin mult mai mult de la el cand se face cum vrea el, decat daca trag de el.
garbo_10179
Postat pe 26 Ianuarie 2013 01:15
detest generalizarile. Si teoriile de salon despre "societatea de azi". Societatea de azi ca si cea de ieri, ca si cea de maine, e formata din oameni cu diverse idei fixe. Doar ideile lor fixe difera in timp: nu oamenii in sine.
Idem: unicitatea: sorry ca te dezamagesc: indiferent ce ai face esti la fel de "unica" precum oricare alta.
Dar sa trecem peste si sa ajungem la definirea trophy wife: vrei opinia mea? Fine. Daca il iubesc pe x pe ala il iubesc, chit ca stau in drum si il sterg de praf (btw, pot si asta!) si nu iubesc mai mult globul in care ma tine x decit globul lui y, care n-are la fel de multe carate si si-a si zgariat Jaguarul in care ar trebui sa ma simt regina. Sesizezi diferenta?
Daca primeste telefoane neplacute, prefer sa imi spuna daca are o problema si sa incercam impreuna sa gasim o solutie - pentru ca IL IUBESC si vreau sa ii fie bine lui! - decit sa isi inchidatelefonul ca ma deranjeaza, disturba si lesina mamitzica. O ia cu dureri la linguritza.
Sintem fiinte complementare - nu inferioare sau superioare. Diferentele dintre barbati si femei nu se numara in imposibilitati, fragilitati si handicapuri. Asta e problema cu pisi, in general: confunda a fi femeie cu a avea vreun handicap grav. Nu poate gindi, nu poate trai autonom, nu poate ajuta oamenii pe care ii iubeste, necesita pampering continuu si protectie. E in carucior? Cu creierul la borcan? Probabil nu. Dar n-ar fi vreo diferenta.
Singurul motiv valabil pentru care un biet om si-ar lua asa ceva in casa si nu un pet consacrat cu blana si patru picioare, de exemplu o pisica, sau un bichon maltese, e incompatibilitatea sexuala dintre rase. In rest....
quasaria
Postat pe 26 Ianuarie 2013 01:29
Consider ca sunt 2 lucruri complet diferite in a nu putea avea grija de tine, si a alege sa aiba grija de tine. Nu ma face cu absolut nimic inferioara, dimpotriva. Barbatul si femeia nu sunt construiti la fel. Barbatul, de cand lumea, a fost cel care a avut grija de familia lui. De aceea este mai masiv, mai puternic ca femeia. Iar aceste trasaturi sunt bine intiparite in
ADN-ul nostru. Barbatului ii place sa aiba grija sa se simta puternic, sa se simta barbat, iar femeia instinctiv e atrasa de cei puternici, intrucat ii confera acel sentiment de securitate. Eu aleg sa aiba grija de mine, si nu ma refer la partea materiala, cum faci tu aluzie. Asta nu inseamna ca nu-i pot oferi sprijinul de care are nevoie si nu se poate baza pe mine intr-o problema, ci imi asum feminitatea si mi-o promovez. Stiu ca ma pot descurca, am incredere-n fortele mele, de ce trebuie sa mai demonstrez acest lucru si altcuiva? Si el stie asta, dar nu-l impiedica sa se comprote cu mine ca si cum as avea nevoie de el, sa aiba grija de mine. Asta referitor la trophy wife. Nu mi se pare nimic rusinos, sau umilitor. Sunt o regina, vreau sa se comporte cu mine ca atare. Iar acest statut, este perfect compatibil cu cel d papusa.
Rferitor la societate, te comtrazic si aici. :) oamenii au devenit din ce in ce mai inumani, mai egoisti, individualisti. Celula de baza a societatii, familia, nu mai are aceeasi valoare, nu mai este respectata, suntem dispusi sa renuntam la ce avem mult mai usor, doar pt ideea ca va fi mai bine cu vecinu/a. Este din ce in ce mai greu sa-ti gasesti un partener, tocmai datorita unei supraestimari a valorii, a incapacitatii femeii moderne de a fi femeie, si a barbatului de a-si asuma responsabilitati (tocmai pt ca a vazut ca acestea pot fi asumate si de femei). Deci da, societatea este alta, si nu una mai buna.
Si da, toate suntem unice. Atat ca unele sunt mai bune decat celelalte.
garbo_10179
Postat pe 26 Ianuarie 2013 02:11
"mai buna" e interpretabil. La un concurs de spalat wc-uri, probabil maj. femeilor ar fi "mai bune" ca mine. N-am eficienta la frecat cu tix. Asta e. Nu sint "buna" dp asta de vedere... Probabil nici tu nu esti?
Daca te dai doi pasi in spate probabil sesizezi similaritatile dintre comediile sociale actuale si cele anterioare. Ai vazut vreo nunta? Ei bine, dansurile alea-ritual cu ce se deosebesc de triburile de indieni care topaiau in jurul focului si ardeau papusi voodoo ca sa atraga norocul? Cu nimic. Si aia trebuiau sa poarte sapte pene. Neaparat sapte. Si mireasa tb. sa poarte rochie alba. Neaparat. Si ginerica puternic. Si ea neajutorata.
Dar ca sa constati asta trebuie sa te dai doi pasi in spate - sau in fata - si sa te detasezi cumva de bagajul de fixisme cu care ne indopam copiii de cind se nasc. Greu....

"Barbatului ii place sa" - si de unde stii? Cine e "barbatul" - si ce trasaturi finite are el, ca eu definesc individuals, da' zau ca pe "barbatul" universal nu il definesc? L-ai vazut tu undeva?
Seamana mai mult cu Freud, cu Obama, Jean Paul Sartre sau JP Gaultier? Sau e vreun produs alchimic de naked chef si gardener of the year?
Ce poti sa spui despre "barbatul" - care sa ii defineasca pe toti?!

Cam acelasi lucru pe care poti sa il spui despre "femeia" care sa ne defineasca pe toate.

Si ambele etichete sint ale ochelarilor tai, nu ale lumii inconjuratoare...
quasaria
Postat pe 26 Ianuarie 2013 02:46
Raportat la comparatia pe care ai facut-o cu triburile indiene, sa stii ca acolo familia e familie, si este cea mai importanta. Exista valori si moralitate, virtutii care nu se mai regasesc in societatea noastra atat de "evoluata".. fii convinsa ca spiritual vorbind, acei oameni au o bogatie la care cei ca noi doar viseaza.

Omul nu are nevoie de multe pt a fi fericit, dimpotriva. Noi ne complicam existenta, tocmai prin renuntarea la anumite obiceiuri, dogme, idei fixe, cum vrei tu sa le numesti, care in final nu ne aduc decat nefericire, singuratate si muuulte frustrari (si nu numai, dar intru in alta discutie). si de ce facem asta?! pt ca suntem prea buni. Asa ca acele triburi se bucura de tot respectul si aprecierea mea. Chiar daca au nevoie de fix 7 pene. O fi ceva in capul lor, nu trebuie sa respingem doar pt ca nu suntem capabil sa intelegem.

De asemenea, conform teoriei tale, nu exista trasaturi definitorii pt barbati si pt femei. Asta inseamna ca suntem toti la fel? Barbatul si femeia se completeaza. Incepand cu anatomia si finalizand cu felul de a fi.

Femeile, respectiv barbatii, ca grup, au doar trasaturi comune, puncte comune (aspectele punctate in postarea anterioara si care nu cred ca necesita argumentare) La care se adagua restul trasaturilor care ajuta portretizarea unui individ. Este o chestiune de nuanta. Nu am zis ca toti sunt la fel, am zis doar ca baza e aceeasi. Si e scrisa in ADN.

Iar in final, toti speram la acelasi lucru. -fericirea absoluta, care nu poate fi atinsa decat in 2.
garbo_10179
Postat pe 26 Ianuarie 2013 04:21
nu e nimic "argumentat" in tot ce scrii - sint doar niste incrincenari in niste tipare.
Poti defini TIPAR?
Poti gindi in afara conceptului de familie?
Poti concepe ca pentru mormoni familie inseamna sapte femei si un barbat, pentru hindusi la fel, pentru musulmani inseamna doar barbatul si niste vietuitoare pe linga casa pe care poate sa le omoare cum are chef... ca pentru indienii sus mentionati existau sacrificii umane, etc?

Si poti concepe ca fiecare avea/are legile lui fixe care dp de vedere al altcuiva erau la fel de absurde cum sint pt altii predicile tale despre familie? Bati pina acolo?
Si, daca da, atunci pe de baza generalizezi si emani concluzii "universale"?

Daca iti spune cineva sa o omori pe mama-ta, ca asa se face la triburile kk din cucuieti, e ok, are dreptate? Din punctul lui de vedere, are! Poate pt ala aia inseamna familie, nu?

Ai vreo idee oricit de prapadita, de vaga, despre diversitate? Despre diversitatea reala, nu aia din sloganuri? Ai intilnit oameni cu alt background, alta cultura, alte traditii, ai incercat sa ii intelegi - la nivel teoretic, si sa "compari dreptatile"?

Singurul lucru COMUN pentru toti barbatii si singurul comun pentru toate femeile de pe lumea asta este structura aparatului reproducator.
Daca tu doar la asta te reduci esti indreptatia sa consideri ca semeni perfect cu restul.
Numai ca restul reprezinta MULT mai mult decit o bucata de carne irelevanta - si se pare ca asta nu percepi. Nu acolo e sufletul si nu acolo e creierul. Sint putin mai sus de buric.

Oricum, remarcabil efortul de a-ti da singura dreptate. Iti admir aplombul, comparativ cu cit de puerile si marcate de inhibitii sint postarile anterioare cu "papusa" si "regina". Fie-mea are 6 ani si ar umfla-o si pe ea risul daca ar auzi asa ceva. A depasit si etapa cu "printesa" de vreun an. Dar si tu evoluezi.
E unul dintre motivele pentru care m-a amuzat discutia.

Acum, ma scuzi, tb sa plec sa imi plimb copilul. E o activitate absolut feminina.
quasaria
Postat pe 26 Ianuarie 2013 09:21

De la: garbo_10470, la data 2013-01-25 21:35:18
De la: burst4x, la data 2013-01-25 21:18:44
De la: garbo_10470, la data 2013-01-25 21:10:13
De la: burst4x, la data 2013-01-25 20:18:21
De la: esme, la data 2013-01-25 20:05:38
da, jenico, mai ales pe capsor. ;)
hahaha!


Draga mea, daca ti-l doresti, sterge-ti repejor contul de pe site-ul asta si fugi de aici cat te tin picioarele de repede... Aici vei gasi absolut toate argumentele impotriva a ceea ce iti doresti. Ma repet, dar trebuie sa ma ascund si eu ca vine miezul noptii, nu cauta problemele acolo unde nu sunt. Din tot ceea ce ai scris baiatul este OK. Drobul de sare... exista in mintea majoritatii oamenilor, impinge-l dracu' in spate si traieste-ti povestea de iubire. Nimeni nu iti poate garanta ca va fi mirobolant pana ce moartea va va desparti dar, din ceea ce povestesti, ai acum o poveste frumoasa de dragoste. Multe dintre cele care te vor povatui sa fi atenta numau avut parte de asa ceva. Deci, eu zic 'fugi' dar nu de el ci de ideile toxice de pe site-ul asta


tu care esti membru doar de doua luni, incepi sa dai ordine? sau esti sub acoperire? ca sa nu mai zic, cit de mult seamana textele tale cu unele aparute prin alte site-uri. e cam mult pt un incepator.


refrazare on topic. lipsa puelei naste monstri... :) tzuc


FELICITARI, AI CURAJUL SA RECUNOSTI ! ACUM STIM DE CE ESTI UN ASA MONSTRU.[/quo
!!!!!
garbo_10470
Postat pe 26 Ianuarie 2013 09:33

Apropo de "galaxia iubirii" 79 :

"a urcat un om in Cosmos,
cu ce stie si ce-l doare.
si de-acolo, din adancuri,
n-are cum sa mai coboare."...urmeaza procedeul de "modelare"(tu ziceai)

...eu zic:) :orice ajutor adus individului este un deserviciu adus speciei.
Ramane de vazut!
Zi cum va doriti.
Fss_ssu
Postat pe 26 Ianuarie 2013 15:13
De la: garbo_10470, la data 2013-01-25 22:07:46
De la: garbo_10470, la data 2013-01-25 21:46:36
De la: burst4x, la data 2013-01-25 21:18:44
De la: garbo_10470, la data 2013-01-25 21:10:13
De la: burst4x, la data 2013-01-25 20:18:21
De la: esme, la data 2013-01-25 20:05:38
da, jenico, mai ales pe capsor. ;)
hahaha!


Draga mea, daca ti-l doresti, sterge-ti repejor contul de pe site-ul asta si fugi de aici cat te tin picioarele de repede... Aici vei gasi absolut toate argumentele impotriva a ceea ce iti doresti. Ma repet, dar trebuie sa ma ascund si eu ca vine miezul noptii, nu cauta problemele acolo unde nu sunt. Din tot ceea ce ai scris baiatul este OK. Drobul de sare... exista in mintea majoritatii oamenilor, impinge-l dracu' in spate si traieste-ti povestea de iubire. Nimeni nu iti poate garanta ca va fi mirobolant pana ce moartea va va desparti dar, din ceea ce povestesti, ai acum o poveste frumoasa de dragoste. Multe dintre cele care te vor povatui sa fi atenta numau avut parte de asa ceva. Deci, eu zic 'fugi' dar nu de el ci de ideile toxice de pe site-ul asta


tu care esti membru doar de doua luni, incepi sa dai ordine? sau esti sub acoperire? ca sa nu mai zic, cit de mult seamana textele tale cu unele aparute prin alte site-uri. e cam mult pt un incepator.


refrazare on topic. lipsa puelei naste monstri... :) tzuc


BINE, MONSTRULE, AM INTELES DE CE ESTI ATIT DE INVERSUNAT. DACA N-AI, N-AI, ASTA E.




garbo_10470
Postat pe 26 Ianuarie 2013 22:31
De la: burst4x, la data 2013-01-25 21:18:44
De la: garbo_10470, la data 2013-01-25 21:10:13
De la: burst4x, la data 2013-01-25 20:18:21
De la: esme, la data 2013-01-25 20:05:38
da, jenico, mai ales pe capsor. ;)
hahaha!


Draga mea, daca ti-l doresti, sterge-ti repejor contul de pe site-ul asta si fugi de aici cat te tin picioarele de repede... Aici vei gasi absolut toate argumentele impotriva a ceea ce iti doresti. Ma repet, dar trebuie sa ma ascund si eu ca vine miezul noptii, nu cauta problemele acolo unde nu sunt. Din tot ceea ce ai scris baiatul este OK. Drobul de sare... exista in mintea majoritatii oamenilor, impinge-l dracu' in spate si traieste-ti povestea de iubire. Nimeni nu iti poate garanta ca va fi mirobolant pana ce moartea va va desparti dar, din ceea ce povestesti, ai acum o poveste frumoasa de dragoste. Multe dintre cele care te vor povatui sa fi atenta numau avut parte de asa ceva. Deci, eu zic 'fugi' dar nu de el ci de ideile toxice de pe site-ul asta


tu care esti membru doar de doua luni, incepi sa dai ordine? sau esti sub acoperire? ca sa nu mai zic, cit de mult seamana textele tale cu unele aparute prin alte site-uri. e cam mult pt un incepator.


refrazare on topic. lipsa puelei naste monstri... :) tzuc


si datorita acestui motiv te-ai descris astfel , citez " eu sunt acela care, daca m-ai intilni, te-as face sa regreti oricare dintre barbatii de care te-ai despartit inainte ."
in toate halucinatiile tale mai ai si sclipiri de adevar sau momente de ratacire cind recunosti adevarul.

ti-ai cam luat concediu medical. o eugenie la sase ore si vei fi apt sa faci pe desteptul.
garbo_10470
Postat pe 26 Ianuarie 2013 22:50
De la: burst4x, la data 2013-01-25 21:18:44
De la: garbo_10470, la data 2013-01-25 21:10:13
De la: burst4x, la data 2013-01-25 20:18:21
De la: esme, la data 2013-01-25 20:05:38
da, jenico, mai ales pe capsor. ;)
hahaha!


Draga mea, daca ti-l doresti, sterge-ti repejor contul de pe site-ul asta si fugi de aici cat te tin picioarele de repede... Aici vei gasi absolut toate argumentele impotriva a ceea ce iti doresti. Ma repet, dar trebuie sa ma ascund si eu ca vine miezul noptii, nu cauta problemele acolo unde nu sunt. Din tot ceea ce ai scris baiatul este OK. Drobul de sare... exista in mintea majoritatii oamenilor, impinge-l dracu' in spate si traieste-ti povestea de iubire. Nimeni nu iti poate garanta ca va fi mirobolant pana ce moartea va va desparti dar, din ceea ce povestesti, ai acum o poveste frumoasa de dragoste. Multe dintre cele care te vor povatui sa fi atenta numau avut parte de asa ceva. Deci, eu zic 'fugi' dar nu de el ci de ideile toxice de pe site-ul asta


tu care esti membru doar de doua luni, incepi sa dai ordine? sau esti sub acoperire? ca sa nu mai zic, cit de mult seamana textele tale cu unele aparute prin alte site-uri. e cam mult pt un incepator.


refrazare on topic. lipsa puelei naste monstri... :) tzuc


ecce monstrul . prototipul lansat pe piata ca o tzatza....tz..tz,..tz 4x4
garbo_10470
Postat pe 29 Ianuarie 2013 14:30
De la: garbo_10179, la data 2013-01-25 20:22:08
De la: burst4x, la data 2013-01-25 19:48:08Nu pot sa nu fiu un pic rautacios...

Parea mea din exterior. Ai o relatie super misto. Asa cum este acum.


Nu-mincaut probleme, asta clar nu! Imi place relatia mea extm de mult, imi place de nespus de el si poate gresesc, dar sunt genul care-l pune pe un piedestal pe partener, si vreau sa-l fac fericit si multumit, asa cum sunt eu. :) si ma intreb daca-i chiar place sa fie cu mine, si daca da, de ce nu mai des? De ce doar 1/sapt? El mi-a mai spus ca datorita stilului de viata pe care l-a dus, a fostei relatii, a devenit mai rece, mai calculat, ca nu se mai poate arunca cu capul inainte, si ca nici sexul nu i se mai pare ceva nemaipomenit, ca acum are alt sistem d valori si cauta altceva.
Nimic de spus, dar eu? Nu ma doresti decat spiritual? Fizic nu? Aici e probelma...


esti prea timida in pat..spui ca l-ai atins doar o data. a face deagoste nu inseamna doar sa astepti sa vina el cu initiativa si de a ,,sta,, docila dedesupt. te-ai gandit ca partidele voastre de sex sunt prea cuminti? nici un barbat nu e lesinat dupa ceva cumintel in pat..poate de asta sexul e rar la voi. fii mai dezinhibata, e doar iubitul nu, nu?
MARILENA_25
Postat pe 2 Februarie 2013 08:13
Cred ca-i o relatie in care diplomatia este suprema. Tu esti "minunata", iar el nu-ti stie adevaratele doleante, doar pentru ca-ti este mai usor sa le expui pe un forum, decat lui personal...

Dati-i autenticitate legaturii voastre, fiind voi si discutand exact ce va trece prin cap. Relatia intima va fi si ea reala, apoi.
magdabeauty
Postat pe 2 Februarie 2013 09:06
Salut
Vad ca din cele relatate de tine esti fericita si totusi nu,atunci vin eu cu o alta intrebare si te intreb cinstit(sincer)ce vrei de fapt de la viata?Ai un om care TE IUBESTE cu adevarat,ai o relatie care multe femei si-o doreste iar tu esti cea care se plange.Poate ca mai vrea si el sa fie cu prietenii lui,poate ca nu vrea sa te copleseasca prea mult sau sa iti dea impresia ca k te acapareaza in totalitate,sunt convins ca vrea sa iti mai dea si libertatea de a vb,de a te gandi la ce vrei sa faci si cum vrei sa faci si poate ca e si putin vina ta ptr ca tu l-ai invatat de la inceput sa te "posedeze",nu sunt barbati perfecti cum nici voi femeile nu sunteti perfecte dar felul in care se exprima si cum se comporta poate ca ar trebui sa iti dea tie de gandit care e vinovatul si care nu,ca sa nu iti mai zic ca asa suntem noi barbatii mai orgoliosi si cu EU-ul acela de a fi noi cei care conducem dar si asa tot nu vad care e supararea ta,de ce te tot agiti?Mai gandeste-te ptr ca in viata nu poti sa ai tot fie chiar daca ai fi cel mai bogat om de pe Planeta.Ai tot ce e mai frumos in viata,o DRAGOSTE SINCERA SI FRUMOASA atunci pastreaz-o si nu mai face atatea ifose,pana la urma tot tu vei fi care vei pierde si vei regreta iar leii asa sunt ei mai posesivi,se dau mari si tari dar de fapt sunt niste puisori pe care poti sa ii manevrezi cum vrei tu doar trebuie sa stii cum atat.gandeste-te bine
angelene411
Postat pe 2 Februarie 2013 09:24
Este clar ca nu stii ca barbatii sunt romantici dar dominatori. Subtil te invata sa fii a lui si numai a lui. Depinde ce-ti doresti tu. O relatie sexuala din care sa castigi experienta sau o relatie de iubire in care sexul sa vina de la sine din dorinta ambilor. Incearca sa asculti si sa vezi mai incolo de aparente.S-ar putea sa fii uimita cat de sensibil si speriat este el, iar atunci poate vei trai o iubire frumoasa, perfecta pentru voi . Barbatii sunt la fel ca noi numai ca nulasa sa se vada pentru ca..........sunt barbati. Nu refuza babatul care are grija de tine, care te intampina care te apreciaza si incurajeaza. Poate esti prea tanara sa ai rabdare dar merita sa incerci si o sa ai experiente sufletesti si fizice sublime.
elisabetaachim
Postat pe 2 Februarie 2013 09:40
Eugenia, ma uimesti cit de repede lasi garda jos, aici dam doar un sfat din punctul nostru de vedere oricum fiecare face asa cum il taie capu sa zic asa...nu cred ca cineva de pe aici care a cerut oarece ajutor a si facut asa cum i sa spus, trebuie sa fii detasata de restul si sa spui ceea ce ai de spus pur si simplu, nimeni nu este mai educat ca altul sau mai destept decit altul, doar ne laudam cu aceste calitati carora unora le cam lipseste cu desavirsire...revenind la topic ... din ceea ce spui tu multi dintre noi putem interpreta asa cum dorim si sa fim putin ironici cu problemele unora, parerea mea e ca acolo in pat ar cam trebui sa iei putin taurul de ...coarne si sa fii tu cea care conduce jocul spre fericire,extaz. Cind sunte-ti goi in pat cred ca vorbele sunt de prisos, trebuie sa fii si tu mai activa, poate e necesar ca tu sa dai scanteia distractie si a transpiratiei, sunt doar parerile mele si daca vrei sa le urmezi bine de bine daca nu poti sa le ignori. Cu sinceritate Cristi.
Cristian_Vizitiu_1
Postat pe 2 Februarie 2013 11:54
De la: quasaria, la data 2013-01-26 09:21:08nu e nimic "argumentat" in tot ce scrii - sint doar niste incrincenari in niste tipare.
Poti defini TIPAR?
Poti gindi in afara conceptului de familie?
Poti concepe ca pentru mormoni familie inseamna sapte femei si un barbat, pentru hindusi la fel, pentru musulmani inseamna doar barbatul si niste vietuitoare pe linga casa pe care poate sa le omoare cum are chef... ca pentru indienii sus mentionati existau sacrificii umane, etc?

Si poti concepe ca fiecare avea/are legile lui fixe care dp de vedere al altcuiva erau la fel de absurde cum sint pt altii predicile tale despre familie? Bati pina acolo?
Si, daca da, atunci pe de baza generalizezi si emani concluzii "universale"?

Daca iti spune cineva sa o omori pe mama-ta, ca asa se face la triburile kk din cucuieti, e ok, are dreptate? Din punctul lui de vedere, are! Poate pt ala aia inseamna familie, nu?

Ai vreo idee oricit de prapadita, de vaga, despre diversitate? Despre diversitatea reala, nu aia din sloganuri? Ai intilnit oameni cu alt background, alta cultura, alte traditii, ai incercat sa ii intelegi - la nivel teoretic, si sa "compari dreptatile"?

Singurul lucru COMUN pentru toti barbatii si singurul comun pentru toate femeile de pe lumea asta este structura aparatului reproducator.
Daca tu doar la asta te reduci esti indreptatia sa consideri ca semeni perfect cu restul.
Numai ca restul reprezinta MULT mai mult decit o bucata de carne irelevanta - si se pare ca asta nu percepi. Nu acolo e sufletul si nu acolo e creierul. Sint putin mai sus de buric.

Oricum, remarcabil efortul de a-ti da singura dreptate. Iti admir aplombul, comparativ cu cit de puerile si marcate de inhibitii sint postarile anterioare cu "papusa" si "regina". Fie-mea are 6 ani si ar umfla-o si pe ea risul daca ar auzi asa ceva. A depasit si etapa cu "printesa" de vreun an. Dar si tu evoluezi.
E unul dintre motivele pentru care m-a amuzat discutia.

Acum, ma scuzi, tb sa plec sa imi plimb copilul. E o activitate absolut feminina.
inutza65
Postat pe 2 Februarie 2013 12:09
De la: elisabetaachim, la data 2013-02-02 09:40:12Este clar ca nu stii ca barbatii sunt romantici dar dominatori. Subtil te invata sa fii a lui si numai a lui. Depinde ce-ti doresti tu. O relatie sexuala din care sa castigi experienta sau o relatie de iubire in care sexul sa vina de la sine din dorinta ambilor. Incearca sa asculti si sa vezi mai incolo de aparente.S-ar putea sa fii uimita cat de sensibil si speriat este el, iar atunci poate vei trai o iubire frumoasa, perfecta pentru voi . Barbatii sunt la fel ca noi numai ca nulasa sa se vada pentru ca..........sunt barbati. Nu refuza babatul care are grija de tine, care te intampina care te apreciaza si incurajeaza. Poate esti prea tanara sa ai rabdare dar merita sa incerci si o sa ai experiente sufletesti si fizice sublime.
....mare dreptate ai si ai grija ca-ti ridici femeile de pe aici in cap cu afirmatiile pro-barbati, am o nelamurire ...cum vine chestia aia cu barbatii dominatori ? Subtil te invata sa fii a lui si numai a lui . Cu scuzele de rigoare dar asta suna cam aiurea nu crezi ? Am o prietena de 2 ani si in curind n-e casatorim si sincer parca nu as prea vrea sa fie si a altuia , atunci ce rost mai are iubirea, dragostea, familia...sincer mai cam bagat putin in ceata cu acele afirmatii si tare mie frica acolo ne indreptam cu totii, sa nu mai avem autoritate fata de voi, sa va protejam...dar de cine ? ...sa va iubim...dar de ce ? ...sa va fim loiali voua iar voi sa fiti loiale altora oare o fi bine ? Vezi cum din doua afirmatii se pot crea alte intrebari si va mai plingeti ca noi barbatii fugim la altele atunci cind observam ca nu mai contam pentru voi...nu cumva chiar voi ne impingeti sa calcam gresit ? E valabila si viceversa.
Cristian_Vizitiu_1
Postat pe 2 Februarie 2013 12:10
De la: garbo034526, la data 2013-02-02 12:09:11
De la: quasaria, la data 2013-01-26 09:21:08nu e nimic "argumentat" in tot ce scrii - sint doar niste incrincenari in niste tipare.
Poti defini TIPAR?
Poti gindi in afara conceptului de familie?
Poti concepe ca pentru mormoni familie inseamna sapte femei si un barbat, pentru hindusi la fel, pentru musulmani inseamna doar barbatul si niste vietuitoare pe linga casa pe care poate sa le omoare cum are chef... ca pentru indienii sus mentionati existau sacrificii umane, etc?

Si poti concepe ca fiecare avea/are legile lui fixe care dp de vedere al altcuiva erau la fel de absurde cum sint pt altii predicile tale despre familie? Bati pina acolo?
Si, daca da, atunci pe de baza generalizezi si emani concluzii "universale"?

Daca iti spune cineva sa o omori pe mama-ta, ca asa se face la triburile kk din cucuieti, e ok, are dreptate? Din punctul lui de vedere, are! Poate pt ala aia inseamna familie, nu?

Ai vreo idee oricit de prapadita, de vaga, despre diversitate? Despre diversitatea reala, nu aia din sloganuri? Ai intilnit oameni cu alt background, alta cultura, alte traditii, ai incercat sa ii intelegi - la nivel teoretic, si sa "compari dreptatile"?

Singurul lucru COMUN pentru toti barbatii si singurul comun pentru toate femeile de pe lumea asta este structura aparatului reproducator.
Daca tu doar la asta te reduci esti indreptatia sa consideri ca semeni perfect cu restul.
Numai ca restul reprezinta MULT mai mult decit o bucata de carne irelevanta - si se pare ca asta nu percepi. Nu acolo e sufletul si nu acolo e creierul. Sint putin mai sus de buric.

Oricum, remarcabil efortul de a-ti da singura dreptate. Iti admir aplombul, comparativ cu cit de puerile si marcate de inhibitii sint postarile anterioare cu "papusa" si "regina". Fie-mea are 6 ani si ar umfla-o si pe ea risul daca ar auzi asa ceva. A depasit si etapa cu "printesa" de vreun an. Dar si tu evoluezi.
E unul dintre motivele pentru care m-a amuzat discutia.

Acum, ma scuzi, tb sa plec sa imi plimb copilul. E o activitate absolut feminina.


Intelepte vorbe Q! :-)
Dar nu cred ,ca mai are rost sa te chinui sa ii explici ce ..si cum!Oricum ''ea''are deja raspunsurile la toate!Las sa vada singura ca..chiar si ''papusile'' au doar un timp al lor..fiind inlocuite la un moment dat cu ceva viu! ;-) Chiar nu inteleg pt.ce a mai scris acest topic!No sens....!Pt .ca ea nu doreste de fapt sfaturi!
inutza65
Postat pe 2 Februarie 2013 12:42
draga mea,tu te vrei si cu slana intreaga si cu pita intinsa...eu zic sa discuti cu el nemultumirile tale si sa vezi daca le puteti rezolva,atitudinea voastra tacita in relatie se va intoarce impotriva voastra la un mometdat
garbo229821
Postat pe 2 Februarie 2013 12:43
Relatia pe care o ai asa cum o descrii si cum il descrii pe alesul vietii tale este aproape perfecta,doar ca si tu trebuie sa-ti impui conditiile tale si testeaza reactia lui.Nu trebuie sa te lasi dominata si sa executi doar la comanda d-lui.ce-si doreste si cum doreste,cind citesc sfaturi ca:discuta cu el ce-i place si cum vrea ......mi se pare ca esti confundata,doar cind platesti aceste servicii de acest gen esti intrebat de la inceput cum vrei ,ce vrei si ti se spune ce costa.Aface dragoste este o arta si-n acelasi timp respect fata de partenerul tau,daca tu doresti sa-l ai in pat mai des este normal ca nu-i faci un plan lucrurile trebuie sa decurga ca sa ajungeti impreuna,cu mutatul impreuna are dreptate daca nu sinteti casatoriti de ce sa locuiti impreuna?Oricum impreuna cu cineva poate trece mult timp si tot nu-i cunosti adevaratul caracter,asa ca i-ati masuri de siguranta si incearca sa adopti legea respectului reciproc si obligatii reciproce in relatie si dupa casatorie vei vedea cum vor evolua lucrurile.Viata este intr-o continua schimbare asa si o relatie de iubire,important este sa gasesti drumul care duce intodeauna la armonie si iubire.Mult noroc si intelepciune!!!!!!!!!!!!!!
garbo255960
Postat pe 2 Februarie 2013 14:53
Draga mea,nu mai astepta !!!...ai grija ,daca il lasi numai pe el sa ia decizii in ceea ce va priveste la un moment dat vei avea de suferit.Poate sa-ti faca acum mii de complimente,faptul ca nu este langa tine atat cat iti doresti la un moment dat tot va pleca.E clar,ii lipseste ceva.Te-ai gandit daca intre timp mai are si o alta relatie ?!!
garbo287007
Postat pe 2 Februarie 2013 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce oare dupa divort barbatii platesc o pensie alimentara amarata la copii,apoi ei sunt liberi sa faca din nou alti copiii si alte femei 53 De la: demonsauinger 24 Iunie 2011 13:43
telenovele bune 21 De la: adeline 28 August 2012 10:20
Nu ii inteleg familia 16 De la: ella4u_2004 26 Septembrie 2013 21:38
ajutor 17 De la: esme 6 Ianuarie 2012 21:50
Un copil? 23 De la: moniq_ 3 Iulie 2010 20:27
Setari Cookie-uri