Oare nu-i place sa fie cu mine?!

De la: garbo255960, la data 2013-02-02 14:53:16Relatia pe care o ai asa cum o descrii si cum il descrii pe alesul vietii tale este aproape perfecta,doar ca si tu trebuie sa-ti impui conditiile tale si testeaza reactia lui.Nu trebuie sa te lasi dominata si sa executi doar la comanda d-lui.ce-si doreste si cum doreste,cind citesc sfaturi ca:discuta cu el ce-i place si cum vrea ......mi se pare ca esti confundata,doar cind platesti aceste servicii de acest gen esti intrebat de la inceput cum vrei ,ce vrei si ti se spune ce costa.Aface dragoste este o arta si-n acelasi timp respect fata de partenerul tau,daca tu doresti sa-l ai in pat mai des este normal ca nu-i faci un plan lucrurile trebuie sa decurga ca sa ajungeti impreuna,cu mutatul impreuna are dreptate daca nu sinteti casatoriti de ce sa locuiti impreuna?Oricum impreuna cu cineva poate trece mult timp si tot nu-i cunosti adevaratul caracter,asa ca i-ati masuri de siguranta si incearca sa adopti legea respectului reciproc si obligatii reciproce in relatie si dupa casatorie vei vedea cum vor evolua lucrurile.Viata este intr-o continua schimbare asa si o relatie de iubire,important este sa gasesti drumul care duce intodeauna la armonie si iubire.Mult noroc si intelepciune!!!!!!!!!!!!!!
a face dragoste nu e o arta,e frumos cum suna,intr-adevar,dar a face dragoste pana la urma este sa incerci sa iti regasesti nevoile tale in nevoile celuilalt ..cum o arta??o faci doar asa sa fie in mintea ta o contopire cu universul??pt ca asta presupune arta...nenica nu e sculptura aici,arta nu prea tine de doi indivizi,poate cea alternativa...a face dragoste si a fi multumit de rezultatul ei tine de perceptia si permisivitatea partenerilor ca si acel act sa fie satisfacator pt ambii participanti la opera ...o arta??
garbo229821
Postat pe 2 Februarie 2013 18:53
Draga domnisoara, treaba este alta de ce crezi ca nu te-a luat in club iti spun eu: te tine acasa ca zica are o iubita cuminte
pe care nu o vede nimeni si sa nu iti placa tie de cineva prin club.
garbo258543
Postat pe 2 Februarie 2013 19:07
si pana la urma daca tu ai decis sa iti expui viata si intimitatile pe un forum,nu cred ca il vezi tu chiar ca pe fat-frumos,avand nemultumiri de genul asta...adica sexuale si de socializare,caci spui tu ca voi aveti doar relatia de cuplu comuna,nu si aceleasi cercuri de prieteni si ac tivitati,te vrei papusa si regina,dar vrei si in club...eu cred ca esti foarte nesigura pe identitatea ta ca si femeie,ti-e frica de ce ai putea afla pe la cluburi,s-ar putea sa-ti placa si asta crede si iubitul tau de aia nu te ia cu el,fara comunicare in cuplu femeie nu o sa pierzi decat timp,o sa fie deprindera experientei care iti va folosi in alt cuplu.eu nu am mai auzit asa ceva...auzi si tu...mi-e rusine sa vb cu el,sa ai spun...ce draq de relatie e asta papuse eu cred ca esti genul de femeie care te simti bine in postura de trophe whife cum zice bine qasaria
garbo229821
Postat pe 2 Februarie 2013 19:27
Eu cred ca s-a plictisit de tine,de-aia vorbeste de te doare capul,dar vrea sa mai lungeasca relatia cu tine,pina gaseste ceva mai bun.(sa nu te superi,dar daca a plecat in club fara tine,inseamna ca vrea putina libertate...)
Te "abureste" cu vorbe mieroase,cum fac toti de altfel,dar revino-ti draga.....e dar un joc pentru el,pentru tine este ceva serios,dar daca totusi ai simtit ca din partea lui este ceva in neregula,de ce nu te tirezi simplu si-ti gasesti pe altcineva,timpul le rezolva pe toate...stii dragoste cu sila nu se poate...dar fiecare are in lumea asta jumatatea de care nu poate sa scape oricit ar vrea,...asa o sa se intimple si cu tine,dar nu acum....nu "Leul" tau dominator este acea jumatate....tu ar trebui sa conduci relatia sexuala ,nu el...de ce sa-ti spuna ce sa faci si cum sa faci,ce esti sclava?...Esti papusa lui sexuala?...Gindeste-te pe viitor la cum o sa-l domini tu si nu invers...o sa te simti mai bine,crede-ma.....ce zici...de cum sa faca si ce sa faca...?e mai placut...
garbo162553
Postat pe 2 Februarie 2013 21:00
Draguta 179,tu cea care ceri ajutorul nostru,am si eu o curiozitate mareeeeee:Iti este mai usor sa intrebi un milion de oameni ce ai de facut in relatia ta dar iti este rusine sa ii spui omului pe care se presupune ca il iubesti si te iubeste?Wtf,cum dreaq vine asta ca nu prea inteleg Am trecut si eu prin o groaza de incercari in viata mea,am cerut si eu pareri aici insa la tine nu vad unde-i problema.La inceput credeai ca o sa vrea doar sex si te inspaimanta ideea si acum vrei tu si el ba .....Cheia este la voi ,nu vei gasi never raspunsul aici pentru ca noi nu putem sa venim sa te bagam in pat cu el cand iti arde de gigiuleala.Serios acum,sunt convinsa ca esti destul de matura,ca varsta ma refer,si ar fi nevoie sa te maturizezi si in gandire.Vad ca ai vorbele la tine si nu prea pari a fi rusinoasa judecand dupa felul cum descrii modul in care el te alinta,te complimenteaza si tot tacamul.Ma repet dar ,doar pentru a te face sa intelegi ca nu aici gasesti ceea ce tu cauti ci doar fiind fata in fata cu perechea ta.Cand sunteti impreuna si hormonii ti se urca la cap ,preia initiativa si nu mai sta pe ganduri gen''ce-o sa zica...'' ''ce-o sa faca...'' etc.Actioneaza tu in secunda in care il doresti si iti garantez ca nu o sa dea inapoi,unde dreaq ai mai auzit tu barbat care sa fuga cand sare o femeie pe el pt a face sex?!?!?!Barbatilor chiar le place cand femeia preia initiativa in dormitor,asa ca da-i bataie si vei vedea ca singura iti vei rezolva problema.
innamorata
Postat pe 3 Februarie 2013 02:55
De la: garbo229821, la data 2013-02-02 18:53:37 a face dragoste nu e o arta,e frumos cum suna,intr-adevar,dar a face dragoste pana la urma este sa incerci sa iti regasesti nevoile tale in nevoile celuilalt ..cum o arta??o faci doar asa sa fie in mintea ta o contopire cu universul??pt ca asta presupune arta...nenica nu e sculptura aici,arta nu prea tine de doi indivizi,poate cea alternativa...a face dragoste si a fi multumit de rezultatul ei tine de perceptia si permisivitatea partenerilor ca si acel act sa fie satisfacator pt ambii participanti la opera ...o arta??


foarte tare....
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2013 03:23
De la: garbo258543, la data 2013-02-02 19:07:50Draga domnisoara, treaba este alta de ce crezi ca nu te-a luat in club iti spun eu: te tine acasa ca zica are o iubita cuminte
pe care nu o vede nimeni si sa nu iti placa tie de cineva prin club.


Asta-nseamna sa te minti frumos, din proprie initiativa. Eu n-as pune mana-n foc pentru asa ceva
magdabeauty
Postat pe 5 Februarie 2013 07:52
De la: garbo229821, la data 2013-02-02 18:53:37
De la: garbo255960, la data 2013-02-02 14:53:16Relatia pe care o ai asa cum o descrii si cum il descrii pe alesul vietii tale este aproape perfecta,doar ca si tu trebuie sa-ti impui conditiile tale si testeaza reactia lui.Nu trebuie sa te lasi dominata si sa executi doar la comanda d-lui.ce-si doreste si cum doreste,cind citesc sfaturi ca:discuta cu el ce-i place si cum vrea ......mi se pare ca esti confundata,doar cind platesti aceste servicii de acest gen esti intrebat de la inceput cum vrei ,ce vrei si ti se spune ce costa.Aface dragoste este o arta si-n acelasi timp respect fata de partenerul tau,daca tu doresti sa-l ai in pat mai des este normal ca nu-i faci un plan lucrurile trebuie sa decurga ca sa ajungeti impreuna,cu mutatul impreuna are dreptate daca nu sinteti casatoriti de ce sa locuiti impreuna?Oricum impreuna cu cineva poate trece mult timp si tot nu-i cunosti adevaratul caracter,asa ca i-ati masuri de siguranta si incearca sa adopti legea respectului reciproc si obligatii reciproce in relatie si dupa casatorie vei vedea cum vor evolua lucrurile.Viata este intr-o continua schimbare asa si o relatie de iubire,important este sa gasesti drumul care duce intodeauna la armonie si iubire.Mult noroc si intelepciune!!!!!!!!!!!!!!
a face dragoste nu e o arta,e frumos cum suna,intr-adevar,dar a face dragoste pana la urma este sa incerci sa iti regasesti nevoile tale in nevoile celuilalt ..cum o arta??o faci doar asa sa fie in mintea ta o contopire cu universul??pt ca asta presupune arta...nenica nu e sculptura aici,arta nu prea tine de doi indivizi,poate cea alternativa...a face dragoste si a fi multumit de rezultatul ei tine de perceptia si permisivitatea partenerilor ca si acel act sa fie satisfacator pt ambii participanti la opera ...o arta??


Intr-o tara in care toti ne pricepem la arta si fiecare se da "hartist", cum dracu' si sexul sa fie asa ceva?! Jesus!
magdabeauty
Postat pe 5 Februarie 2013 07:54
Garbo_10179,spune-i ce nu iti place!.Inteleg ca te prinde de barbie cand te saruta(am expus un motiv relatat de tine).Ar fi bine sa "spargi gheata" si sa dai frau liber sentimentelor.Pe de alta parte tot el iti vorbeste frumos te face sa crezi "cate-n luna si in stele",dar...?Este galant,atent,dar sunt piese care lipsesc din puzzle.Incearca sa nu fii doar ca un bibelou pentru el.Si nu te lasa foarte tare influientata de zodie,conteaza si semnul zodiacal intr-o oarecare masura dar nu foarte mult.Imi aduc aminte de o emisiune in care a fost invitat Catalin Crisan(imi place foarte mult muzica lui si ascultam la radio "Doctor de inima albastra"),un astrolog i-a spus ca el si fosta lui sotie(actuala la momentul respectiv),nu sunt compatibili si ca nu vor ramane impreuna.El a plecat suparat din emisiune.Dupa cativa ani chiar s-au despartit.Astrologul poate a avut dreptate sau poate nu a mers ceva bine in relatia lor.Incearca sa fii mai deschisa si sa ii spui ceea ce simti,nu astepta doar de la el.Poate doar "te vrajeste" frumos."Si inchei cu un citat draga mea:"Fii tu insati si vei castiga,fi tu insati si lumea va fi a ta".Succes!
garbo_11426
Postat pe 14 Februarie 2013 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recunostinta imbogateste omul sufleteste...Recunostinta fata de Dumnezeu,,fata de oamenii 1 De la: xenaluptatoareainimoasa 10 Octombrie 2010 17:27
consilier marital 19 De la: garbo261819 30 Ianuarie 2012 11:21
o aventura de 2 saptamani sau un inceput nou???sau un sfarsit? 70 De la: broken_angel 13 Noiembrie 2012 04:13
buna.... 7 De la: pisoias01 24 Decembrie 2010 16:38
oare il iubesc??? 12 De la: hermosa20 6 Iunie 2012 00:37
Setari Cookie-uri