Oare nu-i place sa fie cu mine?!

De la: burst4x, la data 2013-01-25 20:02:40cateodata am halucinatii. vad nuci in perete... cred ca minse trage de la eugeniile comuniste pe care le-am mancat cand eram copil...


POATE SI DE LA LIPSA PUELEI TI SE TRAGE !AI RECUNOSCUT CA ITI LIPSESTE.
garbo_10470
Postat pe 25 Ianuarie 2013 21:44
scoate "s" ul din cuvantul casc si e ok. vezi ca e un topic cu menopauza timpurie, poti sa contribui acolo cu succes.

Corneliu Vadim Tudor trebuie sa fii fost extrem de potent la viata lui. Altfel nu imi explic de unde atata isterie. Totusi, am o indoiala... el este extrem de energic, nu l-am vazut cascand. Ma gandesc ca o fi facut totusi sex cu gemei care il plictiseau... si asa s-au nascut plictisitii contemporani
burst4x
Postat pe 25 Ianuarie 2013 21:46
De la: burst4x, la data 2013-01-25 21:18:44
De la: garbo_10470, la data 2013-01-25 21:10:13
De la: burst4x, la data 2013-01-25 20:18:21
De la: esme, la data 2013-01-25 20:05:38
da, jenico, mai ales pe capsor. ;)
hahaha!


Draga mea, daca ti-l doresti, sterge-ti repejor contul de pe site-ul asta si fugi de aici cat te tin picioarele de repede... Aici vei gasi absolut toate argumentele impotriva a ceea ce iti doresti. Ma repet, dar trebuie sa ma ascund si eu ca vine miezul noptii, nu cauta problemele acolo unde nu sunt. Din tot ceea ce ai scris baiatul este OK. Drobul de sare... exista in mintea majoritatii oamenilor, impinge-l dracu' in spate si traieste-ti povestea de iubire. Nimeni nu iti poate garanta ca va fi mirobolant pana ce moartea va va desparti dar, din ceea ce povestesti, ai acum o poveste frumoasa de dragoste. Multe dintre cele care te vor povatui sa fi atenta numau avut parte de asa ceva. Deci, eu zic 'fugi' dar nu de el ci de ideile toxice de pe site-ul asta


tu care esti membru doar de doua luni, incepi sa dai ordine? sau esti sub acoperire? ca sa nu mai zic, cit de mult seamana textele tale cu unele aparute prin alte site-uri. e cam mult pt un incepator.


refrazare on topic. lipsa puelei naste monstri... :) tzuc


BINE, MONSTRULE, AM INTELES DE CE ESTI ATIT DE INVERSUNAT. DACA N-AI, N-AI, ASTA E.
garbo_10470
Postat pe 25 Ianuarie 2013 21:46
De la: burst4x, la data 2013-01-25 21:46:12scoate "s" ul din cuvantul casc si e ok. vezi ca e un topic cu menopauza timpurie, poti sa contribui acolo cu succes.

Corneliu Vadim Tudor trebuie sa fii fost extrem de potent la viata lui. Altfel nu imi explic de unde atata isterie. Totusi, am o indoiala... el este extrem de energic, nu l-am vazut cascand. Ma gandesc ca o fi facut totusi sex cu gemei care il plictiseau... si asa s-au nascut plictisitii contemporani


BINE SCOATE "S "-UL DE ACOLO SI BAGATI-L IN OCHI.
NU MA INTERESEAZA NICI MENO NICI ANDRO. ASA CA DEZLANTUIE-TE
UITE DE AIA NU MAI POSTE VADIM, CA TE CHINUIE GRIJA PE TINE
VADIM FACEA SEX CHIAR SI CU FEMEI SI CU GEMEI CA OI FI STIIND TU CEVA. IN SCHIMB TU NU FACI CU NIMENI CA ESTI 24 DIN 24 PREZENT AICI. AI MAI SI RECUNOSCUT CA AI LIPSA IN INVENTARUL ANATOMIC SI CA ESTI UN MONSTRU.
PA , CA M-AI DEZAMAGIT SI IN VARIANTA ASTA.
garbo_10470
Postat pe 25 Ianuarie 2013 21:52
79 - ai pus niste intrebari destul de clare si multe flori pe linga. Deci: 1 - ai 27 de ani nu 15. Din ce scrii nu prea pari tu sa ai idee de apropierea fizica dintre doi oameni, si asta nu e problema lui, e "problema" ta. Am pus ghilimele pentru ca, daca nu te-ar deranja, problema ar fi mult spus.

2 - in timp comunicarea dintre voi doi in pat s-ar putea imbunatati, s-ar putea si fixa in niste tipare si ramine asa. Ti se pare "dominator": ce te asteptai? Sa joace vals? Tu cum esti? Gentila, nu?

3 - pe linga inhibitiile tale, s-ar putea sa fie si el unia caruia nu ii place sexul cine stie ce. Sau poate declarativ ii place - na, face parte din prezenta scenica sa spuna ca e mare el foutadore - dar, la concret, asa se simte el confortabil: o data pe an. Pe bune ca nu e nici o pb. nici asta daca isi gaseste persoana cu aceeasi frecventa.

In concluzie - probabil ii placi foarte mult tu, dar NU ii place foarte mult si in mod special sexul. CU tine sau in general - sau ambele...
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2013 22:06
venin, venin. medicamente!!! traiti intro-o lume rea. huh, bine ca sunt doar in vizita. regret ca nu am descoperit-o mai de mult... voi nu sunteti victimile noastre.... va multumesc, ma simt mai bine.... voi sunteti propriile voastre victime. va innecati cu venin.
burst4x
Postat pe 25 Ianuarie 2013 22:07
De la: garbo_10470, la data 2013-01-25 21:46:36
De la: burst4x, la data 2013-01-25 21:18:44
De la: garbo_10470, la data 2013-01-25 21:10:13
De la: burst4x, la data 2013-01-25 20:18:21
De la: esme, la data 2013-01-25 20:05:38
da, jenico, mai ales pe capsor. ;)
hahaha!


Draga mea, daca ti-l doresti, sterge-ti repejor contul de pe site-ul asta si fugi de aici cat te tin picioarele de repede... Aici vei gasi absolut toate argumentele impotriva a ceea ce iti doresti. Ma repet, dar trebuie sa ma ascund si eu ca vine miezul noptii, nu cauta problemele acolo unde nu sunt. Din tot ceea ce ai scris baiatul este OK. Drobul de sare... exista in mintea majoritatii oamenilor, impinge-l dracu' in spate si traieste-ti povestea de iubire. Nimeni nu iti poate garanta ca va fi mirobolant pana ce moartea va va desparti dar, din ceea ce povestesti, ai acum o poveste frumoasa de dragoste. Multe dintre cele care te vor povatui sa fi atenta numau avut parte de asa ceva. Deci, eu zic 'fugi' dar nu de el ci de ideile toxice de pe site-ul asta


tu care esti membru doar de doua luni, incepi sa dai ordine? sau esti sub acoperire? ca sa nu mai zic, cit de mult seamana textele tale cu unele aparute prin alte site-uri. e cam mult pt un incepator.


refrazare on topic. lipsa puelei naste monstri... :) tzuc


BINE, MONSTRULE, AM INTELES DE CE ESTI ATIT DE INVERSUNAT. DACA N-AI, N-AI, ASTA E.


garbo_10470
Postat pe 25 Ianuarie 2013 22:07
De la: burst4x, la data 2013-01-25 22:07:19venin, venin. medicamente!!! traiti intro-o lume rea. huh, bine ca sunt doar in vizita. regret ca nu am descoperit-o mai de mult... voi nu sunteti victimile noastre.... va multumesc, ma simt mai bine.... voi sunteti propriile voastre victime. va innecati cu venin.


IAR TE OFTICI? NU E VINA NOASTRA CA NU AI TU ACCESORIILE ANATOMICE.
garbo_10470
Postat pe 25 Ianuarie 2013 22:11
De la: quasaria, la data 2013-01-25 22:06:3879 - ai pus niste intrebari destul de clare si multe flori pe linga. Deci: 1 - ai 27 de ani nu 15. Din ce scrii nu prea pari tu sa ai idee de apropierea fizica dintre doi oameni, si asta nu e problema lui, e "problema" ta. Am pus ghilimele pentru ca, daca nu te-ar deranja, problema ar fi mult spus.

2 - in timp comunicarea dintre voi doi in pat s-ar putea imbunatati, s-ar putea si fixa in niste tipare si ramine asa. Ti se pare "dominator": ce te asteptai? Sa joace vals? Tu cum esti? Gentila, nu?

3 - pe linga inhibitiile tale, s-ar putea sa fie si el unia caruia nu ii place sexul cine stie ce. Sau poate declarativ ii place - na, face parte din prezenta scenica sa spuna ca e mare el foutadore - dar, la concret, asa se simte el confortabil: o data pe an. Pe bune ca nu e nici o pb. nici asta daca isi gaseste persoana cu aceeasi frecventa.

In concluzie - probabil ii placi foarte mult tu, dar NU ii place foarte mult si in mod special sexul. CU tine sau in general - sau ambele...



Q, nu zic ca-i o problema sa fie doar 1/sapt, mai ales cand nu stam impreuna si nu ne vedem zilnic. iar atunci cand ne vedem el este setat mai degraba sa discutam, sa-si exprime opinile si sa le asculte p ale mele. NU cred ca nu-i place, deoarece simt ca ma doreste, dorinta lui de a ma domina si a avea grija de mine este mare. Cred ca are atitudinea asta mai degraba din cauza parerilor lui cu privire la relatii si evolutia lor spre trainicie,pe principiul incetul cu incetul se face otetul. Nu vrea o relatie cu-n foc de paie, ci una cu jaratec.
garbo_10179
Postat pe 25 Ianuarie 2013 22:30
79, pasiunea mare e la inceput. Nu vine gradual - dispare gradual, de la mama natura. Ce incerci tu sa spui este ca omul asta al tau controleaza atractia fizica fata de tine ca sa cladeasca o relatie solida, ceea ce e mai copilaresc decit povestile cu mos craciun.
Oarecum nuantat - exista preferinta unora de a-si lua parteneri sau partenere de viata dupa care sa nu se arunce in cap de la etajul noua - true. Pentru ca vor confort si o viata linistita, atit. Dar nu e vorba de pasiune controlata - e vorba de faptul ca nu prea simti mare atractie fata de respectivul sau respectiva, si asta o face sau il face o alegere convenabila.
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2013 22:52
Mda... Si asta-i true! Offff! Trec dintr-o extrema in alta!
garbo_10179
Postat pe 25 Ianuarie 2013 22:54
n-ai de ce sa treci prin nici o extrema. Incearca sa intelegi ce vrea omul de linga tine, sa iti definesti si tu ce vrei - daca interesele si planurile corespund, foarte bine, daca nu, bon voyage.
Asa cum am spus, o relatie fara prea mare implicare poate avea si avantaje: e comoda, de exemplu. Dar trebuie sa fii genul asta. Sau sa nu fii, dar sa faci o alegere constienta si sa iti asumi riscul ca te-ar pocni ulterior vreo pasiune in moalele capului de n-ai sa mai stii cum te cheama. Sau ca l-ar pocni.
Nevoile afective si sexuale refulate, daca el e construit sa faca sex o data pe saptamina cu obedienta si tu nu esti construita asa... sau invers.
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:02

Acuma nu tre' s-o iei la fuga findca ai aflat o parere, ramai in relatie, comunica cu el si incearca sa te analizezi si pe tine in paralel cu ce nevoi/dorinte/ puteri ar avea el pe viitor.Si astfel poti sa tragi concluzii si sa stii sa alegi,poate totusi va potriviti si incetisor puneti bazele unei relatii solide.Situatia se poate schimba si in bine dar si in rau.Tu alegi cat doresti sa experimentezi sau sa te implici. Succes!
Fss_ssu
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:13
El vrea de la mine o relatie serioasa, ma priveste ca pe un viitor partener de viata, si din cate-mi dau eu seama incearca sa ma modeleze pentru a corespunde nevoilor lui. Ma ajuta si ma sustine in tot ceea ce fac, imi da sfaturi si este langa mine. Nu este deloc omul care am crezut initial a fi, este o persoana matura, serioasa, sincera si integra. Cauta o partenera, care sa-i fie alaturi, sa-i ofere liniste,stabilitate si sa construiasca ceva durabil alaturi de ea.
In ceea ce priveste partea sexuala, mi-a zis ca din cauza exceselor pe care le-a facut, s-a schimbat, s-a rigidizat, si ca nu i se mai pare cine stie ce sexul. Mi-a zis ca acum cauta cu totul altceva, ca sistemul lui de valori consta in cu totul altceva, si nu mai simte aceeasi satisfactie si placere din actul propriu-zis. El avut parte de diversitate, de experiente, dar eu nu. Si le vreau cu el, nu cu altcineva! Mai ales ca ma face sa ma simt atat, dar atat de bine! Cand suntem impreuna simt ca devenim 1, simt reciprocitate in sentimente si trairi. Poate chiar ii e suficient 1/sapt, el cautand mai degraba uniune spirituala decat fizica. Zic si eu :)
garbo_10179
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:23
"Uniunile" alea nu sint divergente - nu stiu de ce crezi asta.

Poate pur si simplu treceti acum prin etape diferite: el trece printr-o perioada de blazare iar tu printr-una de entuziasm.
Sau poate ca exista supape alternative pentru el. Nu neaparat acum: in principiu el accepta ca o sa existe - deci nu intentioneaza sa iti ofere prea multa atentie ca animal sexual: mai degraba ca animal social. Poate isi cauta nevasta n amanta si e din seria alora pt care nevasta tb. respectata nu pingarita . Pot fi multe variante... Inclusiv vreo fosta deceptie, inclusiv cea in care are alta orientare. :-) El o sa iti spuna, probabil, ce e avantajos pentru el. Atit. Inca sinteti de foarte putin timp impreuna.
Oricum teoretizam prea mult niste chestii care sau vin de la sine sau....
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:33
Si totusi, chiar daca-i el asa dornic sa aiba o relatie serioasa cu mine, nu renunta la iesirile lui in club in weekend cu baietii, si nici nu ma invita sa merg cu el. Lucru care ma irita. Ma grabesc eu? In fond, acem doar 1 luna, nu pot avea pretentia sa-i dau viata peste cap si sa ma bag asa peste el, avand in vedere ca in acelasi timp tine f mult si la libertatea sa. Uite in astfel de situatii, simt ca ma domina, ca totul e numai cum si cand vrea el si ma trateaza ca pe un copil, de care are grija si-l tine in globul lui de cristal.
garbo_10179
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:33
uite, n-o sa iti placa ce iti spun: dar oamenii de obicei iti confera rolul pe care ti ti-l asumi, constient sau nu. Pina la urma si noua ne-ai spus, probabil si lui i-ai dat aceeasi impresie, ca tu esti mica si nevinovata si inocenta si habar n-ai pe dce lume esti iar el e mare si tare si croitorasul cel viteaz. Atunci de ce te deranjeaza?
Vrei sa ii fii partener in toate - mai bune sau mai putin bune - inclusiv la urcat pe mese in cluburi? Din nou, sint avantaje si dezavantaje. Dar, daca asta vrei, comporta-te ca atare: nu ca entitate fragila, diafana si nepaminteana - pentru ca atunci, da, o sa te tina intr-un glob de sticla si o sa te admire 30 de ani de acum incolo. Iar dupa aia finish. Aia a fost viata.
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:44
Q, ce vrei sa spui cu fosta deceptie? Mi-a zis de fosta lui relatie, a durat 4ani, s-a despartit de ea acum 1an, iar pt el a fost o eliberare. Cred ca a suferit mult din cauza ei, deoarece, din cate am inteles, a vazut in ea calitati pe care nu le avea, a trecut multe lucruri cu vederea, a fost santajat emotional si a pierdut foarte mult pe partea profesionala, tipa fiind, conform spuselor lui, un om de 2lei,care din neincredere in ea devenise posesiva, geloasa si paranoica. Nu-i place sa vb deloc despre ea, si din cauza ei, el s-a schimbat f tare, a devenit egoist si mai individualist. Cu mine nu-i deloc asa, dar isi pastreaza weekendul pt buntzi with za guys.

De asemenea, intr-o seara, l-am intrebat daca de cand e cu mine, e doar cu mine, si mi-a zis ca da, ca-i sunt suficienta, ca a intrerupt orice legatura cu alte fete, si ca ar trebui sa simt asta din atitudinea lui, in loc sa-mi fac astfel de griji si sa ma consum inutil. S totusi, mi-a zis ca-si time tel pe silence cand e cu mine, sa nu primeasca vreun mesaj nepotrivit si sa ma supere.

Si da, stiu ca teoritizez mult, dar ma ajuta in a-mi pune ordine in ganduri. :)
garbo_10179
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:46
Dpmdv, toate relatiile la inceput "de drum" sunt serioase si fie ca au si putina "spiritualitate" fie ca doar presupusa parere iti apartine, la SF. isi spun cuv. El a vazut in tine "un fruct " parguit si a aratat maturitatea pe care tu ai vazut-o si probabil te incanta sau iti da o siguranta dar parerea mea este totusi sa astepti, sa analizezi si sa te regasesti pe tine undeva pe scala de valori morale/ spirituale.
Nu stiu de ce, dar citesc si ezitari la tine.....poate sa fie lipsa de experieta?...atunci, experimenteaza! Placerea asociata cu experiment(chiar daca vine de la el)poate sa aduca ceva bun in viata ta pe viitor si nu-i musai sa va casatoriti.Eu pers. am intalnit sit./ cupluri care se simt excelent doar ca se aud la telefon si cand sunt impreuna emana o stare de monotonie marcanta....deci, ii toxica rel(pot spune)Sau altel cupluri se tin de mana peste tot in afara casei si in interior, se jignesc reciproc de sau saturat si vecinii(asta-i mascare)..... Esti tanara, punel la incercare,vezi cat rezisti fara prezenta lui si inves....gaseste metode pt. a te edifica...dar nu te "LEGA".
Fss_ssu
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:48
asta e versiunea lui. Interesant ar fi sa ai ambele variante.
Oricum e un mod de a-ti spune ca n vrea sa fii "posesiva, geloasa si paranoica" si ca, daca ii ingradesti libertatea, that is the glorious end. De fapt cred ca ai vazut asta deja.

Nu stiu daca sint cea mai in masura sa iti dau sfaturi: nu sint trophy wife de felul meu. Si aici e vorba de ce esti tu nu de ce sint eu sau cum as reactiona eu.
Daca intr-adevar m-ar interesa personajul (asta e mai dificil) atunci m-as asigura ca nu mai iese o saptamina din casa. Si ca omite din intimplare petrecerile cu baietii fetitele sau neutri din club. Sa vedem daca jeleste ca l-am limitat profesional....
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:54
god, cata naivitate! scuza-ma, dar e stupefiant. isi tine tel pe silence sa nu primeasca oaresce mesaje care te-ar putea deranja... dar, daca-i esti suficienta, daca a terminat-o cu orice alta femeie, de ce ar putea primi mesaje, sau de la cine, care te-ar putea supara?

179, ai dorintele tale? ai asteptarile tale? ai reprezentarea ta prorpie, nu impusa despre ce inseamna si vrei de la o relatie, de la barbatul pe care-l doresti din toata inima?
daca da, ia-ti inima in dinti si vorbeste cu el, deschis. fara menajamente, fara sa te gandesti la ce-ar astepta el sa spui...
eu, pur si simplu nu inteleg.... daca doi oameni se doresc asa de tare, de ce dracului sa nu poata face amor si de enshpe mii de ori pe zi, daca asa simt? daca stii de ce are nevoie celalalt, daca stii ca asta il bucura si-l implineste, daca stii ca esti tot ce vrea celalalt, de ce sa te temi ca ai putea face mai mult sau mai putin?

sa ma ierti, dar am senzatia ca el vrea o relatie, eventual o casatorie de convenienta, de imagine. el stie de ce, dar cu siguranta tie nu-ti spune adevarul.
esme
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:00
ete si iaca ca a venit momentul in care nu mai pot posta. post de control
burst4x
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:01
upps, s-a postat,o fi fost o problema pur tehnica
burst4x
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:01
Scz. ca intreb, ai o ocupatie in prezent?...si el?
Fss_ssu
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:02
Q, ai dreptate, fiecare primeste rolul care si-l asuma. Eu vreau rol de partener, dar nu sunt genul care sa topaie pe mese. Si nu voi fi niciodata! Nici lui nu i-ar place, chiar daca sta prin cluburi. Nu sunt o persoana vulgara, arat la 27 ca la 21, si ii place asta la mine. O data, am scos printre dinti o injuratura, nu foarte urata, dar a auzit-o si imediat m-a mustrat. Nu-i place vulgaritatea, dimpotriva. Cel putin nu la mine.

Ma trateaza ca pe o regina si vrea sa ma comport ca una, insa nu-mi place treaba cu bolul de cristal.
garbo_10179
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:04
esme, eu sa zicem ca pot sa inghit ideea cu telefoanele: toti avem un trecut si (mai toti) avem stalkeri. Ultimii, nu din vina noastra neaparat.
Cu partea cu casatoria...am spus-o altfel dar tot aia am spus. Desi daca ea e multumita de idee what? Atitea femei sint multumite ca sint, teoretic, the ONE. Si poate sint si practic nu nmai teoretic: dar numai din anumite pcte de vedere.
quasaria
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:05
De la: suparatu_, la data 2013-01-26 00:02:08Scz. ca intreb, ai o ocupatie in prezent?...si el?


Da, amandoi avem activitati si ocupatii. Eu-s jurist, el avocat. De ce?
garbo_10179
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:09
mda, de aici abilitatea h_artistica, cu volute si fandari demne de elasticitatea felinei, in articularea discursului, care sa ajunga exact in inima auditoriului... demagog... in anumite instante!

Q, nu citisem toate replicile, dar ai dreptate. pt unele trophy wife reprezinta un mare privilegiu. ceva de genu` uniqueness.
esme
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:14
Imi formam o parere
Totusi la 27 de ani cu profesia ta, merita sa-i dai o sansa.... baiatu' are "scoala vietii neplacuta"nu mai vrea s-o practice, a gasit terenul fertil si daca tot a venit vremea pirostiilor, de ce sa nu capete si o trufanda.
NB!
Fss_ssu
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:24
Nu sunt genul trophy wife si stie asta. Am propriile mele ambitii personale, profesionale si intotdeauna am obtinut ceea ce mi-am dorit. Dar cu el, ma inmoi toata, pt ca stie cum sa ma ia. Suntem amandoi firi profunde, spirituale, si avem o gandire analitica. Nu contest ca ma place, ca se simte atras de mine, ca ma doreste alaturi de el, insa sper sa renunte in timp la obiceiul asta cu buntzi with za guys, sau macar sa ma includa si pe mine. Nu cred ca ma minte cand spune ca a terminat-o cu restul si chiar cred cand imi spune ca-i sunt draga si scumpa.
Treaba cu telefonul, e intimitatea lui, cu cat voi trage mai mult sa stiu ce face, cu atat ma va indeparta. O sa-mi spuna din proprie initiativa, asa cum mi-a zis ca isi tine tel pe silence ca-l mai cauta diverse. Ceea ce ma racaie, cel putin acum, este treaba cu clubul si cu sexul 1/sapt. :D. Dar refuz sa cred ca ma minte. Nu-i genul, nu vad de ce m-ar minti. Este o persoana simcera, directa, integra, niciodata nu mi-a dat de inteles altceva.
garbo_10179
Postat pe 26 Ianuarie 2013 00:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inaltimea mea :D 13 De la: AGAPI_MOU 7 Septembrie 2009 10:30
Preotii predica doar prostii la biserica si enoriasii nu inteleg ca sunt mintiti din cauza ca sunt saraci cu duhul.... 3 De la: Eugenia69 3 Noiembrie 2011 16:56
cum putem indeparta(scapa) de grasimea din jurul burtii??? 37 De la: garbo133204 1 Noiembrie 2010 08:47
bijuuri 1 De la: garbo001656 30 Iunie 2009 20:28
ce inseamna daca visezi sarpe cobra 2 De la: Perfect_Stranger 2 Septembrie 2010 12:32
Setari Cookie-uri