relatie complicata..

In primul rand buna tuturor..Am intrat pe acest site pentru ca am nevoie de niste sfaturi..nu stiu ce sa mai fac,cum sa procedez cu relatia pe care o am,cu iubitul..Sunt cu cineva de 5 ani frumosi ..dar si cu bune si cu rele..Problema este ca in ultimul timp de vreo 2 ani el s-a schimbat asa il simt..,a inceput sa puna foarte mult pret pe munca bani..Nici macar nu mai iesim,mereu spune ca trebuie sa ne facem un rost sa facem economii..Intr-un fel il inteleg dar intr-un fel nu.Si asta e una dintre probleme..In tot acesti ani nici macar nu a adus vorba de un mutat impreuna ,casatorie ..copil nici atat.Am zis sa nu insist sa las totul sa vina frumos de la sine..dar nu mai pot.Ultima discutie pe care am avut-o i-am zis ca imi doresc o familie copil ca nu pot sa mai astept..Ce raspuns credeti ca mi-a dat?Sa am rabdare,ce atata graba altii au stat asa si anii de zile..In momentul ala am simtit ca mi se rupe inima..L-am simtit nehotarat in legatura cu tot..Il iubesc foarte mult l-am inteles dar ceva in mine s-a rupt..Si faza e ca imi e teama ca nu vrea sa se mai recasatoreasca a trecut printr-un divort..dar totusi ce conteaza are 39 ce o fii in mintea lui..?ce o vrea cu mine,ce viitor isi doreste...In ultima perioada sunt si foarte nervoasa pe el am inceput sa si insist foarte mult cu mutatul cu tot..si recunosc ca gresesc mult..dar ma doare..Am si inceput cu indoieliile oare ma iubeste cu adevarat..?de ce sta cu mine..?El e un barbat ok sufletist m-a ajutat foarte mult.simt ca tine la mine ii pasa..dar ..exista un dar.Si mai exista o problema,sta cu mama lui care are niste probleme cu inima si mereu zice ca mi-ar fii greu sa locuiesc cu el..am avut discutii i-am zis ca nu conteaza il iubesc si il inteleg..ok daca nu vrei la tine hai sa stam la mine..nici asa nu e ok..Nu stiu ce e cu el,vad ca nu gaseste nici o solutie tace..si atat..Cum sa fac ,ce sa fac..sa il mai lasa o perioada sa ma linistesc si eu sau sa fac o pauza cu el..Am si eu 30 de ani vreau un cuib al meu..Nu mai zic ca am inceput sa am discutii mari si cu ai mei,nu il mai suporta nu cred ca il mai accepta din motivul asta..ca e indecis..Ma scuzati ca am scris un mesaj atat de lung dar imi e f greu,ma simt f singura a nimanui..Imi doresc niste sfaturi clare si deschise si sper sa nu ma judecati..Si Paste Fericit alaturi de cei dragi...

Postat pe 7 Aprilie 2018 12:59
Buna seara,

Am citit mesajul dvs.Daca doriti sfaturi privind relatiile de cuplu v as sugera sa intrati pe situl www.euniversum.com si acolo veti primi multe sfaturi despre problema dvs.

Numai bine
O seara buna
garbo_476212
Postat pe 14 Aprilie 2018 23:39
daca esti disperata sa te mariti gaseste-ti unul la fel de disperat, sunt destui pe lumea asta, dar lasa omul in pace nu-l mai cicali la cap ca o sa te trezesti ca-ti da viteza
e evident ca nu sunteti compatibili, nu aveti teluri comune si omul te tine in standby. stii prea bine treaba asta doar ca nu vrei s-o recunosti pentru ca esti needy si te agati in disperare de relatie.
garbo059727
Postat pe 15 Aprilie 2018 02:43
Renunță la el,te iubește dar alții depind de el și
..sângele apa nu se face. Tu te vei consuma din ce în ce mai mult. Renunță sa mai speri la un viitor împreună. Focuseaza te pe munca pe cei din familia ta.
garbo_482004
Postat pe 15 Aprilie 2018 07:55
"Cand te frigi cu ciorba,sufli si-n iaurt"
garbo032261
Postat pe 15 Aprilie 2018 08:26
Oricat l-ai iubi, fugi! Am trecut prin asta...pana la urma ne-am casatorit ... nimic nu s-a schimbat dupa casatorie. Tot munca, tot cei din jurul lui pe primul loc. Am facut un copil si nu m-a ajutat deloc... tot munca, tot ceilalti pe primul loc! Si m-a lasat singura cu un copil mic de crescut! Un om care amana pasurile impprtante in viata, nu si le doreste.... doar supravietuieste. Se simte bine asa cum e...Asta nu e iubire!
garbo_482583
Postat pe 15 Aprilie 2018 09:33
De la: , la data 2018-04-07 12:59:45In primul rand buna tuturor..Am intrat pe acest site pentru ca am nevoie de niste sfaturi..nu stiu ce sa mai fac,cum sa procedez cu relatia pe care o am,cu iubitul..Sunt cu cineva de 5 ani frumosi ..dar si cu bune si cu rele..Problema este ca in ultimul timp de vreo 2 ani el s-a schimbat asa il simt..,a inceput sa puna foarte mult pret pe munca bani..Nici macar nu mai iesim,mereu spune ca trebuie sa ne facem un rost sa facem economii..Intr-un fel il inteleg dar intr-un fel nu.Si asta e una dintre probleme..In tot acesti ani nici macar nu a adus vorba de un mutat impreuna ,casatorie ..copil nici atat.Am zis sa nu insist sa las totul sa vina frumos de la sine..dar nu mai pot.Ultima discutie pe care am avut-o i-am zis ca imi doresc o familie copil ca nu pot sa mai astept..Ce raspuns credeti ca mi-a dat?Sa am rabdare,ce atata graba altii au stat asa si anii de zile..In momentul ala am simtit ca mi se rupe inima..L-am simtit nehotarat in legatura cu tot..Il iubesc foarte mult l-am inteles dar ceva in mine s-a rupt..Si faza e ca imi e teama ca nu vrea sa se mai recasatoreasca a trecut printr-un divort..dar totusi ce conteaza are 39 ce o fii in mintea lui..?ce o vrea cu mine,ce viitor isi doreste...In ultima perioada sunt si foarte nervoasa pe el am inceput sa si insist foarte mult cu mutatul cu tot..si recunosc ca gresesc mult..dar ma doare..Am si inceput cu indoieliile oare ma iubeste cu adevarat..?de ce sta cu mine..?El e un barbat ok sufletist m-a ajutat foarte mult.simt ca tine la mine ii pasa..dar ..exista un dar.Si mai exista o problema,sta cu mama lui care are niste probleme cu inima si mereu zice ca mi-ar fii greu sa locuiesc cu el..am avut discutii i-am zis ca nu conteaza il iubesc si il inteleg..ok daca nu vrei la tine hai sa stam la mine..nici asa nu e ok..Nu stiu ce e cu el,vad ca nu gaseste nici o solutie tace..si atat..Cum sa fac ,ce sa fac..sa il mai lasa o perioada sa ma linistesc si eu sau sa fac o pauza cu el..Am si eu 30 de ani vreau un cuib al meu..Nu mai zic ca am inceput sa am discutii mari si cu ai mei,nu il mai suporta nu cred ca il mai accepta din motivul asta..ca e indecis..Ma scuzati ca am scris un mesaj atat de lung dar imi e f greu,ma simt f singura a nimanui..Imi doresc niste sfaturi clare si deschise si sper sa nu ma judecati..Si Paste Fericit alaturi de cei dragi...
garbo168943
Postat pe 15 Aprilie 2018 10:31
Buna ziua !
In primul rand precizez ca va inteleg dilema.Judecati cu inima si sunteti influentata de varsta.
Eu cred ca gresiti sub mai multe aspecte.
Nu contest faptul ca-l iubiti dar ce iubiti ?Daca-l iubiti asa cum este, asa era si cand l-ati cunoscut, care va este problema? E o intrebare la care va raspundeti singura.
Daca stiati, de la inceput ,cu cine va ocupati timpul nu vad dilema.
Ma scuzati dar cred ca acum vreti altceva decat la inceputul relatiei. Sfatul meu este sa plecati in concediu vreo 2-3 saptamani, sau sa nu mai vorbiti cu el o perioada, de comun acord, si apoi sa aveti o discutie sincera. Nu cred ca pana acum ati fost sinceri amandoi. Ati auzit unul de la celalalt ce trebuia sa auziti ca sa mentineti relatia.
garbo258015
Postat pe 15 Aprilie 2018 14:21
Vorbește sincer cu el, spune -i din toată inima ce te doare.
garbo_477770
Postat pe 18 Aprilie 2018 16:15
Buna tuturor..Va multumesc ptr mesaje si sfaturi ..Imi este foarte greu in momentul de fata..sunt dezamagita de toate si de tot..Am avut discutii cu el si mi-am dat seama ca noi nu o sa mergem pe acelasi drum..trist dar asta e adevarul..Gaseste tot felul de scuze legate de situatia lui,de faptul ca trece printr -o perioada mai grea datorii,scuza cu mama lui..scuze si iar scuze..Simt ca am obosit ma simt neinteleasa foarte singura..ma simt deprimata simt ca nimic nu are rost am ganduri rele..A gresit si el..poate si eu..intr- o relatie cred ca ambii parteneri gresesc..Dar eu mi-am pus sufletul pe tava mi-am dorit ceva frumos cu noi..dar degeaba..poate nu sunt eu aleasa.El a incercat sa mai vb dupa discutiile avute imi zice sa mai astept o perioada sa isi mai revina si vom fii impreuna mutati cununati..Nu stiu cum sa explic dar simt ca m-am racit m-am indepartat de el..Simt ca o parte din inima mea s-a rupt.Visam sa stau cu el sa ne cununam sa avem un copil..iar acum..imi spune sa mai astept putin..nu stiu ce sa fac inca am sentimente il iubesc doresc..Imi e teama ca daca accept sa mai reluam relatia o sa imi faca la fel..Oare as proceda corect..sunt debusolata..scz ptr intarzierea raspunsului trec printr -o perioada dificila...
garbo_487172
Postat pe 23 Mai 2018 17:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trecut in prezent... 29 De la: Dsoara_T 12 Noiembrie 2012 20:08
va rog ajutati-ma si pe mine....caut marturii pentru nunta dar vreau ceva deosebit,nu vreau saculeti..bomboane..etc.as vrea ingerasi sau ceva de genul asta...si nu gasesc deloc 17 De la: Eugenia69 23 Februarie 2012 19:09
ultima saptamana!!:( 29 De la: blondina_X 15 Aprilie 2012 10:39
De de stai pe forumul asta? 39 De la: londonwalk 6 Septembrie 2016 10:12
Daca toti am fi la fel, cum ar fi viata? 41 De la: caleidoscop 24 August 2016 22:31
Setari Cookie-uri