Cine crede in proverbul ca capul plecat sabia nu il taie?

Dupa parerea mea...Daca oamenii te vad moale ca pleci capul te fac carpa de sters pe jos...
Nu zic tre sa mai inveti sa iti mai tii si gura ca sa nu dai de belele...Stii vorba aia in viata trebuie sa te mai faci si frate cu naiba pana te vezi cu sacii in caruta.

Dar proverbele astea nu au nici o logica...
cred ca tot barbatii le-au compus
ingerasulluptator
Postat pe 30 Noiembrie 2012 23:54
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-30 23:54:15Dupa parerea mea...Daca oamenii te vad moale ca pleci capul te fac carpa de sters pe jos...
Nu zic tre sa mai inveti sa iti mai tii si gura in functie de situatie si de interes,,ca sa nu dai de belele...Stii vorba aia in viata trebuie sa te mai faci si frate cu naiba pana te vezi cu sacii in caruta.

Dar proverbele astea nu au nici o logica...
cred ca tot barbatii le-au compus
ingerasulluptator
Postat pe 30 Noiembrie 2012 23:55
asteptttttt pareriiiiiileeeee voastreeeeee
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 11:52
Ca ca, kk...
Axl_R
Postat pe 1 Decembrie 2012 11:57
Ingerasuleee... Ai trecut la k_k ...fonisme
Rotty
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:02
asteapta!
quasaria
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:06
astept si eu un raspuns inteligent de la voi
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:18
pai barbatii sint rauvoitori si femeile's fraiere, deci cine sa iti dea raspunsul inteligent?
Neutri n-avem!
quasaria
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:24
De la: quasaria, la data 2012-12-01 12:24:19pai barbatii sint rauvoitori si femeile's fraiere, deci cine sa iti dea raspunsul inteligent?
Neutri n-avem!


pai da...si cred ca barbatii urasc si femeile pt ca au vazut la mama lor cat de rea poate fii dar au tacut din cauza necesitatilor,numai ca atunci cand parintii sunt batrani le arata adevarata fata.
femeile sunt rele pt ca se iau dupa barbatii..pt ca in fond nu poti trai cu ei daca nu te integrezi,,,pt ca atunci cand face si ea rautati atunci nu o afecteaza rautatile barbatului ei...ca sa cum un nefumator nu poate trai in mediul toxic al unui fumator...

este mai comod sa te complaci si sa faci si tu tot la fel...si baietii urasc femeile poate si din cauza exemplului de rautate care l-au vazut in mama lor...pt ca daca femeia s-a luat dupa barbat si dupa preoti care o invata numai prostii...
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:37
De la: quasaria, la data 2012-12-01 12:24:19pai barbatii sint rauvoitori si femeile's fraiere, deci cine sa iti dea raspunsul inteligent?
Neutri n-avem!


pai da...si cred ca barbatii urasc si femeile pt ca au vazut la mama lor cat de rea poate fii dar au tacut din cauza necesitatilor,numai ca atunci cand parintii sunt batrani le arata adevarata fata.
femeile sunt rele pt ca se iau dupa barbatii..pt ca in fond nu poti trai cu ei daca nu te integrezi,,,pt ca atunci cand face si ea rautati atunci nu o afecteaza rautatile barbatului ei...ca sa cum un nefumator nu poate trai in mediul toxic al unui fumator...

este mai comod sa te complaci si sa faci si tu tot la fel...si baietii urasc femeile poate si din cauza exemplului de rautate care l-au vazut in mama lor...pt ca daca femeia s-a luat dupa barbat si dupa preoti care o invata numai prostii...
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:37
asa... da' inteleg din prima nu trebuie sa scrii de 5 ori.
quasaria
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:41

dpmdv. proverbul ii perimat si fara EFICIENTA REALA..... fine.

Irino ce DOR mi-o fost de tine?!....ce faci de 1 Decembrie??? credeam ca esti
libera? ....aaa! tot cu barbatii???
Spor sa ai !
Fss_ssu
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:43
spre exemplu femeia se complace suporta rautatloe barbatului dar isi descarca frustrarea in alte parti cum ar fii copii,,alte femei,,alti oameni mai slabi ca ea...se complace


poate daca femeia ar fii mai serioasa si mai hotarata ar putea poate sa castige respectul barbatului dar nu stiu,,daca poti schimba un barbat care toata viata numai hai hui,,eu cred ca doar el se poate schimba..

ar trebui ca femeiler sa nu mai faca copiii,,,pt ca copiii ar trebui sa faci atunci cand barbatul si femeia sunt copti la minte,,,

si in rest poti sa iti traiesti viata si fara sa faci copii,,,sunt pastile,sterilete ca sa nu faci avorturi..

dar decat sa procreezi si sa nu ii inveti ni,nimic pe copii mai bine nu ii mai faci cred eu


asa barbatii ar intelege cum sta treaba si ar fii nevoiti sa isi schimbe atitudinea.

dar daca una nu face,si zece fac apai barbatul are de unde alege si tot face ce vor ei.
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:45
De la: suparatu_, la data 2012-12-01 12:43:48
dpmdv. proverbul ii perimat si fara EFICIENTA REALA..... fine.

Irino ce DOR mi-o fost de tine?!....ce faci de 1 Decembrie??? credeam ca esti
libera? ....aaa! tot cu barbatii???
Spor sa ai !
pai ma duc sa halesc si eu ceva bun ca asa de 1 Decembrie
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:49
din moment ce tu esti cel mai inteligent exponent al umanitatii, tu pui intrebari, tu iti rapsunzi la ele, le repeti intr-una, ca dovada elocventa a inteligentei tale si ca sa iti intre mai bine aceste fixatii in capul ala si asa destul de neincapator, ce rost ar avea vreun raspuns din partea altcuiva, mai ales ca nu ar fi nici macar ca lumina unui licurici pe langa lumina soarelui, comparatvi cu inteligenta ta, debordanta si creatoare, mai ales de utopii!
heartbit
Postat pe 1 Decembrie 2012 13:11
De la: heartbit, la data 2012-12-01 13:11:23din moment ce tu esti cel mai inteligent exponent al umanitatii, tu pui intrebari, tu iti rapsunzi la ele, le repeti intr-una, ca dovada elocventa a inteligentei tale si ca sa iti intre mai bine aceste fixatii in capul ala si asa destul de neincapator, ce rost ar avea vreun raspuns din partea altcuiva, mai ales ca nu ar fi nici macar ca lumina unui licurici pe langa lumina soarelui, comparatvi cu inteligenta ta, debordanta si creatoare, mai ales de utopii!
pai nici chiar asa...Inteligenta mi-a daruito Dumnezeu pt ca sunt fata cuminte..Altii nu o vor,,vor si cu aia in si cu sufletul in rai..

si plus ca atunci cand citesti ideile altor oameni,,imi pot vezi alte idei si le pot dezvolta...
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:00
si plus ca atunci cand citesti ideile altor oameni,,imi pot vezi alte idei si le pot dezvolta...

...Poti sa inveti sa te exprimi mai pe intelesul tuturor,sau ai scris doar pentru tine ?
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:21
De la: Rotty, la data 2012-12-02 16:21:41si plus ca atunci cand citesti ideile altor oameni,,imi pot vezi alte idei si le pot dezvolta...

...Poti sa inveti sa te exprimi mai pe intelesul tuturor,sau ai scris doar pentru tine ?



ce mos cicalitor esti

am vrut sa zic.


ca atunci cand citesc ideile altor oameni,imi pot veni idei noi si le pot dezvolta...

ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:27
Io-s mos cicalitor iar tu baba tanara si frumoasa

Vezi ca ai invatat sa scrii frumos ?
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:32
De la: Rotty, la data 2012-12-02 16:32:13Io-s mos cicalitor iar tu baba tanara si frumoasa

Vezi ca ai invatat sa scrii frumos ?
cateodata uit sa ma exprim frumos pt ca mi se duce gandul si prin alte parti
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:41
Doar sa nu spui ca-ti fuge mintea la masculi.... ...Tocmai tu ?
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:44
De la: Rotty, la data 2012-12-02 16:44:15 Doar sa nu spui ca-ti fuge mintea la masculi.... ...Tocmai tu ?


ei tocmai la masculi...imi fuge gandul la bani,la munca sa imi gasesc un loc de munca potrivit sa nu ma dau de nebuni...Vreau sa schimb locul de munca,,numai ca nu este usor nu ma sustine nimeni daca nu fac sex..
barbatii te ajuta daca faci sex si femeile te critica,,,te invata mai degraba sa iti mearga rau pt ca daca ele ca se complac doar ele au viata pe care o doresc.
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:51
De la: Rotty, la data 2012-12-02 16:44:15 Doar sa nu spui ca-ti fuge mintea la masculi.... ...Tocmai tu ?


ei tocmai la masculi...imi fuge gandul la bani,la munca sa imi gasesc un loc de munca potrivit sa nu ma dau de nebuni...Vreau sa schimb locul de munca,,numai ca nu este usor nu ma sustine nimeni daca nu fac sex..
barbatii te ajuta daca faci sex si femeile te critica,,,te invata mai degraba sa iti mearga rau pt ca daca ele ca se complac doar ele au viata pe care o doresc.
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:51
Pai......Promite si tu,ca doar nu te doare gura... Fi fata isteata cum te tii....
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 16:58
De la: Rotty, la data 2012-12-02 16:58:52Pai......Promite si tu,ca doar nu te doare gura... Fi fata isteata cum te tii....

pai nu este corect sa promiti ceea ce nu este adevarat,,,

imi bat capul moi descurca eu cumva
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 17:04
Nu bate capul ca faci cucui.....si doare. Astept vesti bune .
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 17:07
De la: ingerasulluptator, la data 2012-12-02 17:04:03
De la: Rotty, la data 2012-12-02 16:58:52Pai......Promite si tu,ca doar nu te doare gura... Fi fata isteata cum te tii....

pai nu este corect sa promiti ceea ce nu este adevarat,,,

imi bat capul moi descurca eu cumva

nu vreau sa ma obisnuiesc cu lucruri care nu sunt corecte

daca nu vor sa ma ajute asta este nu ii pot obliga...pt ca nici eu nu o sa ii ajut cu nimica pe gratis....tre sa gasesc alte modalitati de a-mi rezolva problemele
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 17:12
"Capul ce se pleaca palosul nu-l taie
Dar cu umilinta lantul-incovoaie..."
Cred ca are doua conotatii :prima - cu potential intelept - conform careia in unele situatii este mai bine sa nu confrunti, sa te controlezi si sa te abtii, sau cel mai intelept sa cedeze primul, iar cel de-al doilea inteles,cred ca face referire la servilism.
Ca si adult aplic rareori cea de-a doua "mostra de intelepciune populara" si atunci doar in relatiile de serviciu cu sefa mea care, atunci cand este nervoasa stiu ca nici un argument logic nu ar da rezultate si atunci aplic "Tacerea este de aur" !
LLisa
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:12
"tacerea ii de ca-ca:( nu de aur" LLisa!....daca argumentu logic ii mai realist si poate rezolva o problema, de ce sa faci un "compromis" tu cu tine tacand.....ha??
De ce sa nu fi deschisa la comunicare daca esti sigura pe ideile tale?.....ti-e frica de somaj sau ce?......haidi bre lasa blagosloveala asta cu capu plecat., aplecat X dus......da, SEFU-I SEF....si ce daca?? nu-i tot om?

....stii bancu' cu organele??.....
Fss_ssu
Postat pe 2 Decembrie 2012 23:36
Cand sefa este o femeie orgolioasa, sufera de mania persecutiei si are probleme la "mansarda"... atunci DA, mi-e teama de somaj! Blagosloveala mea este bine intemeiata, de indata ce a ajuns sefa, a dat afara un inginer cu vechime de 23 de ani, numai pentru faptul ca a combatut-o intr-o AGA, cu argumente solide si plauzibile, te asigur!
Si in viata ta exista femei care, in mod sigur au organele genitale in interior! (apropo' de banc)
LLisa
Postat pe 5 Decembrie 2012 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fidelitatea in cuplu 138 De la: dor72 7 August 2011 16:32
frate impreuna cu sora!!! 57 De la: garbo_10760 11 Februarie 2013 15:01
Cer eu prea mult de la el? Nici nu mai stiu, poate stiti voi... 45 De la: reyya 12 Martie 2010 19:41
buna 9 De la: garbo272995 23 Aprilie 2012 18:07
drum inchis 16 De la: carmlinda 11 Octombrie 2014 04:01
Setari Cookie-uri