ma iubeste sau nu?

de vreo 5 luni sunt cu un baiat mai mare decat mine cu 6 ani..Ne intelegeam foarte bine ..parintii mei in urma comentariilor l'au acceptat.Mama mea a zis k dak in seara de Anu Nou mergem la biserica la lujba..nu va mai interveni intre noi...a foat bine o perioada..prin februarie avea unele zile in care era distant ..dar isi revenea...dupa ziua lui a plecat in Bucuresti spunand k sta maxim 5 zile..dar a stat 3 saptamani...eram foarte suparata..in acest timp intr'un weekend ne'am certat deoarece el a zis k il stresez prea mult...am vorbit mai rar..dar intre timp am aflat k vorbea toata ziua cu o prietena...mesaje,telefoane..toata ziua[cu ea] dak il intr tie dor de casa si de mn..spunea k nu sau nu mai inrteba..knd a ajuns akas..ia zis numai acelei fete..si mia facut o surpriza aparand la usa..a fost ceva super..in noaptea de Inviere m'am uitat prin mesajele lui ..in unele scria k lam tehuit de cap, ii spunea prietenei mele k ar vrea sa fie langa el sa o poata linistii[[ea avand probleme cu prietenul ei]]..nu l'am intrebat nimik..dar sia dat seama si lea sters..de pasti acea fata a facut niste faze..eu eram foarte suparata pe ea..deoarece ii facea ochii dulci de fata cu ai ei ai mei si cu mn...dupa un timp ea ma intr dak is oarba ..nu vad casi bate joc de mn..mia zis k au foat niste mesaje ..care au foat sterse de fata cu ea din tel lui..prietenul ei la intrebat ce e cu ''te iubescc'' din tel ei de la el..el ia zis k nui nimik au vb cv dspr mn..in fine..toate au revenit la normal..pana acu cateva zile...knd intro duminica lam asteptat sa vina sa iesim si noi..si knd vorbesc cu el imi zice k pleaca la humor cu ink 2 cupluri..eu am crezut k innebunesc..imi doream de f mult timp sa merg acolo..si knd am auzit k nu pot merge k nam loc mam simtit data la o parte..am sunato pe mama sa o rog sa vada dak poate face cv..maimea..mo sunat inapoi si face k na vezi si u ce prieten ai..mam enervat si am plecat afara...io trimis mesaj pr meu..si o zis sa se desparta de mn k nu prea mai are timp pt mn...o utrmat o cearta..el o renuntat sa mearga cu cele 2 cupluri..m'am certat si cu mama pt ca tot sustinea sa se desparta de mn...cu ce vreau sa ma ajutati...in ultimu timp de cand a fost cearta..park ma evita..vad ca are treaba..deoarece lucreaza..dar il rog de dimineata sa ne vedem..si dak termina treaba la 6,7.8 pleak cu un prieten la biliard sau mai stui eu unde...de sarutat ma saruta numai pe obraz deoarece sunt racita..dar pana acu nu ia pasat..toata lumea imi zice sa ma despart de el...dar eu il iubesc si nu stiu ce sa fac...vreau sa am o discutie cu el dar nu are niciodata timp..ec sa cred?..k nu ma mai iubeste?a zis k dak se mai ia mult mama mea de el pleaca..si pana acu nu zicea asa..VA rOG AJUTATIMA NU STIU CE SA FAC...VA MULTUMESC PT SFATURI..shi sa nu uit in ultimu timp nu prea ii mai pasa ce fac
dracusor_impielitat
Postat pe 29 Aprilie 2010 20:24
Ei bine, nu te iubeste. Si cred ca nu stie cum sa scape de tine. Esti ca scaiul de om. Lasa-l soro ce tot tii cu ghearele de el?
Doara
Postat pe 29 Aprilie 2010 20:31
salut.vb cu el si intreabal dak te iubeste.ce vrea sa se aleaga din relatia vostra?si dak totusi nu e ceva de bine dai papucii,stiu ca suferi da o sa fie mai bine pe viitor
garbo106854
Postat pe 29 Aprilie 2010 20:31
E evident ca-i capiat de cap de ea. Ce sa il mai intrebe.
Fata mea, fii macar demna. Ce naiba te umilesti atat? N-am suportat niciodata sa fiu ca planta agatatoare. Sa ma agat de om fara voia lui si sa nu mai poata scapa de mine. Doh!
Doara
Postat pe 29 Aprilie 2010 20:34
O sa incep prin a-ti spune ca este strict parerea mea pt ca nu ma simt in masura sa-ti dau sfaturi. Relatia voastra dupa cum ne-ai povestit si tu este cam pe la sfarsit dar nu trebuie sa faci o tragedie din asta. Cred si sustin cu toata taria ca fiecare trecem printr-o anume relatie de care efectiv "nu putem" sa ne despartim. Si am folosit ghinimelele pentru ca daca ai deschide ochisorii ai vedea ca sunt foarte multi baieti pe lumea asta, poate chiar unul care sa te sarute, si nu doar pe obraz si sa-ti acorde atentia pe care el nu prea ti-o mai ofera. Inevitabil unele relatii nu au cum sa dureze toata viata. Gandeste-te ca de mesajele alea ai aflat dar daca mai erau altele? Si nu uita, este vorba de prietena ta nu de o oarecare fata. Invata sa spui nu. Viata este frumoasa doar ca noi ne incapatanam sa o complicam. Multa bafta! Sa ne tii la curent cu demersurile asta daca ai de gand sa pui piciorul in prag

"De aceea e aa de important s lai anumite lucruri s treac. S le dai drumul. S te desprinzi de ele. Oamenii trebuie s neleag c nimeni nu trieaz, uneori ctigm, alteori pierdem. Nu atepta s i se dea ceva napoi, nu atepta s i se recunoasc efortul, s i se descopere geniul, s i se neleag iubirea. ncheie nite etape. Nu din orgoliu, din neputin sau mndrie, ci pur i simplu pentru c acel lucru nu se mai potrivete cu viaa ta. nchide ua, schimb discul, f curat n cas, terge praful. nceteaz s mai fii cine erai i transform-te n cine eti!"

Mie mi-a placut asta. Sper sa te incurajeze :D
beberoz19
Postat pe 29 Aprilie 2010 20:45
no shit!
preciouss
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:15
hai mai ca mie mi=a placuut....
uite ce frumos: nceteaz s mai fii cine erai i transform-te n cine eti!"
fleurdelis
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:19
inainte sau dupa ce stergi prafu'?
preciouss
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:20
PRECI,acum cine e rea
scrichy
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:29
io am fost rea de cand ma stiu...
preciouss
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:33



ai scris prea mult, am citit greu fiind ca n-ai scris corect si , uite, iti dau unsfat: pune mana pe manualul de romana, invata sa scrii , sa citesti si-ai sa stii intr-o zi sa si iubesti, sa te si pretuiesti...gata
liaiedera
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:34
cred ca in timp ce faci mancare
fleurdelis
Postat pe 29 Aprilie 2010 21:46
Dupa ce stergi praful

De mentionat ca am folosit ghilimele tocmai pt ca aceea parte nu a fost scrisa de mine dar mi s-a parut incurajatoare pt ea Sper ca o va ajuta.
beberoz19
Postat pe 29 Aprilie 2010 23:02
Hai nu te supara bebelica ca ai fost draguta foc. Si i-ai spus bine ce i-ai spus.
Doara
Postat pe 30 Aprilie 2010 06:42
nu te iubeste, si ce mare lucru... Lumea asta e mare, gasesti tu alte preocupari. Sa iti pierzi timpul si energia cu unul din asta e pacat.

Aia cu sarutatul pe obraz pt ca esti racita mi-a placut cel mai mult... Eu i-as picta o masca, cu capete de mort, cosciuge, chestii dstea, oase incrucisate, si i-as trimite-o cu fundita rosie. Cu mesajul ca e mai sigur pt el sa ia vreo 5 km distanta. Definitiv. Ca tu mai racesti din cind in cind si poate ia vreun virus cindva, de-a lungul vietii. Mai bine sa se fereasca de tot.

quasaria
Postat pe 30 Aprilie 2010 08:22
no, belea!
zambila
Postat pe 30 Aprilie 2010 08:35
mare bre.....
eladaela
Postat pe 30 Aprilie 2010 08:36
da mai...ala nacaz!!!!!!!
nazirra
Postat pe 30 Aprilie 2010 09:11
pe mine m/a ferit dumnezeu!
elodia
Postat pe 30 Aprilie 2010 10:16
Ms Dor_marunt

Imi place ideea lui quasaria Unii chiar o cauta cu lumanarea si tipul despre care vorbim este unul din ei.

beberoz19
Postat pe 30 Aprilie 2010 10:50
Mi-e imi plac fetitele astea disperate care le gasesc scuze baietilor care nu stiu cum sa scape de ele. Daca le saruta pe obraz e din cauza ca sunt racite, daca le spune ca nu le iubeste, de fapt le iubeste dar n-ar vrea ca ele sa sufere ca totusi parca s-a uitat adanc in ochii ei, daca o evita de fapt ii e rusine ca o iubeste, etc. Ce nu se intelege e faptul ca barbatii nu sunt atat de profunzi ca femeile si ca ceea ce spun si ceea ce fac e fix ceea ce spun si ceea ce fac. Adica daca la noi "nu"inseamna "poate", "da" inseamna "ma mai gandesc" etc, la ei e clar: "nu"e clar "nu", "da'-ul e "da". Doar noi cautam intelsuri ascunse acolo unde e clar ca lumina zilei.
Doara
Postat pe 30 Aprilie 2010 13:27
dar simti acea conexiune,daca exista
ceea ce nu pot intelege,cum stau asa agatate ca scaiul de cineva care respinge??
cu se pot simti

un barbat care te iubeste,te tine cat mai aproape de el...nu gaseste SCUZE ca sa nu se apropie de tine...
mare ii gradina!!!
LILO
Postat pe 30 Aprilie 2010 13:30
va multumesc..problema e k nu ma tin ca scaiul de el..dak asta ati inteles voi..nush ce sa zik..
dracusor_impielitat
Postat pe 30 Aprilie 2010 15:15
fata ia-ti control ..dak face faze de astea...si e si distant e clar k nu prea mai vrea sa stea cu tine...ia si da-i papucii chiar dak tii la el ...iti trece in cateva sapt ..da decat sa stai asa...e nasol...e si orgoliul tau in joc...baieti mai sunt destui asa k n-are rost...:*
claudi_tza
Postat pe 30 Aprilie 2010 15:27
exact asta e problema, ca ii cam confundam...cu noi.
Lasa-l in pace, ca s-a nascut sa fie barbat, nu molusca. Daca te vrea inapoi, va gasi un mod de a te avea inapoi. Daca nu va gasi, sau nu te vrea, sau u lose a loser. In ambele cazuri, n-ai pierdut nimic.
quasaria
Postat pe 30 Aprilie 2010 21:37
Quasarico...
tzucutz materia aia cenusie!

lose a loser,ai?
preciouss
Postat pe 30 Aprilie 2010 21:43
imda! lipsisi cam mult Q
fleurdelis
Postat pe 30 Aprilie 2010 21:45
preci... pai nu?
fleur, da'da am lipsit motivat.
Aduc scutire....
quasaria
Postat pe 30 Aprilie 2010 22:02
eee..las'ca eu vin cu inspectia....sa verific scutirea aceea,....ce crezi ca treci asa....c'o scutirica doar??
fleurdelis
Postat pe 30 Aprilie 2010 22:05



l-ai lasat , draguta mea ?

ai gasit altul mai potrivit?
liaiedera
Postat pe 26 Mai 2010 07:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum stim cand am intrecut limita? 23 De la: garbo_1502 23 Aprilie 2012 17:12
Dragoste la batranete ! 176 De la: dor72_ 10 Octombrie 2011 19:26
Cine sa ii mai inteleaga ???? 29 De la: fitze_21 8 Decembrie 2009 12:34
Cautand niste pareri... 39 De la: peter_pan111 30 Mai 2011 19:29
Va rog ajutor, e urgent! Mai poate fi cu mine, oare exista o solutie? 16 De la: garbo267384 1 Aprilie 2012 19:45
Setari Cookie-uri