In ce consta frumusetea unei femei ?

Pentru mine o femeie este frumoasa fizic daca atunci cand ma uit la ea imi place. Personal, nu am un etalon pentru frumusete fizica, unele imi plac, altele nu.

Cat despre atat de mult discutata frumusete interioara... E interioara pentru ea si exterioara pentru mine. Deci, la nivel de perceptie:
- este extrem de frumoasa daca ma calca pe nervi cu mai putin de 20% din ceea ce spune/face/gandeste

- este angelica daca in timp se poate schimba suficient de mult incat sa nu devina plictisitoare dar nu atat de mult incat sa devina alta femeie decat cea pe care am cunoscut-o

- este o sfanta daca va astepta de la mine sa ma schimb suficient de mult astfel incat sa nu devin plictisitor dar nu va astepta/dori vreodata sa devin altul decat cel pe care l-a cunoscut
burst4x
Postat pe 7 Decembrie 2012 12:39
Si eu care credeam ca numai noi femeile suntem complicate.....
LLisa
Postat pe 7 Decembrie 2012 13:10


oohooo... "habar n-ai tu" ce complicate sunteti.... !!!! pana acum... nu v-a descifrat nimeni... doar aia care fac pe nebunii ca da... !!!!! sau poate e doar un mit... ca defapt aveti si voi simplitatea voastra... !!!!
barboneli
Postat pe 7 Decembrie 2012 13:28
doar...cherche la femme !
LLisa
Postat pe 7 Decembrie 2012 13:31
De la: burst4x, la data 2012-12-07 12:39:37Pentru mine o femeie este frumoasa fizic daca atunci cand ma uit la ea imi place. Personal, nu am un etalon pentru frumusete fizica, unele imi plac, altele nu.

Cat despre atat de mult discutata frumusete interioara... E interioara pentru ea si exterioara pentru mine. Deci, la nivel de perceptie:
- este extrem de frumoasa daca ma calca pe nervi cu mai putin de 20% din ceea ce spune/face/gandeste

- este angelica daca in timp se poate schimba suficient de mult incat sa nu devina plictisitoare dar nu atat de mult incat sa devina alta femeie decat cea pe care am cunoscut-o

- este o sfanta daca va astepta de la mine sa ma schimb suficient de mult astfel incat sa nu devin plictisitor dar nu va astepta/dori vreodata sa devin altul decat cel pe care l-a cunoscut


vorbi si nea ion .ce intelegem noi de aici? ca esti lesbian.
garbo_5862
Postat pe 7 Decembrie 2012 17:20
De la: barboneli, la data 2012-12-07 13:28:31

oohooo... "habar n-ai tu" ce complicate sunteti.... !!!! pana acum... nu v-a descifrat nimeni... doar aia care fac pe nebunii ca da... !!!!! sau poate e doar un mit... ca defapt aveti si voi simplitatea voastra... !!!!


sa te activez pe tine, ca vad ca al tau co-leg e in silentio stamba.

ce mai faci? bine, sanatos?te salut ca ma grabesc.
garbo_5862
Postat pe 7 Decembrie 2012 17:49
De la: LLisa, la data 2012-12-07 13:31:58doar...cherche la femme !


cand am scris mai sus ce am scris... la asta ma rfeream:

"PRIMUL VOLUM DIN: "CUM SA INTELEGEM FEMEILE"

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/7/6/7/3507671.jpg
barboneli
Postat pe 7 Decembrie 2012 19:22
Siiii...cate volume sunt?! De cate vieti ar fi nevoie pentru a fi citite toate?
LLisa
Postat pe 7 Decembrie 2012 19:24
De la: garbo_5862, la data 2012-12-07 17:49:36
De la: barboneli, la data 2012-12-07 13:28:31

oohooo... "habar n-ai tu" ce complicate sunteti.... !!!! pana acum... nu v-a descifrat nimeni... doar aia care fac pe nebunii ca da... !!!!! sau poate e doar un mit... ca defapt aveti si voi simplitatea voastra... !!!!



sa te activez pe tine, ca vad ca al tau co-leg e in silentio stamba.

ce mai faci? bine, sanatos?te salut ca ma grabesc.



da, mersi pentru intrebare... ! pai daca te grabesti, pentru ce sa ma mai activezi... ca mie nu-mi place graba ! mergi in drumul tau si cand o sa ai mai mult timp.... activeaza-ma... !!!
barboneli
Postat pe 7 Decembrie 2012 19:28


abia a iesit primul volum doar.... nu se stie cate volume mai sunt ! vieti... ? ce mai conteaza, eu am sa am numai una... asa ca citesc numai introducerea... !!!!
barboneli
Postat pe 7 Decembrie 2012 22:13
,, Introducerea''.... e importanta, Barbo
GHEISA_
Postat pe 7 Decembrie 2012 22:18

da... stiu, ai dreptate GHEISA !!!! numai aia e descrisa in 23.321 de pagini.... !!!!
barboneli
Postat pe 7 Decembrie 2012 22:33
scumpa, citeste articolul acesta: http://www.garbo.ro/articol/Lifestyle/12543/femeia-sanctuar-al-frumusetii.html

poate te ajuta.
Te pup!

TaniaTita
Postat pe 8 Decembrie 2012 03:22
De la: quasaria, la data 2012-12-07 08:32:41"ar trebui" la tine, poate. Pt mine nu "trebuie" nimic - nici macar sa ma prefac ca ma bucur de complezenta.

N-am facut nimic sa fiu frumoasa - n-am depus nici un efort - si nici nu face parte din calitatile pe care pun mare pret. Sint cit se poate de multumita de cum m-a facut mama, si imi place luxul care tine de confort sau de rasfat, si nu as face sacrificii estetice: n-am de ce. Nu ma raportez pe mine la altii, ii raportez pe altii la mine asa ca daca imi apreciaza carcasa - sau nu - e absolut irelevant.
Cred ca m-ar distra mai mult sa ii ingrozesc.... ... vorba fie-mii de Halloween: dar sint inspaimintatoare, nuuuu????


draga , curiozitatea m-a facut sa caut pe indicele alfabetic al abonatilor. la litera q, sectiunea qu- surpriza, tu nu existi.CONCLUZIE- acest "grbo", care ajunge la mine este un fals.avind in vedere aceasta deziluzie a mea, plec din minciuna asta, cu rugamintea de a ma lasa voi, pe mine ,in pace.
garbo_5862
Postat pe 8 Decembrie 2012 09:36
De la: quasaria, la data 2012-12-01 04:03:08dp meu de vedere, ca o fiinta sau o opera de arta sa fie FRUMOASA trebuie in primul rind sa fie expresiva. O chestie care e viu colorata da' nu exprima nimic... kitsch.
De ex., mi se pare ca foarte multi barbati sau copii cu ochii albastri au priviri frumoase, expresive - dar nu stiu de ce, ochii albastri ai femeilor par doar margele colorate. Poate datorita excesului de machiaj... nu stiu.

Poate fiindca tu nu ii ai albastii?
ari28
Postat pe 9 Decembrie 2012 00:46
nici barbat nu sint - cam prost cu logica, eufrosino....

Acum ma gindesc ca probabil nu mi se par expresive pt ca intr-adevar n-au ce sa exprime. Ce sa exprime o gaina, ca sa aibe o privire profunda?!
quasaria
Postat pe 9 Decembrie 2012 01:21
...in ziua de azi conteaza frumusetea exterioara (fizica) , nimeni nu mai stie sa citeasca sufletul si sa cunoasca cita putere sta in frumusetea interioara (sufleteasca)...
Cristian_Vizitiu_1
Postat pe 9 Decembrie 2012 07:45
Interesant...pai daca intrebam o femeie frumoasa, iti va spune ca aspetul fizic conteaza. daca intrebam o femeie mai putin inzestrata, iti va spune ca sufletul. Daca intrebam un barbat frummos, iti va spune ca frumusetea si lista raspunsurilor poate continua. Vei constata ca toti dua raspunsuri diferite. IMportant este ce simte fiecare, de accea suntem diferiti. Ce este valabil pentru mine nu este pentru toata lumea.
www.relatiidecuplu.com
garbo_8857
Postat pe 9 Decembrie 2012 16:01
De la: suparatu_, la data 2012-12-02 22:52:40
De la: Amor_sempiternus, la data 2012-12-02 18:48:09
De la: suparatu_, la data 2012-12-01 20:24:05 daaaa, voi! & *62....ci, ea nu ii fata??

nu, ea ii un numar


Sara!
...dupa ce-o cunosti??? s-o facut nr. si cu tine?

Cel putin mie, asa mi s-o prezentat *62 (in privat ,na..)puteam io sa nu iau in consideratie sinceritatea ei? spune tu!.....;)


Iote! sinceritatea face femeia frumoasa si foarte.... autoritara...

Tie ti-o citit admini gandurile cand ai zas "iobagi" ...*62 nu avea cu ce sa se laude......asa ca: NB!

garbo_5862
Postat pe 13 Decembrie 2012 14:26
De la: Argentina_Malcea_1, la data 2012-11-30 15:51:04Ce conteaza mai mult ? Frumusetea fizica sau sufleteasca ?

http://www.youtube.com/watch?v=n2yG3XwEw2c
VOIAJOR
Postat pe 13 Decembrie 2012 18:58

Mai nene,... nici prima, nici cealalta nu conteaza....sunt trecatoare, dar daca lasa o unda de iubire, bunatate, mangaiere si se lipeste la SUFLETEL....o vezi tot timpul frumoasa.....chiar daca in realitate are si defecte.

Daaaa! parca nu toti avem?!....... Frumusete, na!


Si zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 14 Decembrie 2012 10:25
frumusetea unei femei sta in aspect,caracter ...ambalaj si continut....o femeie frumoasa este atunci cand ramane frumoasa in orice situatie...multi barbati apreciaza mai intai frumusetea exterioara ...e primul motiv care-l impinge spre a cunoaste femeia apoi cauta adevarata frumusete care completeaza prima impresie sau o face sa cada.......frumusetea nu are un tipar anume decat daca alegem o femeie pt ceva anume....femeile in general se fac frumoase,mai frumoase decat sunt pt ca asa trebuie...nu traim la intamplare....avem reguli pe care trebuie sa nu le ignoram pt a pastra ceea ce am primit de la natura.....nu pot spune ca nu ma intereseaza aspectul pt ca as minti....nu pot sa spun ca nu ma intereseaza atitudinea,obiceiurile,modul de gandire pt ca iar as minti....ne uitam in oglinda si vedem imaginea noastra..daca ne place ce vedem atunci e clar ca nu suntem urate ci doar nu am reusit sa ne facem frumoase pt toata lumea....frumusetea nu este trecatoare ea isi schimba forma doar de la an la an...de cate ori nu vedem fete frumoase langa mame frumoase ...eu am vazut femei frumoase si la 60 de ani ...o femeie frumoasa trebuie sa fie frumoasa din toate punctele de vedere ca sa se poata numi asa daca nu e doar o frumusete pt ceva anume...o femeie care are doar suflet sau doar inteligenta nu este apreciata de barbati din pacate ci este doar folosita pt interese ...nici noua nu ne plac barbatii doar pt banii care-i fac sau doar pt ca stiu sa se poarte cu noi...
yzabela_03
Postat pe 15 Decembrie 2012 18:44
De la: LLisa, la data 2012-12-07 19:24:47 Siiii...cate volume sunt?! De cate vieti ar fi nevoie pentru a fi citite toate?


pai sunt atatea volume, cate femei sunt pe pamant!
deci e imposibil sa fie citite toate!
oricum ... vorba lu' Gheisa, cea mai importanta este "introducerea"
mai ales ca introducerea trebuie insusita cat mai temeinic!
heartbit
Postat pe 15 Decembrie 2012 18:55
Am voie sa nu ma gandesc la ce ma gandesc ?
Rotty
Postat pe 15 Decembrie 2012 18:58
De la: Argentina_Malcea_1, la data 2012-11-30 15:51:04Ce conteaza mai mult ? Frumusetea fizica sau sufleteasca ?

Trebuie sa ai curajul pentru o declaratie de dragoste si pe urma o analizezi !
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=cHYYG_JDcrE&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 16 Decembrie 2012 09:40
Rotty, sigur ca ai voie!
chiar te poti gandi in continuare la ce te gandesti, nu deranjezi pe nimeni cand te gandesti! si oricum nu ti se aud gandurile, decat daca gandesti cu voce tare asa ca n-o sa stie cei din jurul tau la ce te gandesti, chiar daca te vor vedea rosind... datorita gandurilor nastrusnice... ... ...
si de fapt la ca te gandeai?
la chestia cu insusirea temeinica a introducerii?
e, spune tu ca n-am dreptate?
heartbit
Postat pe 16 Decembrie 2012 11:04
Tocmai ca ai dreptate....in toate sensurile. Si apoi de gandit cu voce tare nu prea poci,ca tocmai ma pregatesc sa mananc si nu mere...
Rotty
Postat pe 16 Decembrie 2012 11:08
frumusetea fizica sau sufleteasca nu este trecatoare.indiferent ce varsta ai semnele frumusetii raman .daca te ingrijesti fizic,daca iti pastrezi si sufletul neprihanit,nici un rid nu te va imbatrani ci iti va conferi o anumita noblete.
garbo_8672
Postat pe 17 Decembrie 2012 02:03
din punctul mei de vedere conteaza ambele,pentru ca degeaba esti frumoasa daca ai un caracter infect,si degeaba ai un suflet minunat daca esti urat.Cu toate astea sunt multe persoane care reuseasc sa treaca de aspectul fizic si apreciaza caracterul etc
garbo_11748
Postat pe 22 Martie 2013 16:36
De la: Argentina_Malcea_1, la data 2012-11-30 15:51:04Ce conteaza mai mult ? Frumusetea fizica sau sufleteasca ?

Depinde cum trezeste interesul barbatului
http://www.kudika.ro/articol/relatii~tips/26450/7-pozitii-sexuale-adorate-de-barbati.html?utm_source=newsletter-daily-20130329&utm_medium=email&utm_content=daily-20130329&utm_campaign=Newsletter-Daily
garbo_11724
Postat pe 2 Aprilie 2013 18:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa ma impac cu fostul meu prieten .help me 8 De la: garbo26121996 23 Martie 2012 18:09
barbatul FECIOARA 1 De la: garbo105932 9 Aprilie 2010 12:12
Am un gust amar in gura...la propriu.. 16 De la: tutankhamon 27 Octombrie 2009 01:09
Femeile un ajutor in viata pentru barbati! 1 De la: VOIAJOR 11 Ianuarie 2013 01:43
nu 32 De la: Ella34 8 Septembrie 2009 17:07
Setari Cookie-uri