In ce consta frumusetea unei femei ?

Doar o taruca.
M-oi spala ase la vara.
Axl_R
Postat pe 5 Decembrie 2012 16:33
Barbo, toata lumea sa traiasca, numai noi sa nu murim!

si balenele sa traiasca si sirenele, ca e loc pentru toata lumea si are balta paste!
heartbit
Postat pe 5 Decembrie 2012 16:34
Femeia este frumoasa atunci cand... este femeie!
LLisa
Postat pe 5 Decembrie 2012 18:14
Saru' mana! Mi-s femeie.
Axl_R
Postat pe 5 Decembrie 2012 18:17
De la: Axl_R, la data 2012-12-05 18:17:15Saru' mana! Mi-s femeie.

LLisa
Postat pe 5 Decembrie 2012 18:18
De la: LLisa, la data 2012-12-05 18:14:49Femeia este frumoasa atunci cand... este femeie!

si cand are suvite blonde
Da tu, di ce ai pantofiori si nu cizmulite ROSII pi vremea asta??

Zi cu femei fr.!
Fss_ssu
Postat pe 6 Decembrie 2012 10:30

Femeia este si va ramane frumoasa in orice moment al vietii sale!!!
The_rock_flower
Postat pe 6 Decembrie 2012 10:51
ce ma distreaza pe mine "amabilitatile" astea (sau sa le spun consolari?) ca femeia e frumoasa oricind si oricum.... din ce in ce mai grasa si mai batrina si mai frumoasa... no bs? :-))
E chiar asa de greu sa te obisnuiesti cu ideea ca inaintezi in virsta si nu FRUMUSETEA e cea care primeaza dupa 50 de ani, de exemplu: nu sustine nimeni ca trebuie sa arati dizgratios, dar e nerealist sa te crezi comparabila cu una de 20.
Asa cum e nerealist sa te crezi GRASA si FRUMOASA, daca nu faci parte din specia care se taie de Craciun. Ai pretentii de frumusete: slabeste. Daca nu, redirectioneaza-ti laurii spre altceva: ca poti sa gatesti bine, de exemplu.... :-) Frumoasa si GRASA nu poti fi. Din nici un unghi, nici o pozitie. Nicicum.

...si "frumusetea interioara" conteaza.... Daca e INTERIOARA cum o vezi? Faci vreo sectiune transversala, sa verifici? Sau astepti pina la autopsie?

quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:09
Frumusetea interioara se manifesta prin puterea spiritului tau!!Un suflet bolnav ,va conduce la o uratire trupesca,chiar daca posesoarea este Miss World!!!
Orice femeie,oricat de urata fizic ar fi ,are frumusetea ei unica si personalizata!!!Un spirit luminos ,va duce,intotdeauna,la o frumusete aparte!!!
The_rock_flower
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:32
astea sint povesti de adormit copii. Daca ne referim la charisma - e atitudine si "prezenta scenica", n-are nici o legatura cu nici un suflet. Se invata. Ia incearca in momentele in care te simti mai mizerabil sa pari cea mai fericita si exuberanta fiinta de pe pamint - nu e asa ca reusesti sa pari? Si nu e asa ca te simti la fel de mizerabil, sau mai mizerabil in interior?
E doar dovada ca nu ne purtam sufletul pe afara. Ne convine sau nu, ala NU se vede.
Cei mai odiosi criminali in serie aveau o charisma care convingea in cinci minute...ca asa au si ajuns criminali in serie. Daca fugea lumea de ei, ramineau cu intentia....
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:46

Este ,doar parerea ta...am luat nota...nefiind,totusi,de acord cu ea!!!Nu vorbim de prezente scenice...ci facem referire la esenta fiintei umane ...care este sufletul....este adevarat...acesta nu este vizibil......dar este singurul care da energie,vigoare trupului...frumusete fizica???Nu dau niciun ban pe ea...ce vezi dincolo de frumusetea fizica...in afara de pustiu???? Cine alearga sau apreciaza doar frumusetea trupeasca ...este asemenea ei...stralucitor...naucitor...fantastic...atragator...dar gol...sec!!!
The_rock_flower
Postat pe 6 Decembrie 2012 11:54
sincer vorbind, nici eu nu dau doi bani pe aspectul fizic, in sinea mea. Cred ca e supraevaluat intentionat de industrii de vise...si cam atit. Realistic, vorbim de carcasa. De ambalaj. Dar in general traim timpuri in care ne intereseaza cutia, nu cadoul...
Alte calitati ale unui om mi se par mult mai importante. Ca nu se vad - ci trebuie probate, aici parerile noastre difera.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2012 12:38
Mie nu-mi plac nici florile ambalate.
Si recunosc, sunt plina de contradictii.
Axl_R
Postat pe 6 Decembrie 2012 12:49
..si "frumusetea interioara" conteaza.... Daca e INTERIOARA cum o vezi? Faci vreo sectiune transversala, sa verifici? Sau astepti pina la autopsie?

Alte calitati ale unui om mi se par mult mai importante. Ca nu se vad - ci trebuie probate

Q,aici imi pare ca te cam contrazici singura...

Rotty
Postat pe 6 Decembrie 2012 12:49
cu ce ti se pare ca ma contrazic?
Mi-e cam lene sa explic - "frumusetea" e una, si e o chestiune pur superficiala, nu profunda - iar restul calitatilor sint alta. Un om poate fi BUN fara sa fie FRUMOS. O mincare poate fi GUSTOASA fara sa fie FRUMOASA. O masina poate sa fie performanta fara sa fie frumoasa, samd. Sau cum spui? Are interiorul motorului frumos?! Frumusetea... pinioanelor?
Cam asa e si cu "frumustea" interioara. Ca sa citez dintr-un film: inima unui om arata ca un pumn plin de singe. Ce e "frumos" in asta?!
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2012 12:59
Uite-te la ce am citat din postarile tale. Ba contraziceai frumusetea interioara,ba ziceai ca calitatile care nu se vad sunt mai importante. Calitatile care nu se vad,formeaza tocmai frumusetea interioara pe care o ironizai. La asta ma refeream.

Si stii ce bujii frumoase are masina mea ? ...Nu mai zic de placutele de frana ,ca le-am schimbat ieri...

Nu demult am facut un ecograf si medicul a spus ca am organe frumoase si sanatoase... Asa-i ca am o frumusete interioara ?
Rotty
Postat pe 6 Decembrie 2012 13:09

"Nu-i frumos ce e frumos, ii frumos ce-mi place mie"

Da' cu Ochii mintii, nu vreti sa VEDETI? ....si ce daca nu te-ai contrazis nu astept pana la "autopsie" :( ci ma conving usor si bine dar nu schimb "piese" le las sa se "uzeze" daca asa vor.....pana la urma vine ....si o ridica, o duce unde ii e locu'....da eu m-am convins

Eu la "controale" imi pun dopuri, ma :(:( sonoru'....si asa scopul lor nu se potriveste cu al meu....:( fine.

Mai! frumusetea unei femei vine din SUFLET dar cini l-o ??.... si daca , daca, daca ? Adevarat grait!

Actorul din mine, joaca rolul bine daca am multe......admiratoare :)

Salut!
Fss_ssu
Postat pe 6 Decembrie 2012 14:04
calitatile care NU SE VAD n-au cum sa fie "frumoase", si sint oarecum minimalizate nu accentuate de comparatia asta. Intotdeauna cind citesc de cineva ca are "caracter frumos" ma gindesc fara sa vreau aha, adica nu arata prea bine. E un fel de a cauta compensarile "frumusetii" - daca ar fi evidenta, n-ar avea nevoie de alternative. Frumusetea prin definitie e o chestiune superficiala. Iar a fi un om bun nu e o calitate superficiala. Tine de perceptie...
Pe mine de exemplu ma amuza specia care vine la tine si iti spune "ce bine arati." Sau "ce frumoasa esti". Sau "ce par frumos ai". Asa, si? De ce se asteapta sa pic pe spate de bucurie? Par eu cumva sa fi avut alta parere despre mine insami...sau...?
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2012 14:04
Iote ca eu sunt frumoasa si in fata oglinzii si am si suflet frumos,dar de aceea primesc cu placere un compliment
Rotty
Postat pe 6 Decembrie 2012 14:31
Oglinda, oglinjoara...Stampilat si fircalit.
Axl_R
Postat pe 6 Decembrie 2012 14:33


Rottycica , parca s-o spart cand mi-am aranjat io papionu
ti-ai luat una Venetiana?

Ce ma "amuza" pe mine tare cand mai pun cate-o intrebare la cate-o "frumoasa" femeie si isi arata talentele.....iar daca ii spun ca-i afona sau paralela....spune:
eti na! ce? atata am vrut eu sa-ti arat.....na ...si mie imi "crapa maseaua" de treaba si ea ...defileaza fal,fal..... frumoasa femeie!
Fss_ssu
Postat pe 6 Decembrie 2012 14:52
Eheee...de atunci mi-am luat una din rechizita lui Enterprise.....sa arate si ce nu se vede.
Rotty
Postat pe 6 Decembrie 2012 15:00


"...si "frumusetea interioara" conteaza.... Daca e INTERIOARA cum o vezi ? Faci vreo sectiune transversala, sa verifici ? Sau astepti pina la autopsie ? "


nu draga Q.... pe acea frumusete interioara... nu o vezi niciodata !!! dar o SIMTI intodeauna... cel putin in cazul meu !!!! si probabil intr-o mare multime de cazuri.... !!! chiar nu stiai asta... ? nu cred !!!
barboneli
Postat pe 6 Decembrie 2012 15:17
In loc sa ne punem problema a ceea ce sta in spatele complimentului si despicat in pais'pe... ar trebui luat ca atare si acceptat! Apoi un simplu "Multumesc" nu costa nimic si nici personalitatea sau orgoliul nu-l afecteaza in nici un fel, totul tine de bunul simt si "perceptia" fiecareia dintre noi! A fi o femeie "frumoasa" mai inseamna si sa stii cum sa accepti un compliment, sa te bucuri de el...fara a-ti "strepezi" dintii !
Ne numim sexul frumos parca...si, ca orice lucru frumos intotdeauna va fi admirat, complimentat...indiferent de tipul de frumusete fie ea interioara sau exterioara!

LLisa
Postat pe 6 Decembrie 2012 16:18
Axl_R
Postat pe 6 Decembrie 2012 20:46
"ar trebui" la tine, poate. Pt mine nu "trebuie" nimic - nici macar sa ma prefac ca ma bucur de complezenta.

N-am facut nimic sa fiu frumoasa - n-am depus nici un efort - si nici nu face parte din calitatile pe care pun mare pret. Sint cit se poate de multumita de cum m-a facut mama, si imi place luxul care tine de confort sau de rasfat, si nu as face sacrificii estetice: n-am de ce. Nu ma raportez pe mine la altii, ii raportez pe altii la mine asa ca daca imi apreciaza carcasa - sau nu - e absolut irelevant.
Cred ca m-ar distra mai mult sa ii ingrozesc.... ... vorba fie-mii de Halloween: dar sint inspaimintatoare, nuuuu????
quasaria
Postat pe 7 Decembrie 2012 08:32
De la: barboneli, la data 2012-12-02 20:02:59
De la: elisabeta_boia, la data 2012-12-02 19:27:15Nu vad ..legatura intre..frumusetea unei femei si..iobagi???
Sau iobagi daca-i ..frumoasa?? Sau iobagi daca-i femeie?? Sau iobagi daca e ..roaba=iobaga...??? Sau daca e ..capra??
M-ati incurcat rau de tot... :sml-happy014


buna Betty... cum merge ? vad ca ai protectie la garbo... la aia care sterg mesajele !!! cand am scris eu la pranz lui nr. ala imposibil... de iobag si iobaga... mi-a disparut repede mesajul ! poate doar tu ai apucat sa-kl citesti... ! poate. pune-mi si mie o pila acolo te rog... !!!
ceva noutati bune ?
garbo_5862
Postat pe 7 Decembrie 2012 08:56
Azi dimi, mi-am dat sama ca Pamantul se roteste in jurul meu, dar Mama Natura totusi de dragu' echilibrului nu mi-o dat un nas carn, altfel chiar acem pr, apa de ploaie-n nas....

Axl_R
Postat pe 7 Decembrie 2012 09:54
*aveam
Axl_R
Postat pe 7 Decembrie 2012 10:29
n-avea nimic: face bine la sinusuri....
quasaria
Postat pe 7 Decembrie 2012 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
jucarii sexuale 36 De la: garbo_409166 30 Iunie 2020 08:48
Colegu'...bata-l vina 8 De la: garbo_4124 25 Iunie 2012 21:53
IMPORTANT PT FIECARE DINTRE VOI 8 De la: tutankhamon 4 Octombrie 2009 13:43
cum sa faci sa fii ascultata de un barbat? 63 De la: garbo104121 27 Aprilie 2010 14:48
Subiectul meu 8154 De la: ladyDY 24 Iulie 2017 22:23
Setari Cookie-uri