In ce consta frumusetea unei femei ?

da, barbo, super tare bancul... l-ai mai scris tu pe la un alt topic,de am ris juma de ora cind l-am citit: fir'ati ^%$^%$^% cu ditai deshertu' vostru!

Cam asa o fi zis si ala care s-a ratacit pe aici cu vreo doua sticle de apica, asa cum se pleaca la picnic in Busteni....:-)))
quasaria
Postat pe 2 Decembrie 2012 11:09


vezi... tot tu vrei sa ai ultimul cuvant... !!!! ala... in original, dar azi e duminica si n-am vrut sa scriu cuvinte.... mai dure !!! a zis asa: "ooofff.... f....a mu.a'n c.r cu PLAJA voastra.... !!! "... !!! el chiar era convins ca a ajuns la o plaja... ! el, saracu'... venea dintr-un sat din Austria.... habar n-avea de deshert !!!! el a vazut nisip... a crezut ca dupa plaja e o mare... asa scria in ghidul lui turistic !!!! nu stiam ca tu citesti si bancuri pe garbo..... !

si ca fim inca pe terenul topicului....


Dumnezeu a dat femeilor trei calitati: frumusete, intelepciune, fidelitate; punand conditia ca nicio femeie sa nu le aibe pe toate trei... !
(comentariu primit: "
cine nu și-ar dori o pacatoasa de-asta...trei in una !?..
...vezi cum ne faci sa radem ? fara gadilaturi...."


ntotdeauna brbatul a fost fascinat de aa numita "frumusee" feminin..
Eu am luat o serie de lecii ..de autocontrol..am avut un maestru chinez, se chema..... noi l chemam maestru....
De fapt el ne-a zis s-l chemm aa ,c de nu ne ncurcm limbile n numele lui.
Acolo am nvat cum s rmn impasibil n faa frumuseii.
Ne-a explicat ce este frumuseea i cu ce se mnac..ne-a nvat c frumuseea este ceva care ne pclete... (pe noi brbaii)

-B maimuoilor.. voi stii de ce frumuseea este mincinoas m ??? (El a stat 3,4 ani in Oltenia....)
-Nu mestre !
-Pentru c sntei nite proti... .. frumuseea trece.. doar urenia rmne...(urenia este ascuns sub acea frumusee pe care o tot cutai ca disperaii) i cnd se prinde de tine... nu i mai d drumul...

A nceput s ne explice...

O via ntreag alergm dup aceast ..frumusee. ..Cu ce identificm noi frumuseea ? cu corpul feminin... ntotdeauna exist un corp feminin n spatele unui lucru frumos.
Fapt mai dificil este c am incadrat aceast frumusee feminin.. ntre 3 numere !
60-90-90 sau 90-60-90 sau. ....... la plcere ..numerele astea poi s le schimbi cum vrei !!!
....i dac mai este i nalt... e i mai bine. dar dac este mai mic ?
Se rezolv !... i pune sub picior.. un mic toc ! un 15,30,60 de cm de toc !!! ( de pare giraf!) .Atunci femeia e liber, e mai sigur pe ea, e mai frumoas !
i cnd femeia e frumoas... e frumoas pentru toi , for ever,always.... la 360.
Dar femeia tie c nu e de ajuns tocul... pentru ochiul unui brbat!.... atunci .. mai adaug ceva !..un ciorap !
Atunci femeia i trage un ciorap ! dac e posibil.. .jumate ln jumate supraelastic... care s ascund varii inestetisme. (celulita. craterele. i cresctoriie de bambus. i mai zice c tre s fac i o depilare cu cear !!! mai degrab ar avea nevoie de drujb....nici mrcinii nu se smulg cu cear; dapi plopii)
Sau pentru a fi mai sexy... folosete acei ciorapi lungi pn sub sutien... ia cu romburi mari ,de iese celulita prin ei......gndiiv la formele de fcut biscuii ! cam asa ceva !!!
Dar femeia tie ... c nu e de ajuns nici ciorapul...... Dac cumva snii.. cedeaz in fata puterii gravitaionale.... femeia ce face ?
κi cumpr un ..."push-up"... sau un "wonderbra" .......un sutien..cu firul de otel....
Ia snii acolo unde sunt... (mai nti i caut, i gsete) i aga, i strnge... i i-i aduce pn sub gt... (un fel de butoia de rachiu la gtul unui San Bernard )





barboneli
Postat pe 2 Decembrie 2012 12:41


mda. Nu stiu de ce, dar recunosc citeva pitzi in descrierea asta....
In primul rind - sa ma ierte cuconetul Garbo, ala care se va oripila - dar nu inteleg, pentru nimic in lume nu inteleg, PENTRU CE iti mai agati tot felul de artificii, dichisuri, margele, machiaj, coafura, etc, cind ai 50 de kg (era sa scriu tone) peste normal?! Deci, intr-o masa amorfa de sunci, ce dreak pot sa mai conteze?? Care e diferenta - personajul nu tanc s-a trezit dimineata, tanc ramine, cu margele sau fara??
E chestiune de gust, daca vrei sa te dai suava, sa FII suava. Altfel, orice parfum bun, pantof bun sau bijuterie buna pierdute prin osinza nu fac decit sa sublinieze diferenta - trist.

Altfel - nici partea cu pushup-ul nu o inteleg atunci cind pare ca ai niste baloane spinzurate de git, nici cea obsesiva cu albitul dintilor pina arata absolut fals, nici genele false - care arata asa cum sint, adica fals, a kitsch de la o posta.

Pina la urma, orice femeie care e in limitele greutatii normale (sau sub ) si care e sanatoasa si plina de vitalitate si ingrijita e FRUMOASA fara sa fie nevoie sa arate ca un clown. Iar prin "ingrijita" nu inteleg tocuri de 20 la piata, paiete si ruj ciclam - ci creme foarte bune, parfumuri bune, haine de calitate, nu de brad de craciun, piele frumoasa, alura si musculatura frumoasa, dantura frumoasa, par frumos, unghii, nu gheare, etc.
quasaria
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:02
bancul cu maimuta si gatitul.

un individ pleaca de acasa la cumparaturi
pe drum se intalneste cu un prieten care vroia sa vanda o maimuta...
si stand ei de vorba la un meomdta dat zice..
- da' ce faci cu maimuta asta?
- pai uite plec din tara si nu o pot lua cu mine si vreau s-o vand...
... nu vrei sa-o cumperi?
- pai ce sa fac cu ea? n-o am pe nevasta-mea acasa?!
- da, dar face asta un oral ... de te innebuneste... !!!
- pe bune? ia sa vad... daca imi place occumpar!!!
si trec ei la verificarea aptitudinilor...
cumpara asta maimuta si pleaca cu ea acasa...
cand il vede nevasta-sa zice ... unde ai fost...? si ce e cu maimuta asta?
la care, individul foarte euforic raspunde..
- nevasta, daca o invat sa gateasca, poti sa-ti faci bagajul!!!
heartbit
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:08
De la: heartbit, la data 2012-12-02 13:08:18bancul cu maimuta si gatitul.

un individ pleaca de acasa la cumparaturi
pe drum se intalneste cu un prieten care vroia sa vanda o maimuta...
si stand ei de vorba la un meomdta dat zice..
- da' ce faci cu maimuta asta?
- pai uite plec din tara si nu o pot lua cu mine si vreau s-o vand...
... nu vrei sa-o cumperi?
- pai ce sa fac cu ea? n-o am pe nevasta-mea acasa?!
- da, dar face asta un oral ... de te innebuneste... !!!
- pe bune? ia sa vad... daca imi place occumpar!!!
si trec ei la verificarea aptitudinilor...
cumpara asta maimuta si pleaca cu ea acasa...
cand il vede nevasta-sa zice ... unde ai fost...? si ce e cu maimuta asta?
la care, individul foarte euforic raspunde..
- nevasta, daca o invat sa gateasca, poti sa-ti faci bagajul!!!


cind ti-am spus ca ai crescut in gradina zoologica, ai facut ca trenul( sau catrenul). maimutzoiul tot la maimutza trage.un banc asa prost nu puteam decit de la tine sa il citesc.
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:13
Frumusetea unei femei creste odata cu trecerea anilor.- Audrey Hepburn
LLisa
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:15
Nu mai trece odata timpul ?
Ziua buna Lisa
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:17
Buna Rotty
LLisa
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:20
De la: garbo_5862, la data 2012-12-02 13:13:46


cind ti-am spus ca ai crescut in gradina zoologica, ai facut ca trenul( sau catrenul). maimutzoiul tot la maimutza trage.un banc asa prost nu puteam decit de la tine sa il citesc.


adevarul e ca daca n-as fi trecut in vizita si pe la gradina zoo... nu as fi putut sa recunosc vaca din tine!
acum stiu ca mugi si impungi... din pacate esti prea stearpa si plina de jigodie ca sa prezinti interes!

iar hazul unui banc nu sta numai in comicul celui care il spune, ci si in gradul de perceptie al celui care il asculta!
daca n-ai cu ce sa-l pricepi, nu-i nimic! de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!

si apropos, cineva a facut referire la el, iar eu l-am spus!
oricum ... vezi cand ti-o veni asa-zis-ul sot acasa cu maimuta, sa ai bagajul pregatit!
heartbit
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:39
De la: heartbit, la data 2012-12-02 13:39:23
De la: garbo_5862, la data 2012-12-02 13:13:46


cind ti-am spus ca ai crescut in gradina zoologica, ai facut ca trenul( sau catrenul). maimutzoiul tot la maimutza trage.un banc asa prost nu puteam decit de la tine sa il citesc.


adevarul e ca daca n-as fi trecut in vizita si pe la gradina zoo... nu as fi putut sa recunosc vaca din tine!
acum stiu ca mugi si impungi... din pacate esti prea stearpa si plina de jigodie ca sa prezinti interes!

iar hazul unui banc nu sta numai in comicul celui care il spune, ci si in gradul de perceptie al celui care il asculta!
daca n-ai cu ce sa-l pricepi, nu-i nimic! de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!

si apropos, cineva a facut referire la el, iar eu l-am spus!
oricum ... vezi cand ti-o veni asa-zis-ul sot acasa cu maimuta, sa ai bagajul pregatit!


TE OFTICI, CA ARE O MAIMUTZA?are., ca poate si isi permite. tu????doar te oftici si bintui pe garbo.MAIMUTZA NOASTRA E MAI FRUMOASA DECIT A TA ! iar iti infigi unghiile-n git !
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:44
Am observat ca voi doi va" tachinati" ....
LLisa
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:45
Nu mai observa!
Axl_R
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:48
De la: LLisa, la data 2012-12-02 13:45:05 Am observat ca voi doi va" tachinati" ....


se scrie : 'TACHINUITI "
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:53
De la: Axl_R, la data 2012-12-02 13:48:22Nu mai observa!

...daca nu vreau sa "mi-o iau" si eu!
Gata, nu mai observ...sunt "orbete" ca un liliac!!!
LLisa
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:55
De la: garbo_5862, la data 2012-12-02 13:53:38
De la: LLisa, la data 2012-12-02 13:45:05 Am observat ca voi doi va" tachinati" ....


se scrie : 'TACHINUITI "

...am vrut sa fiu delicata...
LLisa
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:56
Incantata! Oarba de Mures.
Axl_R
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:57
De la: heartbit, la data 2012-12-02 13:39:23
De la: garbo_5862, la data 2012-12-02 13:13:46


cind ti-am spus ca ai crescut in gradina zoologica, ai facut ca trenul( sau catrenul). maimutzoiul tot la maimutza trage.un banc asa prost nu puteam decit de la tine sa il citesc.


adevarul e ca daca n-as fi trecut in vizita si pe la gradina zoo... nu as fi putut sa recunosc vaca din tine!
acum stiu ca mugi si impungi... din pacate esti prea stearpa si plina de jigodie ca sa prezinti interes!

iar hazul unui banc nu sta numai in comicul celui care il spune, ci si in gradul de perceptie al celui care il asculta!
daca n-ai cu ce sa-l pricepi, nu-i nimic! de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!

si apropos, cineva a facut referire la el, iar eu l-am spus!
oricum ... vezi cand ti-o veni asa-zis-ul sot acasa cu maimuta, sa ai bagajul pregatit!



CE FACI, BAI SUN TZU? AI PIERDUT MANUALUL( )=CARTEA DE TACTICA CAVALERULUI RATACITHOR?
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:57
De la: Axl_R, la data 2012-12-02 13:57:09Incantata! Oarba de Mures.


OK singe de taur !
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:59
De la: Axl_R, la data 2012-12-02 13:57:09Incantata! Oarba de Mures.

LLisa
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:59
De la: garbo_5862, la data 2012-12-02 13:59:03
De la: Axl_R, la data 2012-12-02 13:57:09Incantata! Oarba de Mures.


OK singe de taur ![/quotps-RH negativ, grupa A2
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 13:59
De la: LLisa, la data 2012-12-02 13:56:34
De la: garbo_5862, la data 2012-12-02 13:53:38
De la: LLisa, la data 2012-12-02 13:45:05 Am observat ca voi doi va" tachinati" ....


se scrie : 'TACHINUITI "

...am vrut sa fiu delicata...


nu ti-a iesit. mai incearca, esti tot o veriga slaba.poate reusesti cu vegeta .
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:02
Bre 62, O1, si +.
Axl_R
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:08
De la: garbo_5862, la data 2012-12-02 14:02:24
De la: LLisa, la data 2012-12-02 13:56:34
De la: garbo_5862, la data 2012-12-02 13:53:38
De la: LLisa, la data 2012-12-02 13:45:05 Am observat ca voi doi va" tachinati" ....


se scrie : 'TACHINUITI "

...am vrut sa fiu delicata...


nu ti-a iesit. mai incearca, esti tot o veriga slaba.poate reusesti cu vegeta .

Da, din pacate nu a avut efectul scontat remarca mea....sorry!
LLisa
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:08
De la: Axl_R, la data 2012-12-02 14:08:37Bre 62, O1, si +.


banal !
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:11


as vrea sa-l cunosc pe ala care poate fi cavaler cu tine... ! zau ! poate ala care calarea pe-o iapa......

nu zi nimic... ptr. ca mie imi plac enorm caii... !!! nu-i compar ci tine... pentru ca ei sunt nobili !!!
barboneli
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:14
De la: barboneli, la data 2012-12-02 14:14:43

as vrea sa-l cunosc pe ala care poate fi cavaler cu tine... ! zau ! poate ala care calarea pe-o iapa......

nu zi nimic... ptr. ca mie imi plac enorm caii... !!! nu-i compar ci tine... pentru ca ei sunt nobili !!!


ci tine? tu apartii clasei de iobagi? succes, trebuie sa evoluezi.iobagii eu disparut.
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:19
am uitat sa rid
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:20
Foame mare! Schimbare de litere.
Axl_R
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:22
62
E rau mai fato daca ai uitat sa razi....
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:22
Sa radem cu sau de ea?
Axl_R
Postat pe 2 Decembrie 2012 14:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie indragostita de un baiat mai tinar pe net 141 De la: zambila 21 Aprilie 2010 10:31
barbatul FECIOARA 1 De la: garbo105932 9 Aprilie 2010 12:12
Hai sa marim lista de prieteni toti cei care ne place litoralul Romanesc 28 De la: garbo_396644 3 Aprilie 2014 10:06
nu inteleg motivul 20 De la: jeanette40 6 August 2010 10:25
ce ma fac? 14 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 18:36
Setari Cookie-uri