Nu e ok ce mi se intampla....o parere obiectiva?

Am iesit de curand dintr-o relatie foarte grea. Teoretic, ea s-a terminat de 1 an dar am mai tras inutil "targa pe uscat"/Nu vreau sa dau detalii aici si acum, le-am dat de atatea ori incat efectiv am ramas fara cuvinte sau mi-am inoculat ideea de a nu mai vorbi despre asta.

De cand am ramas singura am avut n posibilitati de a incepe noi relatii. Incep sa cred ca am o problema pentru ca desi la inceput, la primele intalniri, sunt extrem de entuziasmata, la a 3-a intalnire deja ma "dezumflu" si devin incredibil de rece. Ei nu inteleg ce se intampla, de ce ma transform asa, de la o zi la alta, eu sunt din ce in ce mai deprimata pentru ca efectiv nu mai reusesc sa ma atasez sau sa ma implic.

Am cunoscut de curand 2 tipi....un actor si un tocilar :) Actorul e culmea (!) foarte timid, iar tocilarul ma "excita" intelectual. Actorul vrea o relatie, tocilarul nu spune ce vrea. Pare sa ma placa, in acelasi timp pare mai interesat de arta sau de tot felul de activitati care mai de care mai captivante. Il simt mai aproape de sufletul meu dar in acelasi timp, simt nevoia sa fiu cu cineva ca actorul, genul "catelus", care ma venereaza.

E normal sa nu te poti hotari pe cine vrei? Stiu ce vreau, vreau o relatie "completa".... Dar m-am saturat sa nu stiu ce si cum sa aleg, sa fac mereu alegerile gresite....




garbo_Raluuu
Postat pe 3 Septembrie 2011 09:39
probabil ca actorul e la inceput de cariera... si doar pare ca e catelus... joaca teatru, sau se straduieste destul de bine...
lasa ca ai sa iti dai seama mai tarziu...!
bine ca nu e unul printz ca hamlet ... si celalalt cuceriotor ca othelo ... atunci sa te fi vazut ce si cum te mai framantai!

alfheim
Postat pe 3 Septembrie 2011 10:54
DA,e normal sa nu te poti hotara pe cine vrei.
asta cere timp.
relatiile se construiesc,in timp.
o relatie care incepe excelent,poate ajunge de rapa,daca cei doi nu stiu sa comunice si sa o intretina.
vei sti,cu siguranta,in viitor.
trebuie doar sa il intalnesti pe EL.
sau sa descoperi in timp,ca l-ai intalnit.
d
daniilia
Postat pe 10 Septembrie 2011 21:51
si sa iti dai seama ca l-ai si pierdut....din "nebagare de seama"
dor72_
Postat pe 10 Septembrie 2011 21:53
"E normal sa nu te poti hotari pe cine vrei? Stiu ce vreau, vreau o relatie "completa".... Dar m-am saturat sa nu stiu ce si cum sa aleg, sa fac mereu alegerile gresite...."

toata povestea care ne-ai spus-o... nu prea conteaza. la toti se intampla la fel.... si daca nu e tociilar sau actor... e telefonist sau vanzator de antichitati sau director de banca ! cel mai interesant a fost ultima fraza ! acolo ti-ai facut analiza cat de cat si noi nu putem sa te ajutam ! binenteles ca este normal sa nu te poti hotari.... ai un caz concret in tine ! nu poti sa ai indoieli.... ! si faptul ca te contrazici singura... si asta e normal la regnul omenesc.... ! faptul ca te-ai observat ca nu stii ce si cum... asta e un semn bun. dar nu poti sa ai pretentii ca altii sa aleaga pentru tine.... dar poti sa incerci, incercarea inseamna inca o experienta. si mai e si norocul.... asta o stiu personal ! eu nu stiu ce e aia o relatie "completa"... ma refer la definitie. sau e o ecuatie ? plina de necunoscute.... ! succes !
barboneli
Postat pe 10 Septembrie 2011 22:50
De la: barboneli, la data 2011-09-10 22:50:06"E normal sa nu te poti hotari pe cine vrei? Stiu ce vreau, vreau o relatie "completa".... Dar m-am saturat sa nu stiu ce si cum sa aleg, sa fac mereu alegerile gresite...."

toata povestea care ne-ai spus-o... nu prea conteaza. la toti se intampla la fel.... si daca nu e tociilar sau actor... e telefonist sau vanzator de antichitati sau director de banca ! cel mai interesant a fost ultima fraza ! acolo ti-ai facut analiza cat de cat si noi nu putem sa te ajutam ! binenteles ca este normal sa nu te poti hotari.... ai un caz concret in tine ! nu poti sa ai indoieli.... ! si faptul ca te contrazici singura... si asta e normal la regnul omenesc.... ! faptul ca te-ai observat ca nu stii ce si cum... asta e un semn bun. dar nu poti sa ai pretentii ca altii sa aleaga pentru tine.... dar poti sa incerci, incercarea inseamna inca o experienta. si mai e si norocul.... asta o stiu personal ! eu nu stiu ce e aia o relatie "completa"... ma refer la definitie. sau e o ecuatie ? plina de necunoscute.... ! succes !


O relatie completa in viziunea doamnei inseamna sa fie cu un 'catelus', care s-o excite intelectual si hormonal.
Eu o inteleg perfect am avut aceeasi dilema toata viata si acum sunt tot singura,dar cel putin m-am lamurit cum sta treaba si cu catelusul si cu tocilarul.
charmelen
Postat pe 12 Septembrie 2011 00:39
Nu stiu daca e ok insa avatarul tau ,,se asortraza " cu al meu.
SAL
Postat pe 12 Septembrie 2011 18:52
De la: Sal_a_toi, la data 2011-09-12 18:52:19Nu stiu daca e ok insa avatarul tau ,,se asortraza " cu al meu.


pune unul cu Pluto sa va asortati si mai bine; doamna are slabiciune la catelusi, iar Mikey n-a fost niciodata tocilar.
charmelen
Postat pe 12 Septembrie 2011 19:23
Recunosc, nici eu n-am fost tocilar doar nevasta-mea imi spune c-o toc la cap, sau ca i-am tocat zilele,
Era o gluma, nu fac eu d-astea
SAL
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:57
"Am cunoscut de curand 2 tipi....un actor si un tocilar :) "

pastreaza-i pe amandoi ... ca prieteni .
Cand va veni timpul vei sti pe care sa-l alegi.
cricat
Postat pe 13 Septembrie 2011 07:19
Actor, tocilar, fierar betonist....?...asta este un aspect fara relevanta. In ceea ce priveste alegerea, apoi daca nu simti nimic pentru nici unul dintre ei..mergi mai departe, dar niciodata cu cate doi, trei deodata. Acum nu vreau sa par misogin dar uneori barbatul se ataseaza de o femeie destul de repede si nu cred ca are rost sa-i mananci timpul baiatului atat timp cat tu esti in dubii. Desigur barbatul atras de anumite impulsuri sexuale va insista, femeia nehotarata spune ca are nevoie de timp si de fiecare data nevoia asta de timp este datorita altui barbat care si el la randul lui primeste aceeasi replica.
Cat despre alegere...ea este extrem de simpla. In doi cauta-l pe cel alaturi de care poti sa zambesti, pe cel ce te accepta asa cum esti, pe cel ce inainte de defecte aprecieaza calitatile, pe cel ce este in stare sa te tina de mana astazi....dar si peste 10 ani de acum incolo. Asta cu excitatul intelectual...hmmm...cred ca preferi o altfel de satisfactie. Acum vrem nu vrem, dragostea asta trece si prin pat, dar atata vreme cat nu exista anumite trairi si emotii cred ca te poti lipsi de o hatza hatza, uneori...de toata jena. Omul nu trebuie ales in functie de profesie, statut social, anturaj, situatie materiala pentru ca vrem nu vrem, pana la urma noi oamenii nu suntem niste simple maimute. Sunt multe de spus............
sarbu_marius
Postat pe 13 Septembrie 2011 09:39
sper ca am fost inteleasa corect .... prieteni .
cricat
Postat pe 13 Septembrie 2011 09:49
Da, cri, perfect!
Marius, tu parca ai fi femeie. Vorbesti (scrii) mult, iti lipseste capacitatea de sinteza.
SAL
Postat pe 13 Septembrie 2011 12:14
De la: sarbu_marius, la data 2011-09-13 09:39:38Actor, tocilar, fierar betonist....?...asta este un aspect fara relevanta. In ceea ce priveste alegerea, apoi daca nu simti nimic pentru nici unul dintre ei..mergi mai departe, dar niciodata cu cate doi, trei deodata. Acum nu vreau sa par misogin dar uneori barbatul se ataseaza de o femeie destul de repede si nu cred ca are rost sa-i mananci timpul baiatului atat timp cat tu esti in dubii. Desigur barbatul atras de anumite impulsuri sexuale va insista, femeia nehotarata spune ca are nevoie de timp si de fiecare data nevoia asta de timp este datorita altui barbat care si el la randul lui primeste aceeasi replica.
Cat despre alegere...ea este extrem de simpla. In doi cauta-l pe cel alaturi de care poti sa zambesti, pe cel ce te accepta asa cum esti, pe cel ce inainte de defecte aprecieaza calitatile, pe cel ce este in stare sa te tina de mana astazi....dar si peste 10 ani de acum incolo. Asta cu excitatul intelectual...hmmm...cred ca preferi o altfel de satisfactie. Acum vrem nu vrem, dragostea asta trece si prin pat, dar atata vreme cat nu exista anumite trairi si emotii cred ca te poti lipsi de o hatza hatza, uneori...de toata jena. Omul nu trebuie ales in functie de profesie, statut social, anturaj, situatie materiala pentru ca vrem nu vrem, pana la urma noi oamenii nu suntem niste simple maimute. Sunt multe de spus............
inutza65
Postat pe 14 Septembrie 2011 14:59
adica ......spune cu vorbele tale
jeanette40
Postat pe 14 Septembrie 2011 15:12
De la: Sal_a_toi, la data 2011-09-13 12:14:08Da, cri, perfect!
Marius, tu parca ai fi femeie. Vorbesti (scrii) mult, iti lipseste capacitatea de sinteza.


Nu neaparat; se pare ca si homosexualii sau travestitii gandesc femeieste.
charmelen
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:45
"Sunt multe de spus............ "
Marius...ai spus multe....
Din cele spuse de tine....sunt de acord cu un sg lucru....pe garbo....sunt multi in cautare de....stii,la ce ma refer....( ai avut 2 intrebari )
Axl_22
Postat pe 14 Septembrie 2011 16:53
vad ca marius a devenit celebru.....
nu numai aici..

si daca tot il citam, a mai avut dreptate cu ceva....pe forum sunt din ce in ce mai putini oameni si mai multa lume.....

poate m-am molipsit cu tristetea lui...ca tot voia sa ma ia de nevasta
Eugenia69
Postat pe 14 Septembrie 2011 17:02
laudaroasa nu te stiam...
dor72_
Postat pe 14 Septembrie 2011 19:51
gagicilor ...marius avea nevoie de reclama.are un site super.bv lui
ratuscaceaurata
Postat pe 14 Septembrie 2011 20:04
De la: dor72_, la data 2011-09-14 19:51:20laudaroasa nu te stiam...





http://youtu.be/4e9CkhBb18E
doruleato

Eugenia69
Postat pe 14 Septembrie 2011 20:18

tu chiar vrei sa ma omori?
dor72_
Postat pe 14 Septembrie 2011 20:55
EU_??????

Eugenia69
Postat pe 14 Septembrie 2011 20:58



ratusca...

care marius...?care site...?

unu" a fost si el barbatul ideal ...si si el a disparut!!!


sunsset
Postat pe 14 Septembrie 2011 21:00

pentru cine, sunset?

eu, de ras...ce-ai crezut?
dor72_
Postat pe 14 Septembrie 2011 21:07
De la: garbo034526, la data 2011-09-14 14:59:54
De la: sarbu_marius, la data 2011-09-13 09:39:38Actor, tocilar, fierar betonist....?...asta este un aspect fara relevanta. In ceea ce priveste alegerea, apoi daca nu simti nimic pentru nici unul dintre ei..mergi mai departe, dar niciodata cu cate doi, trei deodata. Acum nu vreau sa par misogin dar uneori barbatul se ataseaza de o femeie destul de repede si nu cred ca are rost sa-i mananci timpul baiatului atat timp cat tu esti in dubii. Desigur barbatul atras de anumite impulsuri sexuale va insista, femeia nehotarata spune ca are nevoie de timp si de fiecare data nevoia asta de timp este datorita altui barbat care si el la randul lui primeste aceeasi replica.
Cat despre alegere...ea este extrem de simpla. In doi cauta-l pe cel alaturi de care poti sa zambesti, pe cel ce te accepta asa cum esti, pe cel ce inainte de defecte aprecieaza calitatile, pe cel ce este in stare sa te tina de mana astazi....dar si peste 10 ani de acum incolo. Asta cu excitatul intelectual...hmmm...cred ca preferi o altfel de satisfactie. Acum vrem nu vrem, dragostea asta trece si prin pat, dar atata vreme cat nu exista anumite trairi si emotii cred ca te poti lipsi de o hatza hatza, uneori...de toata jena. Omul nu trebuie ales in functie de profesie, statut social, anturaj, situatie materiala pentru ca vrem nu vrem, pana la urma noi oamenii nu suntem niste simple maimute. Sunt multe de spus............

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Felicitari Marius..in sfarsit un barbat care gandeste matur!
Mai rar gasesti asa ceva in ziua de astazi!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Dor 72...
Am scris cu litere mici acum sa nu mai ai probleme cu ochii..
Doamne fereste nu vreau sa devii handicapata cumva,de la scrisul meu mereu cu majuscule.
P.S folosesc un notebook ..pe care il am cu mine mereu ,din cauza multelor calatorii pe care le efectuez..De aceea scriu cu majuscule de obicei,pentru ca monitorul este mic.
Uite ca am dezlegat si dilema aceasta acum...
...........................................................................................
Pupici la toti cei cuminti de pe sait!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
inutza65
Postat pe 15 Septembrie 2011 15:33

chiar acum...cand Marius nu mai e printre noi....
Marius, uite unde iti fu norocu....


526, eu ti-am vorbit pe un ton cat se poate de civilizat si pe viitor te rog sa il adopti in discutiile cu mine....daca nu se poate, e in regula...nu ne mai spunem nimic......
si, nu era nicio dilema, nicaieri...doar tu ai avut astfel de impresii....
intrand pe forumuri/"sait_uri", sunt convinsa ca ai cunostinta despre regulile de baza, printre care si tipul de litera cu care scrii...semnificatia, vreau sa zic....
dor72_
Postat pe 15 Septembrie 2011 15:56
De la: sunsset, la data 2011-09-14 21:00:13


ratusca...

care marius...?care site...?

unu" a fost si el barbatul ideal ...si si el a disparut!!!






cauta pe youtoube...sarbu marius



pe topic cu insuratoarea a lasat un link cu o melodie asa i/am gasit site/ul
ratuscaceaurata
Postat pe 15 Septembrie 2011 16:37
ala e un simplu cont pe site-l mentionat, nicidecum un site

da' iar am o dilema - sa fie doar o coincidenta de nume?
(de parca mi-ar pasa )
panty_C
Postat pe 15 Septembrie 2011 17:04
De la: pantera_neagra, la data 2011-09-15 17:04:38ala e un simplu cont pe site-l mentionat, nicidecum un site

da' iar am o dilema - sa fie doar o coincidenta de nume?
(de parca mi-ar pasa )





e artist...si are si site cauta si vei gasi........apropo de coincidenta ....exclus una e sirbu si alta e sarbu....meyyyy/////repede gasi/si speculatiile....asa/i romanul traieste si se hraneste numai cu speculatii!
ratuscaceaurata
Postat pe 15 Septembrie 2011 17:12

Recomandari

Setari Cookie-uri