SCRISOARE CATRE PRIETENA MEA

Daca am ceva sa-i spun , ii spun direct. Prefer sa vad reactiile oamenilor. Sunt mai reale decat niste cuvinte puse pe o hartie.Asa ca... scrie-o tu , sa vedem ce ai de spus !
eu_vio
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:34
Oups ! Am uitat sa spun ca nu eu am deschis topicul . Daca mai faceti asta , ar fi bine sa va si semnati !
eu_vio
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:36
Vad ca nu functioneaza siteul.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:39
De la: eu_vio, la data 2010-10-25 17:34:07Daca am ceva sa-i spun , ii spun direct. Prefer sa vad reactiile oamenilor. Sunt mai reale decat niste cuvinte puse pe o hartie.Asa ca... scrie-o tu , sa vedem ce ai de spus !


Nu merge sa postez continut

Sa ii spun in fata? nu nu mai vreau si eu sa traiesc.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:40
Daca nu mai vrei sa traiesti , nu-i spune nici in fata , nici in scrisoare !
Alege o alta metoda de protest . Ce-ar fi sa intri in greva foamei ?
Poate asa ii atragi atentia si......( cine stie ? ) va reactiona !
eu_vio
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:52
Nu se vede continutul scrisorii si nu stiu de ce? trebuie sa astept aprobarea adminului?
Nu stiu simt ca trebuie sa fac asta ceva greu apasa pe sufletul meu.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:59
macar baga varianta prescurtata, ca sa intelegem si noi ce problema ai

nu ai nevoie de aprobarea adminului. poate e prea lunga scrisoarea. fragmenteaz-o
michelle_
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:01
De la: me_reloaded, la data 2010-10-25 18:01:41macar baga varianta prescurtata, ca sa intelegem si noi ce problema ai

nu ai nevoie de aprobarea adminului. poate e prea lunga scrisoarea. fragmenteaz-o


ok
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:06
DRAGA PRIETENA
ANGI

NU VOI DEZVALUI IDENTITATEA MEA DEOARECE SUNT AMENINTATA ZILNIC PE TELEFON SI PENTRU A-MI APARA INTEGRITATEA FIZICA SI PSIHICA.
AM DECIS SA ITI SCRIU , IN PRIMUL RAND PENTRU CA NU POT LUA LEGATURA CU TINE NICI TELEFONIC NICI PE INTERNET(NU ITI CUNOSC NICI NUMARUL DE TELEFON NICI ADRESA DE EMAIL DACA AI) SI IN AL DOILEA RAND PENTRU A IMI PASTRA INTEGRITATEA FIZICA, MA REPET, SUNT AMENINTATA.
NU AM VRUT SA SE INTAMPLE NIMIC DIN CE S-A INTAMPLAT IN TOTI ACESTI ANI INTRE MINE SI DOMNUL SOT AL TAU, FAC PARTE DINTR-O FAMILIE CREDINCIOASA SI CU PRINCIPII BINE INRADACINATE SI O FAMILIE DE INTELECTUALI, IAR CEEA CE AM FACUT EU CONTRAZICE TOTAL ACESTE PRINCIPII. SA TE TRADEZ A FOST ULTIMUL LUCRU PE CARE AM VRUT SA IL FAC, DAR INIMII NU II POTI DICTA.
M-AM LUPTAT ANI DE ZILE SPUNANDU-MI CA E INTERZIS SI TREBUIE SA NU DAU CURS ACESTOR SENTIMENTE NENOROCITE CARE AU PUS STAPANIRE PE MINE. DE CATE ORI TE VEDEAM SI IMI POVESTEAI CE RAU TRAIESTI CU EL SI CE ITI FACE, PLANGEA SUFLETUL IN MINE SI NU DORMEAM NOPTILE (DE AIA MA GASEAI DORMIND ZIUA) MA INDRAGOSTISEM DE SOTUL TAU CA O NEBUNA, MAI RAU, SI EL DE MINE. O DRAGOSTE DIN AIA NEBUNA CU SCANTEI CAREIA NU AM MAI PUTUT SA II TIN PIEPT SI AM CEDAT. TARE AS FI VRUT SA VEZI CUM SE COMPORTA SOTUL TAU, CUM ISI PIERDE MINTEA CAND IUBESTE CA UN NEBUN, DA SUNT FEMEIA PE CARE A IUBIT-O, DAR SI FEMEIA CARE NU A ACCEPTAT SA IL IMPARTA CU ALTA ADICA CU TINE. NU AM PUTUT, AM SUFERIT CRUNT, GROAZNIC, NOPTI NEDORMITE, PLECAT DE ACASA, DIVORTUL. SA NU CREZI CA DACA ATI FOST PLECATI IN SPANIA MI-A PIERDUT URMA NICIDECUM, M-A GASIT DE ACOLO.
CARE BARBAT FACE ASTA? UNUL CARE IUBESTE SI CARE E IN STARE SA FACA ORICE, SA MUTE MUNTII DIN LOC. NU NEG SI EU IL IUBEAM NU AM SA NEG ASTA NICIODATA. AM REGRETAT MEREU UN SINGUR LUCRU CA AM SIMTIT ASTA PENTRU UN BARBAT CARE NU ESTE AL MEU CI AL TAU. AM VRUT SA MA OPRESC DAR NU AM MAI PUTUT. MA GANDEAM CE PACATE TREBUIE SA PLATESC DE TRAIESC ASA CEVA? NU DORESC NICI UNEI FEMEI SA TRAIASCA CE AM TRAIT EU.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:08
DUPA CUM STII FOARTE BINE AM DIVORTAT, NU AM MAI SUPORTAT SA STAU LANGA UN BARBAT PENTRU CARE NU MAI SIMT NIMIC, ERA UN CHIN MAI RAU CA LA INCHIZITIE.
AM PLATIT CU VARF SI INDESAT CEEA CE AM FACUT, TIMPUL A TRECUT MI-A VINDECAT RANILE PROVOCATE DE DON JUANUL TAU, ESTE UN BARBAT CARE SE VEDE NUMAI PE EL, IAR EU NU M-AM COMPLACUT IN POSTURA DE AMANTA SI NU AM MAI VRUT SA STAU IN RELATIE. AM VRUT TOTUL SAU NIMIC SI AM ALES NIMIC.
NORMAL CA NU I-A CONVENIT SA PIARDA EL O FEMEIE CA MINE CU SITUATIE MATERIALA BUNA, DESTEAPTA , FRUMOASA, E GREU, NU?
EU M-AM MUTAT DE ACOLO SI M-AM JURAT PE MORMANTUL FIICEI MELE CA NU MA MAI INTORC DIN CAUZA LUI, NU MAI VREAU SA IL VAD TOT RESTUL VIETII MELE. MI-A MARCAT EXISTENTA, ANI DE ZILE AM PRINS URA PE TOT CE INSEAMNA BARBAT, TOTI ERAU NISTE PORCI. STIU CE O SA SPUI CA ASA IMI TREBUIE. CREDE MA NU ITI DORESC SA TRAIESTI CE AM TRAIT EU 5 ANI DE ZILE CU DOMNUL TAU SOT. TE BLOCHEAZA? DA 5 ANI A DURAT ACEST CHIN. ELENA, SORA LUI CARE ESTE UN OM EXTRAORDINAR, DE MARE CALITATE SI VOI AVEA INTREAGA VIATA O ADMIRATIE PENTRU EA, A STIUT TOT. MA VIZITAU DES CAND STATEAM ACOLO, MAMA LUI SI EA. EL HABAR NU ARE CA MAMA LUI VENEA LA MINE. SE PROBEAZA ASTA POTI SA O INTREBI SI ITI VA SPUNE. NU STIU DACA STIA CEVA DAR SORA LUI STIE.
ERAM CONSTIENTA CA NU AM CE SA FAC CU EL STIAM CINE ESTE, DAR ERA CEVA IN MINE CARE NU MA LASA SA MA OPRESC.
L-AM IUBIT AL DRACULUI DE RAU, ERAM IN STARE SA DAU TOT PENTRU EL CASA AVERE TOT, VIATA. NU M-AM CREZUT CAPABILA NICIODATA DE ASA CEVA, SA FIU IN STARE SA DAU TOT PENTRU O PANARAMA CA EL. STIM AMANDOUA CE PRAMATIE DE OM ESTE, TU AI FACUT UN COPIL CU EL SI TE-A INSELAT CUM A VRUT EL, SI PE MINE LA FEL, PE MINE FEMEIA CARE L-A IUBIT PANA DINCOLO DE ABSOLUT. TU MA CUNOSTI FOARTE BINE PE MINE SI STII FOARTE BINE CA ATUNCI CAND SPUN ADIO E ADIO SI NU MAI LING UNDE AM SCUIPAT. M-AM GANDIT LA TINE MEREU SI VEDEAM CUM ISI BATE JOC SI URLA SUFLETUL IN MINE A NEPUTINTA MI-A FOST FRICA DE EL MEREU MA AMENINTA CA MA OMOARA IN BATAIE.
AM PLECAT SA IMI REFAC VIATA A TRECUT CEVA TIMP, AM MUTAT PROCESUL DE DIVORT LA BUCURESTI NUMAI SA NU MAI TREC PRIN GIURGIU SA NU MAI VAD, SA NU MAI AUD AM INTALNIT UN BARBAT CU CARE MI-AM REFACUT VIATA, DUMNEZEU M-A RECOMPENSAT PENTRU CHINUL PE CARE L-AM TRAIT , M-A RECOMPENSAT PREA MULT CRED.
INTR-O BUNA ZI DIN ACEASTA VARA CAND ERAM IN CONCEDIUL DE ODIHNA(AM UN SERVICIU STABIL AICI)PRIMESC TELEFON SUSPECT, TELEFOANELE AU URMAT DIN CE IN CE MAI DESE SI CE SA DESCOPAR ? CA AUTORUL ACESTOR TELEFOANE ESTE NIMENI ALTUL DECAT FLORENTINO AL TAU CARE NU ARE CE FACE SI A REVENIT SA IMI FACA VIATA CALVAR. NU STIU CUM A AFLAT NUMARUL DE TELEFON, NUMARUL MEU ESTE DE ABONAMENT PE NUMELE ACTUALULUI SOT AL MEU, SPECIAL IL SCHIMBASEM SA IMI PIERD URMA. EVIDENT CA AM CERUT EXPLICATII STII CE AM PRIMIT? UNDE ESTI TARFA DRACULUI? NEBUNO, NENOROCITO. MAI ERA CU CATIVA PRIETENI, DINTRE CARE UNUL SUNA CAND NU POATE EL ADICA ATUNCI CAND E ACASA SI NU POATE DIN CAUZA TA CA AUZI TU. NU ITI SCRIU CU SCOPUL SA IL POTOLESTI PENTRU CA STIU CA NU POTI EL TOT CE VREA FACE. PRIETENUL ACELA MI-A SPUS TOT DAR NU VREA SA SPUNA IDENTITATEA, L-AM FACUT SA SPUNA SI A SPUS. AM RAMAS INTERZISA PENTRU CA EU UITASEM DE TOT DE ACEST ANIMAL CU CHIP DE OM. IMI PARE RAU CA IL DESCRIU ASA, DAR ASTA E ADEVARUL, UN ADEVAR CRUNT.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:10
SINCER? NU STIU CUM AI PUTUT TRAI LANGA EL ATATA TIMP? EU NU IL TINEAM NICI O ZI SA, STIU EU CA MA INSEALA PE TOATE DRUMURILE? STII CE IMI SPUNEA LA TELEFON CAND ERATI IN SPANIA? NU CRED CA VREI SA AUZI E GROAZNIC. TE VORBEA GROAZNIC DE TINE, FEMEIA CARE I-A FACUT UN COPIL SI IL SUPORTA ZILNIC ASA NENOROCIT CUM E. II SPUNEAM MEREU SA NU TE MAI VORBEASCA DE RAU, DAR EL NU SI NU DIN PROASTA, TARFA, NEBUNA NU TE SCOTEA, CUM A FACUT SI CU MINE. CAND A VAZUT CA NU II ACCEPT SA VORBEASCA DE TINE ASA S-A SUPARAT PE MINE. CU MINE NU II MERGE CA STII FOARTE BINE CA IL REPED IMEDIAT SI URLU CAT MA TIN PLAMANII, DOAR MA STII CUM FAC. EL A FOST CONSTIENT CA LANGA MINE NU REZISTA NICI O ZI NICI ASA NU A REZISTAT, AM AFLAT CA M-A INSELAT ADICA NE-A INSELAT CU O TARFA PE ACOLO CRED CA CU MAI MULTE.
IN FIECARE SEARA EL ERA PRIN ALTE PARTI IN NICI UN CAZ CU TINE SI IL LUAM LA ROST SE SUPARA CA CE IL URMARESC? HA? NICI NU PUTEAM EU ERAM AICI EL ACOLO. VOIAM SA VAD PANA UNDE AJUNGE SI DIN PACATE E IN STARE SA AJUNGA MAI DEPARTE MULT MAI DEPARTE. SINCER? TE COMPATIMESC SI TE ADMIR IN ACELASI TIMP CA POTI REZISTA LANGA UN ASEMENEA ANIMAL. BVO TIE. AR MAI FI MULTE DE SPUS CRED CA AS UMPLE UN ROMAN.
SUNT HOTARATA SA NU MAI APAR NICIODATA IN CASA TA INDIFERENT CE AR FI SAU CA SUNT TENTATA SA MAI STAM LA O CAFEA NU TE MAI POT PRIVI IN OCHI NICIODATA, ASTA IN PRIMUL RAND SI IN AL DOILEA RAND NU VREAU SA DAU OCHII CU NEMERNICUL NU MAI RASPUND DE MINE DACA IMI IESE IN CALE SI MAI BINE EVIT.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:12
DACA VREODATA SIMTI NEVOIA SA MA VEZI STII UNDE LOCUIESTE MAMA LA BUCURESTI POTI LUA LEGATURA SI NE VEDEM UNDEVA.
.
IN GIURGIU E FOARTE PUTIN PROBABIL SA FIU VAZUTA CA VIN FOARTEEEE RAR ACOLO.
NU MAI AM PE NIMENI ACOLO AM PIERDUT TOTI PRIETENII DIN CAUZA LUI A FACUT EL IN ASA FEL INCAT SA PIERD TOT.
AM CASELE CARE IN CURAND SE VOR PARTAJA LEGAL DE INSTANTA, VOI VINDE SI DISPAR PENTRU TOTDEAUNA.
AVAND MARELE CURAJ SA ITI SCRIU ASA CEVA DENOTA FAPTUL CA II POT CRAPA CAPUL IN DOUA FARA PIC DE MILA DACA INDRAZNESTE SA PROTESTEZE, NU ARE NICI UN DREPT MAI ALES IN FATA MEA NICI MACAR OCHII DIN PAMANT SA II RIDICE.

MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU INTELEGERE SI IERTARE.

CU DRAG

FOSTA TA PRIETENA

no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:15
" DRAGA PRIETENA " dupa ce i-ai facut asta ?
Raman la prima optiune , desi nu e cea ideala ! Nu greva foamei iti trebuie , ci funia si sapunul !
Pune-ti frana la hormoni si cauta , dracu' , alt barbat !
eu_vio
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:16
De la: eu_vio, la data 2010-10-25 18:16:00" DRAGA PRIETENA " dupa ce i-ai facut asta ?
Raman la prima optiune , desi nu e cea ideala ! Nu greva foamei iti trebuie , ci funia si sapunul !
Pune-ti frana la hormoni si cauta , dracu' , alt barbat !


Relax, am si gasit.

Dar de ce esti asa acida ce ti-am facut?
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:17
foarte tare !! sotia inselata, amanta inselata, care amanta simpatizeaza cu sotia inselata si o compatimeste...

bre, viata bate filmu'...garbo asta e mai bun decat orice telenovea, he, he, he...

michelle_
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:17
De la: me_reloaded, la data 2010-10-25 18:17:57foarte tare !! sotia inselata, amanta inselata, care amanta simpatizeaza cu sotia inselata si o compatimeste...

bre, viata bate filmu'...garbo asta e mai bun decat orice telenovea, he, he, he...




Interesant, nu-i asa?

E real, din pacate.

no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:22
interesant? nu. nu e interesant. e promiscuu
michelle_
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:23
Acida ???
Vrei sa spui cum sunt asa toleranta !
Cum poti sa faci asa ceva unei prietene ? Nu mai existau alti barbati ?
Trebuia tocmai de acest " animal " , cum tu insati il numesti , sa te indragostesti ?
Te-ai gandit macar o clipa la prietena ta ?
OMG ! Mare ti-e gradina !
eu_vio
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:24
De la: me_reloaded, la data 2010-10-25 18:23:27interesant? nu. nu e interesant. e promiscuu


Extrem de.....
Injositor acest rol de amanta.
Este cel mai umilitor rol pe care il poate juca o femeie.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:25
despre ce e vorba, totusi?
ma ustura ochii de la atatea majuscule:D
:))
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:26
rol? haida deh...ai jucat "rolul" asta 5 ani si acum ti-ai dat seama?

ale dreaq remuscari, cum ies ele la iveala dupa cele potoape, he, he, he...
michelle_
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:27
De la: eu_vio, la data 2010-10-25 18:24:52Acida ???
Vrei sa spui cum sunt asa toleranta !
Cum poti sa faci asa ceva unei prietene ? Nu mai existau alti barbati ?
Trebuia tocmai de acest " animal " , cum tu insati il numesti , sa te indragostesti ?
Te-ai gandit macar o clipa la prietena ta ?
OMG ! Mare ti-e gradina !


Da m-am gandit in fiecare clipa.

Nu o sa mi-o iert niciodata.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:27
Cand prietena iti spune ca sotul e un ticalos, tu te indragostesti de el. Ce credeai fata ca pentru tine isi schimba caracterul? Ca ticalosul devine mielushel doar pentru ca i-o dai tu? Cat de naive sunteti? Sa te fereasca Dumnezeu de astfel de prietene ca de dusmance ma apar singura. Zau asa. Oricum ti-o cam meriti. Te plangi degeaba. Ai fost avertizata si cu toate astea ai crezut ca lumea se sfarseste cu tine.
Doara
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:28
Intr-un magazin de lenjerie intima intra o olteanca, o ardeleanca si o moldoveanca.
Olteanca cumpara 7 perechi de chiloti si se duce sa-i plateasca.
Vanzatoarea mirata o intreaba:
- Da ce face-ti dumnevoastra cu 7 perechi de chiloti odata?
- Pai cate o pereche in fiecare zi a saptamanii!
- A... Inteleg!
Vine si ardeleanca cu 5 perechi...
- Dumneavoastra nu folositi tot 7 perechi pe saptamana? intreba curiosa vanzatoarea!
- Pai barbatul meu ma vrea Sambata si Duminica fara...
- A...
Vine si moldoveanca cu 12 perechi.
Vanzatoarea nedumerita intreaba:
- Bine, bine, inteleg pe celelalte, dar dumneavoastra a-ti luat cat ele 2 la un un loc!!!
- Apoi anul... are 12 luni!
KNIGHT_31
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:28
De la: eu_geminy, la data 2010-10-25 18:26:41despre ce e vorba, totusi?
ma ustura ochii de la atatea majuscule:D
:))


Scuze pentru majuscule asa am scris-o si nu mai stat sa editez.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:29
varianta scurta ar fi ca doamna s-a iubit fo' 5 ani cu sotul bunei pretene, a fost iubire mare, pana cand domnu' a uzat de niscaiva obiecte contondente si si-a inselat amanta cu o tarfa

doamna are puseuri de constiinta si remuscari mari si ii cere iertare pretenei inselate. e ca un fel de front comun in fata bagabontului adulterin
michelle_
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:29
De la: me_reloaded, la data 2010-10-25 18:27:13rol? haida deh...ai jucat "rolul" asta 5 ani si acum ti-ai dat seama?

ale dreaq remuscari, cum ies ele la iveala dupa cele potoape, he, he, he...



Nu imi pare rau sa stii, imi pare rau pentru ea atat.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:30
Imi pare rau pentru tine si pentru prietena ta. Eu zic sa anunti politia de hartuire caci esti in pericol.
All_right
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:32
De la: Doara, la data 2010-10-25 18:28:02Cand prietena iti spune ca sotul e un ticalos, tu te indragostesti de el. Ce credeai fata ca pentru tine isi schimba caracterul? Ca ticalosul devine mielushel doar pentru ca i-o dai tu? Cat de naive sunteti? Sa te fereasca Dumnezeu de astfel de prietene ca de dusmance ma apar singura. Zau asa. Oricum ti-o cam meriti. Te plangi degeaba. Ai fost avertizata si cu toate astea ai crezut ca lumea se sfarseste cu tine.



Ochii vad inima cere...........

Ahhhh ce bune sunteti la judecat asa suntem toate femeile, de fapt.

Nu ma supar, ma asteptam sa se arunce cu pietre.
no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:32
De la: All_right, la data 2010-10-25 18:32:42Imi pare rau pentru tine si pentru prietena ta. Eu zic sa anunti politia de hartuire caci esti in pericol.


no_identify
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care este opinia voastra despre barbatii romani? 75 De la: charmelen 27 Martie 2017 18:57
Cum ar vrea femeile sa fie barbatul "aproape" ideal ? 328 De la: liaiedera 13 Aprilie 2010 08:34
Barbatii gemeni 28 De la: estela 24 Iunie 2010 04:37
Fosta sotie 98 De la: garbo065070 7 Martie 2012 02:14
Daca nu stiati ca barbatii nu isi cumpara haine de la second hand 97 De la: dor72_ 26 August 2011 23:47
Setari Cookie-uri