Chiar este İsus Dumnezeu?

De la: barboneli, la data 2012-11-29 14:58:43
De la: heartbit, la data 2012-11-28 23:29:50zici ca a fost nascut?
si cine a fost mama lui daca el e nascut inainte de Adam?
cred ca suna cam bizar ceea ce ai scris! nu ti se pare?


... vrei sa spui inainte de.... EVA !!!! EU NU STIAM CA aDAM A NASCUT PE CINEVA... DAR MAI AM DE INVATAT !!!!!!


nu am spus ca Adam a nascut pe cineva, dar cum intr-o familie un frate se naste inaintea altui frate, cum in lume un copil se naste inaintea altui copil ... pe acelasi fir logic am facut afirmatia, insa in stransa legatura cu textul userului caruia ma adresam.

De la: garbo121904, la data 2012-11-28 22:46:14,,,de ex in Coloseni 1:15-17 se spune ca Isus a fost primul nascut din toata creatia..deci asta inseamana ca Isus a fost inaintea lui Adam creat,,.


heartbit
Postat pe 30 Noiembrie 2012 19:00
pt domul....hearbit
am explicat ,,daca nu ai inteles imi pare rau..
mai bine pune mana si citeste Biblia,,sa poti intelege,,
toate bune voua,
garbo121904
Postat pe 30 Noiembrie 2012 21:47
fiecare om il simte sau nu in viata lui...n-ar trebui sa ne spuna cineva ca este sau nu....avem o carte si o putem citi....noi hotaram in dreptul nostru daca credem in existenta Lui sau nu....
luysa
Postat pe 1 Decembrie 2012 11:13
De la: heartbit, la data 2012-11-30 19:00:52
De la: barboneli, la data 2012-11-29 14:58:43
De la: heartbit, la data 2012-11-28 23:29:50zici ca a fost nascut?
si cine a fost mama lui daca el e nascut inainte de Adam?
cred ca suna cam bizar ceea ce ai scris! nu ti se pare?


... vrei sa spui inainte de.... EVA !!!! EU NU STIAM CA aDAM A NASCUT PE CINEVA... DAR MAI AM DE INVATAT !!!!!!


nu am spus ca Adam a nascut pe cineva, dar cum intr-o familie un frate se naste inaintea altui frate, cum in lume un copil se naste inaintea altui copil ... pe acelasi fir logic am facut afirmatia, insa in stransa legatura cu textul userului caruia ma adresam.

De la: garbo121904, la data 2012-11-28 22:46:14,,,de ex in Coloseni 1:15-17 se spune ca Isus a fost primul nascut din toata creatia..deci asta inseamana ca Isus a fost inaintea lui Adam creat,,.





Pai Iisus fost nascut iar nu facut...El a fost cuvantul lui Dumnezeu intrupat.

Omul a fost creat,,nu stiu daca din lut,sau ce,, dar pe Iisus tot Dumnezeu l-a creat..Dar El era Nascut nu facut ca noi..
Poate si Adam la inceput a fost un cooperator cu Dumnezeu apoi din cauza ca a vrut sa faca numai lucruri rele aajuns ce a ajuns.
Poate ca Adam a fost un om curat,cand a venit pe pamant..Nu pot intelege de ce se zice ca pe pamant duci o viata grea din moment ce ai ajutorul lui Dumnezeu..

Adam a fost om,,dar Iisus a fost Fiul lui Dumnezeu,,Dumnezeu si noi suntem copii lui,,dar suntem oameni..pt ca noi ne nastem din pacat...

Adam a fost creat ca sa fie stapanul pamantului...Si Dumnezeu este stapanul Universului...Orice Sef are un Sef. mai mare
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 13:01
De la: Sarikiz, la data 2012-11-27 18:46:53
De la: garbo121904, la data 2012-11-25 09:58:07Cum poate sa fie un fiu egal cu tatal sau,,asta in general..fiul trebuie sa asculte de tatal sau si sa ii fie supus,tatal fiind mai mare decat fiul,.Ei pot sa fie egali in scopurile si planurile comune care la au,,sau in activitatile care le intreprind.
.Cand Dumnezeu a creat lumea si universul,Isus era in cer alaturi de Tatal sau,,el fiind acolo ca si creatura spirituala.(Isus a fost prima creatie a lui Dumnezeu)Proverbele 8:26-31.Intaiul nascut din toata creatia-Coloseni 1:15.
Apoi ,mai tarziu cand Isus a venit pe pamant.el a ascultat de Tatal sau intocmai.chiar s-a lasat jerfit pe un stalp de tortura pt pacatele noastre,..Evrei 5:8 spune:"desi era Fiul a invatat ascultarea din lucrurile pe care le-a suferit"..
Si Dumnezeu este si va ramane Suveranul universului,,nimeni nu este egal cu el,,nici chiar Fiul Isus,,In Filipeni 2:5-7 se spune ca Isus "desi a fost creat cu chip de Dumnezeu.nu s-a gandit la o uzurpare,,adica sa fie egal cu Dumezeu,,s-a umilit si a fost ascultator pana la moarte,,"
Mai mult Dumnezeu este capul lui Cristos Isus. 1 Corinteni 11:3
Dar in ce situatie este Dumnezeu egal cu Isus? Cand Isus a venit pe pamant,,el i-a invatat pe oameni legile si poruncile date de Dumnezeu,el spunea lucruri pe care le-a invatat de la Tatal sau.Ioan 8:28,29,
In Ioan 14:10 se spune:"Nu credeti ca eu sunt in unitate cu Tatal?si ca Tatal este in unitate cu mine?Lucrurile pe care vi le spun nu le spun de la mine,,ci Tatal,,care ramane in unitate cu mine si face lucrarile"..Deci Isus a recunoscut ca Dumnezeu este mai mare decat el si ca el este in unitate cu Tatal sau in ce priveste scopurile Lui privitor la om si pamant..Iar Duhu Sfant,,sau spiritu sfant este forta activa a lui Dumneze,,puterea cu care au fost create toate lucrurile..
Biblia ofera multe explicatii la toate intrebarile noastre,,doar trebuie sa ne facem timp sa o studiem..depinde viata nostra de asta..ne face oameni mai buni si mai iubitori..Dumnezeu ne iubeste de aceea ne-a creat..

Stop te rog. İn Biblie am citit ca primul om este Adam, nu? İntamplator in turca Adam inseamna "barbat". Adica primul om a fost un barbat, nu? Pai atunci Adam este aceeasi persoana cu İsus? Asta reese din spusele tale. Doresc o explicatie.
prezbiteros
Postat pe 1 Decembrie 2012 13:21
De la: Sarikiz, la data 2012-11-19 16:13:07
De la: The_rock_flower, la data 2012-11-19 16:07:07
In urma citiriii Genezei (creatiei Divine)vei afla raspunsurile dorite!!!

Am citit-o si nu am inteles nimic. Poate stiti dumneavoastra mai multe. Va multumesc.


Du-te inapoi Facere lumii si citeste la ziua a sasea cand l-a facut pe om. Dumnezeu a spus: "Haideti sa facem om dupa chipul si asemanarea noastra" . Interjectia "haideti", verbul "sa facem" si pronumele posesiv "noastra" sunt la plural. Daca Dumnezeu era singur de ce era nevoie sa se adreseze in acest mod?
prezbiteros
Postat pe 1 Decembrie 2012 13:52
pai biserica zice multe...

Dar Iisus a fost Dumnezeu de aceea el trebuia sa se intoarca la Tatal.
Dumneeu l-a trimis pe Iisus ca sa fie un exemplu pt noi si sa ii urmam exemplu.
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 00:02
De la cutremur ti se trage ?
Nu te deranja sa raspunzi....Ingeritzooo....NB !
Rotty
Postat pe 2 Decembrie 2012 00:08
Greu de dat un raspuns totul depinde de religia din care afci parte si de cultul crestin in care esti inregimentat, daca esti crestin, daca nu raspunsul este clar. Pentru a da un raspuns corect se inpune o credinta mare si un crez dogmaatic.
garbo175798
Postat pe 2 Decembrie 2012 04:53
exact
teodoramartin
Postat pe 2 Decembrie 2012 09:52
f bine spus
teodoramartin
Postat pe 2 Decembrie 2012 09:55
De la: garbo175798, la data 2012-12-02 04:53:23Greu de dat un raspuns totul depinde de religia din care afci parte si de cultul crestin in care esti inregimentat, daca esti crestin, daca nu raspunsul este clar. Pentru a da un raspuns corect se inpune o credinta mare si un crez dogmaatic.


pai da toti zic ca au credinta dar in rest nu stiu nimic..Sau poate stiu dar nu vor sa zica.In fond cine te invata cineva de bine in ziua de azi nici macar preotii...
ingerasulluptator
Postat pe 2 Decembrie 2012 15:51
"intr-o fecioara care nu cunoscuse un barbat si era dintr-o familie crestina "
Crestinism inaintea lui İsus? Stiu ca nu exista atunci.
Si altceva, atunci oamenii se rugau unui singur Dumnezeu, nu la trei.
Pana la urma cum vine asta, İsus este Fiul lui Dumnezeu sau este Dumnezeu?
Eu pot sa fiu si fiica mea si sa fiu si EU in acelasi timp?
Hotarati-va ca ne ametiti.
Sarikiz
Postat pe 3 Decembrie 2012 12:58
De la: garbo175798, la data 2012-12-02 04:53:23Greu de dat un raspuns totul depinde de religia din care afci parte si de cultul crestin in care esti inregimentat, daca esti crestin, daca nu raspunsul este clar. Pentru a da un raspuns corect se inpune o credinta mare si un crez dogmaatic.

1. Nu este greu de dat raspuns. Trebuie doar sa gandesti nu sa inveti papagliceste toate citatele.
2. Nu mi se pare firesc sa spui "cultul crestin in care esti İNREGİMENTAT". Chiar esti inregimentat? Exista mai multe culte crestine? Deja vad ca va diferetiati singuri in culte crestine si va dezbinati.
Sarikiz
Postat pe 3 Decembrie 2012 13:01
De la: ingerasulluptator, la data 2012-12-02 00:02:34pai biserica zice multe...

Dar Iisus a fost Dumnezeu de aceea el trebuia sa se intoarca la Tatal.
Dumneeu l-a trimis pe Iisus ca sa fie un exemplu pt noi si sa ii urmam exemplu.

Ce nevoie are Dumnezeu de un Tata? Daca el insusi este Dumnezeu? Facem ca oul si gaina?
Ori e fiul lui, ori este tatal.
Sarikiz
Postat pe 3 Decembrie 2012 13:03
De la: prezbiteros, la data 2012-12-01 13:52:01
De la: Sarikiz, la data 2012-11-19 16:13:07
De la: The_rock_flower, la data 2012-11-19 16:07:07
In urma citiriii Genezei (creatiei Divine)vei afla raspunsurile dorite!!!

Am citit-o si nu am inteles nimic. Poate stiti dumneavoastra mai multe. Va multumesc.


Du-te inapoi Facere lumii si citeste la ziua a sasea cand l-a facut pe om. Dumnezeu a spus: "Haideti sa facem om dupa chipul si asemanarea noastra" . Interjectia "haideti", verbul "sa facem" si pronumele posesiv "noastra" sunt la plural. Daca Dumnezeu era singur de ce era nevoie sa se adreseze in acest mod?

De ce domnitorii nostri spuneau tot la plural? Ca erau mai multi? Sau ca asa era uzura? Vezi si la exprimarea regilor...tot la plural... Ori este un singur Dumnezeu, ori sunt mai multi...
Sarikiz
Postat pe 3 Decembrie 2012 13:13
(Evanghelia dup Luca
1:35)."
Pana la urma este Dumnezeu sau fiul lui?
Sarikiz
Postat pe 3 Decembrie 2012 13:54
"Si raspunzand, ingerul i-a zis: 'Duhul Sfant se va pogori peste tine si puterea Celui
Preanalt te va umbri; pentru aceea i Sfantul care Se va naste din tine, Fiul lui Dumnezeu se va chema' (Evanghelia dup Luca 1:35).
Sarikiz
Postat pe 3 Decembrie 2012 13:57
avand in vedere ca exista terminologia Fiul lui Dumnezeu, multi se leaga de partea finala, din dorinta de-a se da savanti...
Fiul inginerului Vasile. este fiul lui Vasile si nu Vasile insusi! Fiul inginerului Vasile, nu este INGINER, doar pentru ca tatal lui este inginer!
insa logica asta nu finctioneaza la toata lumea! si daca au citi ca IIsus este Fiul lui Dumnezeu au concluzionat ca este Dumnezeu!
asa cum se vede bine si pe celalat forum, nenea citatorul ... continua aceeasi idee si persista in aberatiile lui!

daca pe un individ il cheama Ionescu Ion si pe fiul lui il cheama Ionescu Dumitru, atunci cel din urma (fiul) este Dumitru, fiul lui Ion din familia lui Ionescu! el este intr-adevar unul din familia Ionescu, dar nicidecum nu este nici mai mare ca varsta si nici egal cu Ionescu Ion.. este fiul lui si atat!
heartbit
Postat pe 3 Decembrie 2012 15:35
De la: prezbiteros, la data 2012-12-01 13:52:01
De la: Sarikiz, la data 2012-11-19 16:13:07
De la: The_rock_flower, la data 2012-11-19 16:07:07
In urma citiriii Genezei (creatiei Divine)vei afla raspunsurile dorite!!!

Am citit-o si nu am inteles nimic. Poate stiti dumneavoastra mai multe. Va multumesc.


Du-te inapoi Facere lumii si citeste la ziua a sasea cand l-a facut pe om. Dumnezeu a spus: "Haideti sa facem om dupa chipul si asemanarea noastra" . Interjectia "haideti", verbul "sa facem" si pronumele posesiv "noastra" sunt la plural. Daca Dumnezeu era singur de ce era nevoie sa se adreseze in acest mod?


Dumnezeu nu era singur. inainte de-a creea Pamantul, deja creease "ostirile ceresti", deja creease ingerii ... isi creease Fiul... ... .... care dupa o vreme s-a intrupat!

inainte de-a face Pamantul, Dumnezeu facuse deja alte planete, facuse soarele...
avusese destula treaba inainte de-a face Pamantul...

numai un ignorant cu o gandire de ev mediu (cand soarele se invartea in jurul Pamantului ... si nu numai soarele, ci tot universul!!!) se poate imbata cu ideea ca in universul cunoscut si necunoscut, a aparut din neant Dumnezeu, care n-a avut alta treaba decat sa faca Pamantul, de cum a aparut! si apoi dupa ce-a facut Pamantul s-a apucat sa mai faca si cateva planete si cateva stele si chiar si un soare pentru acest Pamant...
si ca se tot plictisea dupa ce.a terminat cu Pamantul si cu Soarele si cu stelele, s-a apucat sa faca galaxia....

Sa il privesti pe Dumnezeu ca pe un om si ii atribui atitudini si aptitudini umane, este o mare eroare!
din pacate si in Biblie sunt multe inadvertente pe tema asta.
de multe ori lui Dumnezeu ii sunt atribuite idei umane sau chiar subumane!
heartbit
Postat pe 3 Decembrie 2012 15:50
Dumnezeu este Tatal, Isus este Fiul!Dar Ei sunt puternici amandoi, Dumnezeu Tatal i-a dat puterea lui Dumnezeu Fiul pentru ca El s-a nascut pe pamant ca si noi toti si s-a jertfit pentru pacatele noastre.In anumite religii se crede mai mult in unul dintre eI.dAR EI sunt Tata si Fiul.:) si asemanator este numit si Fiul ca si Tatal.Dumnezeu Fiul Isus Hristos si Dumneeu tatal, cel care prin Puterea lui Divina a facut ca pantecele Sfintei Maria sa rodeasca, pentru a se naste Isus,Dumnezeu Fiul Isus Hristos.
RonnaGarbo117309
Postat pe 3 Decembrie 2012 19:29
Pai daca ceri ajutorul lui Dumnezeu nu inseamna ca te umilesti..pt ca el nu isi bate joc din tine si te foloseste in scopuri egoiste..Pt si pana cele 10 Porunci le-a facut ca noua oamenilor sa ne fie bine sa traim bine si in liniste dar ca noi vrem sa fim rai de aceea nu avem o viata linistita..

Dumnezeu nu vrea sa te umilesti Lui pt ca El Insusi s-a lasat umilit pt Tine,ca tu sa ii accepti iubirea si ajutorul...

Dumnezeu iti da ganduri bune ca sa iti mearga bine numai ca duhul celui rau da mult de furca oamenilor...

Umilinta nu inseamna sa accepti ca ai nevoie de ajutor si sa ceri ajutor de la Dumnezeu...
Umillinta inseamna sa ii lasi pe altii sa se foloseasca de tine in scopuri egoiste..

Dar Dumnezeu nu se foloseste de noi pt scopurile sale egoiste,,ci vrea doar ca noua sa ne mearga bine..

De aceea cand ai o treaba importanta si ii ceri ajutorul ca sa gandesti intelept si sa mearga bine treaba pe care doresti sa o faci.

noi oamenii gandim egoist dar atunci cand te rogi Dumnezeu iti da ganduri bune si intelepte...ca sa fie bine la toata lumea...
ingerasulluptator
Postat pe 3 Decembrie 2012 22:38
Pai daca ceri ajutorul lui Dumnezeu nu inseamna ca te umilesti..pt ca el nu isi bate joc din tine si te foloseste in scopuri egoiste..Pt si pana cele 10 Porunci le-a facut ca noua oamenilor sa ne fie bine sa traim bine si in liniste dar ca noi vrem sa fim rai de aceea nu avem o viata linistita..

Dumnezeu nu vrea sa te umilesti Lui pt ca El Insusi s-a lasat umilit pt Tine,ca tu sa ii accepti iubirea si ajutorul...

Dumnezeu iti da ganduri bune ca sa iti mearga bine numai ca duhul celui rau da mult de furca oamenilor...

Umilinta nu inseamna sa accepti ca ai nevoie de ajutor si sa ceri ajutor de la Dumnezeu...
Umillinta inseamna sa ii lasi pe altii sa se foloseasca de tine in scopuri egoiste..

Dar Dumnezeu nu se foloseste de noi pt scopurile sale egoiste,,ci vrea doar ca noua sa ne mearga bine..

De aceea cand ai o treaba importanta si ii ceri ajutorul ca sa gandesti intelept si sa mearga bine treaba pe care doresti sa o faci.

noi oamenii gandim egoist dar atunci cand te rogi Dumnezeu iti da ganduri bune si intelepte...ca sa fie bine la toata lumea...
ingerasulluptator
Postat pe 3 Decembrie 2012 22:38
De la: Sarikiz, la data 2012-12-03 13:03:42
De la: ingerasulluptator, la data 2012-12-02 00:02:34pai biserica zice multe...

Dar Iisus a fost Dumnezeu de aceea el trebuia sa se intoarca la Tatal.
Dumneeu l-a trimis pe Iisus ca sa fie un exemplu pt noi si sa ii urmam exemplu.

Ce nevoie are Dumnezeu de un Tata? Daca el insusi este Dumnezeu? Facem ca oul si gaina?
Ori e fiul lui, ori este tatal.


Pai avand in vedere ca trupul lui Iisus s-a ridicat la cer...Inseamna ca sunt doi Dumnezei...
Tatal si Fiul..

Pt ca corpul lui Iisus nu s-a nascut din pacat...De aceea Dumnezeu arata ca noi...Pt ca Iisus era om ca noi si daca trupul lui s-a ridicat la cer...Dumnezeu Tatal este un duh,,nu stim cum arata..Dar stim ca Iisus arata ca noi si trupul i s-a ridicat la cer...Pt ca El era sfant pt ca nu s-a nascut din pacat ca noi.
ingerasulluptator
Postat pe 3 Decembrie 2012 22:45
De la: Sarikiz, la data 2012-12-03 13:03:42
De la: ingerasulluptator, la data 2012-12-02 00:02:34pai biserica zice multe...

Dar Iisus a fost Dumnezeu de aceea el trebuia sa se intoarca la Tatal.
Dumneeu l-a trimis pe Iisus ca sa fie un exemplu pt noi si sa ii urmam exemplu.

Ce nevoie are Dumnezeu de un Tata? Daca el insusi este Dumnezeu? Facem ca oul si gaina?
Ori e fiul lui, ori este tatal.


Pai avand in vedere ca trupul lui Iisus s-a ridicat la cer...Inseamna ca sunt doi Dumnezei...
Tatal si Fiul..

Pt ca corpul lui Iisus nu s-a nascut din pacat...De aceea Dumnezeu arata ca noi...Pt ca Iisus era om ca noi si daca trupul lui s-a ridicat la cer...Dumnezeu Tatal este un duh,,nu stim cum arata..Dar stim ca Iisus arata ca noi si trupul i s-a ridicat la cer...Pt ca El era sfant pt ca nu s-a nascut din pacat ca noi.
ingerasulluptator
Postat pe 3 Decembrie 2012 22:45
Citeste Biblia! Daca nu intelegi mai citeste-o odata. Daca iar nu intelegi mai citeste-o odata cu mare atentie, si cu siguranta daca ai perseverenta si sirguinta si nu in ultimul rand
cu ajutorul lui Dumnezeu o sa pricepi ceva. Bafta! Discutiile de aici o sa-ti aduca mai multa confuzie. Sau poate asta cauti.
Ea43
Postat pe 4 Decembrie 2012 03:21
De la: RonnaGarbo117309, la data 2012-12-03 19:29:15Dumnezeu este Tatal, Isus este Fiul!Dar Ei sunt puternici amandoi, Dumnezeu Tatal i-a dat puterea lui Dumnezeu Fiul pentru ca El s-a nascut pe pamant ca si noi toti si s-a jertfit pentru pacatele noastre.In anumite religii se crede mai mult in unul dintre eI.dAR EI sunt Tata si Fiul.:) si asemanator este numit si Fiul ca si Tatal.Dumnezeu Fiul Isus Hristos si Dumneeu tatal, cel care prin Puterea lui Divina a facut ca pantecele Sfintei Maria sa rodeasca, pentru a se naste Isus,Dumnezeu Fiul Isus Hristos.

Pana la urma, inteleg ca crestinii se inchina la multi dumnezei...Din ceea ce scrie domsoara...Politeism?
Heartbit, am inteles ceva...este acceptabil ca multi confunda si zic ca Dumnezeu este si tatal si fiul si nu mai stiu ce... Se spune ca religia crestina este monoteista, dar ei fac sa devina politeisti! Or asta uraste Dumnezeu! Sa i se faca alt Dumnezeu la care sa se inchine oamenii. Ronna draga, tu vezi ce ai scris? Ca sunt mai multi dumnezei?
Sarikiz
Postat pe 4 Decembrie 2012 13:35
De la: ingerasulluptator, la data 2012-12-03 22:45:14
De la: Sarikiz, la data 2012-12-03 13:03:42
De la: ingerasulluptator, la data 2012-12-02 00:02:34pai biserica zice multe...

Dar Iisus a fost Dumnezeu de aceea el trebuia sa se intoarca la Tatal.
Dumneeu l-a trimis pe Iisus ca sa fie un exemplu pt noi si sa ii urmam exemplu.

Ce nevoie are Dumnezeu de un Tata? Daca el insusi este Dumnezeu? Facem ca oul si gaina?
Ori e fiul lui, ori este tatal.


Pai avand in vedere ca trupul lui Iisus s-a ridicat la cer...Inseamna ca sunt doi Dumnezei...
Tatal si Fiul..

Pt ca corpul lui Iisus nu s-a nascut din pacat...De aceea Dumnezeu arata ca noi...Pt ca Iisus era om ca noi si daca trupul lui s-a ridicat la cer...Dumnezeu Tatal este un duh,,nu stim cum arata..Dar stim ca Iisus arata ca noi si trupul i s-a ridicat la cer...Pt ca El era sfant pt ca nu s-a nascut din pacat ca noi.

A tunat si a adunat! Tot doi dumnezei???? Pai la cati dumnezei trebuie sa va inchinati? La mai multi? Nu este Unic? Atunci de ce a fost nevoie sa mai vina si Isus? Ca era lumea inchinatoare la mai multi dumnezei? Nu de asta? Si voi continuati la fel ca inainte sa va inchinati la mai multi? Ingeras .....
Sarikiz
Postat pe 4 Decembrie 2012 13:39
Credinta principala este pentru Dumnezeu(Tatal lui Isus),dar si Isus Hristos a infaptuit minuni, s-a jertfit ptr noi oamenii.ad ce am scris, dar noi ne rugam si la Fecioara Maria si la Sfinti.u ma rog si la Fecioara Maria."Sa nu iti faci alti Dumnezei in afara de mine.",dar in Isus Hristos credem,Nasterea Domnului..Inierea si in Fecioara Maria deasemeni, sarbatorim Sfintii.Si sfintii prin putearea lui Dumnezeu fac minuni,
RonnaGarbo117309
Postat pe 4 Decembrie 2012 15:19
@Sarikiz,
da, asa este, traiesc multi cu confuzia asta!
pentru ca nu au discernamant, asa cum bine zice ingerasulluptator, citez: "Dumnezeu sa te ajute sa discernezi ce este bine si ce este rau " - am incheiat citatul!
vedeti, deci trebuie sa DISCERNEZI!

Iisus a spus asa, Eu Sunt Mesagerul Tatalui! sunt Calea catre Tatal... niciodata nu a spus Eu Sunt Dumnezeu! iar rugaciunile catre Iisus si catre toti Sfintii... sunt pentru ajutor din partea lor ... de mijlocire a relatiei cu Tatal. prin rugaciunea catre Iisus, catre Fecioara Maria, catre toti Ingerii si Sfintii carora ne adresam, cerem ajutor de la Tatal, ei fiind mijlocitorii cererii noastre.
este cum ai merge la o banca si ai vrea sa iei un credit. nu te duci direct la director sa-ti semneze el, tie personal, cererea de credit. faci un dosar cu un operator de credit, care contine cererea ta, si el da dosarul mai departe la director, directorul zice se aproba sau nu!
cam asta este (romantat) rolul celor din jurul Tatalui!
heartbit
Postat pe 4 Decembrie 2012 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatii 7 De la: sly_01 18 Aprilie 2011 14:40
Cadou amanta 27 De la: garbo_464538 31 Mai 2017 01:46
va rog sa ma ajutati:( 11 De la: garbo_9056 22 Noiembrie 2012 19:14
DESPARTIRE DUREROASA PENTRU UNUL DIN NOI 53 De la: karamihaela 21 Martie 2011 17:29
CUM SE POATE DARAMA UN APARTAMENT 30 De la: garbo164001 26 August 2010 12:23
Setari Cookie-uri