sa mai lupti sau sa renunti

...esti sigura ca il iubesti? sau este numai ceva ce tine de obisnuinta? ridica-te, spala-ti fata, priveste inainte, zambeste si gandeste-te ca poate iti este mai bine fara el, , Scarlet O'Harra in "Pe aripile vantului "zicea "maine e o alta zi", incearca si tu, noi femeile suntem puternice, mult noroc
garbo037513
Postat pe 11 Noiembrie 2012 11:46
"O s m gndesc la asta mine..."
Axl_R
Postat pe 11 Noiembrie 2012 11:55
nu neincetat. Doar incidental.
Cei mai multi oameni doar mimeaza ca traiesc. Iar mie cei mai multi oameni nu imi plac. Mi se par falsi, ipocriti, lasi, slabi... Sint defecta.
quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2012 11:55
hmmmmmmmmm...pai unde gasesti altul?ca sunt mai multe femei decat barbati... asa ca nu ai decat 2 alternative fie rupi hamul si fiecare in directia lui, fie te faci ca nu stii nimic si iti vezi de casa ca si cum totul e perfect , iti tzii familia unita , devii ,,nesimtzita" , traiesti momentul in pat , vedeti de copila impreuna iar in rest nu te intereseaza .Cred ca te-am lamurit,nu?
garbo173229
Postat pe 11 Noiembrie 2012 11:56
Q stiu un magazin bun cu piese de schimb
Rotty
Postat pe 11 Noiembrie 2012 11:57
are si ochi albastri in stoc?
Sa seman cu fie-mea?
quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2012 11:59
Mda, familia unit.
Axl_R
Postat pe 11 Noiembrie 2012 11:59
Nu esti defecta, dimpotriva! Da, multi oameni mimeaza viata...se plimba de la un compromis la altul neincetat. In adancul nostru stim exact ce si cum si cine...dar rar coboram in acel adanc. E mai simplu sa mergem inainte oricum, relativ si indiferent. Dar chiar e mai simplu cu adevarat? Momentele cand dam cu basca de pamant si spunem basta sunt cu adevarat foarte rare...in general traim ca sa nu se spuna despre noi ca suntem morti...dar cati morti pe lumea asta, oho!
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:03
mda... uite numai pe subiectul asta citi de pretinde si tu ca ti-e bine, si pretinde si tu ca nu ti se intimpla ce ti se intimpla, si da-i inainte...
quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:11
draga mea o asemenea persona este mai bine sa o uiti. Cand vine sa te caute, nu mai deschide usa, nu mai raspunde la telefon, fa un efort de vointa daca nu vrei sa iti petreci toata viata asa. Si ca sa iti fie mai usor, poti sa iei o carte de gramatica a limbii romane (deoarece ai mari lipsuri la acest capitol) si sa incerci sa citesti cand se utilizeaza anumite semne de punctuatie. Crede-ma,asa vei face doua lucruri utile: nu te mai gandesti si te si instruiesti.
pirania_1960
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:12
De la: quasaria, la data 2012-11-11 11:59:02are si ochi albastri in stoc?
Sa seman cu fie-mea?


Neeee.....Ochii ficelor sunt unici Pentru tine poate.... .... Asa ceva ? ... Hi hi hi...
Rotty
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:14

pt mine, evident... fie-mea seamana cu astia de pe aici, eu's cioara de ma-sa.

quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:17
Accepta cruda realitate si du-ti crucea pana la capat . 1-0 pentru fiica .....Mai joci ?
Rotty
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:21
nope, a castigat demult...
quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:27
Q n-ai decat sa-i canti:
de esti tu aceasta nu.ti sunt tata eu!
eu sunt a ta mama si voi fi mereu!

un fel de mama lui Stefan cel Mare, sau Stefan cel Mircea.... sau Fane Babanu... cum vreti voi sa.i ziceti!
heartbit
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:46
Pentru tine sa lupti inseamna a ceda,a accepta situatia in sine! De fapt,El te pastreaza ca pe o rezerva...esti ceva sigur si comod,o obisnuinta.Pe cealalta parte,domnisoara...nu vrea sa-si complice existenta cu spalatul,gatitul...ceva ce-i depaseste conditia de "diva"!Sotul tau se va intoarce la tine,doar daca si numai daca,tinerica isi va gasi ceva mai tanar si cu bani! Regret ca sunt mai dura,dar asta e realitatea
In rest ai doar doua posibilitati:fie accepti "Menage a trois",fie te hotarasti sa renunti...sa -i spui ca usa se inchide pe dinafara! Tu DECIZI !!!
BtiBti
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:58
bit, avem noi alte refrene..."de ma duci la scoala, nu-ti sint fiica eu!"

da' deschide ochii, hai sa ne-mbracam,
este ora 9, trebe sa plecam!!
Ce spui tu cucoana?! Scoala e departe
Si la ora asta vintul rece bate...
quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2012 13:20
Viata merge inainte si fara el,ai grija de tine si fata ta o sa va fie mai bine.Nimeni nu merita s-a sufere dupa urma la niste escroci fie femeie fie barbat.Mult succes..
vali66
Postat pe 11 Noiembrie 2012 13:29
Imi plac comentariile Q ...si avatarul. Eu am fost in situatia ei ..a terminat cu unul ...a inceput cu altul ...pana la urma a plecat de tot si am suportat divortul ...Eu am continuat sa o iubesc si sa o doresc ..M-am rugat sa moara ala ca a fost vinovat pentru ca a destramat familia ...si s-a intamplat ...a ramas pe drumuri ..si am acceptat sa se intoarca acasa ...mi-am sacrificat toate relatiile si am vazut desconsiderarea in ochii colegilor ...surpriza ..a continuat ce facea inainte ...relatiile erau in continuare reci si interesate dar material ...desi aveam avertizare de la terapeutul psiholog pentru relatie toxica am acceptat sa se intoarca ...calvarul ... Acum caut o noua relatie ...doar trebuie sa-mi fac curatenie ...sa nu ajung si eu un nesimtit ...cum bine spunea ..Eu cred ca se impune la amandoi sa puna punct relatiei compromisa, sa comunice cu respect, sa se ajute pt inchiderea conturilor si sa aiba mare grije de echilibrul copilului ... deja afectat ...Doamna a gresit cand a acceptat sa ramana nemultumita in pat si a trecut in rezerva ... a avut rezonanta in el ...a observat insatisfactia ei si orgoliul i-a fost macinat ...cred ca se impunea la amandoi sa accepte o consiliere maritala ...se putea rezolva ..ACUM ESTE PREA TARZIU! ...si sa inteleaga amandoi ca nu mai pot merge cu o relatie compromisa ...au inca viata in fata si cu atentie si intelpciunea faptelor traite fiecare poate sa-si gaseasca partener potrivit...el va fi debarcat curand de cea tanara si va trece prin socuri ...Dumnezeu le-a dat incercarea la fiecare ...sa bage bine la cap!! ...Scuze ..cam lung!
Garbo_081917
Postat pe 11 Noiembrie 2012 14:12
succesuri 917

va rog sa ma iertati, eu nu inteleg partea cu respectul. asta tine de educatie. in iubire nu se vorbeste de respect. n-am cuvintele la mine, dar sigur intelege cel/cea ce iubeste .
Eugenia_
Postat pe 11 Noiembrie 2012 14:22
Salut!

...eU am cuvintele la mine : cand iubesti, trebuie sa te respecti intai pe tine ca sa-ti poti respecta barbatu:( na.

Mai, caprioarele n-au ochii albastri, explicati ce fugareala ar primi de la cerbi si cat de marginalizata ar fi de caprioarele celelalte :(
....sa nu te joci cu "a fi mai deosebita" te rog fr.;))

doremi, lupta draga sau treci la negociere cu so(r)tu....poate decideti impreuna ce e mai bine pt. toti.%%- sa ai !

Fss_ssu
Postat pe 11 Noiembrie 2012 14:45
da suparici. desi bunicii / strabunicii etc mei si ai altora nu stiau a traduce self esteem. si au supravietuit frumos.

nu-i reteta...
Eugenia_
Postat pe 11 Noiembrie 2012 14:58
Cumpara-ti un tanc. Daca este sa fie lupta ii spui.:
-Acu ca m-ai calcat in picioare, eu te iert fiindca am uitat bazooka acasa. Dar sa vad ce zice tancul.
garbo_1713
Postat pe 11 Noiembrie 2012 15:20
Si te sui cu buldozerul peste el . Daca scapa din imbulzeala inseamna ca-l are pe dracul in el si poti merge la biserica sa dai acatiste.
garbo_1713
Postat pe 11 Noiembrie 2012 15:22
dupa ce a plecat de acasa prima data, cand el a sunat sa vina din nou acasa, tu l-ai primit?
ai mai facut si SEX? WOW, tare......
De la mine ar fi luat un sut in..OO .
Dar cum ai reusit sa-l suporti si sa faci sex cu el desi stiai ca el si-a spalat-o prin alte zdulici?!
|Cand nu stii....nu stii, dar cand stii mi se pare ciudat sa accepti asa ceva.
Faci cum crezi; insa eu l-as fi dat pe usa afara si nu mai aveam treaba cu el.


adeline
Postat pe 11 Noiembrie 2012 15:49
Adeline..imii plac toate raspunsurile tale de la toate topicurile
nu_sunt_nimeni
Postat pe 11 Noiembrie 2012 16:01
De regula in aceste situatii vina este impartita. Sa fim seriosi... nimeni nu pleaca de bine. Numai ca nu putem recunoaste vina si credem ca ce am facut este ok. De ce il vrea inapoi?
Pentru ca a inceput sa-si constientizeze vina. Ca se va impaca, sau nu .... important este ca a invatat ceva, Si cuvintele dor.... si dor al naibi de rau.
Important este sa vorbiti, sa vedeti daca va mai iubiti si dupa aceea ... decide-ti. Sunt sigur ca ai dresit si tu...
In ceea ce priveste faptul ca " nu era bun la pat" pot spune ca si tu ai o mare vina.
Nu exista experti in arta amorului. Trebuia cu mult tact sa fi ... FEMEIE. Nu trebuia sa ii spui in fata ca nu este bun de nimic... Si apoi.... intre noi. Pentru una mai tanara cu 16 ani este bun ... iar pentru tine nu a fost...
Poate au fost prea mari "pretentiile "tale. Poate s-a simtit "un strain" langa tine



Uratul
Postat pe 11 Noiembrie 2012 16:43
asa e
doremi
Postat pe 11 Noiembrie 2012 20:12
probabil nu m-am exprimat cum trebuie nu am vrut sa spun ca nu era bun la pat atunci de ce nu l-am inselat????????? tot eu il vroiam intotdeauna daca era dupa el doamne ajuta un somn era mai bun si cand l-am lasat in pace si nu l-am mai cautat eu (si am avut numai grija de fata )a zis f.bine si vezi d-ne a cautat altceva atunci??
doremi
Postat pe 11 Noiembrie 2012 20:17
ce bine spui dar nu mie usor sper ca voi realiza intr-un final ca poate merit ceva mai bun atata timp cat eu m-am multumit cu putin dar pana voi gasi pe acel cineva cred ca mai dureaza mersi pt tot
doremi
Postat pe 11 Noiembrie 2012 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubesc un baiat dar nu stiu daca el ma iubeste 17 De la: daniilia 16 Iunie 2011 07:41
preparate din carne calitate superioara 1 De la: garbo109083 25 Martie 2010 11:05
Sunt o viitoare mamica singura 161 De la: garbo_12064 8 Aprilie 2013 23:57
Reguli de aur pentru viaa de cuplu ! 36 De la: LLisa 3 Decembrie 2012 23:40
De ce?? 51 De la: me_reloaded 21 Martie 2011 15:40
Setari Cookie-uri