offf.....!!!!!!

Am tot citit ce se discuta pe forum..imi plac replicile date si mai ales ca ,de foarte multe ori, cred ca reusesc(aceste replici sa aduca omul la realitate)....
Iata ca am si eu un subiect ... nu e ceva nou dar vreau sa ma zdruncinati cat puteti pt ca eu cu mine nu o mai scot la capat....Sunt intr-o relatie de 3 ani... relatie extraconjugala...... ambii casatoriti... nu ne dorim relatie oficiala... Cum stiti orice inceput e frumos..bla bla bla... dar de un timp nu prea mai merge.. eu mai pretentioasa , el mai distant(sau poate ca asa il vad eu)... dar nu ne putem rupe ... cu toate ca am zis si am incercat si eu si el.... tot impreuna vrem si NU E BINE..... la inceputurile neintelegerilor reuseam sa stam despartiti si o luna, acum a treia zi e gata, trebuie sa dam un semn.... Nu stiu ce si cum sa zic ca e .. dar e ..... AIUREA.. nu stiu ce sa fac..... poate ca imi dati un sut in fund sa pot sa hotarasc ceva real si folositor.
garbo160927
Postat pe 6 Februarie 2011 09:58
cred ca a intervenit "monotonia" si in relatia extraconjugala..
naspa..
trebuie gasit al trei-lea urgent..,altfel risti sa te plafonezi..,si stii ca nu esti genul..
roby_cado
Postat pe 6 Februarie 2011 11:27
Sut in fund sa hotarasti ce? Nu va doriti niciunul o relatie oficiala (cel putin asa ai scris)! Daca la 40 de ani nu stii ce e real si folositor ...
Mai bine asculti sfatul lui Roby
Kamitzu15
Postat pe 6 Februarie 2011 21:16
offffffffffffff...astea sunt sfaturi, mai? ce aveti?
sora_ilsi
Postat pe 6 Februarie 2011 21:21
lasa-l naibii,ca nu poti sa tii 2 pepeni intr-o mana si ai sa-i capi pe amandoi!
garbo171983
Postat pe 6 Februarie 2011 21:25
hmm, despre pepeni era vorba...
sora_ilsi
Postat pe 6 Februarie 2011 21:30
persidadamian
Postat pe 6 Februarie 2011 23:37
De la: sora_ilsi, la data 2011-02-06 21:21:56offffffffffffff...astea sunt sfaturi, mai? ce aveti?


ai tu alt sfat..?,si daca da..,sa auzim..
roby_cado
Postat pe 6 Februarie 2011 23:38
927 sincer, eu nu inteleg ce astepti sa ti se spuna daca nici tu nu sti ce vrei?
persidadamian
Postat pe 6 Februarie 2011 23:39
roby_cado, dupa tine...ca tot te simtisi...
hai, sfaturli...sa le-auzim, ca ai mai multa experienta vaz, cu relatiile astea extra...
sora_ilsi
Postat pe 7 Februarie 2011 00:20
De la: sora_ilsi, la data 2011-02-07 00:20:27roby_cado, dupa tine...ca tot te simtisi...
hai, sfaturli...sa le-auzim, ca ai mai multa experienta vaz, cu relatiile astea extra...





nu iti trebuie experienta" personala"ca sa realizezi de ce se intampla lucrurile in viata.important este sa ai acel" simtz" de a intelege motivatia acelor intamplari
vuvuzela
Postat pe 7 Februarie 2011 00:41
De la: garbo160927, la data 2011-02-06 09:58:28 Am tot citit ce se discuta pe forum..imi plac replicile date si mai ales ca ,de foarte multe ori, cred ca reusesc(aceste replici sa aduca omul la realitate)....
Iata ca am si eu un subiect ... nu e ceva nou dar vreau sa ma zdruncinati cat puteti pt ca eu cu mine nu o mai scot la capat....Sunt intr-o relatie de 3 ani... relatie extraconjugala...... ambii casatoriti... nu ne dorim relatie oficiala... Cum stiti orice inceput e frumos..bla bla bla... dar de un timp nu prea mai merge.. eu mai pretentioasa , el mai distant(sau poate ca asa il vad eu)... dar nu ne putem rupe ... cu toate ca am zis si am incercat si eu si el.... tot impreuna vrem si NU E BINE..... la inceputurile neintelegerilor reuseam sa stam despartiti si o luna, acum a treia zi e gata, trebuie sa dam un semn.... Nu stiu ce si cum sa zic ca e .. dar e ..... AIUREA.. nu stiu ce sa fac..... poate ca imi dati un sut in fund sa pot sa hotarasc ceva real si folositor.



cand ai facut acest pas,ti-ai asumat si riscurile in afara de placeri.te-ai intrebat de ce calca pe alaturi acel tip casatorit? crezi ca esti unica amanta a lui,fosta sau actuala?eu nu imi permit sa dau sfaturi.eu imi spun doar pererea.daca facem o analiza logica,e bine sa va redati libertatea,pt ca deja a intervenit "sufocarea' si dorinta de' noutate'.poate este necesara si pt tine o pauza,pt reimprospatarea casniciei tale,care oricand este in pericol,daca se afla intamplator,despre relatia ta' extra".placerea s-a consumat,ai intrat deja in riscuri.nimic nu este intamplator.poate fii un avertisment,ca ce-i prea mult 'miroase'.iti doresc intelepciune si decizie corecta.
vuvuzela
Postat pe 7 Februarie 2011 01:00
Si eu sunt in situatia ta,dupa 20 de ani de casatorie m-am indragostit de un barbat mai mic cu 3 ani si el casatorit.Ne vedem cam la o luna-doua,nu locuim in acelasi oras dar intilnirile sunt intense.Nu stiu cat va dura aceasta relatie dar pot spune ca-mi da o stare de bine,sunt linistita .Mai departe vedem ce va fi!
garbo092820
Postat pe 7 Februarie 2011 15:31
carpe diem
eladaela
Postat pe 7 Februarie 2011 15:35
n'o fi iubireee???
nu stiu ! intreb!
sa nu dai cu sutul si=apoi sa plangi!
fleurdelis
Postat pe 7 Februarie 2011 15:58
ela dar tu nu te pregatesti de paris, dragaa?
fleurdelis
Postat pe 7 Februarie 2011 15:59
offffff....
eladaela
Postat pe 7 Februarie 2011 16:05
fleur...nu ma mai pregatesc,ca la Paris tre' sa ma duc cu iubitu'...si pe iubitu' meu nu-l lasa nevasta-sa
eladaela
Postat pe 7 Februarie 2011 16:09
eu sper....
ca totusi glumesti
fleurdelis
Postat pe 7 Februarie 2011 16:23
cred ca o relatie extra extra super conjugala
vedeti-va bre fiecare de casa si casnicia lui.....
ce credeti ca umbla cainii cu covrigii in coada
anaROBERT
Postat pe 7 Februarie 2011 16:27
in fine...revenind....
eu totusi nu mai sfatuiesc pe nimeni nimic!
is atat de satula de razboaie si si dureri incat.....
daca ma rog in fine, cuiva ii e bineeeeeeeeeeeeeeeee!....
sa o tie neica, tot asaaa! dece sa se apuce sa gandeasca, daca tot nu a gandit de la inceput??
si mai e ceva...mai cred si ca nimic nu e intamplator!
poate n'o fi intamplatoare chestia asta cu ...nu mai pot rezista nici 3 zile daca se supara, so...le-o fi menit sa se iubeasca pe fata pe la vreo 80ani cand isi vor fi ingropat amandoi jumatatile!
mai stii??
nush ce am azi, cred ca e primavara!
fleurdelis
Postat pe 7 Februarie 2011 16:34
vreo astenie,ceva...

ia neshte spirulina...

la chestii d-astea te ambalezi tu?eu n-am citit decat doua randuri,nu am chef "s-o scutur" pe madame,iote ce zambeste soarele...

sa completez,acu' vad ca vrea zdruncinata...
cu alta ocazie..
iasomia
Postat pe 7 Februarie 2011 16:41
ba bine ca nu....
fiecare da ce sfaturi vrea,opiniile nu se discute.....cel ce e curios sa aleaga ce vrea din sfat sau nici sa nu il citeasca....
obositele si victimele puse mereu pe scandal nu vor intarzia sa apara.....
anaROBERT
Postat pe 7 Februarie 2011 16:42
....asa este !!!
cory_emy
Postat pe 7 Februarie 2011 16:55
De la: sora_ilsi, la data 2011-02-07 00:20:27roby_cado, dupa tine...ca tot te simtisi...
hai, sfaturli...sa le-auzim, ca ai mai multa experienta vaz, cu relatiile astea extra...


pai dadui unu bre..
trebuiesc mai multe..?
ok..
cauta-l tati p'al trei-lea..,al patru-lea..,al cinci-lea..

sa mai continui cu sfaturile soro'..?
roby_cado
Postat pe 7 Februarie 2011 22:55
Da... tu zici monotonie... si eu am crezut... dar ce e cu reveniri si iar plecari..... nu-mi trebuie altul.... si mai zic ceva... pe sot il vad doar de 2 ori pe an cate o luna...... nu imi numar relatiile de dragul de a numara.Multumesc oricum.
garbo160927
Postat pe 8 Februarie 2011 18:05
De la: fleurdelis, la data 2011-02-07 15:58:39n'o fi iubireee???
nu stiu ! intreb!
sa nu dai cu sutul si=apoi sa plangi!

E greu sa zic ce e.... despartirile dor foarte tare iar revenirile sunt SUPERBE..... si totusi....e ceva ce nu merge ca pana acum....
Multumesc pt opinie !
garbo160927
Postat pe 8 Februarie 2011 18:07
De la: garbo092820, la data 2011-02-07 15:31:54Si eu sunt in situatia ta,dupa 20 de ani de casatorie m-am indragostit de un barbat mai mic cu 3 ani si el casatorit.Ne vedem cam la o luna-doua,nu locuim in acelasi oras dar intilnirile sunt intense.Nu stiu cat va dura aceasta relatie dar pot spune ca-mi da o stare de bine,sunt linistita .Mai departe vedem ce va fi!

Eiiii esti la inceput.. si e f frumos...... sper sa va fie asa mereu.. dar cine stie.. vorba ta! Sa fi precauta mai ales cu inima ta!
garbo160927
Postat pe 8 Februarie 2011 18:12
De la: persidadamian, la data 2011-02-06 23:39:59927 sincer, eu nu inteleg ce astepti sa ti se spuna daca nici tu nu sti ce vrei?

Ceva .. cineva care a avut experienta .... ceva care sa ma faca sa nu mai merg mai departe.
garbo160927
Postat pe 8 Februarie 2011 18:14
De la: vuvuzela, la data 2011-02-07 01:00:00
De la: garbo160927, la data 2011-02-06 09:58:28 Am tot citit ce se discuta pe forum..imi plac replicile date si mai ales ca ,de foarte multe ori, cred ca reusesc(aceste replici sa aduca omul la realitate)....
Iata ca am si eu un subiect ... nu e ceva nou dar vreau sa ma zdruncinati cat puteti pt ca eu cu mine nu o mai scot la capat....Sunt intr-o relatie de 3 ani... relatie extraconjugala...... ambii casatoriti... nu ne dorim relatie oficiala... Cum stiti orice inceput e frumos..bla bla bla... dar de un timp nu prea mai merge.. eu mai pretentioasa , el mai distant(sau poate ca asa il vad eu)... dar nu ne putem rupe ... cu toate ca am zis si am incercat si eu si el.... tot impreuna vrem si NU E BINE..... la inceputurile neintelegerilor reuseam sa stam despartiti si o luna, acum a treia zi e gata, trebuie sa dam un semn.... Nu stiu ce si cum sa zic ca e .. dar e ..... AIUREA.. nu stiu ce sa fac..... poate ca imi dati un sut in fund sa pot sa hotarasc ceva real si folositor.



cand ai facut acest pas,ti-ai asumat si riscurile in afara de placeri.te-ai intrebat de ce calca pe alaturi acel tip casatorit? crezi ca esti unica amanta a lui,fosta sau actuala?eu nu imi permit sa dau sfaturi.eu imi spun doar pererea.daca facem o analiza logica,e bine sa va redati libertatea,pt ca deja a intervenit "sufocarea' si dorinta de' noutate'.poate este necesara si pt tine o pauza,pt reimprospatarea casniciei tale,care oricand este in pericol,daca se afla intamplator,despre relatia ta' extra".placerea s-a consumat,ai intrat deja in riscuri.nimic nu este intamplator.poate fii un avertisment,ca ce-i prea mult 'miroase'.iti doresc intelepciune si decizie corecta.

Viziunea ta e si a a mea.. nu e singura data cand gandesc ca nu sunt singura lui amanta si tocmai de aceea vreau ,,sutul in fund,, sa ma desprind..... sa las tot . Cu toate ca nu am nici un motiv sa cred asta..... dar totusi.... ceva nu mai e cum a fost e vorba de ,, simt,,...
Multumesc!
garbo160927
Postat pe 8 Februarie 2011 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gelozie fata de copilul lui facut cu alta femeie 196 De la: garbo_500783 20 Septembrie 2019 06:54
Ce stiti despre barbatul varsator? 2 De la: garbo198469 28 Martie 2011 12:22
Dumneavoastra, spune-mi tu 52 De la: garbo265966 28 Iunie 2012 09:42
SA VOTAM PENTRU ROMANUL BRANCUSI! 24 De la: LILO 20 August 2009 12:59
varza murata! 12 De la: garbo_5594 23 Noiembrie 2012 00:32
Setari Cookie-uri