de ce toata lumea se gandeste doar la agatat si la casatorie? Mi se pare o tampenie..probabil ca este chestie de inteligenta,pt ca atata ii duce capul

asa gandesc eu..ce gasesti in relatia cu un barbat doar minciuni..si sa te casatoresti sa fii sluga sacureti mizeria dupa barbati rai si afurisiti
ingerasulluptator
Postat pe 1 Noiembrie 2012 23:39


Daca esti sluga- e alegerea ta !! Sclavia a fost abolita de mult.
Daca ai un barbat rau si afurisit- a fost alegerea ta !
Daca vrei, poti alege sa fii ,,stapina'' sotului tau.... chestie de inteligenta
GHEISA_
Postat pe 1 Noiembrie 2012 23:50
Agatat ? Casatorie ? E doar o alta definitie data unuia dintre cele mai primare instincte. Imperecherea si perpetuarea speciei.
Rotty
Postat pe 2 Noiembrie 2012 07:18
Iar generalizeziiiiiiiii?
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Noiembrie 2012 07:41
Euuuuu...?????
Rotty
Postat pe 2 Noiembrie 2012 07:44
se trezi Irinuka.......
jeanette40
Postat pe 2 Noiembrie 2012 07:47
Iar a avut vreun cosmar....
Neata Jeanette
Rotty
Postat pe 2 Noiembrie 2012 07:55
"Agatatul" si casatoria ...nu au nimic in comun!!Agattul se bazeaza...doar pe instinctele primare...pe cand...casatoria ...este un act consimtit....constientizat si asumat....teoria spune ca are la baza sentimente puternice...dar realitatea ne dovedeste contrariul! Raman doua actiuni distincte!
The_rock_flower
Postat pe 2 Noiembrie 2012 08:45
inteleg ca agatatul nu e consimtit, constientizat si asumat? Ai un moment de lesin, de pierderea constiintei, si te trezesti cu careva agatat de tine, sau...?
quasaria
Postat pe 2 Noiembrie 2012 08:51
Probabil ca avem ceva in comun cu lupii si lebedele ...intentia de a cauta parteneri pe viata....Uneori ramanem doar cu intentia....uneori nu.
Rotty
Postat pe 2 Noiembrie 2012 08:54
De la: Rotty, la data 2012-11-02 07:44:11Euuuuu...?????


Nu tu, puiule!
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Noiembrie 2012 11:15
Fetili, cine imi explica si mie cuvantul asta "agatat"? Ca' eu nu-l inteleg...Adica cum agati pe cineva?
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Noiembrie 2012 11:16
pai tu n-ai observat ce unghii au pisi prin malluri? D'alea de juma de metru? Care crezi ca e functionalitatea acelor device-uri - sau gadgeturi, whatever? La functionalitatea lui pisi ma refeream... Carlig de rufe... sau agatata de tavan pe post de lustra, tot agatat se numeste.
quasaria
Postat pe 2 Noiembrie 2012 11:21
Aha! Caravasazica asa deci...
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Noiembrie 2012 11:27
De la: GHEISA_, la data 2012-11-01 23:50:22

Daca esti sluga- e alegerea ta !! Sclavia a fost abolita de mult.
Daca ai un barbat rau si afurisit- a fost alegerea ta !
Daca vrei, poti alege sa fii ,,stapina'' sotului tau.... chestie de inteligenta


tu o suspectezi cumva de inteligenta pe lupty?
nu face eroarea asta, pentru ca repede te v-a convinge de contrariu!
doar se vede bine din titlul topicului ... "cat o duce capul"!
asa ca inteligenta si luptatoarea sunt doua chestii parelele si inegale. niciodata, dar absolut niciodata nu se vor intersecta!
oricat de mult ar urmari-o inteligenta pe luptatoarea asta, ea totdeauna o sa alerge mai repede!
heartbit
Postat pe 2 Noiembrie 2012 13:13
Rotty
Postat pe 2 Noiembrie 2012 22:24
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-01 23:39:11asa gandesc eu..ce gasesti in relatia cu un barbat doar minciuni..si sa te casatoresti sa fii sluga sacureti mizeria dupa barbati rai si afurisiti


of..of..cate frustrari..
MARILENA_25
Postat pe 12 Noiembrie 2012 23:06
De la: heartbit, la data 2012-11-02 13:13:00
De la: GHEISA_, la data 2012-11-01 23:50:22

Daca esti sluga- e alegerea ta !! Sclavia a fost abolita de mult.
Daca ai un barbat rau si afurisit- a fost alegerea ta !
Daca vrei, poti alege sa fii ,,stapina'' sotului tau.... chestie de inteligenta


tu o suspectezi cumva de inteligenta pe lupty?
nu face eroarea asta, pentru ca repede te v-a convinge de contrariu!
doar se vede bine din titlul topicului ... "cat o duce capul"!
asa ca inteligenta si luptatoarea sunt doua chestii parelele si inegale. niciodata, dar absolut niciodata nu se vor intersecta!
oricat de mult ar urmari-o inteligenta pe luptatoarea asta, ea totdeauna o sa alerge mai repede!
adica vrei sa spui ca din cauza ca eu fug sa nu asimilez teoria barbatilor,asta inseamna ca nu sunt inteligenta..Eu pur si simplu vreau sa fiu desteapta si independenta.Eu lupt pt independenta..Dar fara sabie.
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2012 12:29
De la: MARILENA_25, la data 2012-11-12 23:06:26
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-01 23:39:11asa gandesc eu..ce gasesti in relatia cu un barbat doar minciuni..si sa te casatoresti sa fii sluga sacureti mizeria dupa barbati rai si afurisiti


of..of..cate frustrari..
pai barbatii sunt nascuti de femei..si din cauza ca mama lor l-a tratat ca pe un copil toata viata,din cauza ca barbatii sunt foarte buni actori stiu sa joace teatru sa faca pe prostii,pe copiii nestiutori si care inteleg doar ce este in favoarea lor.si se comporta ca niste copiii pt ca femeia sa ii intretina toata viata,ca doar femeia i-a nascut si cred ca este de datoria femeii sa ii intretina pana cand sunt batrani.
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2012 12:33
De la: MARILENA_25, la data 2012-11-12 23:06:26
De la: ingerasulluptator, la data 2012-11-01 23:39:11asa gandesc eu..ce gasesti in relatia cu un barbat doar minciuni..si sa te casatoresti sa fii sluga sacureti mizeria dupa barbati rai si afurisiti


of..of..cate frustrari..
pai barbatii sunt nascuti de femei..si din cauza ca mama lor l-a tratat ca pe un copil toata viata,din cauza ca barbatii sunt foarte buni actori stiu sa joace teatru sa faca pe prostii,pe copiii nestiutori si care inteleg doar ce este in favoarea lor.si se comporta ca niste copiii pt ca femeia sa ii intretina toata viata,ca doar femeia i-a nascut si cred ca este de datoria femeii sa ii intretina pana cand sunt batrani.
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2012 12:33
De la: The_rock_flower, la data 2012-11-02 08:45:08"Agatatul" si casatoria ...nu au nimic in comun!!Agattul se bazeaza...doar pe instinctele primare...pe cand...casatoria ...este un act consimtit....constientizat si asumat....teoria spune ca are la baza sentimente puternice...dar realitatea ne dovedeste contrariul! Raman doua actiuni distincte!


este problema ca femeile sunt naive si isi deschid inima barbatilot care stiu sa le seduca frumos
si barbatii la fel

este poate problema ca gandurile distrugatoare ii fac sa indeparteze tot ce este bun din cale
spre exemplu ni ci nu stim sa ne educam copii,ca sa nu devina asa rai ca societatea in care traim
ingerasulluptator
Postat pe 18 Noiembrie 2012 00:04
EU,M AM INSCRIS SUB NUMELE DE STEFANUT DAR SANT FEMEIE,OK,EU ZIC CA AGATAUL E FACUT DIN INSTINCT,IAR CASATORIA E CEVA NORMAL,CAND DOI OAMENI SE IUBESC E MAI BINE DIN PUNCT DE VEDERE SUFLETESC SI SOCIAL SA SE CASATOREASCA.EU SANT CASATORITA SI SANT FERICITA,NU MA SIMT SLUGA DELOC,SANT TRATATA CU RESPECT,NU MA INJURA,MA ASCULTA CAND AM O PROBLEMA,IMI ESTE FIDEL,MA AJUTA IN TREBURILE CASEI,DECI E OK SA FII CASATORIT DAR MARE ATENTIE LA ALEGEREA PARTENERULUI
garbo260204
Postat pe 18 Noiembrie 2012 09:48
buna,are dreptate tipa care spune ,depinde pe cine alegi,voi fetele sunteti la fel ?,asa si noi baieti ,nu suntem la fel ,aaa mai este o problema la voi fete daca baieatul este bun ,il luati de prost ,ok o zi frumoasa
garbo063134
Postat pe 18 Noiembrie 2012 10:36
DEPINDE DE FATA ,NU TOATE FETELE ISI I AU DE PROSTI SOTII,EU UNA IMI ADOR SOTUL,IL RESPECT SI STIU SA L APRECIEZ DEOARECE NU SANT LA PRIMA CASNICIE SI STIU SA FAC O DIFERENTA INTRE BARBATI,DAR ASA E DIN PACATE SANT FEL SI FEL DE OAMENI ,EU NU CRED CA FEMEILE SANT MAI BUNE CA SI BARBATII,CU DRAG ADRIANA,VA DORESC O SEARA FRUMOASA
garbo260204
Postat pe 18 Noiembrie 2012 16:02
pai da dar daca te casatoresti si faci copii.Trebuie sa te si ocupi de educatia lor..sa fie oameni care au o personalitate si stiu ce vor de la viata
sau sunt parinti care fac copii,,dar nu ii invata nimic,,sau ii invata precum preotul...copii sa nu faceti ce fac parintii sa faceti ce zic parintii
si care ii prostul sa asculte,nomal ca copii fac ce fac parintii...Si parintii sunt oameni cinstiti si cu bun simt cu toata lumea,,si nu isi urmaresc doar interesele lor?
ingerasulluptator
Postat pe 18 Noiembrie 2012 17:58
De la: garbo063134, la data 2012-11-18 10:36:45buna,are dreptate tipa care spune ,depinde pe cine alegi,voi fetele sunteti la fel ?,asa si noi baieti ,nu suntem la fel ,aaa mai este o problema la voi fete daca baieatul este bun ,il luati de prost ,ok o zi frumoasa
da poate ai dreptate.sunt barbati care muncesc si sunt buni cu femeia,apoi nu prea stau pe acasa femeia isis gaseste amant,,care o zapaceste de cap in favoarea lui ca sa ii pape banii sotului si sa ii dea lui..barbatii sunt uniti doar la lucruri rele dar si ei sunt rai unii cu altii cand este vorba de sex,bani femei si alte interese
ingerasulluptator
Postat pe 18 Noiembrie 2012 18:02
barbatii nu vor sa coopereze cu Dumnezeu din cauza ca Dumnezeu este exigent in privinta corectitudinii si a ordinii.Si asta este adevarat.
decat sa faci copii sa nu ii educi cu invatataminte morale si insusi parintii sa fie exemple pt copiii,atunci nu are rost sa ii mai faci,,sa mai incurce lumea...Lumea are nevoie de oameni de calitate...cu toate ca din cauza lipsei de educatie nu stiu sa aprecieze oamenii de calitate,oameni morali.
ingerasulluptator
Postat pe 18 Noiembrie 2012 21:02
nu cred ca toata lumea se gandeste la agatat....cei care se ocupa cu asa ceva sunt dintr-o anumita categorie si nu-i va schimba casatoria de aceea ar fi mai bine pt ei sa nu incurce pe nimeni....casatoria este o institutie pe care D-zeu a lasato ca oamenii sa se iubeasca si sa se respecte...cei care isi doresc o casnicie vor sa iubeasca si sa fie iubiti ceilalti nu pot iubi si nu au nevoie de ceva stabil..sunt persoane care accepta o casatorie fara sa o doreasca dar pt ei sunt doar niste acte si atat...eu stiu ca de obicei oamenii care se casatoresc au capul pe umeri si f multi sunt chiar inteligenti...casatoria nu este un jug la care doi sa traga...ea poate fi un paradis sau un calvar depinde de inteligenta celor doi de obicei...,depinde de ce a unit acel cuplu...lumea are femei si barbati de calitate dar putini si de obicei cei buni se amesteca printre cei rai ...greu mai poti descoperi ce ti se potriveste si de multe ori o incercare gresita dezamageste,apare teama sau generalizam...consideram a fi inutili doar pt ca am dat odata peste cineva care ne-a dezamagit....exista un barbat care ti se potriveste si tie dar poate inca nu l-ai gasit pe acela...sau poate ca tu vrei perfectiunea dar nu poti da perfectiunea...fiecare cred eu avem sufletul nostru pereche dar daca-l intalnim ne place de el sau vrem altceva mai bun?...daca nu ne place va trebui sa ne uitam mai intai la noi....sa fim noi ceea ce vrem ca altii sa fie si atunci cu siguranta vom gasi pe cel care va deveni rostul vietii noastre,va deveni cel care da sens si culoare vietii noastre...nemultumite de barbatii din jurul nostru?hai sa-i educam pt ca al nostru este acest rol....de la noi invata primii pasi....alaturi de noi invata sa mearga si din mainile noastre gusta ceea ce noi le oferim....
yzabela_03
Postat pe 19 Noiembrie 2012 00:05
toata lumea sigur nu se gandeste la agatat, dar luptatoarea, fiind singura de atatea milenii, numai la agatat se gandeste!
nu se poate gandi la altceva!
toti barbatii vor s-o agate, ca sa-i implementeze teoriile lor si ea sa le traga tigai in cap!
eu unul as agata-o in cuier!
deci tot la agatat ma gandesc!
heartbit
Postat pe 19 Noiembrie 2012 00:24
Bit
Axl_R
Postat pe 20 Noiembrie 2012 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ARGILA...cel mai bun "medicament" fara efecte secundare! 1 De la: human 14 Februarie 2011 11:19
indiferenta doare! 73 De la: KNIGHT_31 9 Decembrie 2010 19:54
Doar febra la bebe 11 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:31
Barbatul Taur femeia Balanta 9 De la: shatzy09 6 Noiembrie 2019 11:51
demoralizat 22 De la: Scorpio13 20 Februarie 2010 17:21
Setari Cookie-uri