sa mai lupti sau sa renunti

ma fimeie
iaca ci trebe se face tu.
fa rost di zama di papadii (iarba sheia ci faci flore galbini). dupe aia cand vini porcu acasa la tini dei sa beie lichior fekut din spirt medicinali pana sa faci muci. si dupe aia punei o tzarica di zama daia(cam o linguritza doo pi capu di la dansa(nah ca mi rushini sa scrii da ai intzeles matali ca ie vorba di ciucurel). shatunci zama aia ii umfla capu lu dansa(ciucurel) si cacand merge la zdreantza di amanta nexam erectzii. daca vriei agiutor dam un tilifon si ni videm satz mai dau ratzete dastea. vriei sa ni videm?
adi27
Postat pe 24 Noiembrie 2012 09:44
Mai Adi..femeia asta chiar are probleme ..iar tu faci ba$calie de ea?
querida
Postat pe 24 Noiembrie 2012 09:51
si eu sant in situatia ta si niciodata nu o so paraseasca pe amanta pt noi,vb din proprie esperienta,a mea e mai tanara k mine cu 16 ani.amea e o perversa k ma suna simi zice tot ce fc cu el,se cearta cu ea in fata mea si zice k o paraseste,asta tine 2 zile dupa aia o ia din nou,ea imi zice in fata sami intre bn in cap k pe ea nu o paraseste niciodata,ma hartuieste de 3 ani de zile,am fost la politie si nimeni nui fc nimic si sotul meu o iarta tot timpul
garbo258611
Postat pe 25 Noiembrie 2012 09:05
611, si de ce nu poti sa tzopai si tu in fata ei si sa zici na, ca nici pe mine!


Daca o sa te simta foarte fericita si multumita o sa creada ca stii ceva ce ea nu stie. Nu ca ar merita sa pastrezi don juanul, dar sa iti bati joc de ei pina se despart sau se omoara reciproc, merita.
quasaria
Postat pe 25 Noiembrie 2012 09:22
611 si de ce nu divortezi ? De ce te complaci in situatie ?
Rotty
Postat pe 25 Noiembrie 2012 09:29
611

Mi-am adus aminte de o intamplare din trecut povestita de o prietena...asemanatoare cu a ta dar tipa-nevasta-s-a purtat exact pe dos. Suna amanta si-i povestea ce face cu barbatsu si cat de fericit e el in pat cu ea la care nevasta raspundea n-ai idee cat ma bucur draga mea si cat iti multumesc, asa il am acasa multumit linistit si satisfacut fara ca eu sa misc un deget! Suna amanta si-i spunea ca nu va renunta la ea niciodata pentru deliciile sexuale...si iar povestea cu lux de amanunte...la care nevasta raspundea draga mea nici la mine nu va renunta pentru alte multe delicii...si povestea si ea ce delicii-casa, copii, vacante...
Dupa o vreme amanta si-a luat singura papucii iar barbatul a inteles ce nevasta isteata are langa el...Bineinteles ca nevasta a avut grija sa-i aduca aminte toata viata ...
Luna_in_capricorn
Postat pe 25 Noiembrie 2012 09:45
Buna ,eu o sa iti scuz scrisul, intradevar e greu de descifrat cand nu treci printr-o situatie de genul asta ,eu am trecut ani de zile prin situatia asta si de fiecare dat am iertat, ca de e tatal copiilor ,o mare minciuna cu care ne alimentam noi femeile ,renunta sa mai lupti ca azi vei lupta cu ea ,maine vei lupta cu alta ,a vazut ca se poate ,o sa continue sau poate nu acum depinde de fiecare barbat cum gandeste ce l-a impins sa faca asta ,daca consideri ca este o situatie ocazionala iarta treci mai departe ,daca ti-a mai dat semne in trecut ca este genul de barbat care o face ca asa este el construit lasa situatia asa cum este si mergi mai departe ,nici nu stii cat de puternica esti ,te poti descurca foarte bine si singura decat sa stai nintr-o relatie plina de in certiitudini ,oare o sa o mai face ,oare si-a revenit ,o sa ai mai multe nopti nedormite ..Sfatul meu este sa renunti mai lupti pentru cineva care a facut asta ,cand vrei sa carpesti ceva ce s-a rupt ,ramane semnul ala urat ,nu te amagi singura ,i-a viata in piept si mergi mai departe ,totul are un revers ,bafta in orice decizie ai lua .
garbo289279
Postat pe 25 Noiembrie 2012 11:23
Mai sfatoaso, mai scuteste-ne de reclama ta de doi bani
Rotty
Postat pe 25 Noiembrie 2012 13:24
O, da, Q, exista delicii infinit mai sofisticate si cu adevarat subtile si inteligente dar trebuie o anume liniste interioara, un simt oarecare al lejeretei ori chiar o ura napraznica si cruda dar rece...
Luna_in_capricorn
Postat pe 25 Noiembrie 2012 17:37
sotul meu nu vrea sa divorteze,am intentet divort dar nu recunoaste k ar avea ceva cu ea,spune k ea e nebuna si ne suna sa ne certam,din casa nu pleaca,oricum eu o las in pace nu-mi pun mintea cu o nebuna,o sa se sature si el k vede k e nebuna,si politia azis k e nebuna si trebe internata,dar veizi k tot depinde de sex,ce le fc amantele o sotie nu le fc,
garbo258611
Postat pe 26 Noiembrie 2012 07:07
Luna, ai dreptate - dar nu stiu de ce, niciodata n-am putut sa urasc "pasional". Cred ca ura e doar rece, nu?
Ba chiar m-am simtit eliberata: parca mi-ar fi dat cineva creierul inapoi.... Cit timp iubesti, esti absolut paralizat in fata oricarei lovituri. Cind intelegi - there is war! - iti recapeti luciditatea.
quasaria
Postat pe 26 Noiembrie 2012 08:28
Punct si de la capat,dar cu altul.Acesta nu merita nici buna-dimineata,dar sa-i mai oferi si alte 'servicii'.UN OM DE NIMIC,ca multi altii.Nu ei sunt de vina ,ci doar femeile ca-i accepta.Ca de RESPECT intre voi nu poate fi vorba.Mi-am exprimat doar o parere si nimic mai mult.
garbo203525
Postat pe 26 Noiembrie 2012 15:09
Nu sunt sfatoasa ,am trecut prin asa ceva si o inteleg foarte bine ,mie mi-a luat mult timp sa realizez ce mi se intampla ,cand am realizat in sfarsit ,am mers mai departe imi este mai bine fara el ,sunt mult mai linistita ,copii si ei sunt mai linistiti ,decat sa vada mereu certuri ,reprosuri ,si inevitabilele discutii ,mai bine liniste si ne vedem de vietile noastre .cine nu trece prin asa ceva nu stie cum este ,daca esti puternic infrunti orice pentru binele tau si al copiilor .asa ca imi permit sa dau sfaturi ,daca sunt si luate in seama ok ,daca nu fiecare gandeste cum vrea si ia decizia care doreste.
garbo289279
Postat pe 27 Noiembrie 2012 21:15
Nu stiu totusi daca eu sunt sfatoasa ?sau toti cei de pe aici inclusiv tu esti unul dintre noi ,scuze daca nu imi era mie adresata,ironia .daca da nu e nici o problema o sa iau in seama doar partea cu sfatoasa mai putin cea cu reclama ca nu vad la ce ar fost facuta una,poate ca fiecare suntem construiti altfel unii mai puternici altii mai slabi dar intodeuna langa un om slab trebuie sa existe si unul puternic ,sa il sustina ,eu fac parte dintre cei puternici care nu ma doboara nimic ,azi m-a doborat maine ma ridic cu forte mai mari ,da asta poate fi o reclama pentru unii ca mine ,daca o poti numi reclama ,sunt mandra cum sunt si nu ma va dobori nici rautatea ta
garbo289279
Postat pe 27 Noiembrie 2012 21:55
super raspuns asa trebuia sa fac
doremi
Postat pe 7 Martie 2013 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La psiholog 16 De la: ameno 8 Septembrie 2010 10:22
Femeile intre ele de ce ??? 28 De la: mitalina 28 Septembrie 2009 09:08
Barbatia -nu are legatura deloc cu muschii 53 De la: garbo265966 8 Iulie 2012 19:33
O problema intr-o relatie 31 De la: Yres 14 Mai 2010 10:41
salut 7 De la: namyi 31 Martie 2011 20:40
Setari Cookie-uri