Ce face un barbat care se gandeste la... viitor?


Mai, nu mai aruncati prajitura la voia intamplarii ...nu vedeti ca nica n-o multumeste??

Poate
Fss_ssu
Postat pe 20 Aprilie 2013 11:40
garbo_13807
Postat pe 6 Iunie 2013 20:37
BUNA DRAGA MEA ESTE FOARTE GREU SA TE DESPARTI , MAI ALES CIND INCA IL IUBESTI , DAR DRAGOSTE CU FORTA NU SE POATE SI CRED CA NICI NU AI VREA SA STEA CU TINE DE MILA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SUBLINIEZ DE MILA ! DACA NU TE MAI IUBESTE ASTA ESTE ACCEPTA SI CU FRUNTEA SUS , FARA SA TE UMILESTI MERGI INAINTE !EU UNA CIND MI-A SPUS BARBATUL MEU CA VREA SA DIVORTEZE NU AM MINCAT 3 SAPTAMINI NIMIC , SI APOI AMETITA(DE FOAME CA NU BEAU ALCOOL ) M-AM DUS LA CAZINOU( SUNT DE FEL DIN CONSTANTA ) PE STABILOPOZI SI AM VRUT SA MA ARUNC! 3 LUCRURI M-AU FACUT SA IMI REVIN : 1-IMAGINEA COPIILOR MEI FARA MAMA TOATA VIATA , 2-FAPTUL CA ERAU PE MARE NISTE PASARI MARI, NEGRE SI HIDOASE CU UN CIOC F LUNG ,( NICI ASTAZI NU AM AFLAT MACAR CUM SE NUMESC!) CARE SE INBULZEAU IN APA DUPA PESTI, M-AM SPERIAT SI AM ZIS -CUM SA LE LAS PE URITELE ALEA SA IMI MANINCE CORPUL ????? SI 3 -FAPTUL CA TATAL MEU S-A INECAT IN DUNARE , ACAZUT DE PE SCARA VAPORULUI SI CIND SA IL INGROPAM , PREOTUL NU L-A PRIMIT IN BISERICA - A SPUS CA S-A SINUCIS SI NE-A PUS SA IL INGROPAM IN CIMITIR INTR-UN COLT LA CAPATUL CIMITIRULUI PARCA OMORISE PE CINEVA ! SFATUL PT TINE IUBESTE-TE PRETUIESTE-TE SI FII PUTERNICA ! SI NU IN ULTIMUL RIND "CIND DUMNEZEU ITI INCHIDE O USA ITI VA DESCHIDE O FEREASTRA ! VEI FI UIMITA CIT DE BINE ITI VA FI DUPA ! DACA AI INTELES CEVA DIN CE TI-AM SCRIS DIN SUFLET RASPUNDE-MI . ACUM REGRET MULT CA NU AM LUAT TOTUL MULT MAI USOR SI SA LAS TIMPUL SA VINDECE TOT ! CU SINCERITATE !
garbo_19362
Postat pe 13 Iulie 2013 17:38
eu ti-as recomanda o pauza! chiar si una mai lunga decit un concediu , ti-as mai recomanda sa te privesti in oglinda si sa spui stop , de astazi sunt un om nou cu noi aspiratii si noi nevoi . nu permit nimaniu sa ma ia de fraiera dar nici eu nu o fac! sunt puternica , sunt echilibrata si chiar daca nu stiu acum pe ce drum sa merg , DUMNEZEU imi va calauzi pasii !inchide usa in urma ta si cauta fereastra care te asteapta larg deschisa !deschide-ti ochii larg !cu prietenie !
garbo_19362
Postat pe 18 Iulie 2013 11:01
13283, nu-mi venea sa cred ca mi se intampla toate prin cate am trecut: m-am prabusit, m-am ridicat, iarasi m-am prabusit, dar in final mi-am recapatat echilibrul. Divortul s-a incheiat amiabil la primarie, partajul... n-are bani, dar el vrea t o t u l(in legatura cu partajul nu stiu ce voi face).E un tip egocentrist si ma bucur ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu. N-am avut timp sa iau o pauza fiindca a intrat in viata mea o persoana blanda. Stiam ca barbatii sunt mult mai slabi decat noi femeile, dar pentru el a fost prabusire la limita cand l-a gasit pe amantul sotiei in casa lui, a cedat psihic. Cu mult ajutor si-a revenit. Apoi i-a trecut un gand ,,nebunesc'': m-a contactat crezand ca ma poate ajuta sa nu trec si eu prin cate a trecut el (atunci mi-am dat seama cat de puternica sunt). La inceput nici prin gand nu mi-a trecut ca s-ar putea naste ceva intre noi. Ma suna si vorbeam zilnic diverse pana intr-una din zile cand imi spune ca se simte atras de mine si vrea sa ne intalnim sa ne vedem.N-am acceptat, mi se parea imposibila o astfel de relatie. Este fostul sot al amantei fostului meu sot. Dar, dupa multe insistente din partea lui si mai mult indemnata de catre confidentele mele am acceptat si ne-am intalnit. Apoi au urmat alte si alte intalniri, iar acum locuim impreuna. Ma acomodez greu, dar el e un om domol si merita sa incerc.
garbo_1763
Postat pe 1 August 2013 11:44
Daca vrea Sa plece lasa-l pt Ca altfel viata ta langa el va deveni un cosmar.Puter sa mergi mai departe vei gasi.Mult succes.
garbo276474
Postat pe 3 August 2013 12:29
este pacat sa nu continui relatia cu omul bland de care vorbesti , este ca un pansament pentru un suflet suferind! esti puternica , mult mai puternica decat stii sau crezi tu !regasesteti puterea interioara si fa partaj legal cu fostul , meriti sa ai ce ti sa cuvine ! iti tin pumnii ! cu prietenie ! G
garbo_19362
Postat pe 21 August 2013 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sunt 144 De la: liaiedera 30 Mai 2010 19:25
Probleme de familie - sotia tatalui meu 5 De la: CoKNeZa 6 Iulie 2012 15:12
probleme sentimentale 35 De la: garbo173858 30 Iunie 2011 23:32
b 8 De la: loredanalore 20 Aprilie 2012 18:04
Ce parere aveti de relatiile cu diferente mari de varsta? 35 De la: aiurea 22 Decembrie 2012 23:36
Setari Cookie-uri