Ce face un barbat care se gandeste la... viitor?

..nu il poti jigni din simplu fapt ca tu il iubesti f mult,din cate povestesti tu este totul pt tine,dar ..el oare cat te mai iubeste?!..numa daca incerci sa il faci gelos... vezi cum reactioneaza?asa vei afla raspunsul, daca te mai iubeste si realizeaza ce a avut langa el,de frica sa nu te piarda se va intoarce la tine,dar treaba cu gelozia ramane la latitudinea ta!
garbo183211
Postat pe 3 Noiembrie 2012 18:28
Nu se putea sa fie frumos pina la batrinete?
machiajtatuaj
Postat pe 3 Noiembrie 2012 19:33
De la: cdg69, la data 2012-10-29 22:44:23Daca ati fi avut copii nu ar fi avut puterea sa divorteze.I-ar fi fost greu sa isi paraseasca familia avand in vedere ca nu are ce sa iti reproseze. Dar asta nu inseamna ca nu te-ar fi inselat. In situatia voastra el nu face decat sa se ,,elibereze,, din casnicia voastra, asa cum bine zicea cineva mai sus, pentru a putea trai linistit si fara probleme cu persoana de care acum este indragostit. Intr-un fel este corect pentru ca nu traieste cu doua femei in paralel.Poate este genul de om care nu se poate preface si nu stie minti, cel putin nu pe termen lung. Dar acest lucru din pacate pe tine nu te ajuta. Si daca vrea sa divorteze, orice vei face el tot va divorta.


Ce anume te face sa crezi ca daca ar fi avut copii EL nu ar fi divortat?! Ce legatura are faptul ca el nu-si mai iubeste nevasta cu faptul ca familia respectiva are sau nu are copii?! Nu amesteca lucrurile si sa nu te bazezi niciodata pe asta pentru ca este total gresit!!!








adeline
Postat pe 3 Noiembrie 2012 21:27
Va multumesc mult!
In ultimele zile am trecut de la o stare sufleteasca la alta, dar pe zi ce trece devin tot mai stapana pe mine. Framantarea/durerea e mare, nu o pot exprima prin cuvinte, cine a trecut prin asa ceva intelege mai bine.
Astazi mi s-a confirmat faptul ca exista altcineva in viata lui, iar eu mi-am dat seama ca trebuie sa ma gandesc mult mai mult la mine, fiindca merit mai mult. Nu vreau sa-l recastig, de lucrul asta sunt sigura! Stiam ca vorbise cu un avocat privind divortul, dar nu stiam ce hotarare a luat, asa ca azi l-am intrebat ce cale a ales, iar el mi-a raspuns ca vrea amiabil. Asta insemnand urmatorul lucru: isi doreste sa ramana cu tot, iar pe mine sa ma despagubeasca. Ce am simtit in momentul respectiv nu mai conteaza, i-am spus ca e in regula si i-am cerut ce consider ca as avea dreptul, iar el mi-a raspuns ca e de acord, dar momentan nu are bani. Ce mai pot face...
garbo_1763
Postat pe 3 Noiembrie 2012 22:15
garbo_1763, daca nu are bani, are bunuri mobile, se pot vinde
Rosemaryyy
Postat pe 3 Noiembrie 2012 22:20
pentru ce te despagubeste? Pentru toti anii pierduti din viata ta? Si cum ii evalueaza?
La mine sa zicem ca situatia a fost mult mai simpla: "despagubirea" a fost cel mai minunat copil de pe pamint care e AL MEU si in rest nu m-a interesat. Am considerat ca tranzactia e fair: am pierdut o gramada de timp dar am copilul si nu l-as fi avut altfel. Iar ironia e ca acum am oricum mai mult dpdv material ca el... nu ca m-as raporta foarte mult la lucrurile astea. El insa se raporteaza. Si cum nu mai are nici o posibilitate sa imi vada conturile, evident ca isi imagineaza ca sint cel putin de 10 ori mai mari decit sint in realitate.... nu ca as vrea sa ii stric iluziile...
quasaria
Postat pe 3 Noiembrie 2012 22:30
buna.nu stiu daca sunt in masura sa.ti dau sfaturi pt ca cred ca esti mai in varsta de cat mine.dar un lucru poti sa.ti spun:daca el cred ca nu isi mai doreste sa fie cu tine atunci lasal sa plece.nu are rost sa.ti irosesti viata langa cineva care sta cu tine doar din pura obligatie pt ca aveti copii sau doar din obisnuinta.A!Asculta si tu melodia 'Decat sa minti'Guesso
garbo276474
Postat pe 4 Noiembrie 2012 06:34
...se pledeaza mereu pentru solutii radicale! Exista un "nucleu" de misandre care isi defuleaza hotarat opinia "traita" sau "imaginata". Uitam ca pe langa "nenorocitii si ticalosi" mai sunt si "usuratice" ........sa nu zic...vorba aia!..., dar stiti voi...
Toti suntem oameni si nu prea ne mai respectam, gresim si sau ne plictisim unii de altii.
Suntem lipsiti de maturitate si seriozitate!
In sufletul nostru stim ce trebuie sa facem in cazuri delicate, dar cautam confirmarea si justetea viitoarelor decizii.
Consier ca nimeni nu este in masura sa "consilieze negativ"...poate ca acest forum a avut alt scop, mai condescendent fata de "parteneri" si relatia de cuplu, si implicit cea de FAMILIE.
yania
Postat pe 4 Noiembrie 2012 07:44
nu e vina ta, tot respectul pentru tine, azi facut ce trebuie sa faca o femeie
e vina lui daca a luat-o razna se simte inchis
garbo184784
Postat pe 4 Noiembrie 2012 08:27
nu ai nici o vina e vina lui daca a luta-o razna
totusi incercati sa iesiti un pic intr-o micuta vacanta, poate cu serviciul nu mai aveti timp unul de altul, faceti turul europei, gasiti voi.
garbo184784
Postat pe 4 Noiembrie 2012 08:31
scz de greseala am vrut sa spun ca nu e vina ta cred te-ai comportat destul de bine cu el
garbo184784
Postat pe 4 Noiembrie 2012 08:32
yania, omul ala DIVORTEAZA, da? Ce dreak o tii una si buna ca sa fii intelegatoare si fara solutii radicale? Tu pricepi romaneste trei rinduri simple, femeia super-glue?!
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2012 09:12
Ai fost si inca mai esti o femeie puternica. Poti pastra amintiriile frumoase ele fac parte din ceea ce esti tu ...Nu renunta inca la tine . E greu sa crezi ca omul care te-a iubit si pe care i-ai daruit totul nu te mai vrea. Dar continua sa lupti pentru tine. Plecind el este cel care pierde nu tu .Venind ametit la tine si spunindu-ti adevarul lui ...denota ca doar asa a putut sa aiba curajul de a-ti spune.E o slabiciune sa nu poti spune adevarul decit sub influenta alcoolului. Dar draga mea .Esti o femeie puternica. Nu uita asta . Traieste in continuare. Acum trebuie sa lupti ca sa treci peste . Sa traiesti o viata si mai frumoasa pentru tine. O poti face .
Zotlam
Postat pe 4 Noiembrie 2012 09:41
De la: garbo_1763, la data 2012-10-30 13:35:37 Va multumesc mult pentru opinii; va citesc cu mare atentie, uneori imi dau lacrimile, alteori va dau dreptate.
M-am gandit si eu la aspectul ,,recuceririi'', fiindca as fi naiva sa-l cred ca nu exista alta persoana, dar nu stiu daca mai am rabdare(uneori plang si mi-l doresc, alteori sunt rece ca gheata si ma indoiesc ca nu se va mai repeta), asta si datorita faptului ca i-am iertat o aventura si i-am acceptat o fetita pe care nu vrea s-o mai recunoasca. Incepusem sa am mii de intrebari fara raspuns, nu pot sa dorm linistita, mi-a cerut sa plec in chirie... De aceea mi-am luat ,,inima-n dinti'' si am mers sa stau de vorba cu un avocat. Acum imi cunosc drepturile si stiu ce ma asteapta: este o cale simpla, scurta, amiabila si o cale lunga si costisitoare. Cel care se grabeste este el, eu nu plec nicaieri, ii acord divortul cu conditiile mele; este sau nu de acord... ramane de vazut.

Ai facut un compromis,n-o mai face,zimbeste spuerior chiar daca in sufletul tau e furtuna.N-ai nevoie de mila lui(compatimire),oricum,dupa cum spui, e hotarit,nu-l mai poti intoarce nici cu lacrimi,atunci la ce bun sa te vada plingind?Se garbeste?Macar asta e in avantajul tau,sigur iti va accepta conditiile.....Important e sa ""discuti"" pina la sfirsit conditiile,cu capul si nu cu inima...
Aurel_Marian_1
Postat pe 4 Noiembrie 2012 11:28
Libertate mi a zis si mie ca vrea...dupa 12 ani jumatate si un copil mic impreuna...ca sa aflu ulterior ca era impreuna cu o colega de serviciu...niciun barbat nu pleaca dintr-o relatie daca nu are "spatele asigurat" Desigur pot fi si exceptii dar cunosc prea multe cazuri in care a fost o alta femeie in spate de fiecare data. Fii tare! Noi femeile suntem puternice, ne descurcam , nu se poate altfel!
p_viorela
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:35
E normal sa ai stari contradictorii, iar faptul ca deja incepi sa te simti putin mai stapana pe tine spune ca poti trata lucrurile destul de rational. Desigur,nu e usor, dar te poti bucura de o gramada de lucruri...ai scapat de o pramatie fara simtul responsabilitatii (vezi faza cu copilul ),de un las(vezi faza cu bautul pentru a-si lua curaj sa -ti spuna),de un mincinos (descoperi o alta femeie abia acum),de un meschin (vezi faza cu plecatul in chirie) de un tradator ( a evolua in directii si ritmuri diferite profesional nu implica musai o evolutie diferita sufleteasca,iar el a tradat indrederea ta in relatia voastra,tocmai din perspectiva obtinerii unui statut al lui diferit ).
Te mai poti bucura ca nu aveti copil, cu un asemenea nemernic de tata sigur ar fi suferit, desi poate pentru tine ar fi fost poate o reechilibrare,dar nici un copil nu merita sa plateasca el pentru mama lui.
Te mai poti bucura ca te doare in orgoliu si mai putin in sentimente...Asta inseamna ca te simti tradata in iluziile tale despre el, si nu in investitia ta sufleteasca in el.Este ceea ce spunea Quasaria depre asteptarile noastre,nici macar despre realele lor calitati de masculi.
Te doare ca te-ai inselat TU despre el,te indoiesti despre tine?sau te doare ca te-a inselat el,ca si cand ai fi prefigurat candva asta si premonitia ta neagra a luat acum contur? Pentru ca iti este de folos sa te indoiesti despre tine,despre capacitatile tale de a vedea oameni, asta inseamna ca ai avut forta sa crezi in oameni si vei lua lectia de a te invata sa crezi doar in tine, indiferent ce rani ulterioare iti vor provoca altii,ulteriori, impropriu numit rani, pentru ca deja CREZI IN TINE.
Te poti bucura ca esti destul de puternica astfel incat sa tratezi lucrurile rational.Stiu ca spun ceva ce ti se pare o minciuna, dar am vazut multe persoane in situatia ta manate doar de furie ,razbunare si ura si asta nu vorbea decat de implicarea lor sufleteasca acolo, si despre suferinta lor.Faptul ca accepti sa faci lucrurile amiabil spune multe despre detasarea ta .Nu previzionez aici cat de repede iti va trece,e atat de relativ,si daca nu iti va trece repede va fi tot pentru evolutia ta, nu pentru istoria trecuta. Nici nu mai conteaza cat de mult va dura, ci in ce fel de persoana te vei transforma....unii pot lua invataminte din mai putin, altora nu le sunt suficiente nici 3 lectii de acelasi fel....
Stii cand iti va trece? cand vei vedea DE_ADEVARATELEA in asta cel mai bun lucru care ti s-a intamplat in viata, caci omul care va vedea atunci acest lucru inseamna cu adevarat ca a evoluat din asta .
Lasa suferinta sa-si spuna cuvantul, e normal, plangi cat vrei, chestia cu coaforul si aranjatul se poate si aia daca doar de aia ai nevoie, eu in perioada asemanatoare aveam nevoie de muzica, pictura si carti, fiecare cu nevoile lui, si va veni si momentul cand vei deschide ochii intr-o zi si vei spune Ce frumoasa este viata!
Pana atunci ,curaj.Si fa partajul cu cap, fara razbunare.
garbo_5053
Postat pe 4 Noiembrie 2012 14:05
Cand am postat aici, a fost cel mai simplu/cel mai la indemana mod de a ma exterioriza/de a-mi descarca sufletul si nu stiam daca fac bine ori ba, dar nu ma asteptam la atatea opinii. Respect toate parerile, iar incurajarile dumneavoastra, credeti-ma, ma imbarbateaza si imi dau forta de a merge mai departe cu fruntea sus.
Sper sa nu dureze 6 luni sau mai mult, fiindca vreau si am ambitia sa-mi revin cat mai repede. Nu merita sa mai vars o lacrima pentru el.
garbo_1763
Postat pe 4 Noiembrie 2012 14:39
ce sa mai recastigi draga mea?tu mai vrei sa ai parte de asa ceva in viata asta?se va intoarce la tine ai sa vezi dar...,tu tre sa i arati k ai demnitate de femeie in tine!!!!!!si k el nu face ce vrea,azi te ia de buna ,maine de rea,"sa joace si el cum canti tu "ca i-a cam ajuns
!adica atatia ani ai fost buna,si acuma nu?DU-TE LA AVOCAT SI CE DA LEGEA AIA SA CERI PARTE ,nu te lua dupa vorbele lui frumoase k din parte lui nu ti-ar da nimic...te minte pe fata ca sa scape de tine ,ai sa te alegi cu nimic!!!!!!!!!!!din cate povestesti tu...si pleaca de langa el cat mai repede..pt k vei suferi mai mult vazandu-l...scuze dar sa nu fii surprinsa de faptul k dupa divort "aia" se va muta cu el in casa sau daca nu si mai repede...capul sus,cineva e pus deoparte pt tine!
garbo183211
Postat pe 4 Noiembrie 2012 14:52
isi ia lumea in cap, cum se spune si ...cum reiese din ce povestesti tu, iar tu esti puternica si vei evolua fara el.
cercelmarilena
Postat pe 4 Noiembrie 2012 16:33

,,Ce anume te face sa crezi ca daca ar fi avut copii EL nu ar fi divortat?! Ce legatura are faptul ca el nu-si mai iubeste nevasta cu faptul ca familia respectiva are sau nu are copii?! Nu amesteca lucrurile si sa nu te bazezi niciodata pe asta pentru ca este total gresit!!!,,

Exista barbati care chiar daca nu isi mai iubesc sotia, isi iubesc copiii, si din acest motiv nu divorteaza. In acest caz m-am bazat pe caracterul personajelor din poveste. Relatia dintre ei era buna, nu se certau, iar d-na ii trecuse cu vederea deja o aventura.




cdg69
Postat pe 4 Noiembrie 2012 23:20
De la: garbo_1763, la data 2012-11-04 14:39:50Cand am postat aici, a fost cel mai simplu/cel mai la indemana mod de a ma exterioriza/de a-mi descarca sufletul si nu stiam daca fac bine ori ba, dar nu ma asteptam la atatea opinii. Respect toate parerile, iar incurajarile dumneavoastra, credeti-ma, ma imbarbateaza si imi dau forta de a merge mai departe cu fruntea sus.
Sper sa nu dureze 6 luni sau mai mult, fiindca vreau si am ambitia sa-mi revin cat mai repede. Nu merita sa mai vars o lacrima pentru el.


Intr-adevar nu merita varsata nici o lacrima. Faptul ca sotul iubeste o alta femeie, nu inseamna ca trebuie sa va pierdeti increderea in propria persoana sau in viata.Poate ca de fapt sotul va face un bine. Poate veti descoperi in viitor ca nu viata cu el era adevarata d-voastra fericire.
cdg69
Postat pe 4 Noiembrie 2012 23:35
am citit undeva un fragment care mi-a placut..."O vrabie isi va alege intotdeauna ca pereche in viata o alta vrabie! Poate ca vrabia noastra viseaza la cantecele privighetorii, la calatoriile in tarile calde pe care le face o randunica sau la forta imperiala a zborului unui vultur, dar atunci cand va veni momentul unei alegeri ea va alege tot o vrabie. O vrabie nu va putea face o alta alegere! Desigur, va fi incantata de trilurile privighetorii, va visa cu ochii deschisi la calatoriile fascinante peste mari si tari pe care le-ar putea face alaturi de o randunica, i-ar placea nespus sa se bucure de protectia unui vultur...Dar o vrabie nu se va simti in largul ei decat in compania unei alte vrabii. Trilurile privighetorii o vor complexa, pana la urma; perspectiva unui zbor de mii de kilometri ii va taia orice elan; prezenta unui vultur o va umple de teama, pentru ca ea nu este dacat o vrabie!...
"

Priveste alegerile oamenilor in acest mod. Chiar asta sint... reflectarea limitelor lor proprii.
quasaria
Postat pe 5 Noiembrie 2012 07:47
Nu pleca din apartament pana nu te despagubeste!Scoate la vanzare apartamentul daca nu are bani si cand aveti clientii,pt.ca trebuie sa semnati amandoi, si vezi banii in mana...pana atunci nu avea incredere!Nu pleca altfel din ap.chiar daca o sa deveniti divortati!Ai grije de tine !Te intelegem prin ce treci pt.ca 99% din cei de aici de pe sait ma gandesc ca am trecut deja pe aici,pe unde treci tu acum!Succes!Pupicei..
inutza65
Postat pe 5 Noiembrie 2012 13:17
Am aflat cine este cealalta persoana: este contabila firmei lui. O femeie care are o fetita de 3 anisori si care, nu demult, a intentat divort de sotul ei, o femeie fara scrupule. A inceput relatia cu ,,al meu'' din urma cu cateva luni (circa 7 luni); ce oarba am fost... Acum sunt furioasa! Se merita unul pe celalalt! Oare ce surprize ma mai asteapta? Sunt descumpanita, dar trebuie sa fiu tare sa nu ma prabusesc tocmai acum, nu vreau sa ajung sa iau tratament ca sa-mi tin echilibrul. Of, prin cate incercari trebuie sa mai trec ca sa fiu si eu linistita?
garbo_1763
Postat pe 5 Noiembrie 2012 22:49
De la: garbo_1763, la data 2012-11-05 22:49:23Am aflat cine este cealalta persoana: este contabila firmei lui. O femeie care are o fetita de 3 anisori si care, nu demult, a intentat divort de sotul ei, o femeie fara scrupule. A inceput relatia cu ,,al meu'' din urma cu cateva luni (circa 7 luni); ce oarba am fost... Acum sunt furioasa! Se merita unul pe celalalt! Oare ce surprize ma mai asteapta? Sunt descumpanita, dar trebuie sa fiu tare sa nu ma prabusesc tocmai acum, nu vreau sa ajung sa iau tratament ca sa-mi tin echilibrul. Of, prin cate incercari trebuie sa mai trec ca sa fiu si eu linistita?


Furia nu-ti aduce ,exteriorizata in fata lui, decat umilire.Asa ca plangi si urla de furie cat vrei singura acasa, dar nu-l lasa sa o vada.A-ti exterioriza sentimentele de ranire in fata lui iti aduc o imensa vulnerabilitate ,care nu-ti serveste la nimic.Zarurile au fost aruncate.El cu aia,tu cu onoarea. Fii demna, prefa-te neatinsa de inselarea lui, supararea ta o poti arata in raport cu situatia in sine a despartirii, nu-l lasa nici o secunda sa se bucure ca te-a ranit printr-o alta femeie -- nu,doar el te-a ranit,prin comportarea lui,nu aceea. Ea este o cantitate neglijabila in ecuatia voastra, nu merita atentia ta,putea fi X ,Y, Z,etc....Ea nu are nici o importanta.Nu face greseala sa te transformi in detectiv,nici in particular,nici in fata lui, iti macini nervii inutil si ii mai si dai satisfactie.
Surprize mai pot veni la partaj, cand vei decoperi meschinariile lui in spatele unor artificii avocatesti sa traga mai mult in cosul lui, sa taie mocheta in doua, sa impartiti frigider si televizor ,etc.Te va inversuna sau te va scarbi, in functie de cum esti construita.Eu,Quasaria si alte cateva de pe aici ti-ar spune "da-le dracului de zdrente si pleaca cu fruntea sus, nu te mai uita in urma."
Altele,ar putea spune :'lupta cu el, nu-i lasa in plus fat de cat merita ,o centima,meriti asta dupa cate ti-a facut."
Adevarul este la mijloc.
Poti pretinde ceeace ai drept legal fara sa te umilesti,fara sa ajungi la cerseala.Scurt, cuprinzator, la obiect.Vrei juma de casa si de obiecte, juma de masina si juma de.....yaht sau ce-o-ti mai fi avand voi acolo,pune-le pe lista si prezinta-i-o. Nu are sau nu vrea sa dea despagubiri,ca presupun ca divort amiabil asta inseamna, fa inainte de a se pronunta hotararea de divort un partaj notarial.Se face vorbire despre bunurile acumulate in casatorie, se fac doua loturi, si se atribuie fiecaruia lotul pe care si-l doreste.Nu intra in tribunal cu hartia nesemnata la notar.Un partaj in tribunal macina nervi ,improasca sentimente candva bune cu zgura unor meschinarii abjecte, adusul rufelor de pe sarma casei tale in public este umilitoare, si totul ramane la voia unui judecator subiectiv.
Mai poti avea surpriza unor amanunte din relatia lui,iesite la iveala fara sa doreasca nimeni, pur si simplu din conjuncturi nefericite,sau aduse de el la suprafata dintr-un cinism tipic lasilor, cand vad ca mizeriilor lor li se opune onoarea. Inarmeaza-te de pe acum impotriva oricarui astfel de gen de rani cu gandul ca ce afost mai rau -momentul initial al tradarii lui- a trecut de mult.Si daca dupa un timp,ingenuncheat de eleganta ta va dori sa vina inapoi la tine, sa nu te miri, dar nici sa nu il primesti.
Ar mai putea fi surpriza neplacuta a pactizarii parintilor lui cu el.Nu te astepta la prea mult din partea lor sa fie obiectivi, sunt totusi parintii lui....

Daca am fost malefica , scuza-ma.Viata are mult mai multe grele decat ai tu in acest divort-implicarea in divortul tau al unor copii, in general boala ,saracia,probleme de viata si de moarte, etc.Nu spun ca universul tau nu este coplesit de cea mai grea incercare a sa,pierderea unui pilon de stabilitate al vietii tale,dar poate daca te raportezi la cat de puternica poti fi in aceasta conjunctura fata de cum ar trebui sa fii intr- o alta,de ex in situatia disperata, Doamne fereste ,de a avea un copil cu deficiente, ti-ai intari sufletul intelegand ca majorele noastre probleme pot fi minore.
Incearca sa vezi conjunctura ca pe o problema intre tine si Dumnezeu, conteaza in aceste momente foarte mult sa fii egala cu tine insuti,cea de altadata,cand nu aveai asteptari de la el si nici de la tine. Ia-le incetisor, ca pe niste evenimente normale, nu te lasa mirata de ele,nici coplesita,vezi-le din perspectiva "au mai trecut si altii prin astea si nu au murit'-e buna si incercarea de a face pe nesimtita,e chiar benefica in situatia data.Nu spun ca o sa-ti reuseasca pe deplin , dar sunt cateva retete pentru detasare....
Eu, cand am avut al 2lea proces,cel pt reincredintarea copilului,am trait vreme de 2 ani ca intr-o telenovela:povesteam prietenelor mele ce mi se intamplase in ziua respectiva, (politie, procuratura, medico-legal,proces penal,etc )si ma minunam de insiruirea evenimentelor ca de o poveste de groaza, din telenovele. Au trecut ani, ma uit indarat si rad. Asa, au fost, au trecut, sunt experientele mele de viata,care m-au construit asa cum sunt azi, dar nu le-am dat voie atunci sa ma copleseasca, ci le-am strunit sa intre in fagasul normalitatii vietii, nu sa devina enormitati care sa-mi inghita sufletul.

Iti urez sa nu mai ai surprize neplacute.
Si succes!...si suflet tare! ...si ...si....
garbo_5053
Postat pe 6 Noiembrie 2012 16:38
Draga mea,imi pare sincer rau pentru ce ti s-antamplat.Parerea mea este ca trebuie ca tu sa iti continui viatza si vei reusi daca ai incredere in tine.Orgoliul nu strica per total,un dram de orgoliu e bine sa ai,dar nu foarte mult.Ai scris ca el neaga o aventura extraconjugala...aici e o sabie cu doua taisuri se poate sa aiba sau poate nu si chiar isi doreste sa fie liber,poate se simte diferit fatza de cum s-a simtit in anii anteriori si doreste o schimbare, o schimbare foarte majora.Ceva s-antamplat de s-a produs ruptura,poate nu e ceva foarte concret,ceva cert,dar exista.Daca el asa vrea ofera-i libertatea si tu incearca ca o furnicutza sa iti reconstruiesti viatza.Spui ca inca il mai iubesti ,desigur ca o iubire nu se stinge de azi pe maine.fA-I JOCUL SI FI TARE,DACA EL TE DORESTE INTR-UN FINAL VA VENI LA TINE INAPOI,DAR TU DACA AI O OCAZIE MULT MAI BUNA nu o pierde.Ai grija de tine,de sanatatea ta.Good luck!Take care
RonnaGarbo117309
Postat pe 7 Noiembrie 2012 11:29
Sa nu regreti,asta nu este un barbat care se gindeste la viitor,dar depinde si de virsta fiecaruia dintre voi.
Sa fii sigura ca este un barbat suferind,a stiut dela inceputul relatiei ca nu va ramine cu tine.
VOIAJOR
Postat pe 9 Noiembrie 2012 15:49
un barba(r)t care se gindeste la viitrhor isi bate joc de prezent.
garbo_5862
Postat pe 9 Noiembrie 2012 15:53
"Ce face un barbat care se gandeste la... viitor?"

cam ce face si o femeie care se gandeste la vibrator!
heartbit
Postat pe 9 Noiembrie 2012 21:25
De la: heartbit, la data 2012-11-09 21:25:03"Ce face un barbat care se gandeste la... viitor?"

cam ce face si o femeie care se gandeste la vibrator!


probabil ca mama ta a folosit un vibrathor de mina a doua cind te-a facut pe tine. tatal tau vibrathorul se vede ca avea vibratii foarte joase cind s-a hotarit sa te con-ceapa.se pare ca ai amintiri foarte frumoase din acea perioada, iar amplitudinea vibvratiilor/oscilatiilor a lasat urme adinci in tine. acum inteleg de unde iti vine si numele de heartbeat.daca mama ta nu se indragostea de un vibrathor defect, noi traiam mai bine.
garbo_5862
Postat pe 10 Noiembrie 2012 08:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia de cuplu;de la un inceput mirific catre o continuare montona si anosta. 47 De la: garbo_9402 5 Februarie 2015 21:26
Inselatul este o boala care se trateaza? 345 De la: creatzaely 30 Octombrie 2009 07:02
LA MULTI ANI DAN PURIC! 1 De la: human 12 Februarie 2011 14:07
Sfat 253 De la: Dari_Daniela 25 Ianuarie 2010 13:28
Va rog ajutor 25 De la: Marian_Ignat_1 8 Mai 2016 15:27
Setari Cookie-uri