Ce iubiti la el/ea? :-)

cred ca da... Cred ca putem identifica particularitati pe care le iubim la el/ea, nu neaparat motive... Detaliile care il fac unic si de care ne atasam...
Cred.
ceva de genul asta... "but she's not you" :-) : http://www.youtube.com/watch?v=kSXOBULrkIc


Am fost la o party... discutii intre fete de genul asta: al meu face, al meu drege, imi ia , imi aduce... stop :-) ALTUL care ar face drege, lua, aduce... ar fi exact acelasi lucru?! :-) E creepy sa ne gindim ca...da. Iar in locul nostru ar putea fi oricare alta.
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 16:39
De la: quasaria, la data 2012-07-14 16:39:38cred ca da... Cred ca putem identifica particularitati pe care le iubim la el/ea, nu neaparat motive... Detaliile care il fac unic si de care ne atasam...
Cred.
ceva de genul asta... "but she's not you" :-) : http://www.youtube.com/watch?v=kSXOBULrkIc


Am fost la o party... discutii intre fete de genul asta: al meu face, al meu drege, imi ia , imi aduce... stop :-) ALTUL care ar face drege, lua, aduce... ar fi exact acelasi lucru?! :-) E creepy sa ne gindim ca...da. Iar in locul nostru ar putea fi oricare alta.


adeline
Postat pe 14 Iulie 2012 17:04
ce iubesc eu la el ca este dragastos , atent , afectos etc si ce vreau eu la fiecare barbat sa aibe ochii doar pt mine si eu sa fiu pe locul 1 in viata lui ,ok
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 14 Iulie 2012 17:39
pt barbati ar trebui ochii doar pt o singura femeie si sa umble fin cu ea si sa fie pe locul 1 in viata lui si dupa aia restul . asta vreau .
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 14 Iulie 2012 17:41
iar eu ti-am spus ca nu te-am intrebat ce iubesti la tine ci la el.
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 19:00
ok, in prmul rand sunt in cautare dupa o despartire , dar am cati-va baieti prin prejma pe care am pus ochii , nu pot sa spun ca sunt indragostita de vrunul din ei sau poate da dar nici unul nu face pasul , dar am sa spun ce imi place , nu ce iubesc pt caci nu sa ajuns pana acolo , dar am sa spun ce imi place ( sunt 3 pe care am pus ochii si ii analizez pas cu pas de la distanta) 1 este stabil , dulce , romantic etc, 2 este rece , dar care urca pe scara sociala pt o pozitie buna, 3 trebuie sa ai rabdare cu el si ne intelegem din priviri . ok .
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 14 Iulie 2012 19:38
ok :-)

quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 19:57
De la: Andreea_Diaconu_1, la data 2012-07-14 19:38:56ok, in prmul rand sunt in cautare dupa o despartire , dar am cati-va baieti prin prejma pe care am pus ochii , nu pot sa spun ca sunt indragostita de vrunul din ei sau poate da dar nici unul nu face pasul , dar am sa spun ce imi place , nu ce iubesc pt caci nu sa ajuns pana acolo , dar am sa spun ce imi place ( sunt 3 pe care am pus ochii si ii analizez pas cu pas de la distanta) 1 este stabil , dulce , romantic etc, 2 este rece , dar care urca pe scara sociala pt o pozitie buna, 3 trebuie sa ai rabdare cu el si ne intelegem din priviri . ok .
....si el sa aiba rabdare cu mine si sa ma inteleaga din priviri...ok!ok!ok!
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 20:16
draga caleidoscop
ok am inteles
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 14 Iulie 2012 20:48
De la: caleidoscop, la data 2012-07-12 00:03:59 sa fiu sincera, partenerul meu e un tip duplicitar....si schimbator precum un cameleon...din acest motiv, nu ma pot exprima!...greu cu el, doamnelor!
acum ai priceput? andreea?
caleidoscop
Postat pe 14 Iulie 2012 20:55
De la: Andreea_Diaconu_1, la data 2012-07-14 19:38:56ok, in prmul rand sunt in cautare dupa o despartire ,

"dar am cati-va baieti prin prejma pe care am pus ochii"

, nu pot sa spun ca sunt indragostita de vrunul din ei sau poate da dar nici unul nu face pasul , dar am sa spun ce imi place , nu ce iubesc pt caci nu sa ajuns pana acolo , dar am sa spun ce imi place

" ( sunt 3 pe care am pus ochii si ii analizez pas cu pas de la distanta)

"1 este stabil , dulce , romantic etc, 2 este rece , dar care urca pe scara sociala pt o pozitie buna, 3 trebuie sa ai rabdare cu el si ne intelegem din priviri . ok .


si mai sus ziceai ca barbatii trebuie sa aiba oci numai pentru o singura femeie.... sau iar n-am inteles eu bine... ????? ok, esti inca tare tanara... avem rabdare pana te hotarasti sa raspunzi la topic... ! de fapt, inteleg ca tu nici n-ai cum sa stii ce iubesti la el... ca obia ii cunosti doar mersul... !

barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 21:10
pai inca e in preselectie, na! Sa nu fim rautaciosi.
Cind s-o hotari pe care il vrea, ramine ala....


Andreea, mie partea cu intelesul din priviri mi s-ar parea interesanta... restu'...
Nu prea inteleg cum trebuie sa fie un barbat "dulce", e mai simplu sa imi iau o ciocolata... Iar cariera, na, asa poti sa faci si tu, nu te mariti cu cariera lui... Bine, gusturile difera.
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 21:15
Quasaria ziceai ca ai desoperit ca-ti plac defectele lui ...sau ..na, stangaciile . Dar oare nu iti plac pt ca-ti place el?? Fiindca acel TOT are niste minusuri fermecatoare ?

Te intreb pt ca personal cred ca noi toti inconstient alegem un EL sau EA care intuim in acel moment ca ne completeaza. Ca sentimentele dureaza ceva mai mult de acea perioada in care descoperim aceast lucru, tine de cat de bine ne cunoastem si cat de bine reusim sa-l vedem pe celalalt. Si cand zic sa-l vedem, ma gandesc chiar la a fi capabili sa cunoastem omul nu proiectia din mintea noastra. Sigur ca dupa descoperirea asta micile lui defecte dau un plus de culoare si il fac unic. Cum sa nu iti placa??

Mie imi place bunatatea lui. Si imi place ca o tine ascunsa dupa o unda de ironie fiindca asa cum zici tu i se pare ca nu-i barbat daca o lasa sa se vada cu ochiul liber; si ca in momentele cheie nu mai reuseste sa o ascunda asa de bine. o vezi totdeauna acolo - mi se pare teribil de frumos.
Mielutza
Postat pe 14 Iulie 2012 22:08

Frumos raspuns. Da, bunatatea... se poate spune si asa. Partea aceea sincera de suflet care n-ar trebui - sau n-ar vrea sa se vada. :-)

In rest... probabil ai dreptate. Probabil alegem si abia dupa ce am ales deschidem ochii mari la ce avem linga noi si defectele capata farmec. Poate ca si aici intervine un soi de egoism: avem alta toleranta fata de "ce ne apartine". Dar capata :-)
Iar alegerea la modul "sintetic" nu functioneaza ceas intotdeauna. Poate pentru ca intr-adevar e inconstienta. Mi s-a intimplat sa cunosc oameni care mi-ar fi indeplinit toate "criteriile" la care m-as fi putut gindi...si totusi...
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 22:22
De la: quasaria, la data 2012-07-14 21:15:53pai inca e in preselectie, na! Sa nu fim rautaciosi.
Cind s-o hotari pe care il vrea, ramine ala....


Andreea, mie partea cu intelesul din priviri mi s-ar parea interesanta... restu'...
Nu prea inteleg cum trebuie sa fie un barbat "dulce", e mai simplu sa imi iau o ciocolata... Iar cariera, na, asa poti sa faci si tu, nu te mariti cu cariera lui... Bine, gusturile difera.



iegzact... am si spus, fara rautate, ca avem rabdare si asteptam.... ! ca ramane ala sau nu... asta e altceva, dar pe moment o sa stim poate ce-i place sau iubeste la el ! si daca nu... eu oricum o sa dorm bine la noapte... !!!
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 22:41
eram foarte ingrijorata ca nu poti tu sa dormi.
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2012 00:31

Mi s-o deschis ochii
Mai, eu am scris ce iubesc io' la ea dar cum sa aflu, ce iubeste ea la mine ?! ...acusi vine :)....stii tu?...ia ;))

In afara de faptul ca avem amandoi fluturi, "restu" ii completare de la mine la ea si invers...chiar si cand citim:ea citeste de la cap la coada , eu de la coda la mijloc si cand mananca ciocolata ...ea mananca tot continutu,mie...na, du asta la cos ;))

cum sa aflu ce iubeste ea la mine??
Fss_ssu
Postat pe 15 Iulie 2012 20:43
simplu... ! deschizi un topic !
barboneli
Postat pe 15 Iulie 2012 21:14
Si crezi ca asa afla? O sa afle ce plac altele la altii... Io zic sa intrebe
Rotty
Postat pe 15 Iulie 2012 21:19
ladyDY
Postat pe 15 Iulie 2012 21:21
De la: Rotty, la data 2012-07-15 21:19:28 Si crezi ca asa afla? O sa afle ce plac altele la altii... Io zic sa intrebe


si... ? noi n-am aflat in topicul asta la fel ??? acum, depinde si ce titlu' pune la topic. de ex. (dar eu nu vreau sa influentez... ) "ce iubeste... Mariutza la mine" ? adica la el... ! in primul rand o sa-i raspunda cei de aici. pe urma, Mariutza o sa vrea si ea sa scrie... si asa mai departe ! dar eu cred ca el deja stie.... ne face doar pe noi curiosi (sau pe voi numai...) ca sa intrebam... !
barboneli
Postat pe 15 Iulie 2012 21:35
eu cred ca e o cotire spre ceva de genul: aaaa....pai nu stiu la tine, da' la mine iubeste ca... ... sau poate ca... si aici urmeaza muuuulte, multe calitati .....


Cum era cintecul ala: I aaaaam.... the one and ooonlyyyy....
http://www.youtube.com/watch?v=Yjqb3AKndYc
quasaria
Postat pe 15 Iulie 2012 22:32


..prescriptions if they were more?


know the song...?
Fss_ssu
Postat pe 16 Iulie 2012 09:38

nope, I don't know the song... More what?
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 10:29



....enough!....so can a lion love it!


Beautiful day! :)
Fss_ssu
Postat pe 16 Iulie 2012 10:45
(I) Don't want to be a lion enymore! :P Enough!

What a beautiful day!

http://www.youtube.com/watch?v=jwNoQUPge6o
Axl_R
Postat pe 16 Iulie 2012 11:10
axl, tu esti lionessa... nu lion, da?
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 11:16


I answered Q

What do you want them your choice. X_X

Indeed, beautifulday! :)
@};- for you!
Fss_ssu
Postat pe 16 Iulie 2012 11:23
answered Q, sigur... n-am inteles ce te iei de leii mei?!
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2012 11:27
Iar io vb cu je c m iombesc tare.

Am i io, cu spini. :P

Q, s brbat...deci lion.
Axl_R
Postat pe 16 Iulie 2012 11:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hy! 3 De la: fleurdelis 11 Mai 2010 22:52
Cum ajungi la sufletul unei femei frumoase 117 De la: garbo265966 17 Ianuarie 2013 20:33
ce pot face sa ies din stare asta 86 De la: Doinita201 2 Septembrie 2010 22:28
am nevoie de un sfat poate a mai trecut cineva prin asta 92 De la: iulius_cezar 4 Februarie 2010 17:08
FEMEIA RAC CINE ESTE RAC?PARERII SI OBIECTII DEFECTE SI CALIATI:) 60 De la: iasomia 15 Februarie 2010 15:30
Setari Cookie-uri