Ce iubiti la el/ea? :-)

nuuuu... in nici un caz nu deasupra drumului... !!! pacat ca nu-i vedeti/vezi... de fapt e numai unul... fa link-ul albastru ca tine si cu dreapta... stii tu ! eu il deschid si pe garbo.... ! maximum o sa=l pun la video. si daca nu v-am plictisit deja... inca un filmulet !

http://youtu.be/ySKFuTSZ9Yg

noi stam, eu, Suzi si nepoata (mai mica cu 2 ani decat Suzi...) pe malul nostru si privim spre Jordania. vedeti reflexia muntilor rosii seara... asta da numele la Marea Rosie ! in Romania, eu am invatat la geografie ca numele de Marea Rosie, vine de la niste crustacee mici si rosii... !!! aiurea... !!!
barboneli
Postat pe 13 Iulie 2012 12:59
si un filmulet pe care nu l-am facut eu.... sub apa de la Eilat ! 6 minute... cred ca merita !


http://youtu.be/QhrKxm44TvA
barboneli
Postat pe 13 Iulie 2012 13:06
Ioteeee....am nimerit la ora de geografie Stau cuminte in banca si ascult....
Rotty
Postat pe 13 Iulie 2012 13:08
daca-ti face placere.......
eu tocmai imi curat banana.....
barboneli
Postat pe 13 Iulie 2012 13:24
da, foarte frumoasa zona... Si apa. Seara la Eilat.

Idei de concediu...:-)
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2012 14:20
ok, nu va mai plictisesc cu Eilat-ul asta... (poate o sa fac un album cu parte din pozele care le mai am... ).
dar te rog sa-mi spui si mie, care este semnificatia semnelor astea pe care le puneti voi uneori aici, dar mai mult la comentarii la poze... unde nu sunt emoticoane. Axl mi-a spus odata ca cine folosete mess-ul sau SMS-urile la mobile, stie ce inseamna. cum eu nu folosesc astea... habar n-am ! stiu tot Axl mi-a explicat o data, pe scurt, ca semnul asta: " :)) " inseamna ca a ras.... ! uite, vad acum la tine alt semn " :-) " si nu stiu ce inseamna. e vre-o tabela unde pot sa le vad pe toate ? asaaaa... de curiozitate intreb sa stiu si eu despre ce e vorba... ! mersi !
barboneli
Postat pe 13 Iulie 2012 20:03
eu nu-s mare fan in afara de :-), :-)), si :P - restul le folosesc pe mess dar aici mi se par obositoare. Da' daca vrei traducerile....


^#(^ it wasn't me
:-bd thumbs up
:-q thumbs down
m/ rock on!
:!! hurry up!
X_X I don't want to see
:o3 puppy dog eyes
%-( not listening
:-?? I don't know
8-> daydreaming -
:-t time out -
:-h wave -
~X( at wits' end -
:-c call me -
:)] on the phone -
(*) star
:-j oh go on
^:)^ not worthy
:-@ chatterbox
(%) yin yang
o-+ april
o=> billy
o-> hiro
;)) hee hee
>:/ bring it on
:D/ dancing
[-X shame on you
:)>- peace sign
b-( feeling beat up
:-" whistling
$-) money eyes
[-O< praying
:-L frustrated
>-) alien
=:) bug
8-X skull
*-:) idea
~O) coffee
(~~) pumpkin
**== flag
%%- good luck
@};- rose
~:> chicken
:(|) monkey
3:-O cow
:@) pig
:P phbbbbt
:-< sigh
:-w waiting
:^o liar
@-) hypnotized
:-SS nailbiting
=D> applause
#-o d'oh
:-? thinking
=P~ drooling
(:| yawn
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2012 20:12
8-} silly
:O) clown
[-( not talking
:-$ don't tell anyone
:-& sick
L-) loser
8-| rolling eyes
I-| sleepy
=; talk to the hand
:-B nerd
O:) angel
=)) rolling on the floor
/:) raised eyebrow
:| straight face
:)) laughing
:(( crying
>:) devil
#:-S whew!
:-S worried
B-) cool
:> smug
X( angry
:-O surprise
=(( broken heart
:-* kiss
:P tongue
:"> blushing
:x love struck
:-/ confused
>:D< big hug
;;) batting eyelashes
:D big grin
;) winking
:( sad
:) happy

multumit?
quasaria
Postat pe 13 Iulie 2012 20:14
:BZ bee

Axl_R
Postat pe 13 Iulie 2012 20:26
si inca cum.... ! dar numai pentru ca tu te-ai obosit si mi-ai raspuns... dar nu ma ajuta cu nimic ! pe mina m-a obosit numai cand am vazut cate sunt... si ca sunt in engleza ! si vrei sa spui ca tu le ti minte pe toate... sau ai o tabela in fata ta mereu ? am crezut ca o sa-mi spui de: ras, plans, te iubesc, imi place, nu-mi place, bravo, esti formidabil/a, cei prostia asta?, etc. etc. dar apreciez ca ai incercat... !!!!
barboneli
Postat pe 13 Iulie 2012 22:14
Q+ AXL_R o ~O)dim primesc? 8-> place mie !=));-P
noapte bunicica si %%- :)
Fss_ssu
Postat pe 13 Iulie 2012 23:45
stii ce, ai cerut O TABELA UNDE SA LE VEZI PE TOATE, daaaa? Pai ce :-SX-(:-/:-B[-( acu' ca nici sa le vezi pe toate nu e bine?!?
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 00:58
are suflet sensibil si bun,este cinstit,nu minte,are suflet ca de copil.calmul lui,credinta in dzeu,si faptul ca are nevoie de iubire asa cum are un copil.iubirea pe care nu a avut-o niciodata.capacitatea de intelegere mare,si faptul ca evolueaza,se schimba in bine,defectele se micsoreaza cu timpul,unele dispar de tot.
daca iubesti cu adevarat pe cineva,il iubesti cu tot cu defecte,asa a spus iisus,ca este usor sa iubesti pe cineva in momentele cand se poarta frumos.si ca
iubirea adevarata se vede cand celalalt isi arata defectele,slabiciunile,greselile,comportamentul gresit.
daniilia
Postat pe 14 Iulie 2012 07:17
":-SX-(:-/:-B[-" asta am inteles ca e o injuratura.... dar nu mi-ai tradus macar cele pe care le folosesti tu... alea trei ! si de unde sa stiu eu ca lista e asa mare.... de aia m-am speriat ! "toate" am crezut ca-s vro 5-6... ! oricum... multumirile le-ai primit deja... altele, numai dupa ce-mi spui ce inseamna, pe romaneste, alea trei care zici tu ca le folosesti... !
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 09:16
:-)) =
:-) =
si :P =




quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 10:31
daniila, da, e foarte frumos ca ii vezi asa de bine sufletul... De fapt, nu evolueaza numai el, evoluati impreuna...
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 10:34
De la: quasaria, la data 2012-07-14 10:31:36:-)) =
:-) =
si :P =






multumesc... ! (daca-mi permiti... ) :P :-))

mai pot sa te intreb ceva... ? daaaa... ! ok, ce vrea sa insemne emoticonul asta... ca eu n-am inteles ?

" "

eu nu-l folosesc... am impresia ca o sa ma doara falcile... !
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 10:47
inseamna un cind nu mai ai tigari. :-))
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 11:03
in sfarsit si un emoticon fara tigari... !!!! mersi !

gata albastrico... am terminat cu intrebarile... !!!! :-))
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 11:42
Il iubesc pe el ... nu pentru cine este el....nu pentru ce este....nu pentru cum este.....ci pentru cine sunt eu cand sunt cu el.
garbo093491
Postat pe 14 Iulie 2012 12:00
mishto de tot... ! n-am inteles nimic... si daca vrei sa explici bine, daca nu... iubeste-l in continuare... !
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 12:06
491....frumos
Barbo,stai ca iti desenez imediat... doar nu te-oi lasa nelamurit
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 12:16
astept................ ! da sa ti cont ca titlul topicului e: "ce iubiti la EL/EA ? :-)"... !
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 13:46
imi place intrebarea
Ce iubiti la el/ea?
la mine este el , ce iubesc la el sa fiu eu pe locul in 1 in viata lui .
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 14 Iulie 2012 14:22
si nu povesti , fapte
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 14 Iulie 2012 14:23
De la: Andreea_Diaconu_1, la data 2012-07-14 14:22:08imi place intrebarea
Ce iubiti la el/ea?
la mine este el , ce iubesc la el sa fiu eu pe locul in 1 in viata lui .


asta da raspuns... !!! daaaa... tot n-am inteles ! de fapt si tu scrii ce vrei tu... ce iubesti tu... nu ce iubesti la el... !!! maaama ce greu e... ! daca scriai ca tu iubesti la el ca EL vrea sa fi tu pe primul loc in viata lui... hm, mai merge.... dar tot ii ceream lui Rotty sa-mi deseneze cum vine schema !
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2012 14:41
Mamarutza ei de treaba ca nu gasesc blocnotes-ul si nici creioanele. Tre sa te descurci singur ca nu mai am timp sa le caut. Fug imediat la treaba
Rotty
Postat pe 14 Iulie 2012 14:52
De la: garbo093491, la data 2012-07-14 12:00:39Il iubesc pe el ... nu pentru cine este el....nu pentru ce este....nu pentru cum este.....ci pentru cine sunt eu cand sunt cu el.


Axl_R
Postat pe 14 Iulie 2012 15:19
ne putem detasa un pic, numai un pic de cine sintem NOI si ce mult contam sa ne simtim NOI bine? Intrebarea era ce iubim la cealalta persoana. Ce am iubi - sau ni s-ar parea in continuare nemaipomenit la el/ea - si daca ne-ar intoarce maine spatele?
Ne-ar mai placea ceva la celalalt , daca NOUA nu ne-ar oferi nimic?

Sau iubim doar conditionat, iubim relatia, nu persoana...?
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2012 15:41
Mda..bun ntrebare.


Am dat un mi-a plcut rspunsul: Dect zmbetul, ochii...

Mi-a ntors spatele i-i vina mea, orgolii...
i l iubesc.

Oferim i primim asta-i dragostea nu?
Sau oferim i nu primim i asta-i dragoste.
Cte feluri sunt?
Chiar putem spune n cuvinte de ce l/o iubim?
Axl_R
Postat pe 14 Iulie 2012 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum ajungi la sufletul unei femei frumoase 117 De la: garbo265966 17 Ianuarie 2013 20:33
un sfat va rog 2 De la: mia79x 12 Iunie 2009 16:19
Mesaje de craciun... 4 De la: picaturaderoua 21 Decembrie 2010 16:59
relatia la distanta ... 10 De la: garbo005232 7 Iunie 2010 19:18
as putea ramane insarcinata in timpul menstrei? 18 De la: 03fluturas 30 Mai 2012 06:25
Setari Cookie-uri