Ce iubiti la el/ea? :-)

eiii... asa mai merge... nu ca ala cu ceafa la gratar... !!!
barboneli
Postat pe 2 August 2012 12:43
si chiar.... pe unde o fi quasaria... iar in concediu ? ni-e dor de ea.....
barboneli
Postat pe 2 August 2012 12:47
e pe aici dar nu prea are timp....
quasaria
Postat pe 2 August 2012 13:48
aaam vaz't !!!
barboneli
Postat pe 2 August 2012 14:54
ms.
quasaria
Postat pe 2 August 2012 14:56
ce iubesc la cineva... nu la cineva anume: ci ce iubesc in general la orice persoana pe care o intilnesc, femeie, barbat sau neutru...

- sinceritatea - denota faptul ca el/ea e un om puternic. Pentru ca sinceritatea nu e niciodata ieftina, simpla si lipsita de riscuri. Poti sa ti le asumi, poti sa nu ti le asumi - dar mie nu imi plac oamenii slabi. Asa cum nu imi plac gindacii de bucatarie. Cele doua specii imi inspira cam acelasi lucru: repulsie.

- gindirea "out of the box". Cu creierul propriu, ala din dotare. Nu cu creierul colectiv. Personal, nu dau doi bani pe conventiile sociale, mi se par BS. Mi se pare ca in spatele fiecarei "asa se face" trebuie sa existe un de ce care n-are dreptul de a fi incontestabil, atit timp cit sclavia s-a abolit. Si s-a abolit demult.

- imi plac mai mult oamenii care cad si se ridica decit cei care n-au cazut niciodata. Citeam undeva ceva de genul "daca iti asumi riscuri s-ar putea sa traiesti putin, daca nu iti asumi nu traiesti deloc." Cind lupti pentru ceva, orice, invariabil apar (si) esecuri. Sint parte a jocului. Iar daca nu lupti pentru nimic nu traiesti - doar respiri.

...
samd...
quasaria
Postat pe 2 August 2012 15:07
Esti tare, Q!
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 August 2012 15:23
De la: quasaria, la data 2012-07-24 10:26:29da, luna. Ai dreptate...
Dar interesant ar fi ce mai putem iubi in afara de noi insine, si de copii nostri care sint (si pentru ca sint) tot parte din noi insine...

betty, - pt ultima fraza...


Stii, Q, nu-s asa sigura ca ar fi parte din noi insine copiii...
Si 2. acel "in afara de noi insine" ce ar putea fi, ori cine? Cred ca tot noi suntem.
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 August 2012 15:27
ba nu eti tare, esti sigura di cele scrise?! :(:(

....ei na..:(:( (si) eu am cazut, m-am julit :(:(
si ce daca, nu ma doare, laaasa
o trecut...da nu mai cad,o sa vezi...na :) m-am ridicat :X
Fss_ssu
Postat pe 3 August 2012 00:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: garbo_385412 19 Noiembrie 2013 22:37
cum te razbuni pe un varsator? 57 De la: pik_nik 22 August 2009 10:37
Ati stat vreodata despartiti de persoana draga mai mult de 4 lunii 42 De la: garbo173858 31 Mai 2011 11:06
Buna! Fetele bune ajung in Rai, fetele rele ajung unde vor ele;))sau ..Virgina sau nu? 9 De la: Delyaa 9 Mai 2010 16:50
Desi extrem de gelos inainte, prietenul isi face o prietena apropiata la scoala 86 De la: Cristi_2_0_1 3 Decembrie 2011 00:41
Setari Cookie-uri