29 iulie 2012 ultima batalie BASESCU CONTRA POPORUL ROMAN LA REFERENDUM

daca le da si-o tzuica, devin si mai sensibili....
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2012 03:58
din pacate...ori DA ori BA...SARACIA,DEZNADEJDEA si DEZORDINEA...cu alte cuvinte HAOSUL...vor fi acele care vor guverna biata noastra ROMANICA

...faceti dar cum va dicteaza constiinta patriotica
in ce ma priveste...voi da cu banul

LILO
Postat pe 24 Iulie 2012 10:48
De la: quasaria, la data 2012-07-24 03:58:21daca le da si-o tzuica, devin si mai sensibili....


rautate mica ce esti...

LILO
Postat pe 24 Iulie 2012 10:49
doar solution oriented...
quasaria
Postat pe 24 Iulie 2012 10:51
pai din cauza barbatilor ne merge asa rau,pt ca femeile se iau dupa capul lor...Ce inteligenta poate sa aiba barbatii daca ei sunt asa de excroci...poate ca teorie stiu dar sunt prea lenesi ca sa o puna in practica.

eu de asta nu ma iau dupa capul barbatilor sau dupa capul femeilor care se iau dupa barbati pt iti merge rau...Se vede si cum ne merge in tara la noi
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iulie 2012 13:12
De la: ingerasulluptator, la data 2012-07-24 13:12:09pai din cauza barbatilor ne merge asa rau,pt ca femeile se iau dupa capul lor...Ce inteligenta poate sa aiba barbatii daca ei sunt asa de excroci...poate ca teorie stiu dar sunt prea lenesi ca sa o puna in practica.

eu de asta nu ma iau dupa capul barbatilor sau dupa capul femeilor care se iau dupa barbati pt iti merge rau...Se vede si cum ne merge in tara la noi


b727ana
Postat pe 24 Iulie 2012 16:20
pai eu nu cred ca barbatii iubesc femeile....Ei doar se prefac ca le iubesc...
Stii cum zic barbatii...te iubesc dar daca nu cureti dupa mine si nu faci ce zic eu sa mergi pe drumul barbatului,te agasez pana faci ce zic eu si te invata doar lucruri rele ca sa ii mearga lui bine,,ca doar asa scrie in biblie ca barbatul are voie sa curveasca sa minta,,sa faca toate relele si femeia ii trebuie supusa si sa il urmeze pt ca barbatul este sfant....

ingerasulluptator
Postat pe 25 Iulie 2012 21:54
De la: ingerasulluptator, la data 2012-07-25 21:54:53pai eu nu cred ca barbatii iubesc femeile....Ei doar se prefac ca le iubesc...
Stii cum zic barbatii...te iubesc dar daca nu cureti dupa mine si nu faci ce zic eu sa mergi pe drumul barbatului,te agasez pana faci ce zic eu si te invata doar lucruri rele ca sa ii mearga lui bine,,ca doar asa scrie in biblie ca barbatul are voie sa curveasca sa minta,,sa faca toate relele si femeia ii trebuie supusa si sa il urmeze pt ca barbatul este sfant....

imi vine sa rad de nu mai pot de teoria barbatilor si de prostia femeilor pt ca o cred si chiar fac ce zic barbatii de asta sunt si asa rele ca niste vrajitoare
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iulie 2012 21:56
ROMANIA este in deriva ...mai de demult, nu din cauza lui BASESCU...din cauza altora ce s-au tot perindat la putere pana acum!...toti au fost niste HOTI, nici unul nu a tinut cu tara, poporul sau!...greseala mare vine de la ILIESCU...cica stie el adevarata DEMOCRATIE!....BASESCU nu e de vina cu absolut nimic!...face si el ce au facut si ceilalti inaintea lui....ADICA NIMIC!....SI NICI CEI CARE OR SA VINA DE ACUM INCOLO NU VOR FACE NIMIC...DEOARECE POPORUL ROMAN S-A SATURAT DE POLITICIENI MINCINOSI SI PUTUROSI !!!
caleidoscop
Postat pe 25 Iulie 2012 22:58
IMI E SILA DE POLITICIENII MINCINOSI, PUTUROSI SI BOGATI!...nu-i suport...fac alergie la acestia!!!
caleidoscop
Postat pe 25 Iulie 2012 23:05
De la: LILO, la data 2012-07-24 10:48:26din pacate...ori DA ori BA...SARACIA,DEZNADEJDEA si DEZORDINEA...cu alte cuvinte HAOSUL...vor fi acele care vor guverna biata noastra ROMANICA

...faceti dar cum va dicteaza constiinta patriotica
in ce ma priveste...voi da cu banul



eiii... macar tu ai bani... !!!
barboneli
Postat pe 26 Iulie 2012 14:12
De la: caleidoscop, la data 2012-07-25 22:58:09 ROMANIA este in deriva ...mai de demult, nu din cauza lui BASESCU...din cauza altora ce s-au tot perindat la putere pana acum!...toti au fost niste HOTI, nici unul nu a tinut cu tara, poporul sau!...greseala mare vine de la ILIESCU...cica stie el adevarata DEMOCRATIE!....BASESCU nu e de vina cu absolut nimic!...face si el ce au facut si ceilalti inaintea lui....ADICA NIMIC!....SI NICI CEI CARE OR SA VINA DE ACUM INCOLO NU VOR FACE NIMIC...DEOARECE POPORUL ROMAN S-A SATURAT DE POLITICIENI MINCINOSI SI PUTUROSI !!!
pai asa sunt toti barbatii,,nu sunt ei incurajati de mici ca au voie sa faca doar lucruri rele pt ca ei sunt barbati

de parca corectitudinea ar fii apreciata

nu se zice ca daca esti corect esti prost in zilele noastre
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iulie 2012 23:42
Cui ii este SILA de politicienii mincinosi,puturosi si bogati....sa vina sa voteze DA!!Jos cu ei..poate,poate om avea noroc si de unii mai Buni si mai IUBITORI de popor!!
elisabeta_boia
Postat pe 27 Iulie 2012 01:11
DORMI IN PACE POPOR ! MARINARUL LUCREAZA PENTRU VOI !
VOIAJOR
Postat pe 27 Iulie 2012 04:29
De la: elisabeta_boia, la data 2012-07-27 01:11:19Cui ii este SILA de politicienii mincinosi,puturosi si bogati....sa vina sa voteze DA!!Jos cu ei..poate,poate om avea noroc si de unii mai Buni si mai IUBITORI de popor!!


poate, poate
abia astept sa vad laptele si mierea din septembrie!!!!. eu as decapita ambele tabere

am citit la un prieten drag, pe facebook, un comentariu cu care sunt de acord :
Imi pare rau ca trebuie sa ma duc la vot si sa aleg "DA" (Basescu trebuie dat jos), imi pare rau ca trebuie sa votez in favoarea USL - ului (astia sunt si mai rai )
cri_cat
Postat pe 27 Iulie 2012 07:12
VOTUL este dreptul constitutional al fiecarui cetatean liber,slugile si trepadusii stau acasa ,prin asta declara ca sunt de partea Suspendatului care conteaza pe naivitatea si analfabetismul politic al romnilor care nu voteaza DA !
Indemnarea sau impiedicarea cetatenilor sa nu se prezinte la vot este infractiune penala si incalcarea Constitutiei
http://www.youtube.com/watch?v=Evs5rdAS8wE&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 28 Iulie 2012 10:33
Politicienii romani isi bat joc de timpul liber al romanilor...mereu la vot cand li se scoala lor...dupa chef...uite ca n-am chef!
caleidoscop
Postat pe 29 Iulie 2012 14:55
De la: SERIOSUL, la data 2012-07-29 17:39:38
De la: caleidoscop, la data 2012-07-25 22:58:09 ROMANIA este in deriva ...mai de demult, nu din cauza lui BASESCU...din cauza altora ce s-au tot perindat la putere pana acum!...toti au fost niste HOTI, nici unul nu a tinut cu tara, poporul sau!...greseala mare vine de la ILIESCU...cica stie el adevarata DEMOCRATIE!....BASESCU nu e de vina cu absolut nimic!...face si el ce au facut si ceilalti inaintea lui....ADICA NIMIC!....SI NICI CEI CARE OR SA VINA DE ACUM INCOLO NU VOR FACE NIMIC...DEOARECE POPORUL ROMAN S-A SATURAT DE POLITICIENI MINCINOSI SI PUTUROSI !!!

Ai dreptate ,macar Basescu a mai taiat salariile bugetarilor ,a mai ciupit din pensia puturosilor de pensionari ,a mai taiat copiilor indemnizatiile ca prea cumparau carti de colorat si citit,a mai investit si el intr-o vila Dante pentru zile negre,a ajutat pe cei dela PDL inglodati in datorii la banci cu afacerile imobiliare Parcul Bordei,a scapat si udrea de datoria de 3.000.000 la banca,in loc sa bage banii in locuri de munca .Baiat destept ,lupta pentru privilegiile lui,dece sa se omoare pentru popor !
dar oricum basescu isi invata poporul sa fie oameni cinstiti si harnici...Stiti face presedintele cu fac si preotii....Sa faceti ce zice el nu ce face presedintele...Voi trebuie sa va supuneti si sa ingrasati burtile le preoti si la presedinte...si guvernul sau...sa faceti ce zice popa si presedintele nu ce face popa si presedintele barbatii sunt baiaeti destepti si descurcareti
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iulie 2012 19:32
doua citate de la doua postari, doar de pe pagina asta, de-a lui irinuca... !!!!


1. " pai din cauza barbatilor ne merge asa rau,pt ca femeile se iau dupa capul lor...Ce inteligenta poate sa aiba barbatii daca ei sunt asa de excroci...poate ca teorie stiu dar sunt prea lenesi ca sa o puna in practica.
eu de asta nu ma iau dupa capul barbatilor sau dupa capul femeilor care se iau dupa barbati pt iti merge rau...Se vede si cum ne merge in tara la noi"


2. "barbatii sunt baiaeti destepti si descurcareti"... !!!

poate doar Iisus s-o inteleaga... ca noi, astia vi de pe aici, nu cred... !!!
barboneli
Postat pe 30 Iulie 2012 10:50
De la: quasaria, la data 2012-07-24 03:34:59Voiajor, nu "unii" ci TOTI pot vota cum vor, fiecare dupa ce a inteles el din ce s-a intimplat in ultimul timp. Asta inseamna democratie: sa respecti alegerea fiecaruia... Ca vine cite un pulifrici sa sustina ca NUMAI EL stie ce e bine...ete fleosc.

Basescu a presat CCR sa stabileasca prag la Referendum fara sa spuna ca boicoteaza Referendumul ,cu 87,5 % voturi pentru demitere+BOICOT si maghiarime
ți 11.1 % impotriva +boicot si maghiarime,Nu mai reprezinta romnii ,deci este DEMIS.
VOIAJOR
Postat pe 30 Iulie 2012 13:50
Ne-am trezit din hibernare
Si-am strigat cat am putut:
Sus Cutare! Jos Cutare!?
Si cu asta ce-am facut?

Am dorit cu mic, cu mare,
Si-am luptat cum am stiut,
S-avem noia guvernare.
Si cu asta ce-am facut?

Ca mai bine sa ne fie,
Ne-a crescut salariul brut,
Dar traim in saracie.
Si cu asta ce-am facut?

Ia coruptia amploare,
Cum nicicand nu s-a vazut,
Scoatem totul la vanzare.
Si cu asta ce-am facut?

Pentru-a castiga o paine,
Multi o iau de la-nceput,
Ratacesc prin tari straine.
Si cu asta ce-am facut?

Traversam ani grei cu crize,
Leul iar a decazut,
Cresc intruna taxe-accize.
Si cu asta ce-am facut?

Totul este ca-nainte,
De belele n-am trecut.
Se trag sforile, se minte.
Si cu asta ce-am facut?

Pleaca-ai nostri, vin ai nostri!
E sloganul cunoscut;
Iarasi am votat ca prostii,
Si cu asta ce-am facut?

Pamflet scris de Constantin Tanase in anul 1939
tymbark
Postat pe 30 Iulie 2012 14:10
Dar a scazut ..euro si dolarul...!!!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iulie 2012 19:54
Da i Mureul la cote alarmante. Cum ne mai splm pe mini?
S nu mai vb de peti, unde mai alunec?
Axl_R
Postat pe 31 Iulie 2012 12:19
pe gat... !!!

ma lamureste si pe mine cineva... care e rezultatul referendu-lui ? sau inca nu e.... !
barboneli
Postat pe 31 Iulie 2012 12:53
mersi... ! deci Basescu nu mai e presedinte... "regele a murit, traiasca regele... !!!"
dar cine e regele nou... ???
barboneli
Postat pe 1 August 2012 13:11
Acum hotaraste Curtea Constitutionala..daca valideaza sau nu..referendumul?! :sml-confusedNoi..plebea..tot asa o vom duce..de azi -pe maine...
elisabeta_boia
Postat pe 1 August 2012 17:41
Prin comiterea boicotului si indemnarea cetatenilor sa nu se prezinte la REFERENDUMUL din data de 29 iulie 2012 ,pentru ași exprima votul si voința libera,Traian Basescu și Partidul Democrat Liberal au incalcat prevederile art.2 din Legea PARTIDELOR POLITICE DIN ROMANIA,drept pentru care in conformitate cu prevederile art.46 din aceias LEGE A PARTIDELOR POLITICE DIN ROMANIA,CER DIZOLVAREA SI RADIEREA PARTIDULUI DEMOCRAT LIBERAL INCEPIND CU DATA DE 01august 2012
VOIAJOR
Postat pe 1 August 2012 22:14
Vezi ca nu prea te ascultara astia...
anakin
Postat pe 3 August 2012 16:25
Acum sunt toti cu gandul la..concedii!!
elisabeta_boia
Postat pe 3 August 2012 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut un psihoterapeut f bun 6 De la: reyya 19 Decembrie 2009 03:13
ce sa fac?sa lupt pt.el,desi va trebui sa infrunt atatea.... 47 De la: princess_21 26 Mai 2010 18:37
Casatoria in romania este un risc?La cat de rai sunt vecinii si rudele?Mai ales parintii baiatului...Ca vor ca nora sa il slugareasca si pe barbat dar si pe ei 19 De la: luptatoareacurajoasa 15 Iulie 2010 19:47
Ce înțelegem prin zicala, Prietenul la nevoie se cunoaște 9 De la: ingerasulluptor1 28 August 2016 20:05
Vorbe de duh despre barbati, femei si nu numai ... 1940 De la: charmelen 3 Februarie 2012 15:27
Setari Cookie-uri