Viata langa un bisexual e posibila?

ce vorgheshti dom'le,
ca dupe mufa pari bu*langiu. asha ie ca ti-am ghicit papusha ?
adi27
Postat pe 22 Iulie 2012 10:26
Acest comportament gay se regaseste si la animale, in special la caine.
garbo006041
Postat pe 22 Iulie 2012 10:32
sau mai bine spus, bisexual
garbo006041
Postat pe 22 Iulie 2012 10:33
Adi, nu vrei matali o bombonic mentolat?
Axl_R
Postat pe 22 Iulie 2012 10:36
asta e mentalitate de secolul XIX!homosexualitatea este de cand lumea, nu este o boala, nu este o dereglare si nu este ceva ce trebuie tratat.asa cum tu esti atrasa de barbati, este si el.in plus, nu imi spune ca nu te-ai simtit vreodata atrasa de o femeie, privind-o intr-o tinuta atragatoare.
nu ai niciun drept sa judeci sau sa dai "diagnostice"!
Ziua buna!
yasy
Postat pe 22 Iulie 2012 10:38
asta era pt garbo203525
yasy
Postat pe 22 Iulie 2012 10:52
Buna ziua,
Da, viata langa un bisexual este posibila. Ar trebui sa te straduiesti sa oferi mai mult in pat si nu numai. Ai incercat sa-l intrebi de ce ii place sa fie cu un barbat? Ai incercat sa-l intelegi? Cu gelozia nu reusesti sa ti un barbat langa tine. De multe ori barbatii chiar si femeile sunt bisexuali, pentru ca vor sa intalneasca pe cineva care ii inteleg si au aceleasi nevoi. Un barbat este mai bine inteles de un alt barbat, decat de o femeie geloasa, care nici nu-i ofera ceea ce-si doreste in pat si nu numai nici nu vrea sa incerce.

Va sarut.
garbo101745
Postat pe 22 Iulie 2012 10:57
nu, nu cred ca isi fac loc doi oameni de genul asta intr-ocasnicie care va avea durata prea mare ....nu nu ve-ti fi prea mult timp impreuna asta e verificat si nu de mine de altii.nuo sa stati prea mult impreuna si doamne fereste si de vre-un nou nascutintre voi.....
treaba cu gelozia nu isi are locul ...trebuie sa recunosti ca nu e bine .....nu ca nu se poate ,da se poate sa mai existe si altii cu astfel de inclinatii dar nu v-a merge ....nu va fi benefic nici pentru tine nici pentru copii tai si ce sa mai vb de societate .....ve-ti fi mereu marginalizati sau exclusi de peste tot pentru ca asa e societatea noastra si eu cred ca as face la fel v-as exclude din cercul meu de prieteni.nu ti-am scris ca sa te fac sa te simti prost ci numai ptr a lua decizia corecta in ceea ce te priveste pe tine si viiitorul tau.
bafta si sa de-a domnul sa iei decizia corecta care itiva pune pata buna rea pe viata ta de acum in colo.
mmiriam
Postat pe 22 Iulie 2012 11:42
Daca iti iubesti partenerul,trebuie sa treci sa-l accepti asa cum este.
Eu nu as accepta asa ceva,dar daca il iubesti intr-adevar poti sa suporti si acest fapt,iubirea nu are limite.
garbo162553
Postat pe 22 Iulie 2012 11:52
O piatr e de ajuns s sparg un geam...i cte pietre...
Axl_R
Postat pe 22 Iulie 2012 11:55
[quote].trebuie sa recunosti ca nu e bine .....nu ca nu se poate ,da se poate sa mai existe si altii cu astfel de inclinatii dar nu v-a merge ....nu va fi benefic nici pentru tine nici pentru copii tai si ce sa mai vb de societate .....ve-ti fi mereu marginalizati sau exclusi de peste tot pentru ca asa e societatea noastra si eu cred ca as face la fel v-as exclude din cercul meu de prieteni.[/quote]

de ce, cercul tau de prieteni e bazat pe ce prefera fiecare cind si-o trage?
Credeam ca aveti alte criterii pe baza carora va imprieteniti intre voi....
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2012 12:08
...cand doua persoane nu se gasesc pe aceeasi *lungime de unda*...indiferent de felul relatiei,cand au caractere si conceptii diferite despre viata intima,societate...etc....consider ca este indicata o *indepartare* insa cu ramanere intr-o relatie amicala.Lipsa compatibilitatii(chiar si intr-un grup),diferente de opinii sau antipatii..duc ,mai devreme sau mai tarziu,la suferinte sentimentale,la conflicte..sau chiar mai rau....! Cer mii de scuze ca mi-am permis sa intervin si sa-mi exprim parerea.Alegerea ramane la aprecierea celui ofensat!O zi buna!
seafelice
Postat pe 22 Iulie 2012 15:39
''viata langa un biseual este posibila ?''
da,sigur ca este posibila ,doar nu o fi imposibila...depinde cat de mult iti doresti lucrul asta ..iti place ? te simti ok si fericita ? bravo atunci..tot inainte !
simti gelozie,frustrare,neimplinire si fara viitor o relatie de acest gen ?? de ce te complaci atunci ?
..iar toate acestea cred ca sunt valabile pentru orice fel de relatie ai avea ...in fiecare dintre ele sunt si impliniri si dificultati..depinde cat de serioase ,grave sunt si cat de mult iti doresti sa continui relatia
trebuie doar sa merite efortul si astfel sa fii sigura ca esti implinita si fericita ! altfel....nu te chinui inutil ,pe bune ..
flordavis
Postat pe 22 Iulie 2012 15:58

corect. Nu conteaza ce am face noi. Conteaza tu ce simti: si sa iti fie mai bine cu el decit fara el, per total.
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2012 16:36
sunt convinsa ca ai putea concura cu orice femeie care ar aparea in viata lui dar crezi ca in cele din urma ai putea concura si cu un barbat? crezi ca merita efortul? incearca sa te gandesti putin mai mult numai la tine.................
garbo117828
Postat pe 22 Iulie 2012 21:49
MAI BINE IL LASI IN PLATA DOMNULUI DEOARECE ESTE EXTREM DE UMILITOR SA TE INSELE CU BARBATI. CHIAR DACA ITI IMPUI SA ACCEPTI DOAR PENTRU A FI CU EL NU E BINE SA TE CASATORESTI CU EL PENTRU A AVEA APARENT O RELATIE NORMALA PENTRU CA TE NENOROCESTI. VEZI DE ALTUL...
garbo121744
Postat pe 23 Iulie 2012 04:18
bai fatza din tg. muresh,
stii ce ?
io itzi ofer o...caramea...ca aia se shi topeshte in...gura.

p.s. ieshti sau nu ieshti b*ulangiu ?
adi27
Postat pe 23 Iulie 2012 15:38
Iote, acum tiu...

Ce ofert! Bre, mai ncearc!
Axl_R
Postat pe 23 Iulie 2012 15:50
parerea mea este ca nu se poate; daca te respecti pe tine ca femeie imi este greu sa cred ca poti accepta asa ceva
adeline
Postat pe 24 Iulie 2012 23:10
iubirea adevarata nu constrange,vei gasi calea sa nu il mai sufoci,sa ii acorzi putina incredere si libertate,mai ales ca degeaba il sufoci,sunt lucruri pe care nu le putem controla,este imposibil.
incercand sa il controlezi pe el,pierzi controlul tau,pentru ca numai pe noi insine ne putem controla de fapt.
concentreaza-te doar pe tine,pe ce poti face tu ca relatia sa mearga bine,si atata.Concentreaza-te doar pe solutia la problema,nu pe problema in sine.
restul nu se poate controla,e imposibil,e pierdere de timp si energie,unde mai pui ca si deterioreaza relatia in timp...
roaga-te in fiecare seara sa reusesti,pentru ca seara inainte de adormire,ce gandim,creierul nostru prelucreaza de 25 000 ori....asta inseamna puterea momentului.
daca are de gand sa faca copii si familie deci cu tine,nu este bisexual.
din fanteziile sexuale nu inseamna ca este gay.
relaxeaza-te,ca e posibil sa exagerezi.
atunci cand suntem contrariati de ceva,e foarte posibil sa mai si exageram.
timpul le rezolva pe toate,si mai ales dupa venirea vreunui bebe,daca il pui zilnic putin cateva secunde macar,in bratele tatalui,ca sa stabileasca treptat o relatie,sau sa ajute la baita.
nu te mai supara,nu mai fi asa de geloasa,ca totul se amelioreaza in timp!
daniilia
Postat pe 26 Iulie 2012 00:32
uita-te in jurul tau! sunt atat de multi barbati care te vor doar pe tine....gelozia te va macina atat de tare ca vei ajunge sa ai frustari. ceea ce pt tine e o mare problema, pt el e normalitate. si atunci de ce sa intri intr-o casnicie dc jumatatea pe care ti- ai ales-o nu e intreaga?! de ce sa nu constientizezi ca tu nu-l vei implini niciodata pe deplin in ceea ce priveste sexul? refuzam sa spunem de cele mai multe ori ca nu asta conteaza, dar este dovedit ca cele mai multe divorturi apar datorita cestui motiv. parerea mea e ca ar trebui sa ramaneti doar la stadiul de colegi si poate doar prieteni.
ladyd09
Postat pe 26 Iulie 2012 03:36
daca iti convine lantul slabiciunilor ( el ti-o trage tie si lui altii ) nu ai decat sa ramai cu el in continuare
tymbark
Postat pe 3 August 2012 11:36
i veriga slab...
Axl_R
Postat pe 3 August 2012 11:49
mep, parerea mea (personala) este sa incerci sa ai o relatie cu "amicu", experimetala, din toate punctele de vedere mai ales daca ai varsta la care sa-ti permiti "luxul" asta...si aici ma refer la timp si rabdare.
Stii de ce, in viata, poti afla si dupa douajdeani ca el si-o trage cu o ea X cu un el X cu mai multi/e....iar tu, tot la nivelul asta de gandire ramai...ar fi pacat(zic eu) daca tot ai pus intrebarea pe/ Garbo......ar fi "pacat"sa nu ai cat de cat experienta si din punctul asta de vedere.Nu la multe persoane li se ofera posibilitatea,dar daca tot ti sa oferit prilejul si (ne)sansa, merita experimentat.

A! si astfel de fenomene li se intampla mai mult oamenilor ce detin "inclinatii" gayy

Acuma, sa nu te-apleci !X_X Succes!
Fss_ssu
Postat pe 3 August 2012 12:25
De la: Axl_R, la data 2012-08-03 11:49:24i veriga slab...


veriga slaba? amandoi
tymbark
Postat pe 3 August 2012 13:09
Fata draga ,fugi si nu te mai uita inapoi !Si cat mai repede !!!

Boala asta nu se vindeca....

ica2
Postat pe 3 August 2012 17:06
Ica, sorry, unde sa fuga?? ii spui tu, in padure cumva?
daca "ala" are deja inclinatiile vizibile si a pus ochii pe ea,
inseamna, ca si ea ii in curs de-a se manifesta la fel ca el....daca se consuma relatia o buna perioada de timp...la inceput, ii doar atractia si nu stie exact de unde vine, da...haidi bre nu bagati "fitile" doar ca X_X matali.

ex: normalu' se "suprapune" cu normala
gay- gay
calu' -iapa
vaca- bou...samd
unde ai vazut/auzit tu, ca la vietati se atrag (in materie de sex/convietuire ma refer) doi poli opusi, ha?....ca unul din ei se imbolnaveste pe parcursul convietuirii si se "demasca" in timp si asta ii adevarat....dar ce spune"ea" aici este inceputul "povestii si nici ea nu-i sigura....din mai multe puncte de vedere.
.... ii tanara, trebuie sa experimenteze....si in Occident cati tineri nu i-au plasa pe chestia asta si la maturitate depisteaza ca sunt normali si cauza a fost alta....
Fata! pune-te pe experimentat....mai bine.
Fss_ssu
Postat pe 3 August 2012 21:47
Buna! Daca mai intri aici da un semn :) Ce s-a mai intamplat, ai reusit sa mergi mai departe?
garbo_10437
Postat pe 4 Ianuarie 2013 21:31
Imi permit sa te sfatuiesc sa nu faci grseala sa-ti unesti viata cu un astfel de om ,care dealtfel este un om bolnav.Bisexsualitatea este o boala psihica care nu este altceva decit dependenta.In cazul tau el este dependent de senzatii tari in viata sexsuala.Aceste lucruri se vor agrava o data cu virsta iar pt. el nu exista Sentiment ci doar senzatii puternice si totul legat de sex si mai mult nimic.Gindeste bine ce drum alegi ,sa nu alegi suferinta si mai tirziu te vei inbolnavi sufleteste si psihic.Ramii cu bine!
garbo255960
Postat pe 6 Ianuarie 2013 01:03
Buna tuturor,interesante parerile voastre si constructive pe de Alta parts. Ma bucur ca mi- a raspuns si cateva persoane care au cunoscut astfel de oameni si de CE nu care au o relatie. Chair as vrea sa vorbesc Mai multe cu voi. In rest situatia nu e asa roz la mine si asta probabil ca l-am stresat prea mult in legatura cu "anormalitatea" lui si uite ca toate lucrurile negative care le gandeam s-au intamplat, si am ajuns sa fac o promisiune pe care nu o voi respecta ca sa nu il pierd:-(. Oricum multumesc tuturor pentru pareri.va pup
mep_mychel
Postat pe 29 Iunie 2013 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
daca puteti sa ma ajutati 15 De la: bluelight 26 Decembrie 2010 12:20
buna tuturor 47 De la: l_flory 10 Decembrie 2009 17:04
farmece 27 De la: ratuscaceaurata 30 Iulie 2011 08:57
ceau! 9 De la: sirocco83sb 31 Iulie 2013 20:08
vrea spatiu 14 De la: garbo_414396 13 Septembrie 2015 17:55
Setari Cookie-uri