Apara-ti drepturile si ideile. Apara-ti personalitatea.





Nu poti forta nicio persoana din viata ta sa te respecte, insa cu siguranta poti refuza sa fii tratat urat, nerespectuos. Daca ai tendinta sa lasi de la tine doar pentru a pastra pacea in relatii, vei aduna in tine energii negative, lucru deloc benefic pentru armonia ta interioara. Asadar, in viata, spune ceea ce ai de spus, fa ceea ce ai de facut si nu lasa pe nimeni sa iti influenteze in mod negativ moralul.
Nu iti lasa viitorul luminos influentat de umbra trecutului. Intelege ca pentru a evolua si a-ti construi o viata frumoasa este nevoie sa nu te lasi influentata de amintiri sau intamplarice ce te-au afectat. Viseaza continuu si lupta-te pentru a deveni persoana care iti doresti sa fii. Cu o atitudine pozitiva orice este posibil!
Incheie orice relatie care iti face rau.



Doar pentru ca ai un trecut impreuna cu o anumita persoana, acest lucru nu inseamna ca aveti si un viitor impreuna. Doar pentru ca iti este dor de o anumita persoana, acest lucru nu inseamna ca prezenta ei in viata ta iti va face bine. A merge mai departe si a-ti vedea de viata ta, la fel ca si a trai in prezent sunt lucruri constructive
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iunie 2012 23:17
Fii recunoscatoare pentru ceea ce ti-a dat viata.



Nu oamenii fericiti sunt cei recunoscatori, ci oamenii recunoscatori sunt cei fericiti. Chiar si in momentele mai grele din viata, gandeste-te la toata frumusetea care te inconjoara si zambeste. Viata este prea scurta pentru a te lasa influentata de ganduri negative. Atunci cand te simti la pamant, spune-ti singura in gand: Desi acum imi merge rau, in scurt timp lucrurile se vor schimba
Invata din greseli si schimbarile ce au loc in viata ta.



Semintele succesului tau din viitor sunt plantate pe esecurile din trecut. Cele mai frumoase povesti pe care le ai de impartasit cu ceilalti sunt rezultatul unor momente mai grele din viata ta. Rabdarea si iubirea ti le-ai castigat din durere si suferinta. Tine mereu capul sus pentru ca acum stii ca iarna cea mai geroasa se transforma in primavara plina de viata. Schimbarea este cea care te ajuta sa evoluezi
In viata, bucura-te de momentul prezent.



De multe ori esti prea prinsa in treburile de zi cu zi si uiti sa te bucuri de momentul prezent, de acum, de viata. Bucura-te, zambeste chiar si in fata celor mai grele necazuri si traieste constient in prezent. Poate ca nu te afli acolo unde ti-ai dorit, insa viata ti-a rezervat intamplari
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iunie 2012 23:21
"Viata este prea scurta pentru a te lasa influentata de ganduri negative"

mmmda... pai atunci tu de ce ai numai ganduri negative... ba referitor la barbati... ba referitor la femei... popi, preoti, biserici... etc. ????? cine naiba sa te mai ia in serios... daca te contrazici singura ? eee... bleah... nu esti de incredere, ce mai.... !!!
barboneli
Postat pe 28 Iunie 2012 23:28
Irino.....asta mi-a placut chiar de chiar. Meriti o floare
Rotty
Postat pe 28 Iunie 2012 23:32
da ca sa poti pune in pratica..Trebuie sa ai vointa si sa fii diplomat....Ca sa dobandesti un caracter trebuie sa lupti...asa cum oamenii lupta pt lucrurile materiale asa ar trebui sa lupte si pt lucrurile spirituale....
sa inveti sa ierti,,,,adica inseamna sa nu urasti sa nu doresti raul nimanui...ci doar sa stii sa iti impui punctul de vedere...pt ca daca ura predomina in inima ta se va simti si in vocea ta....
ca un om sa poata forma un caracter trebuie sa fie perseverent sa se roage sa aiba credinta,,sa lupte cu el insati sa nu urasca pe nimeni,,,chiar si pe cei care ii doresc raul....Si lucrurile care le practici zilnic iti vor intra in instinct si acelea te vor caracteriza..Pt ca obisnuintele zilnice formeaza carcaterul..cum noi trebuie sa luptam doar sa perseveram in obisnuinte pozitive,,sa nu uram pe nimeni,,,,sa facem bine,,,adica un fapt bun,,,sa nu fim rautaciosi si sa nu dorim raul nimanui...sa luptam sa nu fim invidiosi si sa ne multumim cu ce avem,,sau sa luptam sa muncim sa avem mai mult..Pt ca fiecare om are talnte diferite ce rost are sa ne invidiem..Mai bine am coopera si ne-am ajuta reciproc
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iunie 2012 23:34
"Ca sa dobandesti un caracter trebuie sa lupti...asa cum oamenii lupta"

gata irinuca... pe baricade cu tine... !!! ia zi... ai destule cartuse cu tine ?.....
barboneli
Postat pe 28 Iunie 2012 23:38
De la: barboneli, la data 2012-06-28 23:28:07"Viata este prea scurta pentru a te lasa influentata de ganduri negative"

mmmda... pai atunci tu de ce ai numai ganduri negative... ba referitor la barbati... ba referitor la femei... popi, preoti, biserici... etc. ????? cine naiba sa te mai ia in serios... daca te contrazici singura ? eee... bleah... nu esti de incredere, ce mai.... !!!
eu nu cred ca faptul de a fii om exigent inseamna ca gadesti negativ

EXIGNT, -, exigenți, -te, adj. Care pretinde mult grij, strictețe, corectitudine de la alții (și de la sine nsuși) n privința ndeplinirii unei datorii; pretențios. Din. fr. exigeant, lat. exigens, -ntis.
Sursa: DEX '98 (1998) | Adugat de claudia | Semnaleaz o greșeal | Permalink

EXIGNȚ, exigențe, s. f. Faptul de a fi exigent; ceea ce pretinde cineva de la altul (și de la sine nsuși); pretenție, cerinț, exiguitate. ♦ Nevoie, trebuinț, necesitate. Din fr. exigence, lat. exigentia.
Sursa: DEX '98 (1998) | Adugat de RACAI | Semnaleaz o greșeal | Permalink

EXIGNT ~t (~ți, ~te) 1) (despre persoane și despre manifestrile lor) Care se caracterizeaz prin lips de indulgenț; aspru; dur; sever. 2) Care manifest grij sporit și corectitudine n ndeplinirea anumitor obligații sau n realizarea lucrurilor. /
ingerasulluptator
Postat pe 28 Iunie 2012 23:38
nu, eu nu te vad exigenta... eu te vad exagerata... stii tu la ce ma refer !!!
barboneli
Postat pe 28 Iunie 2012 23:56
oare la circumferinta?
eh, ziceam si eu...
heartbit
Postat pe 29 Iunie 2012 00:39
De la: barboneli, la data 2012-06-28 23:56:51nu, eu nu te vad exigenta... eu te vad exagerata... stii tu la ce ma refer !!!
exagerati esti tu si prietenii tai...eu si prietenii mei suntem doar exigenti
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iunie 2012 13:17
De la: barboneli, la data 2012-06-28 23:56:51nu, eu nu te vad exigenta... eu te vad exagerata... stii tu la ce ma refer !!!
exagerati esti tu si prietenii tai...eu si prietenii mei suntem doar exigenti
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iunie 2012 13:17
De la: barboneli, la data 2012-06-28 23:56:51nu, eu nu te vad exigenta... eu te vad exagerata... stii tu la ce ma refer !!!
exagerati esti tu si prietenii tai...eu si prietenii mei suntem doar exigenti
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iunie 2012 13:17
aaaa... ai si pretini... ??? bravo ! eu credeam ca noi suntem singurii pretini ai tai.... ca prea ne storci mintile cu postarile tale... !!!!
barboneli
Postat pe 29 Iunie 2012 13:25
De la: barboneli, la data 2012-06-29 13:25:22aaaa... ai si pretini... ??? bravo ! eu credeam ca noi suntem singurii pretini ai tai.... ca prea ne storci mintile cu postarile tale... !!!!
pai am prieteni cumintei si ascultatori nu asa rautati mici scuze mai degraba mari ca voi.
ingerasulluptator
Postat pe 29 Iunie 2012 23:19
o persoana care gindeste cu capul mintii
chiar am citit cu interes ,,postarea ,,,
ma bucur sa aflu ca nu sunt singura care gindeste asemanator
ok
garbo260613
Postat pe 8 Iulie 2012 15:48
@ o persoana care gandeste cu capul mintii

sigur nu are mintea capului....
dor72_
Postat pe 8 Iulie 2012 16:17
nazdravana
Postat pe 9 Iulie 2012 01:31

mai, da tu, de ce nu dormi la ora asta?
Fss_ssu
Postat pe 9 Iulie 2012 23:24
De la: suparatu_, la data 2012-07-09 23:24:08
mai, da tu, de ce nu dormi la ora asta?


Isi apara ..DREPTURILE,IDEILE si PERSONALITATEA!!!!
elisabeta_boia
Postat pe 9 Iulie 2012 23:28
caleidoscop
Postat pe 10 Iulie 2012 13:39
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-28 23:17:49



Nu poti forta nicio persoana din viata ta sa te respecte, insa cu siguranta poti refuza sa fii tratat urat, nerespectuos. Daca ai tendinta sa lasi de la tine doar pentru a pastra pacea in relatii, vei aduna in tine energii negative, lucru deloc benefic pentru armonia ta interioara. Asadar, in viata, spune ceea ce ai de spus, fa ceea ce ai de facut si nu lasa pe nimeni sa iti influenteze in mod negativ moralul.
Nu iti lasa viitorul luminos influentat de umbra trecutului. Intelege ca pentru a evolua si a-ti construi o viata frumoasa este nevoie sa nu te lasi influentata de amintiri sau intamplarice ce te-au afectat. Viseaza continuu si lupta-te pentru a deveni persoana care iti doresti sa fii. Cu o atitudine pozitiva orice este posibil!
Incheie orice relatie care iti face rau.



Doar pentru ca ai un trecut impreuna cu o anumita persoana, acest lucru nu inseamna ca aveti si un viitor impreuna. Doar pentru ca iti este dor de o anumita persoana, acest lucru nu inseamna ca prezenta ei in viata ta iti va face bine. A merge mai departe si a-ti vedea de viata ta, la fel ca si a trai in prezent sunt lucruri constructive
caleidoscop
Postat pe 10 Iulie 2012 13:41
garbo ...613: "ma bucur sa aflu ca nu sunt singura care gindeste asemanator"

eu nu bucur ! sorry !
barboneli
Postat pe 11 Iulie 2012 11:44
Pourquoi? "Cu o atitudine pozitiva orice este posibil!"
Axl_R
Postat pe 11 Iulie 2012 12:41
o fi... dar cine are nevoie de "ganduri asemanatoare".... ???
barboneli
Postat pe 11 Iulie 2012 13:36
De la: barboneli, la data 2012-07-11 11:44:39garbo ...613: "ma bucur sa aflu ca nu sunt singura care gindeste asemanator"

eu nu bucur ! sorry !
ce bine ar fi de-as putea sa va citesc gandurile...macar printre randuri!
caleidoscop
Postat pe 15 Iulie 2012 18:26
???
Rotty
Postat pe 15 Iulie 2012 18:39
De la: caleidoscop, la data 2012-07-15 18:26:11
De la: barboneli, la data 2012-07-11 11:44:39garbo ...613: "ma bucur sa aflu ca nu sunt singura care gindeste asemanator"

eu nu bucur ! sorry !
ce bine ar fi de-as putea sa va citesc gandurile...macar printre randuri!
pai daca devii crestina si iti smeresti mintea lui Hrisos sigur vei afla afla cum gandesc crestinii si ce ganduri au..Iti spun sigur ca nu vei regreta
ingerasulluptator
Postat pe 15 Iulie 2012 22:02
adica? fii te rog mai explicita...chiar nu bate, cu ce mi-as dori eu si de ce nu si tu cateodata in viata!...toate postarile tale sunt cu o tenta religioasa...de ce??? prin greselile facute pana acum de tine, cauti sa te pocaiesti???...urmareste-mi postarea cu atentie si vezi ca te-am intrebat 3 lucruri.
caleidoscop
Postat pe 17 Iulie 2012 16:19
De la: caleidoscop, la data 2012-07-17 16:19:47adica? fii te rog mai explicita...chiar nu bate, cu ce mi-as dori eu si de ce nu si tu cateodata in viata!...toate postarile tale sunt cu o tenta religioasa...de ce??? prin greselile facute pana acum de tine, cauti sa te pocaiesti???...urmareste-mi postarea cu atentie si vezi ca te-am intrebat 3 lucruri.
caleidoscop
Postat pe 19 Iulie 2012 17:15
De la: caleidoscop, la data 2012-07-19 17:15:07
De la: caleidoscop, la data 2012-07-17 16:19:47adica? fii te rog mai explicita...chiar nu bate, cu ce mi-as dori eu si de ce nu si tu cateodata in viata!...toate postarile tale sunt cu o tenta religioasa...de ce??? prin greselile facute pana acum de tine, cauti sa te pocaiesti???...urmareste-mi postarea cu atentie si vezi ca te-am intrebat 3 lucruri.
caleidoscop
Postat pe 22 Iulie 2012 06:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
madalina manole 38 De la: ghelene_06 9 August 2010 20:11
Spate acoperit. 1 De la: ulygarbo 18 Martie 2017 19:01
VREAU SA MA MARIT! 92 De la: garbo074997 26 Iulie 2010 23:51
CE ASCULTI IN ACEST MOMENT.. 55 De la: AGAPI_MOU 3 Aprilie 2013 22:55
sunt o aventura sau ceva mai mult 118 De la: salbatica_sexy 22 Decembrie 2009 10:30
Setari Cookie-uri