Puteti zambi?

De la: caleidoscop, la data 2012-05-27 14:34:18 ...de aceea nu pot zambi, poate esti mai rece, mai distanta si nu pui asa mult suflet cum pun eu, insa ce e de facut pe mai departe?....


sau poate mi-am luat-o mai rau ca tine si m-am obisnuit sa ma redresez.
Acum, sincer vorbind, sa fii nefericit e mult mai obositor decit sa schimbi ceva. SIgur, poti sa alegi - poate chiar sa iti placa - si sa fii tot timpul drama queen... iar motive se gasesc, de la incalzirea globala pina la crimele de la stiri sau faptul ca atunci cind erai mica ti-a mincat pisica papagalul... In general romanii au o placere anume de a-si sublinia problemele: ex. saracie. Da, saracie, sint de acord: ce e de facut in cazul asta? Sau "guvernul e de vina" - ok, e de vina, din nou - ce e de facut? La concret, hai sa mergem si sa facem. Daca nu, la ce foloseste sa te jelesti non stop?!?!
Sau "lumea e rea" - fine, du-te in alta parte unde e una mai buna!
Sa baltesti asa intr-o mare de nefericire nu mi se pare o chestie utila, nici placuta - mie, cel putin - asa ca, da, probabil am ceva mai putina intelegere pt lucrurile astea. Intelegere si dpdv rational, nu numai empatic - ma depaseste atitudinea asta de perpetua salcie plingatoare.

Nu ma refer la tine, n-o lua personal - discut de tipuri umane, nu de anumite persoane.
quasaria
Postat pe 27 Mai 2012 16:06
sunt o luptatoare convinsa...altfel nu as fi reusit in viata...insa trecutul ma marcheaza.
caleidoscop
Postat pe 27 Mai 2012 16:27

...vad asta ca mersul pe bicicleta : m-o imbrancit,am cazut, ma ridic,ma scutur si ma urc din nou pe bicla chiar daca am luat o tranta si imi continui mersu .... ma uit in jur sa vad cine mi-o facut branci :)...sigur, ca doar nu oi lasa , asa la voia intamplarii si .....gata ,m-am redresat, ce atatea bocite?..... nici daca m-am julit nu bocesc ....ete na,m-o vazut jos,ii mai dau si satisfactie?....sa-si puna pofta-n cui l-o mai lasa, sa-i mai dea branci :))
Fss_ssu
Postat pe 27 Mai 2012 16:32
...mentalitate diferita de a vedea lucrurile!....ce comparatie?!
caleidoscop
Postat pe 27 Mai 2012 16:37
De la: suparatu_, la data 2012-05-27 16:32:46
...vad asta ca mersul pe bicicleta : m-o imbrancit,am cazut, ma ridic,ma scutur si ma urc din nou pe bicla chiar daca am luat o tranta si imi continui mersu .... ma uit in jur sa vad cine mi-o facut branci :)...sigur, ca doar nu oi lasa , asa la voia intamplarii si .....gata ,m-am redresat, ce atatea bocite?..... nici daca m-am julit nu bocesc ....ete na,m-o vazut jos,ii mai dau si satisfactie?....sa-si puna pofta-n cui l-o mai lasa, sa-i mai dea branci :))
Providenta !!!, as putea spune.
caleidoscop
Postat pe 27 Mai 2012 16:43
da, cam ca in exemplul cu bicla... Ma ridic repede de pe jos sa ma duc dupa el/ea.... sa vedem care cade data viitoare... si tot asa... :-) Un fel de hopa mitica.
Aici recunosc ca am eu o problema, ca nu renunt nici cind ar trebui.
quasaria
Postat pe 27 Mai 2012 16:45
v-am raspuns....PROVIDENTA....stiu sa cedez cand e cazul insa alta -i chestia....quasaria, ai primit mess-ul?...sa ramana doar intre noi, fetele!
caleidoscop
Postat pe 27 Mai 2012 16:56
Ap' daca vrei sa fii mereu echilibrata....na, ce sa-ti fac?!....roata ii "ROTUNDA" dar se face si 8
cand nu te-astepti....no?

nop...treaba cu"hopa miti(ti)ca"....ii cu plumb la Pampers =))
...poti s-o pui in cap, ca tot in cour revine.....
Ia ia-o usor si mai renunta la "nocivele " ce te macina . si sa vezi cum zambesti....altfel :)
Fss_ssu
Postat pe 27 Mai 2012 17:01
De la: suparatu_, la data 2012-05-27 17:01:01Ap' daca vrei sa fii mereu echilibrata....na, ce sa-ti fac?!....roata ii "ROTUNDA" dar se face si 8
cand nu te-astepti....no?

nop...treaba cu"hopa miti(ti)ca"....ii cu plumb la Pampers =))
...poti s-o pui in cap, ca tot in cour revine.....
Ia ia-o usor si mai renunta la "nocivele " ce te macina . si sa vezi cum zambesti....altfel :)
exact, gandit corect!...hai ca-mi placi...deci in subconstientul meu exista ceva ...incerc sa indepartez acel ceva!...pe moment functioneaza insa, mai departe...ce ma fac?...sa vina Stefan cel Mare sa spuna el cum o facut cu turcii....
caleidoscop
Postat pe 27 Mai 2012 17:30
...si apoi cu siguranta voi zambi!
caleidoscop
Postat pe 27 Mai 2012 17:31
pe vremea aia nu erau pampersi.... plumb nu stiu daca oi fi avut, tot ce se poate...:-)))
Pina la urma, toti purtam dupa noi diverse, important nu e sa incerci sa scapi de ele, ci sa le utilizezi in avantajul tau.

quasaria
Postat pe 27 Mai 2012 17:37
daaa ,daca alergi fuga :)...da ce te faci daca are un avataj de de 1000 m si mai ai de alergat ,50 m...ha?...te-o invins "ceva-ul cela" ?....si ramai cu buza unflata si nici de zambit nu iti mai arde.....laaasa ca stiu eu! c .....scop....matali cam trenezi ,bag seama....da nu-i treaba mea....:)


X, daca dau IGNOR...ci'are ?
Fss_ssu
Postat pe 27 Mai 2012 17:56
faci cum crezi tu ca-i mai bine, oricum mersi, ai, ati fost o companie placuta duminica aceasta, inclusiv quasaria....nu am inteles ce ai vrut sa spui ca "matali cam trenezi...."
caleidoscop
Postat pe 27 Mai 2012 20:31
caleidoscop, da, merci, o iau ca pe un compliment.
Ti-am raspuns la mes.

Nici eu nu am inteles exact care dintre noi cica treneaza...si ce... da' daca treneaza... na, asta e...
quasaria
Postat pe 27 Mai 2012 20:51
bine ca nu ne pierdem trena!!!
caleidoscop
Postat pe 2 Iunie 2012 16:44
De la: caleidoscop, la data 2012-05-21 20:54:11...Puteti zambi mereu?...o prietena mi-a sugerat ca-mi sta mai bine atunci cand zambesc!...voi ce spuneti, puteti sa zambiti asa , la comanda?


cum?! sa zambesc asa tot timpul? ca tuta-n balci?
nu stapanesc aceasta abilitate a ipocriziei
adeline
Postat pe 7 Iunie 2012 15:40
asta vroiam sa zic si eu da' nu mi-a iesit expresia....
quasaria
Postat pe 7 Iunie 2012 15:45
am stat si m-am gandit daca sa zic expresia originala , dar imi puteam lua ban de la admini
adeline
Postat pe 8 Iunie 2012 16:09
Cum sa mai pot zambi cand din februarie nu am mai intrat pe forum!!!
sora_ilsi
Postat pe 10 Iunie 2012 13:24
Nu mai stiu cum se activeaza bulina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sora_ilsi
Postat pe 10 Iunie 2012 13:28
bulina... ne-a cam parasit intre timp.
La mine mai apare doar pe profil, in rest....
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 13:31
Ce se intampla cu bulina? Cand se activeaza cand se dezactiveaza?!
sora_ilsi
Postat pe 10 Iunie 2012 13:32
Of...toate merg prost pe lumea asta...
sora_ilsi
Postat pe 10 Iunie 2012 13:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Secretie vaginala 3 De la: lovedesire 19 Decembrie 2008 10:10
Are nevoie de ajutorul nostru! 2 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 11:24
Minciunile barbatilor... 71 De la: tutankhamon 16 Octombrie 2009 21:41
un sfat 12 De la: dor72_ 10 Octombrie 2011 19:05
diete.. 5 De la: felicia66 11 Septembrie 2012 06:13
Setari Cookie-uri