Cine insala mai mult? Femeile sau barbatii?

De la: mitiduk, la data 2012-04-30 14:20:07Nu e pisu meu dar....mi-ar placea sa fie!Are niste ochisori!!!!Nu i-ai mai facut nicio poza lui Rotty?Cand se joaca sau alearga mi-ar placea sa vad!

Promit ca o sa-mi fac timp sa pun filmuletul facut acum 2 saptamani.
Rotty
Postat pe 30 Aprilie 2012 17:31
De la: garbo_1502, la data 2012-04-23 17:30:24Voi ce parere aveti dragilor?

Femeile insala ca le este frica de batrinete,barbatii insala ca tot vin prospaturi tinere fara experienta.......
VOIAJOR
Postat pe 8 Mai 2012 07:31
Nu-i drept...
Neata
Rotty
Postat pe 8 Mai 2012 07:51
De la: garbo_1502, la data 2012-04-23 17:30:24Voi ce parere aveti dragilor?


dar tu?
MARILENA_25
Postat pe 8 Mai 2012 08:09
Inselam si cu gandul si care-i problema ? doar suntem muritori.... :
garbo246411
Postat pe 8 Mai 2012 09:26
Nici tu nu crezi ce spui....ai auzit de ,,gaina face ciorba buna daca morcovul e crud"?
garbo246411
Postat pe 8 Mai 2012 09:28
De la: Rotty, la data 2012-04-30 17:31:03
De la: mitiduk, la data 2012-04-30 14:20:07Nu e pisu meu dar....mi-ar placea sa fie!Are niste ochisori!!!!Nu i-ai mai facut nicio poza lui Rotty?Cand se joaca sau alearga mi-ar placea sa vad!

Promit ca o sa-mi fac timp sa pun filmuletul facut acum 2 saptamani.
ASTEPT FILMULETUL PROMIS!...pe cand va sa vie?
caleidoscop
Postat pe 8 Mai 2012 09:59
De la: garbo_1502, la data 2012-04-23 17:30:24Voi ce parere aveti dragilor?
... rezultatele testelor facute cu poligraful!
caleidoscop
Postat pe 8 Mai 2012 22:18
Barbatii inseala mai mult!!!
Femeile inseala mai mult!!
elisabeta_boia
Postat pe 8 Mai 2012 22:25
Fie-ti mila ca nu imi vad capul de trebi...
Rotty
Postat pe 8 Mai 2012 22:26
De la: garbo246411, la data 2012-05-08 09:28:57Nici tu nu crezi ce spui....ai auzit de ,,gaina face ciorba buna daca morcovul e crud"?


de unde sa auda asa ceva... ???? adevarul ca eu am auzit ceva asemanator.... care suna cam asa... "din gaina batrana iese supa buna"... ! chestia cu morcovul... e cam aiurea. dupa ce se fierbe impreuna cu gaina.... nu mai e nici crud si nici tare... !!! da macar supa e minunata..... !!!!
barboneli
Postat pe 8 Mai 2012 22:58
da, sigur, femeilor le e frica de batrinete, nu barbatilor alora pe care ii apuca disperarea dupa 40j de ani, de zici ca mor maine si nu mai apuca ... rasaritul morcovului.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2012 02:05
Buna!:)
Intrebandu-l pe al meu sot de ce m-a inselat, de fiecare data mi-a zis ca daca refuza ar fi crezut d'soara ca-i impotent , ori ar fi ras toti amicii lui de el ca nu-i mascul.
Partea cu infidelitatea, strict referitoare la gimnastica actului am ajuns sa o inteleg si sa o tolerez cu eleganta. Dar de ce toti barbatii care au infidelitati in derulare sunt atat de agresivi acasa?
Imi aduc aminte cum m-am simtit prima oara cand mi-a confirmat ca are o alta relatie...si ca nu-i pare rau pentru ce-mi face...
Imi aduc aminte cum dupa nunta, insarcinata fiind, am stat 4 luni singura...el avand nevoie de libertate...libertatea de a mai experimenta putin...
Imi aduc aminte toate jignirile si toate bataile pe care mi le-a dat, imi aduc aminte toate justificarile lui idioate gen "sigur si tu ai facut-o"...si iar scandaluri si iar batai...aproape zilnice...dracuit eu, dracuit viata mea, dracuit mancarea, dracuit totul...Are omul nervi? Lasa,ca bat nevasta...
L-am iubit...si inca il mai iubesc...imi iubesc integritatea psihica a copilului meu...Din ianuarie, cand a avut o ultima scapare si era cat pe ce sa ma omoare strangandu-ma de gat ( pentru ca avea nervi), ne intelegem bine...nici un scandal pana acum....
Nu-mi ziceti de divort...l-am bagat si l-am retras dupa 1 an si ceva...

Si acum, reversul: toate actiunile lui mi-au otravit ultimii 8 ani...mi-era usor sa indur umilintele fizice si psihice pana sa aflu ca nici macar fidel...sau infidel cu eleganta nu-mi este. Aveam furie, frustrare, durere ... lucruri care ma macinau... Pe un astfel de fond, am acceptat o oarecare simpatie din partea unui barbat, ba chiar cand au inceput barfele nu m-am retras din ele, nu le-am negat, poate chiar le-am incurajat ignorandu-le si continuand picanteriile cu respectivul barbat... simteam nevoia sa-l lovesc si eu in suflet pe sotul meu, asa cum o facuse si el in atatea randuri...
Au trecut aproape 3 ani de cand am iscat acele barfe... psihicul meu e un dezastru... ma simt vinovata, mi-e frica si noaptea cand dorm...Nu-mi vine sa cred ca am iscat acele barfe, nu-mi vine sa cred ca le-am incurajat ca adevarate, nu-mi pot ierta ca mi-am facut asta...
Lumea inca vorbeste pe la colturi...daca afla si sotul meu o astfel de barfa? In niciun caz nu o sa le perceapa ca simple barfe...o sa le considere adevarate...si atunci chiar ca se va termina totul...si copilul meu nu va fi intreg niciodata, caci are nevoie de ambii parinti in mod egal...

Mi-as dori ca toate fetele ce au dubii daca sa insele sau nu, sa intre mai intai pe astfel de forumuri. Caci am un raspuns pentru ele: NU O FACETI ! Rezultatul nu poate fi decat vesnic purgatoriu moral si psihic!
Se spune ca cel mai mare pacat e mandria...si asa este...din mandrie, din orgoliu ca "de ce mi se intampla mie" m-am bagat intrun mare rahat din care nu vad cum voi iesi... Caci vinovata sunt...daca toti te acuza ca ai facut-o, cu toate ca nu-s decat barfe, in ochii multora e ca si cum este real, deci sunt vinovata....
Coriss_2938
Postat pe 9 Mai 2012 11:55
Ete na ...dai vina / barbati...ca femeia ii sfanta ....ce sa zic?!
.....cred ca ma apuc de agricultura in final....pana nu ajung la varsta "ceia":)....sa vezi ce-ti fac, daca depistez ca n-ai dreptate! ...mai vb. noi....sa vezi...:)

Nu, eu sunt convins ca femeia este ce-a care" insala" mai mult....face concurenta
Fss_ssu
Postat pe 9 Mai 2012 12:21
Impresia ca femeia inseala mai mult este data de faptul ca noi regretam...chiar si gandurile sau fanteziile, pe cand barbatii isi gasesc diverse justificari prin care-si motiveaza infidelitatile...si daca ei le considera justificate, atunci nu mai este vba de inselat (in mintea lor).
Coriss_2938
Postat pe 9 Mai 2012 12:28
Adevarul este ca traim intro societate viciata... o societate in care intimul merge de cele mai multe ori mana cu uratul, cu perversitatea... O societate in care barfitul celui de langa e satisfactia zilei...Pai da, de ce sa nu faci un rau, daca-ti e la indemana?!
Coriss_2938
Postat pe 9 Mai 2012 12:33
Femeile nu insala mai mult, ci definitiv. Cand insala un barbat, o face doar din curiozitate sau din dorinta de a se simti mai bine. Gaseste o bunaciune si i-o trage, dar de regula se intoarce la relatia stabila. Cand insala femeia, o face pentru ca nu mai vrea sa stea cu barbatul cu care a stat. Si pleaca de langa el.
Thor_again
Postat pe 9 Mai 2012 13:23
Thor, te "citesc" de multa vreme pe garbo...stii mai bine decat mine cate femei au recunoscut ca au inselat...fara sa fie definitiv. Cred ca aici sunt nuante...Cel mai adesea am auzit de barbati care-si parasesc sotia pt amanta si nu invers...N-am prea auzit de femei care-si lasa sotul pt amant...A, da, se intreaba daca sa o faca, se framanta, insa un nr foarte mic o si fac.
Asadar trag concluzia ca barbatii inseala "mai definitiv" decat femeile...
Femei care sa greseasca si sa regrete si sa invete din palma pe care si-au dat-o singure, am mai vazut, dar barbati carora sa le para rau ca au inselat,nu...
Coriss_2938
Postat pe 9 Mai 2012 13:33
vorbesti in numele femeilor, chiar toate regreta si gandurile? sau regreta si fac din nou? fantezii avem fiecare.
G_X
Postat pe 9 Mai 2012 15:37
GX, da, unele regreta chiar si gandurile...Nu zic ca-s prea sanatoase la cap, dar asta este. Uite, eu ma simt vinovata ca am vrut sa calc prin glia altuia. Si asta ma macina de foarte mult timp, mai ales ca la momentul respectiv am iscat si niste barfe pe care nu le-am infirmat sau de care nu m-am aparat... Si da, ma simt ca si vinovata full-version...o femeie cinstita ar fi iesit din context, din barfele alea,nu? Eu n-am iesit...deci sunt vinovata..
Coriss_2938
Postat pe 9 Mai 2012 15:50
G_X
Postat pe 9 Mai 2012 16:02
De la: garbo_2938, la data 2012-05-09 15:50:55GX, da, unele regreta chiar si gandurile...Nu zic ca-s prea sanatoase la cap, dar asta este. Uite, eu ma simt vinovata ca am vrut sa calc prin glia altuia. Si asta ma macina de foarte mult timp, mai ales ca la momentul respectiv am iscat si niste barfe pe care nu le-am infirmat sau de care nu m-am aparat... Si da, ma simt ca si vinovata full-version...o femeie cinstita ar fi iesit din context, din barfele alea,nu? Eu n-am iesit...deci sunt vinovata..
...esti normala la cap?...poti sa spui ca acum regreti ceea ce ai fi facut intr-un moment de ratacire!...mai bine ca nu ai facut, ca sa nu ai ce regreta!...dar si daca se merita?...ramaneai cu amintirile acelei nopti de dragoste sau a unui simplu sex (partida de amor) ....ce trebuia sa regreti, chiar nu te inteleg?...toata lumea barfeste, de ce nu si tu ?....mai nou, la unii barfa combate stresul!...cainii mor de drum lung si prostii de grija altora!...stai linistita!
caleidoscop
Postat pe 9 Mai 2012 16:55
ai fost prinsa ca inseli?, dovezi palpabile?!...fiecare dintre noi mai tragem cate o barfa dar asta nu presupune ceea ce spui tu!
caleidoscop
Postat pe 9 Mai 2012 16:59
corect. O femeie este, in 90% din cazuri, cea care PLEACA. Un barbat inseala, minte, revine, se mai suceste, se mai intoarce... sau macar mai bate caile batute de citeva ori sa gaseasca drumul inapoi... samd. Sexul slab este cel care are puterea sa spuna GATA, in general.

in rest.. garbo-nr-nu-l stiu, "iubesti integritatea psihica a copilului tau"?? Ma surprinde.
Fie-mea n-ar mai fi fost integra daca l-ar fi vazut pe tat-su strangulind-o pe ma-sa. De fapt, de asta ne-am si despartit. Ca sa nu aruncam cutite de bucatarie unul in altul, cu copilul intre noi. Sa nu ne omorim si sa ii spunem lasa mama, sau tata, spalam singele de pe jos si n-are nimic.


quasaria
Postat pe 9 Mai 2012 19:51
ramane inca 10%. ;)
G_X
Postat pe 9 Mai 2012 20:02
evident...
quasaria
Postat pe 9 Mai 2012 20:31
De la: G_X, la data 2012-05-09 20:02:02ramane inca 10%. ;)


nu toti barbatii sunt la fel.
Eugenia_
Postat pe 9 Mai 2012 20:45
G_X
Postat pe 9 Mai 2012 20:46
De la: Eugenia_, la data 2012-05-09 20:45:32
De la: G_X, la data 2012-05-09 20:02:02ramane inca 10%. ;)


nu toti barbatii sunt la fel.


si eu, la varsta mea.... te sustin !!!asa e ! dar trebuie sa adaug ca nici femeile nu sunt toate la fel ! deci.... egalitate ! cine sta acum sa studieze statisticile.... principalul e ideea !
barboneli
Postat pe 9 Mai 2012 23:29
De la: garbo_2938, la data 2012-05-09 13:33:27Thor, te "citesc" de multa vreme pe garbo...stii mai bine decat mine cate femei au recunoscut ca au inselat...fara sa fie definitiv. Cred ca aici sunt nuante...Cel mai adesea am auzit de barbati care-si parasesc sotia pt amanta si nu invers...N-am prea auzit de femei care-si lasa sotul pt amant...A, da, se intreaba daca sa o faca, se framanta, insa un nr foarte mic o si fac.
Asadar trag concluzia ca barbatii inseala "mai definitiv" decat femeile...
Femei care sa greseasca si sa regrete si sa invete din palma pe care si-au dat-o singure, am mai vazut, dar barbati carora sa le para rau ca au inselat,nu...


ca ai vazut tu sau nu, ca ai auzit tu sau nu... nu e relevant. sunt lucruri care se intampla si pe care tu inca nu le stii... asta nu inseamna ca nu exista ! si in legatura cu: "N-am prea auzit de femei care-si lasa sotul pt amant..." depinde ! depinde de cat de bogat este amantul.... fata de sot ! si viceversa ! de asta ai auzit ???
barboneli
Postat pe 9 Mai 2012 23:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa mai lupt, sau sa renunt? 20 De la: garbo_474672 10 Octombrie 2017 02:00
To spy or not to spy? 6 De la: adela_baby2002 22 Septembrie 2009 15:40
Ceva imposibil :( 11 De la: garbo_464555 21 Mai 2017 13:33
accept realitatea ma sacrific pt copilasul meu ca alta solutie nu este 128 De la: garbo107781 20 Martie 2010 18:51
Helpppppppppppp!!!!!!!!!!!!!! 40 De la: pirania_1960 2 August 2012 09:30
Setari Cookie-uri