Cine insala mai mult? Femeile sau barbatii?

nu am fost ''tinut la curent''.
garbo_2294
Postat pe 24 Aprilie 2012 15:31
De la: Thor_again, la data 2012-04-23 18:10:21Femeile! Fara putinta de tagada!


ma rog... eu am "putinta".... si tagaduiesc ! barbatii ! macar daca iei in seama doar, ca sunt mai multi (dupa ultimele statistici ale lui ONU...) pe glob ! sau pe pamant, daca nu intelege toata lumea... !!!! daca iei din punct de vedere religios, atunci poti sa spui ca femeile... asa ca Eva, care l-a inselat pe Dumnezeu cu Adam.... si asta numai pentru ca nu mai era si John sau Gheorge pe acolo..... altfel....... iar daca te iei dupa CNN, de ex. tot barbatii ies la numaratoare.... aia f...e tot ce desface picioarele, dar femeile.... nu au sanse 100% si asta pentru ca... apropo de putinta... !!!!!
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2012 15:49
pe Dumnezeu cu Adam si pe Adam cu sarpele...femei...femei...
garbo_2294
Postat pe 24 Aprilie 2012 15:53
De la: jeanette40, la data 2012-04-23 21:15:55inselaciune este atunci cand recunosti .......altfel e greseala


io zic ca e invers... !!! stii tu.... "recunosc ca am gresit... altadata nu mai fac sau.... fac sa nu afli... !!!"
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2012 15:54
De la: garbo_2294, la data 2012-04-24 15:53:43 pe Dumnezeu cu Adam si pe Adam cu sarpele...femei...femei...


nu draga... cu sarpele se masturba.... !!!!
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2012 15:55
De la: garbo_1502, la data 2012-04-24 13:31:33:)) femeile spun ca barbatii si barbatii spun ca femeile. e ca si cu barfa...



pe mine inca nu mai citit, de aia spui asta ! acum.... urmaresc topicele deschise de tine si observ ca la toate, pui intrebarea si inchei cu "dragilor".... !!!! dupa mine, asta e inducere in ispita..... draga !!!!
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2012 15:58
Deci asa a aparut vibratorul ??? De la Eva cu sarpele...
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2012 16:02
De la: ufishor, la data 2012-04-23 18:14:45asta pt ca femeile traiesc mai mult!


hm... asta inseamna ca sunt deja vaduve.... si atunci nu se mai cheama ca au inselat, nu ? ca pe cine sa insele.... pe raposatul... ?????
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2012 16:11
De la: Rotty, la data 2012-04-24 16:02:05 Deci asa a aparut vibratorul ??? De la Eva cu sarpele...


nu draga... dupa ! cand au inceput sa apara accidente... !!!! si plasticul. chiar ma intrebam in serile friguroase.... daca pe Adam si pe Eva i-a facut Dumnezeu din tarana.... pe sarpe din ce l-o fi facut ????
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2012 16:16
Si de ce nu ai gasit raspunsul ?...ca la voi nu sunt seri friguroase ???
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2012 16:18
si inca cum sunt... !!! legea desertului, ziua cald si noaptea frig de "ingheatza si pietrele".... de aia e mult nisip !!!! cat priveste raspunsul.... il astept de la danilla sai ingeras... eu nu ma mai chinui sa-l caut !
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2012 16:22
Scuze a functionat degetul mai repede decat neuronul... Am gandit cu intarziere spicuind cam pe unde locuiesti.
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2012 16:25
lasa-ti neuronu'n pace... gandeste bine.... marea majoritate a timpului, nu sunt seri racoroase.... dar mai sunt si ele !!!! asa e in Israel, cel putin.... unde nu e chiar totul desert ! dar sunt si diferente mari de temperatura primavara si toamna. duble. nu ca la table..... !!!!!
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2012 16:56
Na ca m-am luminat si eu intr-un final fericit.. ..........da`tot te invidiez pentru soarela mult si florile frumoase...
Mai demult am vazut aici intr-o vitrina un tablou...mai mult un placat artistic ,care reprezenta o femeie cu umbrela. Dedesupt scria :" Mnster , orasul cu 1600 de ore soare pe an." ....Bai si cata dreptate le dau...
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2012 17:06
das'tipup ca te-ai luminat... !!!! pe aici nu se merge cu umbreluta, dar se merge cu capul acoperit si ochelari de soare ! altfel e jale... ! am inteles ca tu stai prin regiuni mai reci, unde creste tzelina multa.... asai... ?
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2012 22:03
Apoi de ce rade toata lumea ca am pus si eu in gradina ceva telina? Sunt gospodina-dina
Rotty
Postat pe 25 Aprilie 2012 08:07
gata.... au trecut si artificile... !!!

da eu n-am ras tu.... eu te admir ! si eu pun di tat felu' in gradina mea de zarzavat.... ! am cultura draga.... !!!! asha ca sezi ghine, n-am ras si nici n-am vazut ca a ras cineva de tine..... ! pi buni ! ai la pozele mele culturile mele.... daca esti curioasa sa vezi !
barboneli
Postat pe 26 Aprilie 2012 00:20
Neata Barbo si multumesc ca mi-ai permis sa-mi incant privirea. Am avut si cateva..."reclamatii" pe la poze
Rotty
Postat pe 26 Aprilie 2012 08:12
Anul trecut am gasit niste rasd de chili mai "ciudat".Cica planta traieste mai multi ani ,e destul de rezistenta la frig si creste pana la 2m. Am plantat si eu dar in toamna am rasadit unul intr-un ghiveci ca sa-l salvez de temperaturi f scazute. Bai si sa vezi ca creste...si creste...si e plin cu cili in forma de clopot. Si chiar are la un metru jumate. Pacat ca nu pot sa iti pun vreo doua seminte pe net , ca la clima de la voi ,s-ar face copac in toata regula...
Rotty
Postat pe 26 Aprilie 2012 08:28
nu, pe net nu.... dar poti sa-mi pui intr-un plic din ala matlasat ! si poti sa-mi 17 seminte.... nu fi zgarcita !!! si nu glumesc ! iti trimit adresa daca vrei sa-mi trimiti..... !
barboneli
Postat pe 26 Aprilie 2012 23:08
Depinde!Sunt oameni si oameni, sunt femei si femei!In privinta inselatului de vina sunt ambele sexe. Dar....... eu am o vb. daca atunci cand **catelul vine la ea si ea **cateaua** nu ridica frumos coada, catelul n are ce sa i faca!Deci tot femeile sunt mai de vina cand exista **infidelitate** in familii!Barbatii, cauta atunci cand **acasa** n au ce le trebuie!Asa ca**atentie dragelor**!!
Jojolin
Postat pe 28 Aprilie 2012 09:42
nu inseala,mai,barfeste lumea!
daniilia
Postat pe 29 Aprilie 2012 05:57
Habar nu am care-i raspunsul la treba asta cu inselatul.....dar imi place sa citesc ce ziceti voi!!!! Ma binedispuneti pt.toata ziua!!!!!!
mitiduk
Postat pe 29 Aprilie 2012 16:47
Miti ...tu da`frumos i pisu tau...
Hai la crasma ca face Suparici purcel la rotisor... Azi se lasa si cu o beuta
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 16:56
Zebra este alba cu dungi negre sau neagra cu dungi albe,raspunsul este DA.La intrebarea cine inseala mai mult barbatii sau femeile rarpunsul este DA,barbatii si femeile,functie de cum intelegi inselatul,razbunarea /reciprocitatea se pune de exemplu?Daca esti foarte strict in"contabilitate"este greu de spus,asa declarativ in mod cert barbatii.Astia au sute de aventuri,dar nu stiu exact daca le-au avut sau numai si-au dorit sa le aibe,conform principiului" ei doresc" mai ramine sa doreasca si ele si este rezolvata problema.
garbo265966
Postat pe 29 Aprilie 2012 17:19
66, .....da` eu ma intreb...:oare nu ar fi viata mult mai simpla daca nu am "insela" ? Am gasit altul , e mult mai ok, de ce trebuie sa "insel" ??? Inchid capitolul vechi,deschid unul nou cu "minunatul" si viata merge mai departe. De ce trebuie sa sufere cei "inselati" ?
Rotty
Postat pe 29 Aprilie 2012 17:33
De la: Rotty, la data 2012-04-29 17:33:5266, .....da` eu ma intreb...:oare nu ar fi viata mult mai simpla daca nu am "insela" ? Am gasit altul , e mult mai ok, de ce trebuie sa "insel" ??? Inchid capitolul vechi,deschid unul nou cu "minunatul" si viata merge mai departe. De ce trebuie sa sufere cei "inselati" ?
Da ......e foarte buna intrebarea ta!Poate pt.ca au asteptari prea mari?Ca sunt naivi si nu se asteptau sa fie inselati.....tocmai ei? Stii ca de obicei in mintea noastra .....se intampla doar altora!!!
mitiduk
Postat pe 30 Aprilie 2012 14:17
Nu e pisu meu dar....mi-ar placea sa fie!Are niste ochisori!!!!Nu i-ai mai facut nicio poza lui Rotty?Cand se joaca sau alearga mi-ar placea sa vad!
mitiduk
Postat pe 30 Aprilie 2012 14:20
exact asta imi e neclar si mie: de ce sa ma mai complic sa ma intorc la ce am acasa daca tot nu ma mai incinta? Pentru ce atitea minciuni?
Ar suferi oricum mai putin daca am discuta si am incheia relatiile civilizat decit daca as mentine o situatie duplicitara.


Declarativ bineinteles ca barbatii sint pe primul loc: declara si ce n-au facut.
quasaria
Postat pe 30 Aprilie 2012 14:56
De la: garbo265966, la data 2012-04-29 17:19:29Zebra este alba cu dungi negre sau neagra cu dungi albe,raspunsul este DA.La intrebarea cine inseala mai mult barbatii sau femeile rarpunsul este DA,barbatii si femeile,functie de cum intelegi inselatul,razbunarea /reciprocitatea se pune de exemplu?Daca esti foarte strict in"contabilitate"este greu de spus,asa declarativ in mod cert barbatii.Astia au sute de aventuri,dar nu stiu exact daca le-au avut sau numai si-au dorit sa le aibe,conform principiului" ei doresc" mai ramine sa doreasca si ele si este rezolvata problema.


66... si mai e o chestie pe care trebuie luata in consideratie, pe langa ce ai spus ! cand inseala barbatul... e 100% placere... in schimb cand inseala femeia... nu intodeauna are placere !!!! de aia am spus si eu ca barbatii inseala mai mult ! nu ca asta ar interesa pe cineva... in afara de colega noastra !!!
barboneli
Postat pe 30 Aprilie 2012 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
toti imi spun k m-a inselat,ea-mi jura ca nu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 29 De la: Flo_Pa800 21 Decembrie 2013 01:24
amanta - sotie 1098 De la: garbo108099 21 Martie 2010 17:31
De ce exista amantele?? 376 De la: KNIGHT_31 18 Septembrie 2010 00:32
dilema... 5 De la: garbo_5850 13 August 2012 02:09
Am nevoie de sfaturi de la oameni maturi!! 38 De la: ioana10000 2 Martie 2012 21:26
Setari Cookie-uri