Dar femeile ce vor?

Ce vor femeile?
Intrebarea e veche de cand lumea si barbatii au fost dintotdeauna mai preocupati sa stie ce-si doresc femeile decat au fost femeile de ceea ce-si doresc barbatii (probabil si pentru ca noi stim mai bine ce-si doresc ei, desi le oferim mai degraba nu ce vor ei, ci ce vrem noi).

Va impartasesc o minunata p ovestire medievala pe acest subiect (cu morala aferenta, surprinzator de moderna!).
E cam lunga dar va asigur ca merita citita si ca ofera singura solutie care poate satisface ambele sexe.


Tinarul rege Arthur a fost invins si inchis de monarhul regatului vecin. Monarhul ar fi putut sa-l omoare, dar a fost miscat de tineretea si idealurile lui Arthur. Asa incit monarhul s-a oferit sa-i redea libertatea in schimbul raspunsului la o intrebare foarte dificila. Lui Arthur i s-a dat un an pentru a afla raspunsul la intrebare; daca dupa trecerea perioadei de un an el nu avea raspunsul va fi condamnat la moarte.Intrebarea cu pricina era: "Ce vor cu adevarat femeile?"
O astfel de intrebare ar lasa perplex chiar si pe cel mai invatat dintre barbati, iar pentru tinarul rege Arthur era o chestiune imposibila Dar cum tot era o optiune mai buna decit moartea, a acceptat propunerea monarhului de a avea raspunsul pina intr-un an. S-a intors in regatul lui si a inceput sa intrebe pe toata lumea: pe printesa, pe preoti, pe intelepti. A vorbit cu fiecare dar nimeni nu a putut sa-i dea un raspuns satisfacator. Multi oameni l-au sfatuit sa consulte pe batrina vrajitoare - ea era singura care i-ar fi putut da un raspuns. Dar pretul era mare - pentru ca vrajitoare era faimoasa in regat pentru preturile
exorbitante pe care le cerea. Dar ultima zi a anului sosi si Arthur nu avu incotro, decit sa mearga la vrajitoare. Ea accepta sa-i dea regelui raspunsul la intrebare, dar Arthur trebuia sa accepte pretul ei mai intii: vrajitoarea a cerut sa se casatoreasca cu Gawain, cel mai nobil dintre cavalerii Mesei Rotunde si cel mai bun prieten al lui Arthur. Tinarul Arthur a fost terifiat la auzirea cererii vrajitoarei. Ea era cocosata si hidoasa, avea doar un singur dinte, mirosea ingrozitor si scotea sunete dubioase. Nu intilnise niciodata o creatura mai respingatoare. In consecinta a refuzat sa-si forteze prietenul sa se casatoreasca cu ea si sa indure asa o povara. Gawain auzind care era propunerea vrajitoarei, a vorbit cu Arthur si i-a spus ca nici un sacrificiu nu era mai mare decit viata regelui si ocrotirea Mesei Rotunde. Asa incit nunta lor a fost stabilita si vrajitoare a dat raspunsul la intrebarea lui Arthur: "What a woman really wants is to be in charge of her own life.(Ce vrea cu adevarat o femeie este sa fie stapina pe propria-i viata)"

Toti au stiut ca vrajitoarea a grait adevarul si viata lui Arthur a fost crutata. Si ce nunta au avut Gawain si vrajitoarea! In timp ce Gawain era gentil si curtenitor ca intotdeauna, batrina vrajitoare nu a ezitat sa-si etaleze relele maniere, facindu-i pe toti sa se simta prost. Searanuntii sosii. Gawain sfortindu-se, intra in dormitor. Insa ce priveliste il astepta! Cea mai frumoasa dintre femei era intinsa pe pat!
Stupefiat Gawain intreba ce s-a intimplat. Mindretea de fata replica: de vreme ce el a fost atit de dragut si gentil cu ea pe cind aparea ca o vrajitoare, ea va arata jumatate de timp ca o vrajitoare si cealalta jumatate va fi o frumoasa femeie. Si-l intreba care din cele doua aratari vrea el sa fie ziua si care noaptea? Ce cruda intrebare! Gawain se gindi: in timpul zilei o frumoasa femeie sa se mindreasca cu ea prietenilor, dar in timpul noptii, in intimitate o hidoasa vrajitoare? Sau sa prefere pe batrina vrajitoare in timpul zilei, iar noptea pe cea mai frumoasa dintre femei cu care sa imparta multe momente intime?
Tu ce ai alege ?



Raspunsul lui Gawain urmeaza imediat dar nu-l citi pina nu faci alegerea ta...

ALEGE inainte de a citi rapunsul lui Gawain!







Nobilul Gawain a replicat ca o lasa pe ea sa aleaga.

Auzind asta ea a anuntat ca va fi frumoasa tot timpul pentru ca el a respectat-o indeajuns incit s-o lase sa fie stapina pe propria-i viata, sa ia propria-i decizie.


MORALA -" If your woman doesn't get her own way, things are going to get ugly! (Daca nu-i lasi femeii tale sansa la propria alegere (in fiece lucru), lucrurile vor lua o intorsatura urita!)"

charmelen
Postat pe 16 Aprilie 2012 20:07
De la: garbo_1502, la data 2012-04-11 17:50:05
Si acum reversul medaliei :)) Ca am vazut ca toti si toate v-ati spus punctul de vedere. La feminin cum stam, dragii mei?

Uneori doar simbolul unei medalii castigate poate fi mai pretioasa decat medalia in sine ... si totusi subiectul principal in aceasta discutie este femeia in general ?
Mmmm , probabil pentru inca multi ani va ramane un mister pentru cei ce se multumesc doar cu incantarea stricta a privirii si mai putin ... de ceea ce o reprezinta cu adevarat , esenta firii pe care o are dincolo de aparente , uneori angelic , alteori demonic .........................
AngeloBluLdy
Postat pe 17 Aprilie 2012 00:14
De la: Rotty, la data 2012-04-16 11:37:55Multumesc pt compliment. Eu imi spun intotdeauna punctul de vedere...deci sunt strong
.....Si mai lasa preotimea si religia ca oricum de tine s-a prins tot ce nu trebuia.
pai Dumnezeu,Iisus este singurul in care pot avea incredere si imi pot deschide inima....
apoi femeile nu sunt destepte pt ca barbatii le-au prostit de cap cu teoria lor..Le-au prostit de cap ca sa profite ei barbatii...Barbatii le-au influentat femeilor pana si ura lor pt femei.Nu vezi ca femeile nu tin unele cu altele,,,se urasc...pe cand barbatii sunt uniti si isi apara interesele...
barbatii nu lasa femeile sa gandeasca si sa evolueze..pt ca atunci nu ar putea ei sa mai profite de pe urma femeilor....
si de aia le si merge rau
ingerasulluptator
Postat pe 17 Aprilie 2012 13:54
Femeile sunt superioare din punt de vedere biologic decat barbatii...
si daca femeile nu sunt destepte este pt ca si-au reprimat gandirea si i-au lasat pe barbati sa le prosteasca mintea cu teoria lor ca sa poata profita ei de pe urma femeilor..
si femeile ar fii destepte daca nu ar mai asculta de teoria barbatilor si ar deveni independente din punct de vedere intelectual.
Asa ca femeile vor sa devina independente sin punct de vedere intelectual fata de barbati.
Pt ca femeia este superioara barbatului,,,pt ca femeia a nascut baietii,,,multe femei i-au crescut singure,,,si uite ce recunostinta au pt femei.
ingerasulluptator
Postat pe 17 Aprilie 2012 13:59
De la: garbo_1502, la data 2012-04-11 17:50:05
Si acum reversul medaliei :)) Ca am vazut ca toti si toate v-ati spus punctul de vedere. La feminin cum stam, dragii mei?

periculoase rau
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=kILQJeKZ02k&feature=endscreen
MINTUIREA
Postat pe 22 Aprilie 2012 00:34
mantuirea? luparetzei? Bravooo...tu de unde ai aparut?
jeje2011
Postat pe 28 Aprilie 2012 00:01
mantuirea? luparetzei? Bravooo...tu de unde ai aparut?
jeje2011
Postat pe 28 Aprilie 2012 00:02
Eu am prins unul.
garbo021869
Postat pe 29 Aprilie 2012 00:00
Io mai vreau o bere!
Axl_R
Postat pe 29 Aprilie 2012 00:06
Eu imi doresc sa traiesc decent.Pt asta as avea nevoie de:un servici,taxe,TVA mai mici,Asigurari mai mici,preturi reduse la alimente,o casa micuta fara etaj dar cu gradina marisoara,posibilitatea de a adopta unul sau doi copii,o masina Toyota,si posibilitatea de a face excursii cu familia in fiecare vara.
trandafir1
Postat pe 29 Aprilie 2012 07:28
De la: garbo_1502, la data 2012-04-11 17:50:05
Si acum reversul medaliei :)) Ca am vazut ca toti si toate v-ati spus punctul de vedere. La feminin cum stam, dragii mei?

Femeile uneori nu stiu ce vor ,dar daca le inviti la dans,afli multe de la ele si te inspira.....
http://www.youtube.com/watch?v=4UP6kDq0Uhw&feature=related

VOIAJOR
Postat pe 29 Aprilie 2012 08:48
Io vreau un bisturiu si o basculanta cu sare
jeje2011
Postat pe 1 Mai 2012 15:30
io una, zau daca inteleg ce mai vor!!!!
dor72_
Postat pe 1 Mai 2012 15:32
cica nu vor barbati
Eugenia_
Postat pe 1 Mai 2012 15:40
Unde scria.. ? Asta am ratat-o...
Rotty
Postat pe 1 Mai 2012 15:41
EU_, rog frumos, s nu vb n numele meu!
Axl_R
Postat pe 1 Mai 2012 15:43
Posibil ca unele femei, la un moment dat sa nu-si mai doreasca nici barbati....dar cu timpul le trece
jeje2011
Postat pe 1 Mai 2012 15:50
De la: trandafir1, la data 2012-04-29 07:28:49Eu imi doresc sa traiesc decent.Pt asta as avea nevoie de:un servici,taxe,TVA mai mici,Asigurari mai mici,preturi reduse la alimente,o casa micuta fara etaj dar cu gradina marisoara,posibilitatea de a adopta unul sau doi copii,o masina Toyota,si posibilitatea de a face excursii cu familia in fiecare vara.



sau poate ca ai nevoie pur si simplu sa muncesti si sa castigi suficient,nu sa iti dea cineva mura in gura mincare mai ieftina si taxe mai mici,si o toyota cadou :-))))

Na, eu vreau un ferarri rosu si o insula verde. In pacific. Si sa fiu o blonda proasta si cu sanii mari. Ce invocatie sa fac?!
quasaria
Postat pe 1 Mai 2012 15:57
Q, asta cu blondele, cere extirparea creierului.... si implant de silicoane
nu-ti reuseste in veci

eugenia, ba vor barbati, doar ca barbati, nu se gaseste...ca e rari...ca... floarea de colt.... si sus...de tot
dor72_
Postat pe 1 Mai 2012 16:05
M duc s-mi iau bocancii!
Axl_R
Postat pe 1 Mai 2012 16:07

da' vrei "sa-ti bagi bocancii"?
dor72_
Postat pe 1 Mai 2012 16:09
Urc suuuus! Caut...
Axl_R
Postat pe 1 Mai 2012 16:10
lobotomie si apa oxigenata + silicon, si uite asa se naste o trophy wife. Si ii ia ursuletul iubi un ferarri roze cu cristale swarovski, daca da de doua ori din genele false, nu?
Nu e proasta, e doar "misterioasa".... (ca n-are ce sa releve, nu de altceva)


quasaria
Postat pe 1 Mai 2012 16:11
la tine trebuie muuuulta apa oxigenata...esti cam...albastra
misterioasele astea...offff sunt cam greu de inteles...
dor72_
Postat pe 1 Mai 2012 16:25
si stie si bataie
Eugenia_
Postat pe 1 Mai 2012 16:29
fetiscano, presupune rezistenta
dor72_
Postat pe 1 Mai 2012 16:40
Dac numa' presupune i nu se opune i bine.
Axl_R
Postat pe 1 Mai 2012 16:46
asta zic si eu
dor72_
Postat pe 1 Mai 2012 16:52



.... vor femeile asta?
Fss_ssu
Postat pe 1 Mai 2012 17:12
care?
dor72_
Postat pe 1 Mai 2012 17:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex oral 63 De la: florin_c76 8 Mai 2010 01:14
Ce isi doresc barbatii? 301 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:01
problema delicata... 16 De la: ana_maria_spat 22 Octombrie 2012 21:53
Bulina sau patratelul rosu 39 De la: garbo215245 18 Septembrie 2011 16:41
Dragostea vietii mele 20 De la: garbo_1794 2 Mai 2012 15:54
Setari Cookie-uri