mama ne-a distrus familia!

draga mea,daca imi permiti,gandeste ca FEMEIE nu ca fiica.eu nu sunt de acord sub nici o forma cu infidelitatea!nu o iert indiferent de situatie si vb in cauza.oricum relatia voastra oricat ati vorbi,nu va mai fi la fel,dar gandeste-te ce faci in calitate de fiica.dar sincer,daca ai mai stat cu iubitul tau 3 luni,"disperarea"ta nu are suport.tu din ce scrii,faci compromisuri.fa si acum si vb cu mama ta.ai numai una(mama).iubiti,cati vrei.si-a distrus familia despartindu-se de sotul ei,da-i macar copii.
garbo229206
Postat pe 26 Februarie 2012 15:23
sincer e ceva ce-ti rupe sufletul in mii de bucatele, vb la rece in dragoste nu judeci cu mintea ci cu inima dar totusi sunte.ti mama si fica ,nu ar fi trebuit sa-ti faca asa ceva. Ce as face eu in locul tau??? as sta de vb cu ea si dupa as lua o hotarare dak as mai vb cu ea sau nu as mai recunoaste-o de mama pt tot restul vetii mele.
didi_dnny
Postat pe 26 Februarie 2012 15:26
ispita ........ daca isi iubea si respecta sotul adica pe tatal tau nu facea ce a facut avea sa-i ai pe amandoi linga tine asa ca uite tu cu tatal si ea cu fratele tau ......separati.

hormonii fac ravagii.
trandafirie
Postat pe 26 Februarie 2012 17:41
Nu mi vine sa cred! Am vazut la tv asa ceva..dar era o posibila poveste...! Am citit toate comentariile, umele f. pertinente, din punctul meu de vedere, altele facute pt. "a mai rade de ceva", pt. a se distra pe seama unei tragedeii, care nu sunt f. putine in tara noastra!
TU, faci ce crezi, dar e important cum te simti la acest moment, si faptul c ai postat pe forum ma face sa cred ca ti este inca f. greu!
Cel mai bine ar fi sa cauti un psiholog, indiferent cate sfaturi "de bine" ai primi! Acolo, ai sta de vorba si ai primi multe sfaturi bune, te ai redescoperi si te ar ajuta sa treci mai usor, nu mai repede, peste asceste probleme!
Sigur ca intr un tarziu vei vorbi si cu mama ta, poate in durerea ei legata de fratele tau a avut un moment de ratacire, poate nici nu stia ce se intampla cu ea! Poate a fost numai o singura data, poate ca nu s a intamplat nimic...!!! Fiecare face consideratiuni cum ii dicteaza "mintea", nu te lasa atrasa in tenebrele intunecoase ale vocabularului fiecaruia dintre cei ce si exprima parerea!
Legat de fostul tau prieten, nu merita nici macar sa l numesti "fost prieten", el a fost primul care te a tradat si ca sa fiu in asentimentul uneia dintre comentatoare, nu era pt. tine, mai tarziu ai fi avut probleme, poate cu o prietena a ta, poate cu o colega a lui...poate, poate...!
Si nici tatalui tau nu trebuia sa i spui!
Inainte de a actiona trebuie sa mai si gandim. Cate familii s au destramat si care sunt consecintele? Tatal n a avut nici o "ratacire", iatra ma daca te supar, dar barbatii sunt iertati f. usor, totdeauna acuzam, blamam FEMEIA!
Gandeste te ca si tu esti femeie si mama si viata nu va fi deloc usoara!
Daca vrei sa vorbesti cu mine, cauta ma!
Oricum, cred ca sunt sute de femei care au citit despre drama ta si sunt alaturi de tine chiar daca nu posteaza aici!
Si totusi, sunt atatea lucruri care oripileaza zilnic in lume, incat imi vine sa scriu ca aceasta intamplare este una vremelnica.
Multa sanatate, priveste zilnic lumina soarelui, plimba te, cumpara ti un lucru nou care ti face placere...toate s trecatoare! Mai tarziu, cu varsta vei judeca altfet. Tuturor ni se intampla asta!
Cu multa dragoste,
o mama
craiova57
Postat pe 26 Februarie 2012 18:41
Pop'ce?.....mai sa fie ! cred ca stiu si eu Rose poprica ,ia zii tu lui suparatu' povestea vesela(da,nu cu tarancuta,ardeleanca ,varu Sendelus,taxe si impozite.. ) ceva iute,ca pentru :mama ne-a distrus familia.
Fss_ssu
Postat pe 26 Februarie 2012 18:44
Axl_22
Postat pe 26 Februarie 2012 18:48
Ce m ienerveaz garbo!

Paprika Mi Supratule, io-s rncu i ardeleanc...restu' chiar s poveti.
Axl_22
Postat pe 26 Februarie 2012 18:52
De la: craiova57, la data 2012-02-26 18:41:20
Multa sanatate, priveste zilnic lumina soarelui, plimba te, cumpara ti un lucru nou care ti face placere...toate s trecatoare! Mai tarziu, cu varsta vei judeca altfet. Tuturor ni se intampla asta!
Cu multa dragoste,
o mama


sa mori tu ca ni se intimpla chiar tuturor ASTA?
quasaria
Postat pe 26 Februarie 2012 19:12
Katinka
Postat pe 26 Februarie 2012 19:15
"aceasta intamplare este vremelnica". bine ca iubitul nu a devenit tata vitreg, ca "tatalui nu trebuia sa-i spuna"

eu cred ca-s ocupate locurile la psihiatrie in Craiova.
Eugenia69
Postat pe 26 Februarie 2012 19:23
cezi ca numai acolo?
Katinka
Postat pe 26 Februarie 2012 19:36
Rose tu cu Paprika si Dor cu Popica....2 ardelence,tarancute si mai ce?.... ma ametzitzi? ....tu cu postul(nu amin!) dor cu povestea....pe rand fetelor si cu rabdare :sml-happy0009...: tzucutzi palarioara ta!
Fss_ssu
Postat pe 26 Februarie 2012 19:57
Ete na!...buburuza "fumega".......ooo ! nu-i sanatos sii distrugi frumusetea delicata....ma supar si mai tare
Fss_ssu
Postat pe 26 Februarie 2012 20:04
nu te supara, frate!
Katinka
Postat pe 26 Februarie 2012 20:06
Q...pai daca moare, cum sa-ti mai spuna?... eu n- am vazut mort vorbind poate de-acuma....
Fss_ssu
Postat pe 26 Februarie 2012 20:10
Doamne Dumnezeule......am ramas fara cuvinte. Desi am mai auzit despre o situatie asemanatoare, nu-mi vine sa cred ca se poate intampla asa ceva. Pare o poveste rupta dintr-o telenovela, sau mai bine dintr-o comedie neagra. Si eu sunt mama, nu am fete dar am trei baieti. Mi se pare CEVA IMPOSIBIL, INCALIFICABIL,ABOMINABIL ,ORIBIL,SCANDALOS ETC. Eu n-as putea ierta asa ceva. Ce sa mai discuti cu o astfel de femeie?
Daca era sincera si prietenul tau i-a facut avansuri, trebuia sa-ti spuna ca sa stii cu ce fel de om ai de a face, dar in situatia data nu cred ca mai merita sa-i spui mama. Stiu ca e crestineste sa ierti dar mi se pare ca orice are o limita. Si eu mi-am vazut tatal cu amanta si nu i-am spus mamei nici pana in ziua de azi. Dar e cu totul alta situatie. In casa familiei mele sa ma...cu prietenul fiicei mele???????????????? BRRRRRRRR, ma ia cu frig.
Anideli
Postat pe 26 Februarie 2012 20:10
...078, pana la urma,ce raspuns ne dai in legatura cu tema topicului cafac eu 6 sapt./Garbo si nu aflu nimic de la tine....in ce relatii mai sunteti(tu,fostul/actualul,mama,tata......?)
Fss_ssu
Postat pe 26 Februarie 2012 20:17
Supratu', consider c mi-ai ucat plria!
Axl_22
Postat pe 26 Februarie 2012 20:19
De la: Axl_22, la data 2012-02-26 20:19:37Supratu', consider c mi-ai ucat plria!
si/tine
Fss_ssu
Postat pe 26 Februarie 2012 20:53
Nu sunt misogin. Sunt totusi indignat de faptul ca majoritatea femeilor apeleaza la jigniri asupra barbatilor (ex. - barbatii sunt porci) Dar unele femei ce sunt ?...Oare mama persoanei in cauza era minora si a fost corupta de prietenul fiicei sale ?...Sau poate a vrut sa-si testeze ginerele sa vada daca o sa fie un sot demn de fiica sa ...Sa-mi fie cu iertare dar am mai auzit de cazuri in care tatal isi testeaza nora iar mama ginerele, ca de, sunt tineri si trebuie sa capete experienta. Doamne Sfinte, am auzit si de cazuri in care tatal isi experimenteaza fiica iar mama fiul . Gradina lui Dumnezeu este mare !
Cat despre fatuca cu fratele bolnav care si-a surprins mama in pat cu iubitul, stiu ca este dureros, dar trebuie sa stie ca necazurile, de obicei, vin toate odata. Sa multumeasca totusi Cerului ca acest eveniment nu s-a petrecut mai tarziu cand ar fi fost casatoriti si ar fi avut si un copil...
Trebuia totusi sa nu o parasca pe mama-sa lui taica-su ci mai intai sa aiba o discutie cu ea.
Cat despre fostul ei iubit, nu trebuie sa-i para rau dupa el. Asemenea specimene sunt cu sutele...Poate a considerat ca nu e bine sa te pui rau cu soacra si, fiind mai slab cu firea , a cedat .
Totusi, cine a intins marul si la scos pe Adam din Rai, nu Eva ? Asa ca, dragi consoarte nu-i mai blamati numai pe barbati ca nu sunt numai ei de vina.
Cel mai rau a picat tatal fetei care nu si-a dat seama ce podoaba de sotie are !
Se zice din batrani ca : `` Trebuie sa mananci cel putin un sac de sare cu partenerul de viata si tot nu-l cunosti indeajuns de bine `` Asa ca , dragi viitoare sotii, mancati intai cu partenerul cel putin un sac de sare ( binenteles diluata in mancare ) apoi puteti spune ca il cunoasteti cat de cat si puteti sa va aruncati de gatul lui dar nu prea tare ca nu-i exclus sa suferiti si dupa acest experiment.
Poate am fost cam dur cu exprimarea si va rog sa ma scuzati.
garbo219255
Postat pe 26 Februarie 2012 21:07
Sincera sa fiu parca nu-mi vine sa cred ca se poate intampla asa ceva........... Scuza-ma dar cred ca mama ta nu e o femeie normala si nu are instincte materne, probabil ca nu e prima data cand mai da si pe alaturi dar sa se dea la ginere cred ca e prea mult. Nu zic ca el ca barbat e rupt din rai dar consider ca vina totala o are mama ta. Cred ca ar trebui sa rupi orice legatura cu mama ta pana ce vei reusi sa treci peste ce s-a intamplat si in primul rand sa ai grija de tine si de viata ta!
garbo079649
Postat pe 26 Februarie 2012 21:21
...da eu nu te scuz de loc!...nu esti misogin,da,esti barbat, corect,femeia te-a scos cu marul din rai,fata sa-i multumeasca cerului si de ce ,cerului si nu lui mamasa direct? si cu sarea mai nene,vrei si --> ...auzi la el!?...mancati un sac de sare,da,de ce nu zici de zahar poate fac femeile diabet si scapam noi barbatii de 3(femei)/unu(barbat?) sa vedem ce mai ramane?
Fss_ssu
Postat pe 26 Februarie 2012 21:30
eu nu cred o iota din siroposenia asta. au postat cei de la site subiecte de telenovela si uite ca prind la public. devine chiar distractiv .asa, asa
! infierati duduia care -chipurile- era o mama buna dar rea

si_totusi
Postat pe 26 Februarie 2012 21:34
Cand femeia nu reuseste sa te faca pres la picioarele sale, neavand alt argument, gata -- ESTI MISOGIN!
Ele nu-s misandre?
SAL
Postat pe 26 Februarie 2012 21:38
...este clar caracterul duplicitar si inuman al mamei tale atat fata de tine cat si fata de tatal tau. ma uimeste ca ceilalti recomanda iertarea si alte bazacoii sentimentale, aici nu este vorba de un accident sau ratacire sau ... cine stie ce explicatii siropoase si gretoase Sa o ierti pentru ca e mama ? Pai tocmai asta e problema: o mama nu face asa ceva. Nu e vorba de razbunare sau orgoliu ci de faptul ca atat o duce capu si inima si ... sexu' ori astea nu se schimba. Daca nu o vei scoate din viata si inima ta, te va trage in jos catre nivelul ei parsiv de intelegere, din care tu nefacand parte, te vei pierde ca om si ca femeie, nu vei mai avea personalitate si viata ta. Te va macina imaginea respectiva iar ea te va manipula sa intelegi ceea ce doreste ea, pentru ca nu se gandeste decat la ea. Ce dovada mai vrei ? E usor sa faci pe mama iubitoare cand ai viata dubla si ai grija sa te asiguri de increderea celorlalti. De asta spun ca e periculoasa si manipulatoare. Sunt categorica, pentru ca un amestec de lucruri acum, ar duce la o impacare ireala, dureroasa care te va termina incetu' cu incetu' din punct de vedere uman. Cat despre recunosrtina ca te-a crescut, hai sa fim seriosi: copilul este un dar de la Dumnezeu pentru care ne daruim mai departe, ca asta ne e menirea. Familia este sfanta, ca de-aia e familie. Daca nu mai e asa, atunci, ce rost mai are ?! Pana la urma, e bine ca ai aflat acum si nu mai tarziu sau niciodata. Te-a ajutat Dumnezeu sa descoeri. Acum este alegerea ta ce vei face si trebuie sa lasi ceva timp ca sa fii sigura ce anume doresti cu adevarat. Trebuie sa fii puternica si sa te gandesti la tine in primul rand pentru ca este viata ta. Cu drag, Angelica
anges
Postat pe 26 Februarie 2012 21:49
Nu este usor, insa daca dupa sacrificiul pe care il face o mama pentru copilul ei crescandu-l, educandu-l si fiindu-i aproape sa-ti fure apoi fericirea este un lucru tare urat.Nu am cuvinte.Aceasta persoana parca ti-ar fi mama vitrega.O mama adevarata nu ar face asaceva niciodata copilului ei.Practic ti-a furat fericirea in schimbul placerilor ei.
Daca avea o casnicie fericita cu tatal tau nu ar fi sarit in patul iubitului fiicei ei.
Pare o femeie de moravuri ieftine. Nu te supara insa nu ai pierdut nimic.Dumnezeu te-a ajutat sa vezi ce fel de oameni te inconjoara.
Canalizeaza-ti energia pentru oamenii frumosi ,pentru cei care te iubesc si te respecta.Putea sa-si insele sotul cu oricine de pe lumea asta si nu o puteai judeca.Dar pentru ca ti-a stirbit fericirea eu n-as ierta-o.Poate par prea acida insa e grav.Bafta multa si liniste sufleteasca.
Ilinca2011
Postat pe 27 Februarie 2012 07:45
Indiferent cine pe cine a sedus, dar "mama" a facut un lucru groaznic. Atatia barbati sunt pe lunea asta chiar pe el a trebuit s-al aleaga, plus ca am inteles ca avea cu sotul o relatie buna. FFFFF urat din partea ei.
garbo006437
Postat pe 27 Februarie 2012 08:45
Eu sincer nu cred.Cand fiul ei e intr-o stare grava la spital ...Daca e adevarat sigur nu e mama si ..paguba-n ciuperci . De vina ar fi doar ea ,el se punea bine cu soacra . E subiect de telenovela oricum
dumiely
Postat pe 27 Februarie 2012 08:50
Draga mea,

Am trecut printr o situatie similara, doar ca protagonista era sora mea. Te inteleg perfect, sila, consternarea, miile de intrebari de genul "de ce eu sau de ce mie", stiu prin ce treci. Pot sa ti spun ca timpul vindeca ranile, chiar daca urmele raman, pentru tine si mama ta lucrurile nu vor mai sta niciodata ca inainte, dar trebuie sa mergi inainte, el nu mai exista pentru tine, iar mama, cu ea probabil ca va trebui sa ai o discutie si apoi sa .......... lasi lucrurile sa curga de la sine, eu am convingerea ca orice rau se plateste si nu ma refer la considerente religioase ci doar la balanta universala care se echilibreaza. Ai grija de tine si fi puternica !










medaeleftere
Postat pe 27 Februarie 2012 09:22
DUPA CATE AM INTELES INCA O IUBESTI PE MAMA TA ! ASA CA IARTA SI MERGI MAI DEPARTE ......NU SE POATE UITA ASTA ESTE SIGUR , DAR ESTE MAMA TA ......!
A FOST UN MOMENT DE RATACIRE NU A JUDECAT CU CAPUL CI CU .........!
SUNT MAME MULT MAI RELE , CHIAR CRIMINALE .......! NU AI IDEE CAT PIERZI DIN VIATA DACA TRAIESTI IN TRECUT ! PREZENTUL CONTEAZA .......! VIATA ESTE FOARTE SCURTA !
rodicacurelea
Postat pe 27 Februarie 2012 09:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parinti care profita de propriul fiu + eu vinovata de tot 63 De la: LakeofTears 17 Iulie 2013 22:33
VIITORUL COPILULUI NOSTRU STA IN MAINILE NOASTRE SA-I DAM O SANSA!!! 3 De la: anaROBERT 6 Iulie 2010 01:38
iarna asta ... 12 De la: garbo263192 15 Martie 2012 11:28
Am nevoiede ajutor sa-mi salvez copila 7 De la: soapta_vantului 30 Decembrie 2012 11:59
displazia de sold 1 De la: florys_delly 25 Iulie 2010 11:42
Setari Cookie-uri