Nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga ca-l plac dar vreau sa aflu daca si el ma place

Am mai citit postul asta pe undeva...chiar identic; s-o fi defectat garbo?
klaire
Postat pe 6 Februarie 2012 09:15
De la: klaire, la data 2012-02-06 09:15:24Am mai citit postul asta pe undeva...chiar identic; s-o fi defectat garbo?


Nu s-a defectat, papagalul a simtit nevoia sa se auto-citeze!
charmelen
Postat pe 6 Februarie 2012 10:45
De la: charmelen, la data 2012-02-06 10:45:55
De la: klaire, la data 2012-02-06 09:15:24Am mai citit postul asta pe undeva...chiar identic; s-o fi defectat garbo?


Nu s-a defectat, papagalul a simtit nevoia sa se auto-citeze!



Pai era vorba de postul scris de tine, anterior nedumeririi mele...
klaire
Postat pe 6 Februarie 2012 10:56
klaire
cri_cat
Postat pe 6 Februarie 2012 10:58
klaire, cri...
:))))))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 11:02
Zi faina sa aveti! Va pup.
klaire
Postat pe 6 Februarie 2012 11:10
si tie o zi buna, Klaire !
cri_cat
Postat pe 6 Februarie 2012 11:13
ms klaire, la fel si tie!...:)
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 11:16
De la: klaire, la data 2012-02-06 10:56:28
De la: charmelen, la data 2012-02-06 10:45:55
De la: klaire, la data 2012-02-06 09:15:24Am mai citit postul asta pe undeva...chiar identic; s-o fi defectat garbo?


Nu s-a defectat, papagalul a simtit nevoia sa se auto-citeze!



Pai era vorba de postul scris de tine, anterior nedumeririi mele...


pardon, eu am crezut ca te referi la ala din putzu putzului:

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/14462/Din-putzu-putzului-putzului-gandirii/Din-putzu-putzului-putzului-gandirii-pagina-8.html
charmelen
Postat pe 6 Februarie 2012 11:22
ii
De la: dor72_, la data 2012-02-04 15:38:22
ge, ai vazut ce esti?

cu iertare, vreau sa iti atrag atentia ca tot ceea ce scrie ge aici ( indiferent sub ce forma ) este de foarte mare profunzime si substanta in felul in care el "insiruie" cuvintele, ca e un smecher si jumatate...iar "smecheria " asta, arta de transmite un mesajde acest fel, il au doar oamenii foarte inteligenti si care stapanesc de la foarte bine in sus, limba in care se exprima

>nu vad de ce aveti impresia ca toata lumea are treaba cu toata lumea, Daca unui mesaj i se da o nota ...mai generala, sa zic asa, automat va simtiti vizati cu totii...e obositor! va propun prin dumneata "duamna" sa va EXPRIMATI >>ABILITATILE IN C.E. s-au (la alegere) S.A. contribuiti la noua ordine economica PE PLAN / NATIONAL......SI DE CE NU? INTERNATIONAL! P.S.Scuzati greselile de ortografie! >> ia si o ALATURI DE O ZI CUM ITI DOR/ ESTI !
garbo225639
Postat pe 6 Februarie 2012 12:00
asaa.....si acu' am si io o intrebare (sper ca-i nevinovata)....

ce-o fi priceput copila care a deschis topicul?

nu , ca ma intereseaza...dar vreau sa stiu!
Cristina_Adler
Postat pe 6 Februarie 2012 14:40
a priceput ca exista iubiri/dorinte cu mult mai fierbinti decat a ei.
care pot face ravagii in exteriorul granitelor Romaniei..:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 14:44
Gemi.."dar iubirea de mosie e un zid,care nu se-infricoseaza de-a ta faima,Baiazid!"

cred ca pustoiaca s-a speriat de comentariile noastre!!!!!....

nu te mai certa cu doamna....toate trec ,vorba lui Catalin Crisan.....

ce mama dracu'? chiar nu poti s-o ignori?....
Cristina_Adler
Postat pe 6 Februarie 2012 15:03
Cristina, eu nu stiu la care "doamna" te referi, fiindca eu nu m-am certat cu o doamna.
iar daca ai citit ultima postare a schimbului de replici avut, sper ca ai gasit si raspunsul la ultima ta intrebare...:)
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 15:13
biinneee!...hai...n-o fi chiar doamna!....tocmai pentru ca am urmarit schimbul de replici....nu merita sa-ti uzezi tastatura ....las-o in .....hai ,eu chiar is o doamna!

nu scriu porcarii.....cam asa zice mintea mea in gandul ei.....si nu-i rau!

IGNORE..si gata!

Cristina_Adler
Postat pe 6 Februarie 2012 15:39
ai perfecta dreptate, Cristina...

ma simt chiar stingher sa mai discut cu/despre o coropiJnitza... "turma" n-ar mai face diferentza:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 15:49
si DA, Cristina,
chiar am remarcat ca esti o Doamna!...:)
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 15:55
De la: garbo223854, la data 2012-02-04 07:47:02Nu-mi vine sa cred ca un lucru banal, precum gramatica limbii romane ...........
SPUSELE ASTEA CHIAR M-AU SURPRNS........GRAMATICA UNEI LIMBI,ESTE UN LUCRU BANAL.
sa-mi fie cu uertare,,,dar persoana care ascris asa ceva,,,,gandeste cu galosiii.
STIMATE DOMN SA DOAMNA,,,,ACEASTA GRMATICA BANALA TE AJTA SA COMUNICI PE ACEST FORUM SI PE MULTE ALTELE.TE FACE SA INTELEGI SI SA FI INTELES.
AVETI DREPTATE,E UN LOC UNDE FIECARE SCRIE CE VREA SAU CE CREDE,,,,,,,,,,,DAR SA SPUI CA,,GRATICA LIMBI ROMANE E O BANALITATE,,,,,,,,,STIMATA SAU STIMATE,,,,,ESTI DE O IGNORANTA PROFUNDA


Scuze. daca am deranjat, cred ca nu am exprimat ceea ce vroiam........am vrut sa spun ca de multe ori s-a intamplat sa ma impresioneze mai mult mesajul in sine decat forma de exprimare, gramatica. Si am incercat sa NU judec dupa gramatica, problema omului care se adresa acestui forum.
Eu totusi consider ca gramatica, ca mijloc de exprimare, "ca forma" asa cum am spus anterior ar trebui sa fie ceva accesibil oricui, pentru ca toti suntem scolarizati in invatamantul de stat, unde asta ar si trebui sa invatam ca si "lucru de baza", ca si "abecedarul". Chiar nu stiu cum sa ma exprim mai clar..
Nu am considerat ca este o banalitate, am considerat ca este ceva primar, ceva ce toata lumea ar trebui sa cunoasca inainte de a se putea exprima in scris.
Inainte de a mai arunca cuvinte in eter, precum " ignoranta profunda", v-as ruga sa cititi cu mai multa atentie ceea ce postez
garbo225715
Postat pe 6 Februarie 2012 22:43
aham, ca si cum madam sau `nea 854, ce pnm o fi, vorbeste al dreak de gramatical! o are la degetul al mic! ...a_gramatica! :D
esme
Postat pe 6 Februarie 2012 22:54
De la: eu_geminy, la data 2012-02-04 11:39:10715,...
te simtisi, si iti inteleg reactia...:))))

nu trebui sa te ostenesti sa-mi explici... am facut destula sociologie si n-ai tu scoala cata vacantza am avut eu.:P

sunt perfect de acord cu ceea ce spui, in sensul ca virtualul reprezinta o proiectie a realului, in care si prostii scolarizati ca tine isi au locul lor bine definit si recunoscut, cel putin de catre unul ca mine.:)))

important e sa nu te simti singura, astfel incat te poti asocia cu cei din categoria ta, cum sunt pierce si altii asemenea, ca sa puneti macar la un loc de o norma intreaga aici, respectiv sa puteti forma minimul necesar pentru o a avea o (id)entitate...:P

as zice sa-i luati alaturi de voi si pe 854, si pe carlanu'27, insa in acest caz va trebui sa va impacati cu scaderea nivelului general de scolarizare al snopului pe care il alcatuiti...:D
:))))

Astea sunt cuvintele tale:
De la: eu_geminy, la data 2012-02-02 08:22:23
ia mai terminati cu indicatiile despre cum trebuie sa arate un forum, ca nu v-a acordat nimeni nici competente, nici functii pe aici...
vi se pare ca superioritatea / pretziozitatea gaunoasa va serveste la ceva.
ei bine, NU!... aici sunteti egale cu ceilalti.
aveti ceva cunostinte de gramatica / scriere corecta, si cam atat... nu-mi amintesc sa fi citit ceva interesant scris de voi.
doar ifose proportionale cu golul din tartacutza voastra de tute cu niscaiva ani de scoala in plus fata de altele la fel de "istete" ca si voi (de prosti scolarizati e plina Romania)...:D

iar daca nu va convine cum scrie lumea pe-aici, atunci caramba,... ca nu va retzine nimeni.
:))))))

Ce anume nu ti-a convenit?
Pentru ce jignesti? Poate si eu am mai multi ani de scoala decat tine!
Nu eu am facut remarca "prosti scolarizati" de care ar fi plina Romania, ci TU!
Pentru care motiv, te deranjeaza faptul ca si tu mi-ai fi parut mie la acel moment cand ai expus asa ceva ca fiind un " prost scolarizat" in alta tara?
Fapul ca tu iti permiti ca si "sociolog" care are mai multa scoala ( si sper ca te referi inclusiv la anii de practica) ca eu as fi o proasta scolarizata despre care sustii ca am un rol bine definit si cunoscut in experienta ta este un aspect pe care tot doar tu ca si personaj autosuficient il poate aprecia!
Inca o data, nu sustin ca detin adevarul absolut: autosuficient imi pari doar mie, garbo 715 !
Ca altii au aceeasi impresie despre tine ca si mine, nu inseamna ca ne adunam si nici ca formam un "snop!"
Nu e cazul sa incepi sa suferi de vreun fel de paranoia, stimabil sociolog, in aprecierile tale in care ne-am aduna prea multi impotriva dvs!



garbo225715
Postat pe 6 Februarie 2012 23:30
715, iti spun pentru ultima oara...
(nu ca ar fi necesar:P)
n-am vorbit de tine...
dar daca te simti, si ai sarit arsa la poponetz, chiar nu e problema mea...
nu te pot ajuta cu nimic, ca sa te linistesti...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 23:38
De la: esme, la data 2012-02-06 22:54:40aham, ca si cum madam sau `nea 854, ce pnm o fi, vorbeste al dreak de gramatical! o are la degetul al mic! ...a_gramatica! :D


Asa ar trebui !
In opinia mea ar trebui ca toti sa vobeasca gramatical corect!
Si madam si nea '854'.
Mai toti am invatat aceleasi 4 clase! Ca nu toti le-am asimilat cum trebuie, este partea a doua! Nu consider ca este cazul sa facem haz de oamenii care nu au avut parte de aceeasi calitate in invatamnt ca si tine!
Si nici nu consider ca "gramatica limbii romane" este un criteriu de evaluare pentru a aprecia oamenii care intra pe acest forum!
Cand un garbo xxx ( indiferent ca vorbeste sau nu gramatical limba romana) are o problema normal mi se pare ca toti ceilalti forumisti sa-i raspunda cu bun simt, masura si reponsabilitate!
Nu in desconsiderare si nici in bataie de joc!
Parerea mea, evident.
garbo225715
Postat pe 6 Februarie 2012 23:49
si incearca sa nu-mi mai scrii...
te obosesti de pomana...:)

nu prezinti interes pentru mine,
si nici nu ma deranjezi,
fiindca n-ai cum.

dar e pacat sa te irosesti...
foloseste-ti "talentul" logoreic cu altii,
care te-ar putea admira cu adevarat pentru asta...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 23:52
ma LESHI cu calitatea in invatamint?!
In primul rind, n-am facut TOTI aceleasi patru clase, in acelasi loc si in aceeasi tara - si stiu oameni a caror limba materna nu e romana si o vorbesc mai bine decit multi dintre analfabetii romani de pe forumuri.
Faptul ca ai avut o invatatoare proasta nu e o scuza sa nu fii in stare sa scrii si sa vorbesti corect ca adult. Exista carti de unde poti sa inveti, daca nu iti plac cartile gasesti informatii pe internet, iti iei un profesor, ai solutii. Nu invatatoarea sau sistemul de invatamint e de vina. Nesimtirea e de vina - si criteriile fiecaruia. Are importanta ce kiloti de firma iti torni pe cour dar cit de bou/vaca pari cind deschizi gura nu mai are importanta.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2012 00:06
he he he, Q....
mor de ras...
bingo!...
:))))))))))))))))
eu_geminy
Postat pe 7 Februarie 2012 00:12
nu e de ris, e de plins.
Nu stiu sa scrie ca "n-au avut acces la invatamint de calitate". Saracii de ei!
Toate tutele si toti bizonii "n-a avut acces" in viata, altfel nu "era" asa.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2012 00:16
o fi, Q...
dar n-am de ce sa plang...
asta e rasplata pe care o merita(m), pentru ignorantza, nesimtzire crasa si dezinteres...:D
problema e ca nu scapam de ei, iar atitudini precum cea a madamei 715 intalnesti pretutindeni, ca pe o ciuma de neeradicat...
si nu stiu de ce, am senzatia ca e si cadru didactic... cica.;)
dar n-ar fi singura impostoare pe-aici.
asa ca...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 7 Februarie 2012 00:22
nu vreau sa jignesc cadrele didactice, dar asta ar fi o explicatie. Tanti se considera buricul pamintului - ea face si desface toata viata viitorului om. Fara ea, gata, e un loser.... L-a definit de la 10 ani.
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2012 00:28
pe mine alta chestie ma deconcerteaza si ma scarbeste: pe oriunde te duci, vezi mamaie d-astea cu scoala vietii, chipurile, care se vaita cat au muncit ele la viata lor si care le dau lectii alora mai juni, oripilate de limbajul si gesturile lor: da` pA voi ce va invata la scoala? asa, cu superioritate de tzatza cu maini in sold si dezgust.

a dreak scoala, numai ea tre` sa te invete! muma-ta si tac-tu ori creieru` tau, care te vrea in gondole, nu! :D
esme
Postat pe 7 Februarie 2012 00:34
da, numai scoala trebuie sa te indoape cu tot ce trebuie sa stii. Altfel e chiar nociv. Esti un freak daca inveti de unul singur... De ce sa inveti, daca nu e platit nimeni sa iti toarne informatia pe git ?!
quasaria
Postat pe 7 Februarie 2012 00:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt foarte trista 69 De la: yanyacharberet 8 Octombrie 2009 16:45
legarea trompelor 3 De la: garbo057460 3 Ianuarie 2012 19:16
POATE VECHEA INTELEPCIUNE,COMPLETEAZA ACTUALA LIPSA....... 39 De la: tutankhamon 4 Decembrie 2009 00:24
cum putem indeparta(scapa) de grasimea din jurul burtii??? 37 De la: garbo133204 1 Noiembrie 2010 08:47
prostitutie infantila-proxenetism 10 De la: fleurdelis 28 Iunie 2010 20:46
Setari Cookie-uri