De ce credeti ca copiii intr-o familie copie gandirea tatalui,pt ca el seful intr-o familie datorita ca este mai puternic psihic decat femeia,chiar daca este un betivan si nu aduce bani casa dar vrea sa fie seful

De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-01 16:17:01nu misca nimic si viata lor trece si omenirea nu evolueaza ci inevolueaza pt ca nimeni nu face nimic ci se complac si dau vina pe altii in loc sa dea vina pe ei


ca tu dai vina pe tine, nu?
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2012 16:19
pai ca existe evolutie trebuie sa existe omenie si ca oamenii sa fie uniti..
Daca cineva te ajuta ajuta-l si tu nu profita de el
numai ca barbatii vor evolutie fara munca si fara omenie
ingerasulluptator
Postat pe 1 Ianuarie 2012 16:26
De la: quasaria, la data 2012-01-01 16:19:52
De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-01 16:17:01nu misca nimic si viata lor trece si omenirea nu evolueaza ci inevolueaza pt ca nimeni nu face nimic ci se complac si dau vina pe altii in loc sa dea vina pe ei


ca tu dai vina pe tine, nu?
pai eu sunt exgenta si cu mine dar cu ceilalti oameni si pretind doar ceea ce ofer.
altii doar pretind dar de oferit nu ofera nimic.
nici bun simt,nici omenie,vor doar sa fie ajutati dar ei sa nu te ajute prin asta ei vad lucrurile ca sunt doar pt ei,,,faptul de a insela pt altii inseamna ca sunt pt ei,,dar ei nici macar atata nu stiu pt ca si ei la randul lor sunt inselati de altii mai smecheri ca ei
ingerasulluptator
Postat pe 1 Ianuarie 2012 16:29
An Nou Fericit! Va doresc tuturor zile fericite si senine!!
Va rog sa mi scuzati postarea, dar, nu sunt de acord cu unele gandiri.In familiile unde domneste violenta, copiiiatunci, cand vor ajunge maturi, daca au cat de cat o educatie, nu vor repeta ceea ce au vazut acasa la ei! Exemplu este familia mea.Au avut probleme parintii, tata a fost agresiv si fratii mei nici unul nu l au copiat!In privinta **tolerarii unui tata betiv si agresiv** iar nu sunt de acord.Cand m am casatorit eu in 1 .02.1972, cand am plecat la starea civila, i am spus scumpului meu *iubit*actualul sot** sa nu indrazneasca vreodata sa dea in mine ca **jar mananca**!! Oamenii nu s animale!! Intr o familie unde exista bun simt trebuie sa domneasca, pacea si intelegerea!Nu exista*sef si subaltern*in familie! Sa nu credeti ca in aproape 40 ani de casnicie, n am avut *discutii*contradictorii!! Dar.....le am rezolvat , discutand!!Ex.la noi in familie, eu sunt **seful**eu comand dar..... tot eu execut!! Pentru ca sotul meu a suferit 2 accidente vasculare si am grija de el, sa se mai bucure de zilele cat i le mai da Bunul Dumnezeu, fiind fericita, ca n a murit si nu este **imobilizat la pat**!! In familie amandoi trebuie sa faca in asa fel sa fie *liniste pace si intelegere*!!Daca, ar fi dat in mine, eu cred ca luam *matura* si ne bateam ca *orbii*!! Eu i am spus ca daca da in mine il trantesc pe scari si **adio casnicie*!! Eu nu s** animal **sa dea in mine! Am suferit destul acasa cand**animalul dezlantuit de tata*o batea pe mama, pana am crescut noi, apoi s a potolit!Eu mi am educat fiii sa si respecte *partenera*!! Nu se inteleg,,, se despart,dar cu *bata* nu se face deloc nimic si nici *casnicie*!! Asta o stiu bine ca avem 40 ani de casnicie!! Va doresc si voua, zile senine, pace liniste si iubire in familiile voastre!
Jojolin
Postat pe 1 Ianuarie 2012 21:22
ingeras, calmeaza-te!....incearca sa fi mai relaxata...viata e frumoasa si merita traita!nu te mai chinui singura.....la multi ani!
Cristina_Adler
Postat pe 2 Ianuarie 2012 15:13
jojolin, da' ce te-ai panicat asa?
Asta nu e subiect de discutii... treaba cu violenta trebuie clarificata atunci cind apare: trei secunde....russian roulette cu cutitele din bucatarie, si nu va mai face niciodata. Nici nu va mai recunoaste vreodata ca el a facut.



era si bancul ala cu primul avertisment...
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2012 15:21
Da, bun bancul, era cu un magar impuscat intre ochi...

Topicul asta (ca si toate celelalte enshpe de aceeasi autoare) e despre un porc de caine, betivan ratat, coate goale, da-i-ar palme cu piciorul...

E interesant ce spui cu russian roulette...
Am descoperit de curand ca si eu intai dau cu biciul si apoi pun intrebari.
Rezultatele sunt similare...

Si, pentru ca trei zile, dupa Scriptura, e primit -
LA MULTI ANI TUTUROR!
nathalie
Postat pe 2 Ianuarie 2012 15:54
Dai cu biciul la cerere?

cam asa?

http://www.youtube.com/watch?v=JLH3k2YcnLo

dor72_
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:03
La Multi Ani!
Daca tot sintem la bancuri, unul bun si la subiectul roulette este si ala cu barbatul de sub pat...iesi, nu ies.... Nu mai stiu, chiar tu cred ca l-ai scris...
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:03
Dor, nu la cerere, la oferta!
As spune ceva de un program de fidelizare, dar poate suna kinky... fara intentie, desigur...

Q,
Mai era si un banc cu Life sucks, job sucks... cred ca e scris de cel care nu aduce bani in casa dar vrea sa fie seful. (asta ca sa fiu on - de parca mai conteaza...)

Si da, eu l-am postat pe acela.
Imi si inchipui masculul feroce strigand de sub pat *Comenteeeezi????*, ca apoi sa se ascunda mai abitir, cu genunchii-n barba...
nathalie
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:17
De la: dor72_, la data 2012-01-02 16:03:46Dai cu biciul la cerere?

cam asa?

http://www.youtube.com/watch?v=JLH3k2YcnLo



sau asa: http://www.youtube.com/watch?v=M4_H65XoykY
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:17
... sau asa

http://youtu.be/6Evu8L2pF7w
AC DC - Thunder Struck
nathalie
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:20



quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:23

eeee, cerere-oferta, depinde de ce parte a tejghelei te asezi...
dor72_
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:25
pe tejghea nu e frumos sa te asezi, nu?
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:26
U2 va ganditi ca-i musai asezat...
Ntz, ntz...

De Bono ar zice ca sunt mai multe variante...
(si-s de acord cu el)
nathalie
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:29
Q, am ales acest " te asezi"
uneori nu te situezi, ci chiar te asezi
cat despre tejghea...e super sa dansezi, sus, pe teghea, hehehe
dor72_
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:29
Sus, deasupra... da, e super sa dansezi...
nathalie
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:31

deasupra, da...sa fie sus
dor72_
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:33
http://youtu.be/nL8Fgy7lMQg
E armonie in casa noastra

*- Mi se ridica tensiune-arteriala
- E, ti se ridica?!... *
nathalie
Postat pe 2 Ianuarie 2012 16:38

... armonios, da.
quasaria
Postat pe 2 Ianuarie 2012 17:11
De la: Cristina_Adler, la data 2012-01-02 15:13:37ingeras, calmeaza-te!....incearca sa fi mai relaxata...viata e frumoasa si merita traita!nu te mai chinui singura.....la multi ani!
pai depinde cum vede fiecare lucrurile sa isi traiasca viata...
Eu imi traiesc viata bine sa fiu inconjurata de oameni inteligenti si cu bun simt..
Ceea ce in romania nu exista asa ceva....
barbatii au aceasi gena.........Nesimtirea si femeile traind cu ei se iau dupa ei
ingerasulluptator
Postat pe 2 Ianuarie 2012 18:33
De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-02 18:33:03
De la: Cristina_Adler, la data 2012-01-02 15:13:37ingeras, calmeaza-te!....incearca sa fi mai relaxata...viata e frumoasa si merita traita!nu te mai chinui singura.....la multi ani!
pai depinde cum vede fiecare lucrurile sa isi traiasca viata...
Eu imi traiesc viata bine sa fiu inconjurata de oameni inteligenti si cu bun simt..
Ceea ce in romania nu exista asa ceva....
barbatii au aceasi gena.........Nesimtirea si femeile traind cu ei se iau dupa ei


aha...sa inteleg ca asta-i motivul pentru care esti tu asa de suparata? ca in Ro. oamenii nu-s inteligenti si n-au bun simt?

de ce nu emigrezi??????
Cristina_Adler
Postat pe 3 Ianuarie 2012 08:14
De la: Cristina_Adler, la data 2012-01-03 08:14:46
De la: ingerasulluptator, la data 2012-01-02 18:33:03
De la: Cristina_Adler, la data 2012-01-02 15:13:37ingeras, calmeaza-te!....incearca sa fi mai relaxata...viata e frumoasa si merita traita!nu te mai chinui singura.....la multi ani!
pai depinde cum vede fiecare lucrurile sa isi traiasca viata...
Eu imi traiesc viata bine sa fiu inconjurata de oameni inteligenti si cu bun simt..
Ceea ce in romania nu exista asa ceva....
barbatii au aceasi gena.........Nesimtirea si femeile traind cu ei se iau dupa ei


aha...sa inteleg ca asta-i motivul pentru care esti tu asa de suparata? ca in Ro. oamenii nu-s inteligenti si n-au bun simt?

de ce nu emigrezi??????
pai mai emigrez dar scurta durata,pt ca nu rezist,oamenii sunt rai peste tot,mai ales cand lucrezi pt ei atunci le cunosti adevarata fata..
educatia strainilor este si ea ceva de suprafata
ii cunosti bine cand depinzi de ei,lucrezi pt ei...pt ca peste tot,,oamenii se comporta frumos doar cand au interese
ingerasulluptator
Postat pe 3 Ianuarie 2012 21:39
si unde emigrezi tu, irino! in somnul ratiunii?
esme
Postat pe 3 Ianuarie 2012 21:41
irino, dar definitia "emigrarii" o stii?
ca de emigrare de scurta durata eu n-am auzit pina acum....
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2012 21:44
ei, draci! emigreaza si ea pan` la piata!

a, dar stai ca ea nu slugareste... nici pe ea insasi.

:)))
esme
Postat pe 3 Ianuarie 2012 21:47
pai de imputzita ce e, de aia... si asteapta sclavi: visul de aur al irinookai...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 3 Ianuarie 2012 22:16
irinooka,
nu da peste tine un patibular de-ti muta falcile la primul viol...
sa vezi cum iti schimbi tu parerea despre barbati.
da' n-ai tu norocul asta...:))))
eu_geminy
Postat pe 3 Ianuarie 2012 22:18
eu cre' ca trebe sa se duca pe la talibani. Acolo o sa ii placa precis sa emigreze - si, chiar daca nu ii place, oricum n-o mai intreaba nimeni....
quasaria
Postat pe 3 Ianuarie 2012 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
offf.....!!!!!! 129 De la: garbo160927 19 Februarie 2011 09:30
S-a luat cu bagaje cu tot si a plkt la "mamica" 29 De la: me_reloaded 12 Octombrie 2010 10:13
ciudat 3 De la: barbi 23 Aprilie 2010 22:17
O zi obisnuita din viata voastra 37 De la: Yellowrose 11 Octombrie 2010 19:35
FEMEIA GRASA E IUBITA! 52 De la: emilly_dy 30 Decembrie 2010 16:01
Setari Cookie-uri