capra vecinului?

cand romanul vede bine ca vecinului ii merge bine...ii pune gand rau..sa ii moara capra si sa il vada pe vecin in canal
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 August 2010 23:04
care canal, mai? zi repede sa-l scoatem de acolo. ca, doar crestini suntem
si_totusi
Postat pe 11 August 2010 23:07
pai canal la figurat ....ca daca vad romaniii ca iti merge bine,,,,iti pun gand rau,minciuni si intrigi ca sa te faca sa iti mearga rau,,,sa nu iti meaga mai bine ca lui,,,si altul care a suferit din partea la altii,,face si el tot la fel la oameni nevinovati
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 August 2010 23:12
ei, tu.! chiar?

ca alta treaba n-or avea romanii decat sa-ti urmareasca capra ta figuranta . sau la figurat.na, ca m-am incurcat .
si_totusi
Postat pe 11 August 2010 23:19
De la: si_totusi, la data 2010-08-11 23:19:49ei, tu.! chiar?

ca alta treaba n-or avea romanii decat sa-ti urmareasca capra ta figuranta . sau la figurat.na, ca m-am incurcat .
pai eu am avut doar probleme cu romanii...dupa ce am devenit crestina si am inceput sa ii bag in seama....pt ca pana atunci nu am avut nici o treaba cu romanii pt ca nu m-am putut atasa de nici unul sufleste....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 August 2010 23:32
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-08-11 23:32:50
De la: si_totusi, la data 2010-08-11 23:19:49ei, tu.! chiar?

ca alta treaba n-or avea romanii decat sa-ti urmareasca capra ta figuranta . sau la figurat.na, ca m-am incurcat .
pai eu am avut doar probleme cu romanii...dupa ce am devenit crestina si am inceput sa ii bag in seama....pt ca pana atunci nu am avut nici o treaba cu romanii pt ca nu m-am putut atasa de nici unul sufleste....
inainte nu am avut treaba cu romanii pt ca nici macar nu ii bagam in seama pt ca erau prosti crescuti si se comportau urat....dar decand am devenit crestina si am inceput sa ii bag in seama ,,mi-am dat seama ce le poarta pielea si cand de rai pot fii oamenii romani
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 August 2010 23:36
Un roman avea un vecin arab.
Intr-o dimineata plangea romanul de mama focului. Arabul il intreaba:
- De tze blangi, mei ?
- Mi-a murit capraaaaa...
- Laza, mei, uite dau la tine bani, iei alda gapra.
Zis si facut. A doua zi plangea romanul si mai tare.
- Aguma de tze mai balngi ?
- Pai, daca nu-mi murea mie capra, acuma nu avea doua
sophia1971
Postat pe 16 August 2010 21:07
De la: sophia, la data 2010-08-16 21:07:51 Un roman avea un vecin arab.
Intr-o dimineata plangea romanul de mama focului. Arabul il intreaba:
- De tze blangi, mei ?
- Mi-a murit capraaaaa...
- Laza, mei, uite dau la tine bani, iei alda gapra.
Zis si facut. A doua zi plangea romanul si mai tare.
- Aguma de tze mai balngi ?
- Pai, daca nu-mi murea mie capra, acuma nu avea doua


Sophi,imi place bancul,dar am o intrebare/s-a transformat romanul in evreu?azi se zice direct:sa moara vecinul.capra nu mai prezinta interes.iar la inmormantari,nu se mai spune condoleante.se intreaba direct:"ce ti-a lasat?"...
vuvuzela
Postat pe 17 August 2010 19:44
stau la bloc , si nu am capra.....in schimb sunt "capre" prin bloc. Sar toata ziua prin casa!...cred ca sar coarda!
caleidoscop
Postat pe 17 August 2010 22:48
Intrucat, capra vecinului era o specie pe cale de disparitie, Uniunea Europeana a cerut o ancheta in acest caz extrem de dubios.

I se vor ridica statui ...

Politicienii, incercand sa profite de pe urma acestui dezastru national, s-au ingramadit sa faca promisiuni populiste.

"Ii vom construi statui, atat in Capitala, cat si in principalele orase din provincie", a declarat Traian Basescu despre capra vecinului, careia presedintele i-a acordat post mortem decoratia "Steaua Romaniei"in rang de mare capra....

"Eu nu am urat niciodata capra vecinului, nici nu i-am dorit moartea. Am vrut intotdeauna sa avem un dialog constructiv, sa incercam sa conturam impreuna o sinergie nationala, evident prin consens", a sustinut Ion Iliescu pentru times.ro.............
sophia1971
Postat pe 19 August 2010 09:07
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-11 23:04:08cand romanul vede bine ca vecinului ii merge bine...ii pune gand rau..sa ii moara capra si sa il vada pe vecin in canal


Tu ai o problema cu romanii...
PS Nu mor caii cand vor cainii! Ca sa fiu ontopic, nu mor caprele cand vor vecinii...
Invidia exista in toata lumea, mai camuflata ori la vedere, mai fina ori mai grosolana, romaneasca sau englezeasca. Romanii fiind saraci, le tasneste invidia mai usor-invidie care de multe ori ascunde o neputinta, o amaraciune, o oboseala incrancenata. Gand rau? Sunt multe ganduri rele pe lumea asta!
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 August 2010 09:21
ganduri negre si ganduri rele, si atentie sa nu se intoarca unde trebuie si la cine trebuie, de fapt si de drept. CE-TI DORESC EU TIE, DULCE ROMANIE???????? C'EST LA VIE, ZIC EU !
caleidoscop
Postat pe 19 August 2010 15:16
mai sunt si "CAPRE" care sar de la balcon, vezi : uite-o si pe asta saracuta, s-a aruncat de la etaj !....ne intereseaza ce se-ntampla in apartamentul vecinului? desigur, ca nu ! atunci, ce ramane de facut?...sau copilasi cazuti de la geam....aceia sunt iezisori, ca, de! capra este ocupata. Ah ! VIATA, te mananc pe paine.....
caleidoscop
Postat pe 19 August 2010 16:39
Da asta e problema vietii de la bloc.E multa rautate, la noi stau pe banca in fata blocului ((pitoile-ciupercile)si barfesc toata ziu,nu stiu cum de nu le doare gura si dosul!Avem si noi cateva catastrofe in bloc invidioase foc! Dar,,nu le bagam in seama, ca, nu merita!
Jojolin
Postat pe 22 August 2010 00:51
Cred ca toate lumea care sta la bloc are cel putin un exemplar din clasa ''dinozaurilor".. adicatalea vesnicii barfitori si carcotasi care, trecuti de o varsta, nu prea mai au ce face si se hranesc din flecareala despre ce fac altii, cum le merge altora, cum snut imbracati altii, ia uite-o si pe vecina de la 3...are 2 sacose, a venit de la piata..cred ca ii merge bine, are bani de face atatea cumparturi.
Mda... vorba topicului: sa moara capra vecinului!!
zina03
Postat pe 26 August 2010 11:16
Cand Romanul vede ca vecinului ii merge bine se gandeste cum sa-l omoare ca sa-i ia capra.
vasiliu
Postat pe 30 August 2010 14:03
De la: vasiliu, la data 2010-08-30 14:03:05Cand Romanul vede ca vecinului ii merge bine se gandeste cum sa-l omoare ca sa-i ia capra.


vai da ce nesimtit este vecinul asta bre,vrea capre.....
anaROBERT
Postat pe 31 August 2010 00:33
aja estem, vegin rau ji negivilidzad bezde dot... uide, la ezemblu, ji vegin la mine a brud za luat gamil de la Achmed, dar Achmed intorz din miziune ji buz bomba la mertzan vegin... ji adungi veginul gumbarad gamil din darg.
achmed
Postat pe 31 August 2010 00:42
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-08-19 09:21:20
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-11 23:04:08cand romanul vede bine ca vecinului ii merge bine...ii pune gand rau..sa ii moara capra si sa il vada pe vecin in canal


Tu ai o problema cu romanii...
PS Nu mor caii cand vor cainii! Ca sa fiu ontopic, nu mor caprele cand vor vecinii...
Invidia exista in toata lumea, mai camuflata ori la vedere, mai fina ori mai grosolana, romaneasca sau englezeasca. Romanii fiind saraci, le tasneste invidia mai usor-invidie care de multe ori ascunde o neputinta, o amaraciune, o oboseala incrancenata. Gand rau? Sunt multe ganduri rele pe lumea asta!
Pai sa isi puna si el osul la munca,sa faca ceea ce face vecinul ca sa ii mearga si lui bine...In loc sa ii doreasca raul..Pt ca daca tu doresti raul cuiva,,odata si odata tot se intoarce tot impotriva ta....Daca vezi ca la unul ii merge bine fa si tu la fel ca sa iti mearga bine si tie asa cum ii merge lui...Dar fara sa ii doresti raul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Septembrie 2010 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casatorie Iintre atei si crestini? ce parere aveti? 242 De la: garbo027119 7 Decembrie 2009 20:52
s.o.s 10 De la: LADY_23_ 15 Martie 2011 15:43
Nuvaring 1 De la: garbo_1797 17 Decembrie 2012 11:52
ea 23 De la: iasomia 21 Septembrie 2009 15:57
123 4 De la: garbo_477459 6 Noiembrie 2017 13:47
Setari Cookie-uri