De ce credeti ca copiii intr-o familie copie gandirea tatalui,pt ca el seful intr-o familie datorita ca este mai puternic psihic decat femeia,chiar daca este un betivan si nu aduce bani casa dar vrea sa fie seful

este corect si uman asa ceva?
ingerasulluptator
Postat pe 15 Decembrie 2011 20:45


De data asta, pana si ambalajul e sifonat...
nathalie
Postat pe 15 Decembrie 2011 21:07
te-ai gangit mult pana ai scos aberatiile astea?.... dupa cum gandesti....iti meriti soarta....
AURA__
Postat pe 15 Decembrie 2011 21:16
pai unii barbati chiar sunt enervanti,ei considera ca este dreptul lor de a comanda si agasa femeia..mai ales dupa ce apar copiii si barbatul stie ca femeia are nevoie de sprijin material
ingerasulluptator
Postat pe 15 Decembrie 2011 21:17
De la: _AURA_, la data 2011-12-15 21:16:38te-ai gangit mult pana ai scos aberatiile astea?.... dupa cum gandesti....iti meriti soarta....
pai eu nu am barbat pt ca fug de barbati asa cum fug de dracul,pt ca barbatii sunt draci fara coarne
ingerasulluptator
Postat pe 15 Decembrie 2011 21:24
Titlul lung..prea lung..aberanta intrebare{nu stiu de ce nu ma mir..} I "ton" cu spiritul de Craciun..
Nu stiu in ce medii umbli tu,"ingeras"..ca numai de astfel de familii intalnesti..
Sunt mii de familii normale,pace-n casa si intre membrii ei... Dar ..astfel de familii..nu-si fac prieteni negativisti ca tine!!
Pace-n sufletul tau chinuit iti doresc sincer!
elisabeta_boia
Postat pe 15 Decembrie 2011 21:26
De la: elisabeta_boia, la data 2011-12-15 21:26:36Titlul lung..prea lung..aberanta intrebare{nu stiu de ce nu ma mir..} I "ton" cu spiritul de Craciun..
Nu stiu in ce medii umbli tu,"ingeras"..ca numai de astfel de familii intalnesti..
Sunt mii de familii normale,pace-n casa si intre membrii ei... Dar ..astfel de familii..nu-si fac prieteni negativisti ca tine!!
Pace-n sufletul tau chinuit iti doresc sincer!
este pace in fami;lie pt ca femeile accepta magariile barbatilor si fac si ele rautati de asta femeile maritate sunt rele ca niste scorpiii
ingerasulluptator
Postat pe 15 Decembrie 2011 21:31
De la: elisabeta_boia, la data 2011-12-15 21:26:36Titlul lung..prea lung..aberanta intrebare{nu stiu de ce nu ma mir..} I "ton" cu spiritul de Craciun..
Nu stiu in ce medii umbli tu,"ingeras"..ca numai de astfel de familii intalnesti..
Sunt mii de familii normale,pace-n casa si intre membrii ei... Dar ..astfel de familii..nu-si fac prieteni negativisti ca tine!!
Pace-n sufletul tau chinuit iti doresc sincer!
mersi pt urarea ta plina de bunatate si sinceritate dar nu trebuia sa te derajezi....Eu nu vreau sa devin rea ca celelalte femei si excroaca si mincinoasa...eu vreau sa imi pastrez calitatiile de om sincer si cinstit
ingerasulluptator
Postat pe 15 Decembrie 2011 21:35
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-15 21:24:26
De la: _AURA_, la data 2011-12-15 21:16:38te-ai gangit mult pana ai scos aberatiile astea?.... dupa cum gandesti....iti meriti soarta....
pai eu nu am barbat pt ca fug de barbati asa cum fug de dracul,pt ca barbatii sunt draci fara coarne



Multumim, Irinuko pentru ,,apreciere" !
Intreb doar atat: De ce caracterizezi tu barbatii, daca nu ai barbat?
Cat cunosti tu ce influienta are tatal asupra unui copil daca n-ai copii si familie?
SAL
Postat pe 15 Decembrie 2011 21:47
atat imi place fata asta...
doar ca eu am devenit excroaca, si asta de cam multa vreme....
si m-am obisnuit cu vagabondul...si nu renunt la el, in ruptul capului, oricat de bine m-ar sfatui irina...

sal. te simti vizat, baiatul mamei?
las' ca ea stie ce crunta influenta a avut tac'su, pana cand a scapat de el....
dor72_
Postat pe 15 Decembrie 2011 21:51
De la: SAL, la data 2011-12-15 21:47:37
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-15 21:24:26
De la: _AURA_, la data 2011-12-15 21:16:38te-ai gangit mult pana ai scos aberatiile astea?.... dupa cum gandesti....iti meriti soarta....
pai eu nu am barbat pt ca fug de barbati asa cum fug de dracul,pt ca barbatii sunt draci fara coarne



Multumim, Irinuko pentru ,,apreciere" !
Intreb doar atat: De ce caracterizezi tu barbatii, daca nu ai barbat?
Cat cunosti tu ce influienta are tatal asupra unui copil daca n-ai copii si familie?
pai mai trag cu urechea la ce spun celelalte femei si povestesc viata lor...
cu taicamiu nu am nici o treaba,,,pt ca eu niciodata nu l-am ascultat,,,pt ca am simtit ca nu gandeste corect si cinstit....dar fiecare isi primeste rasplata dupa faptele lui...........dar cati tati sunt cinstiti? si multi tatii sperie copiii datorita comportamentul lui egoist si vulgar,,
ingerasulluptator
Postat pe 24 Decembrie 2011 23:25
ingeras esti subtire la minte ati meriti soarta
Mihai_AB
Postat pe 25 Decembrie 2011 20:01
hai nu serios, mey Mihai...
ce inseamna "ati" ala?!:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 25 Decembrie 2011 20:02
NU GANDESTI BINE....EU AM O FAMILIE DE 2 ANI SI DE CATEVA LUNI UN BEBELUS....SI NE INTELEGEM SUPER BN.....INTR-O FAMILIE NU CONTEAZA DOAR SPRIJINUL MATERIAL....SUNT MULTE ALTE LUCRURI FRUMOASA CARE SE PETREC INTR-O FAMILIE......IUBIREA SI DRAGOSTEA E BAZA......SI MULTE ALTELE........DAR VAD K TU GANDESTI NEGATIV.....SI NU PREA ESTI ADEPTA FAMILIILOR FERICITE.....DON'T WORRY BY HAPPY.......FII MAI OPTIMISTA IN VIATA....
garbo187240
Postat pe 25 Decembrie 2011 22:05
De la: garbo187240, la data 2011-12-25 22:05:11NU GANDESTI BINE....EU AM O FAMILIE DE 2 ANI SI DE CATEVA LUNI UN BEBELUS....SI NE INTELEGEM SUPER BN.....INTR-O FAMILIE NU CONTEAZA DOAR SPRIJINUL MATERIAL....SUNT MULTE ALTE LUCRURI FRUMOASA CARE SE PETREC INTR-O FAMILIE......IUBIREA SI DRAGOSTEA E BAZA......SI MULTE ALTELE........DAR VAD K TU GANDESTI NEGATIV.....SI NU PREA ESTI ADEPTA FAMILIILOR FERICITE.....DON'T WORRY BY HAPPY.......FII MAI OPTIMISTA IN VIATA....
pai fiecare femeie are preferintee sale...daca tu te multumesti cu viata aia foarte bine,si esti fericita,,,,,,eu am alte pretentiii......si nu ma incurc cu oricine
ingerasulluptator
Postat pe 25 Decembrie 2011 22:16
INGERAS,gresesti.cine crede intr-o asemenea idiotenie?
ratuscaceaurata
Postat pe 26 Decembrie 2011 22:52
nu toti barbatii sunt betivani sau rai depinde si de femeia de langa el si de educatie.mai sunt si barbati buni mai rar dar exista, si mai depinde si de femeie mult ce caracter are ca barbatul sa se dea dupa ea. tu ce zodie esti ingerasluptator? sagetator? ca vorbele astea le am mai auzit...
garbo255907
Postat pe 28 Decembrie 2011 20:01
irino, iti dau dreptate pe deplin....
chiar ca sunt porci ( vezi anexa)
dor72_
Postat pe 28 Decembrie 2011 20:22
,,datorita ca este mai puternic psihic"
SAL
Postat pe 28 Decembrie 2011 20:32
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-15 20:45:22este corect si uman asa ceva?

copilasii copiaza modelul parintilor,asta vad,asta fac ca adulti,dar nu e general valabil,daca acei copii ajunsi adulti,constientizeaza ca tatal sau mama lor nu au fost parinti ok,atuinci incearca sa isi adopte propriiile lor valori si principii,sau isi aleg in viata ca model parenta o persoana apropiata,o persoana care le inspira incredere,siguranta,protectie,lucuri pe care nu le gaseste la parintele lui...documenteaza-te despre complexul lui oedip......parintii sunt primii oameni din voiata copilasilor care ii invata sa vorbeasca,sa mearga,copilasii nu stiu cum e lume,cum sunt oamenii,iar atunci can dcresc,daca au maturitate afectiva dezvoltata vor obsserva ca tatal lor e u betiv,ca mama
lor e chinuita etc.numai bine!

devi
Postat pe 29 Decembrie 2011 00:08
hai, mey, ca voi astia de pe garbo, sunteti invidiosi ca nu deschideti si voi topice de-astea interesante...

devi, lasa-l pe Oedip cu duplexul lui cu tot ca cade greu la stomac la ore de-astea tarzii...
sora_ilsi
Postat pe 29 Decembrie 2011 00:16
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-15 20:45:22este corect si uman asa ceva?



sigur... daca e mai puternic psihic? Fericiti cei saraci cu duhu' nu e valabil aici, irinuco :-) (nu ca ar avea unde in alta parte sa fie...)
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2011 00:21
hai, mai Q, ca ea e fericita (ori asa se crede) in neantul ei! :P
esme
Postat pe 29 Decembrie 2011 00:26
nici macar ....
quasaria
Postat pe 29 Decembrie 2011 01:00
da, ai dreptate! nici macar!
esme
Postat pe 29 Decembrie 2011 08:27
De la: quasaria, la data 2011-12-29 00:21:32
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-15 20:45:22este corect si uman asa ceva?



sigur... daca e mai puternic psihic? Fericiti cei saraci cu duhu' nu e valabil aici, irinuco :-) (nu ca ar avea unde in alta parte sa fie...)
eu cred ca barbatii au rezistenta psihica doar atunci cand fac lucruri rele...uite ce uniti sunt oamenii atunci cand fac lucruri rele
apoi se intreaba de ce nu ii ajuta Dumnezeu
ingerasulluptator
Postat pe 29 Decembrie 2011 14:03
De la: garbo255907, la data 2011-12-28 20:01:11nu toti barbatii sunt betivani sau rai depinde si de femeia de langa el si de educatie.mai sunt si barbati buni mai rar dar exista, si mai depinde si de femeie mult ce caracter are ca barbatul sa se dea dupa ea. tu ce zodie esti ingerasluptator? sagetator? ca vorbele astea le am mai auzit...
sunt capricorn
ingerasulluptator
Postat pe 29 Decembrie 2011 14:04
De la: garbo255907, la data 2011-12-28 20:01:11nu toti barbatii sunt betivani sau rai depinde si de femeia de langa el si de educatie.mai sunt si barbati buni mai rar dar exista, si mai depinde si de femeie mult ce caracter are ca barbatul sa se dea dupa ea. tu ce zodie esti ingerasluptator? sagetator? ca vorbele astea le am mai auzit...
pai barbatii asteapta ca femeia sa faca treburile casnice,,,,de parca ar avea vreo obligatie fata de barbat sa ii faca mancare,sa ii calce,sa ii spele..de parca barbatul nu ar avea 2 maini ca sa isi faca singur,,,
ingerasulluptator
Postat pe 29 Decembrie 2011 14:07
De la: ingerasulluptator, la data 2011-12-29 14:07:31
De la: garbo255907, la data 2011-12-28 20:01:11nu toti barbatii sunt betivani sau rai depinde si de femeia de langa el si de educatie.mai sunt si barbati buni mai rar dar exista, si mai depinde si de femeie mult ce caracter are ca barbatul sa se dea dupa ea. tu ce zodie esti ingerasluptator? sagetator? ca vorbele astea le am mai auzit...
pai barbatii asteapta ca femeia sa faca treburile casnice,,,,de parca ar avea vreo obligatie fata de barbat sa ii faca mancare,sa ii calce,sa ii spele..de parca barbatul nu ar avea 2 maini ca sa isi faca singur,,,
ca femeia trebuie sa tina gura mica ca sa pastreze familia....De ce femeia trebuie mereu sa le faca pe toate....Mai bine barbatii sa le faca pe toate,,,barbatii sa lase gura mica si sa faca toate treburile casnice,,,,pt ca ei fac cea mai mare mizerie si mananca cel mai mult...mult si bun
ingerasulluptator
Postat pe 29 Decembrie 2011 14:10
De la: esme, la data 2011-12-29 00:26:09hai, mai Q, ca ea e fericita (ori asa se crede) in neantul ei! :P
pai unii zic ca daca sunt pt ei asa cica ar fii fericiti,dar ei nici macar pt ei nu stiu sa fie....Cum sa imi fie mie bine daca vad atata prostie si chin prin jurul meu,barfa.nesimtire etc..
eu oricum imi vad de treburile mele dar nu pot ramane indiferenta la tot ceea ce ma incojoara...
Oamenii isi gasesc fericirea si linistea prin a da vina pe alti oameni,ca din cauza altora viata lor este un esec...traiesc cu mintea marginita si s-au obisnuit cu raul ca facand parte din viata lui si nu fac nimic ca sa evolueze,,doar asteapta sa faca ceilalti...daca nu fac ceilalti nu fac nici ei....si prin gandurile astea se amagesc,nu misca nimic si viata lor trece si omenirea nu evolueaza ci inevolueaza pt ca nimeni nu face nimic ci se complac si dau vina pe altii in loc sa dea vina pe ei
ingerasulluptator
Postat pe 1 Ianuarie 2012 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce la unii oameni le place sa fie rai? Oare ce contine bostanica aia a lor? 11 De la: xenaluptatoareainimoasa 10 Octombrie 2010 17:13
buna fetelor 1 De la: garbo115311 26 Octombrie 2010 19:36
Egoismul este o forma de altruism? 16 De la: Lingura_si_Strachina 26 Mai 2013 16:13
Ciocnesc un pahar de vin cu voi...Si va doresc sanatate fericire,si sa ajungeti toti bage si mosnegi sanatosi si intelepti...Craciun fericit..Va iubesc 30 De la: ingerasulluptator 28 Decembrie 2011 22:30
Impacare Dupa Cearta - Sfaturi 21 De la: garbo_5601 23 Septembrie 2012 13:46
Setari Cookie-uri