Ce parere aveti despre salarul unui roman?Orice patron incearca doar sa profite de pe angajatii sai,,,dar el nu este constient ca un angajat nemultumit nu isi da interesul si munceste prost

De asta multi patroni ajung la faliment si unii ajung si sa se spanzure


Eu consider,ca romanii nu sunt prosti....Ei nu isi dau interesul la munca pt ca sunt nemultumiti de conditiile de salarizare care li se ofera.....De asta multi patroni ajung la faliment....Spre exemplu eu daca as fii patron...As da salarul in functie de cat isi angajatul interesul si cat de capabil este si cat isi da interesul pt a se pregati si calitatea cu care isi face datoria la locul de munca


xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:23
Irinuco, ai ajuns la fundul sacului cu povesti?

vezi ca ai mai deschis un al topic pe aceeasi tema. Ori la tine repetitio este mater studiorum?
anakin
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:29
prostia omeneasca este mare...ce nu are unul,are celalalt.....se completeaza unul pe altul in prostie...cateodata simt ca nu mai pot tine piept prostiei...si am nevoie de vacanta...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:50
dar mie imi face placere sa fac acte de caritate pt Dumnezeu....Pt ca Dumnezeu ma ajuta si mie imie imi place sa fiu recunoscatoare....Dar simt ca am nevoie de o vacanta ca sa imi pot regenera din nou fortele..Pt ca este foarte greu sa tii piept la oameni cu mintea limitata in casa..la munca.....decat sa imi iau un barbat pe cap dupa care sa curat si fac mancare si nu este recunoscator....mai bine ajut oamenii ca sa isi vina mintea la cap////Cred ca este mai greu de servit un barbat..Decat sa il servesti pe Dumnezeu...Care el saracul face aproape totul,,,,ca noi nu suntem in stare de nimic pozituv si bun
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Noiembrie 2010 13:56
Au murit cu totiii?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:29
Ai vrea tu...

Tylly
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:31
De la: Celleste_, la data 2010-11-21 10:31:30Ai vrea tu...

Eu nu doresc raul nimanui...Pt ca stii cum vine vorba..Cine sapa groapa altuia,tot el cade in ea....As vrea sa moara proastia omeneasca.....ca este prea multa...Stii ca oamenii in loc sa se completeze unii pe altii in calitati ...oamenii se completeaza unii pe altii in prostie...Ce nu are unul are celalat,,,asa ca gasesti de toate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Noiembrie 2010 11:19
Am citit intr-o carte ce a scris Siluan Antonitul..Dumnezeu sa il odihneasca...A fost un om,,,cu o intelepciune rara....El a spus.....Ca sa nu judeci pe un om dupa faptele lui,,si sa te razbuni pe el....Tu doar sa ai demnitate...Si sa ii spui ce te deranjeze ca sa il faci sa se indrepte...Dar razbunarea este doar a Domnului.....Dar practic nu Dumnezeu face omul sa sufere,,ci duhurile rele fac oamenii sa sufere,,dar cu acordul lui Dumnezeu..Pt ca omul este liber sa aleaga....Ca lumea nu a avut indrumatori in viata duhovniceasca si lumea sufera si are mintea limitata..Este pt noi am ales drumul asta....Ca omul care se intoarce la credinta sufera din cauza celorlanti...Este din vina noastra pt ca am lasat ca sa se adune multa mizerie....Si ceea ce am distrus trebuie sa construim....Daca inainte omul pacatos a distrus caracterul oamenilor prin minciuni si lucruri rele care apoi si ei le-au trasmis altor oameni si uite de asta s-a imprastiam raul in lume....Un om poate sa stopeze raul; si sa nu il trimita mai departe si sa il roage pe Dumnezeu sa stinga rautatea in el si sa devina un copil al lui Dumnezeu care trasmite adevar si iubire celorlalti ceea ce ii ajuta pe ceilalti sa se contruiasca....Dumnezeu se bucura ca oamenii sa se contruiasca unii pe altiii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tuberoza parfumata -reactii si comentarii.i 3 De la: garbo265966 16 Aprilie 2012 19:17
O noua sansa relatiei tale sau divort fara probleme? 4 De la: iulia_marinela 24 Octombrie 2013 06:07
CATRE ADMINISTRATORUL FORUMULUI 380 De la: tutankhamon 1 Noiembrie 2009 19:53
relatii cuplu 5 De la: viata_mea_faina 25 August 2016 16:09
femeia ca inspiratie pentru tatuaj [tatuat de femeie] 3 De la: tutankhamon 4 Octombrie 2009 12:20
Setari Cookie-uri