indiferenta doare!

neatza fetelor ma numesc dana am 17 ani si stau cu un baiat d 18 ani suntem impreuna de 1 an si 8 luni am fost in italia la mama mea o luna..stam o zi la el o zi la mine chiar si dormim...dar nici dupa un an mi `se pare ca s`a schimbat cand suntem la el sta numai in fatza calculatorului si ma deranjeaza f mult cu mne sta doar cand dormim ce fac sa ma bucur doar pt asta? e recee rau de tot si sa pun punct nu vreau si nici nu am curaju uneori e bun...rareori si rau mai tot timpu tipa la mne..cand fac cva gresit probleme am cu "soacra" si "cumnata" am nevoie de un sfat !!!
o_fetita_suparata
Postat pe 7 Noiembrie 2010 08:54
ce sa/ti raspund fetita suparata?
nu inteleg legatura cu mama ta.... vrei sa stim ca ai mama in Italia...... sunt mii de copii cu mame in Italia.... dar nu s/au mutat cu prietenii.
Este prea devreme mutatul cu prietenul. Spui ca este indiferent. Pai, este, te are la dispozitie, a vazut ca poate sa tipe la tine.
Cum spune o forumista pe aici, joci cum canta el. (Irina....vezi ce fata buna sunt.... te citez).

Lasa statul impreuna, o sa fie timp si pentru asta. Mergi la scoala, mergi cu prietenele in parc, la film (aoleu ... asta era pe vremea mea). Relatia cu prietenul sa fie doar in timpul liber, nu tot timpul. Stii ce emotie placuta ai cand vorbesti cu o persoana draga, o ora sau doua pe zi? Uneori nici atat.

Prea va sufocati unii pe altii si apoi cand unul isi muta atentia, va plangeti de indiferenta.
cricat
Postat pe 12 Noiembrie 2010 10:34
De la: cricat, la data 2010-11-12 10:34:13ce sa/ti raspund fetita suparata?
nu inteleg legatura cu mama ta.... vrei sa stim ca ai mama in Italia...... sunt mii de copii cu mame in Italia.... dar nu s/au mutat cu prietenii.
Este prea devreme mutatul cu prietenul. Spui ca este indiferent. Pai, este, te are la dispozitie, a vazut ca poate sa tipe la tine.
Cum spune o forumista pe aici, joci cum canta el. (Irina....vezi ce fata buna sunt.... te citez).

Lasa statul impreuna, o sa fie timp si pentru asta. Mergi la scoala, mergi cu prietenele in parc, la film (aoleu ... asta era pe vremea mea). Relatia cu prietenul sa fie doar in timpul liber, nu tot timpul. Stii ce emotie placuta ai cand vorbesti cu o persoana draga, o ora sau doua pe zi? Uneori nici atat.

Prea va sufocati unii pe altii si apoi cand unul isi muta atentia, va plangeti de indiferenta.
pai bravo continua asa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Noiembrie 2010 11:00
fetito daca este rece acum la tinerete la ce te astepti la batinete o sa suferi toata viata cautati un baiat care stie sa comunice cu tine indiferenta doare mai mult ca o palma.
dorinaradu14
Postat pe 13 Noiembrie 2010 16:30
De la: o_fetita_suparata, la data 2010-11-07 08:54:03neatza fetelor ma numesc dana am 17 ani si stau cu un baiat d 18 ani suntem impreuna de 1 an si 8 luni am fost in italia la mama mea o luna..stam o zi la el o zi la mine chiar si dormim...dar nici dupa un an mi `se pare ca s`a schimbat cand suntem la el sta numai in fatza calculatorului si ma deranjeaza f mult cu mne sta doar cand dormim ce fac sa ma bucur doar pt asta? e recee rau de tot si sa pun punct nu vreau si nici nu am curaju uneori e bun...rareori si rau mai tot timpu tipa la mne..cand fac cva gresit probleme am cu "soacra" si "cumnata" am nevoie de un sfat !!!


ai 17 ani si esti cu un baiat de aproape 2 ani ???am o intrebare, voi nu mai stiti sa copilariti ???ceva sotron, sarit de coarda, papusele, mers in parc, unde mai e magia curtatului, deja stai cu el, ala inca n-a copilarit, si tu vrei atentie ???si maine poimaine, ne anunti ca te mariti, deja sunteti batrani si nici majori nu sunteti inca, doamne,.....
casperphantom
Postat pe 13 Noiembrie 2010 16:46
stiu ca indiferenta doare... el a vazut ca esti cu el in casa probabil te trateaza ca o nevasta.. si se comporta ca atare,,
Eu zic sa incepi sa fi si tu mai distanta fata de el.. eventual stai in alta parte... si vei vedea ce face atunci;) ..
daca te iubeste sau nu!
dracusor_impielitat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 19:04
mda si vorba ceea... Adik te'a luat de nevasta.. te'a cerut in casatorie?..NU.. deci si prin urma poti iesi cu cn vrei unde vrei si cand vrei!!!
dracusor_impielitat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 19:07
sa ai probleme cu soacra de la 17 ani?
cu cumnata probleme????cu prietenul evident probleme,neglijare,urlete si tipete.....asa incepe totul.....
intreaba-te chiar vrei viata asta?chiar iti doresti ca de la 17 ani sa te inchizi?
sfatul meu este sa iti traiesti tineretea,cu alta nu te vei mai intalni......
anaROBERT
Postat pe 13 Noiembrie 2010 23:41
doare pe dracu... :))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:11
depinde Ge.....
daca ii sti adevaratul sens,uneori doare a draq de tare......
anaROBERT
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:13
da, depindea si la mine, odata...
acu n-au decat sa-mi intoarca toti coorul.
de aia nu mai pot eu...:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:15
esti egoist.......
anaROBERT
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:15
nu, ana.
cine vine inapoi, bine.
cine nu, flori sa-i creasca in cale...:)
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:23
de care flori Ge?cu spini....?:)))
anaROBERT
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:25
nu, mamy, flori de flori... sau covor rosu, daca paseste mai usor pe el...:))

eu tot n-am inteles cum vine aia ca as fi "egoist" daca mi se rupe-n paispe ca mi se intoarce dosul.
adica ar trebui sa ma doara ca sa fiu "altruist", este? :))))
he he he...:)))

adica numai asa ar fi "in regula", probabil.
da, ar fi... pentru cine ar dori sa "pedepseasca" astfel.

eeeh... dar in realitate, nu intotdeauna lucrurile sunt intotdeauna asa cum ni le dorim.:P

eu ce-ar trebui sa prefer, adica: sa ma doara, sau nu?...:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:36
eu cred ca nu e bine sa te doara......ca te doare,te doare pana iti trece :))
Ge,ai o alura de psiholog,este?
anaROBERT
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:39
nu, mey ana... am facut unele bataturi si nu mai simt ca inainte chiar tot ce nu trebuie...:D
:))

PS: nu poate sa nu ma doara de cineva apropiat care sufera, care are o problema.

insa ca sa-mi intoarca cineva dosul... e diiscutabil.
s-ar putea sa fie chiar o experienta unica!...why not?...:PPP
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 00:46
draga mea, chiar trebuia sa te legi la cap cu o relatie? fa ceva pentru tine, nu mai sta tot timpul dupa acel baietel imatur si iresponsabil. se vede clar ca nu te apreciaza si nici nu te respecta. ia incearca sa pastrezi distanta fata de el, macar pentru o perioada si vezi daca iti simte lipsa, dar nu lipsa unui obiect pe care l-ai ratacit temporar, ci acel gol in suflet pe care nu il poate umple decat prezenta unei anumite persoane. dar repet, nu se va intampla asta, pentru ca este mic si are alte preocupari. nu mai dormi la el acasa si redu timpul petrecut cu el. o viata frumoasa iti doresc.
co2010
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:26
e clar nu va potriviti, lasa-l si gaseste un altul cu care sa ai cit mai multe in comun !
rupt_de_realitate
Postat pe 14 Noiembrie 2010 12:30
rupt de realitate.....
sa-l lase.... dar nu pentru altul. Sa-l lase si sa-si vada de copilaria ei.

la 17 ani .... si astfel de probleme ....... la 30 ce o sa mai faci, copila?
cricat
Postat pe 15 Noiembrie 2010 08:27
Irina sa continui sa te citez????

Nu cred
cricat
Postat pe 15 Noiembrie 2010 08:29

Daca fata hotaraste sa fie un mare mic adult, si daca vrea sa se joace de-a iubareala eu cred ca asta e fix problema ei!

Ce-o sa faca pe la 30? sigur o sa stie cum sta treaba, ca de la atatea cucuie ...

Ai putea sa incepi asa: pune-i pc-ul in brate ( cand e in priza), iar cu urmatoarea ocazie cand o sa mai urle la tine...indeasa-i ceva intre amigdale.
Si cred ca tare ai mai face bine sa dormi la tine acasa.
AMELYY
Postat pe 15 Noiembrie 2010 09:53
Amelyy - > :)))))
eu_geminy
Postat pe 15 Noiembrie 2010 12:26
Amelyy .... daca ne intreaba... inseamna ca nu vrea cucuie

cricat
Postat pe 15 Noiembrie 2010 16:11


DAP!!!


INDIFERENTA DOARE

mai ales in aceste momente cand am NEVOIE de voi

prieteni ai mei de pe garbOOOOO

OOO FFF

tot in MINE imi gasesc ALINARE


sa...auzim de BINE!!!!


si atata ii t
LILO
Postat pe 15 Noiembrie 2010 16:31
ce faci Lilo ....
cine este indiferent cu tine.... spune... acus il iau de urechi
cricat
Postat pe 15 Noiembrie 2010 16:35
VOOII tooti ca SUFAR
si nu-mi oblojiti ranileee


ce amici sunteti voooi?!?!?

HA???

IO sunt in pragul suicidului
si vooi nika
LILO
Postat pe 15 Noiembrie 2010 16:41
ete LILO,
ca ma oprii din treaba ca sa-ti spun ca

mie nu-mi esti indiferenta.

sper sa conteze.
:))
eu_geminy
Postat pe 15 Noiembrie 2010 16:43
doamne fer' cum sa gandesti ase' lilo draga

dar suntem aici....


cricat
Postat pe 15 Noiembrie 2010 16:44
ce sa/ti aduc lilo... sa zambesti?

un masaj la spa..... urmat de o sauna ....... si apoi doi ochii verzi .... numai lapte si miere ?
cricat
Postat pe 15 Noiembrie 2010 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pistrui.... 5 De la: Iryna_Iry 27 Mai 2012 12:30
barbatul leu ....femeia gemeni...:)... 10 De la: garbo88 27 Iulie 2014 10:23
sall 7 De la: hermosa20 30 Iulie 2012 09:02
Un sfat va rog!!! 3 De la: liviu25 26 Iunie 2011 15:51
Doamnelor ,la treaba!Vine Paștele ! 13 De la: VOIAJOR 15 Aprilie 2012 00:37
Setari Cookie-uri