de ce nu pot sa il parasesc odata?De ce nu pot sa uit raul facut?

asa e, Jojo....

doar cand imbatranesc, oamenii invatza sa pretzuiasca timpul si devin mai intelepti...;)
:))))
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2011 11:51
De la: eu_geminy, la data 2011-11-19 11:51:31asa e, Jojo....

doar cand imbatranesc, oamenii invatza sa pretzuiasca timpul si devin mai intelepti...;)
:))))
pai sa spun sincer,,,eu de cand cutreier lumea in lung si in lat...nu prea am intalnit batrani intelepti....
poate da la teoria intelepti,,,dar la practica sunt si eiu varza.
si daca tu vrei sa devii un mos intelept la batranete si sa te cumintesti...nu uita sa scrii in agenda cu cate femei ai facut,,,,stii tu ce,,,ca sa ai ce sa le povestesti nepotilor
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:11
da, irinooka... mi-am notat:PP
:)))

PS: tu esti varza la toate, nu doar la practica.
:P
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2011 22:11
am cunosc un baiat de vreo 28 ani,,care si-a scris in agenda ca el s-a culcat cu vreo 60 de femei,,pana la anii lui....va da-ti seama cate o sa aiba pana o sa ajunga mos...apoi cand vrea sa se casatoresca vrea femeie cuminte si virgina...
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 22:17
doar 60?... cam putintel, nu crezi?... si ce daca vrea omul normalitate cand e sa se aseze la casa lui?... nu vad nimic rau in asta...

nu ai scris nicaieri ca era violator...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 19 Noiembrie 2011 22:22
De la: eu_geminy, la data 2011-11-19 22:22:04doar 60?... cam putintel, nu crezi?... si ce daca vrea omul normalitate cand e sa se aseze la casa lui?... nu vad nimic rau in asta...

nu ai scris nicaieri ca era violator...:P
:)))
pai sa isi una ca el,,care a avut atatia barbati in pat,,cate femei a avut el in pat,,,asa sunt doi la fel
ingerasulluptator
Postat pe 19 Noiembrie 2011 22:37
Cred ca ai avut o stima de sine foarte redusa din cauza severitatii parintilor tai si a evenimentelor din timpul adolescentei , iar in timpul relatiei abuzive pe care ai avut-o cu acest individ, aceasta stima de sine ti-a disparut de tot. Te-a facut sa crezi ca meriti tratamentul asta, ca tu esti vinovata pentru ce ti se intampla.Asta este si motivul pentru care iti este atat de greu sa te rupi.Cred ca ar trebui sa mergi la un psiholog care sa te ajute in perioada asta si sa poti face alte alegeri in viitor pentru ca altfel risti sa iti alegi parteneri la fel de nepotriviti.Eu cred ca esti o fata deosebita, inteligenta si ca meriti tot ce este mai bun. Iti doresc numai bine!
micaela1
Postat pe 19 Noiembrie 2011 22:44
Cred ca ai avut o stima de sine foarte redusa din cauza severitatii parintilor tai si a evenimentelor din timpul adolescentei , iar in timpul relatiei abuzive pe care ai avut-o cu acest individ, aceasta stima de sine ti-a disparut de tot. Te-a facut sa crezi ca meriti tratamentul asta, ca tu esti vinovata pentru ce ti se intampla.Asta este si motivul pentru care iti este atat de greu sa te rupi.Cred ca ar trebui sa mergi la un psiholog care sa te ajute in perioada asta si sa poti face alte alegeri in viitor pentru ca altfel risti sa iti alegi parteneri la fel de nepotriviti.Eu cred ca esti o fata deosebita, inteligenta si ca meriti tot ce este mai bun. Iti doresc numai bine!
micaela1
Postat pe 19 Noiembrie 2011 22:44
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-19 14:11:14
De la: eu_geminy, la data 2011-11-19 11:51:31asa e, Jojo....

doar cand imbatranesc, oamenii invatza sa pretzuiasca timpul si devin mai intelepti...;)
:))))
pai sa spun sincer,,,eu de cand cutreier lumea in lung si in lat...nu prea am intalnit batrani intelepti....
poate da la teoria intelepti,,,dar la practica sunt si eiu varza.
si daca tu vrei sa devii un mos intelept la batranete si sa te cumintesti...nu uita sa scrii in agenda cu cate femei ai facut,,,,stii tu ce,,,ca sa ai ce sa le povestesti nepotilor
........................... ..Fals!! Si in tinerete am stiut sa ma ghidez! Si sa apreciez oamenii! Buni sau rai! Niciodata nu as fi acceptat un barbat needucat sau altfel sa l am langa mine!! In privinta **oamenilor batrani**noi am fost ca si voi!!Dar......voi nu prea cred ca ve ti fi ca noi!! Omul este cum a fost creiat de Dumnezeu!Unii, intelepti, altii prosti!Sa auzim numai de bine si fara jigniri!!Daca se poate!! Sa va abtineti, in a cataloga pe cineva, fara sa l cunosti!Noi batranii,,,,, am facut multe in tara asta,,voi tinerii, faceti ,unii, doar din gura si pix!! Fara comentarii!!
Jojolin
Postat pe 20 Noiembrie 2011 07:41
pai daca tinerii nu fac nimica constructiv,inseamna ca nu au primit o educatie constructiva de la parinti.
Multi parinti dau vina pe antural....Eu una nu cred prostiile astea...pt ca copiii copie pe parinti,indiferent de ce anturaj ar avea....
societatea are mentalitatea sa moara capra vecinului...asa o transmite si copiilor lor....dar acum am auzit ca s-a mai evoluat un pic,,,cica sa moara vecinul ca sa ii iau capra....asa ca nu mai dati vina pe tineri,,pt ca nici voi aia batrani nu sunteti buni de nimica si ce iese din pisica tot soareci prinde
ingerasulluptator
Postat pe 21 Noiembrie 2011 22:25
N-ai sa crezi Irinooko dar sambata am ,construit" o cusca la caine (ajutat de fi-miu)
Asta e constructiv? Se pune?
SAL
Postat pe 21 Noiembrie 2011 22:31
De la: Sal_a_toi, la data 2011-11-21 22:31:47N-ai sa crezi Irinooko dar sambata am ,construit" o cusca la caine (ajutat de fi-miu)
Asta e constructiv? Se pune?
pai lasi saracul caine sa moara afara pe gerul asta...nu aveti inima deloc...sarmanul caine....
ingerasulluptator
Postat pe 21 Noiembrie 2011 22:35
O, eu credeam ca ma lauzi ca am inima buna si i-am facut casa noua dulaului iar tu zici ca n-am inima deloc!! Ca sa fac , bucataria e laboratorul neveste-mi , dormitorul precum sti e doar pentru doi , sa-l fi urcat la mansarda ?
SAL
Postat pe 21 Noiembrie 2011 22:45
De la: Sal_a_toi, la data 2011-11-21 22:45:29O, eu credeam ca ma lauzi ca am inima buna si i-am facut casa noua dulaului iar tu zici ca n-am inima deloc!! Ca sa fac , bucataria e laboratorul neveste-mi , dormitorul precum sti e doar pentru doi , sa-l fi urcat la mansarda ?
si eu care ma gandeam ca bucataria este laboratorul tau
ingerasulluptator
Postat pe 21 Noiembrie 2011 22:53
de aceea cand aud cum batranii vorbesc de tineri mai apuna zbenghea..pt ca si eu ma includ printre ei...si apoi stiu ca batranii sunt mai rai ca noi tineriii.....
ingerasulluptator
Postat pe 21 Noiembrie 2011 22:56
Sa-nteleg ca eu sunt batran? N-as zice...
SAL
Postat pe 21 Noiembrie 2011 23:05
Si nu-s nici rau, imi place sa glumesc da` nu-s rau Irino.
SAL
Postat pe 21 Noiembrie 2011 23:07
De la: Jojolin, la data 2011-11-20 07:41:11 ..Fals!! Si in tinerete am stiut sa ma ghidez! Si sa apreciez oamenii! Buni sau rai! Niciodata nu as fi acceptat un barbat needucat sau altfel sa l am langa mine!! In privinta **oamenilor batrani**noi am fost ca si voi!!Dar......voi nu prea cred ca ve ti fi ca noi!! Omul este cum a fost creiat de Dumnezeu!Unii, intelepti, altii prosti!Sa auzim numai de bine si fara jigniri!!Daca se poate!! Sa va abtineti, in a cataloga pe cineva, fara sa l cunosti!Noi batranii,,,,, am facut multe in tara asta,,voi tinerii, faceti ,unii, doar din gura si pix!! Fara comentarii!!


JojoLINA,
nu-ti mai bate gura si deshtele de pomana... demonstreaza...:)
ca de texte puturoase mi-e podul plin...
plus ca si scriu romaneste bine, spre deosebire de tine...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 21 Noiembrie 2011 23:11
Dac-i citeam post-ul nainte nu-i mai rspundeam, oricum ai scris mai puin i mai bine dect mine. *Like
mimi74
Postat pe 22 Noiembrie 2011 21:31
NU AM CITIT TOT CA NU AM PUTUT . DAR ATAT CAT AM CITIT MI-AM DAT SEAMA CA OMUL ACELA E UN MONSTRU .... NU ARE ROST SA TE PIERZI ... CHIAR DACA AI UN COPIL CU EL , NU-TI NENOROCI VIATA STAND LANGA UN ASTFEL DE OM . LASA-L SI DUTE . DRAGOSTEA VA TRECE , SI CU TIMPUL RANILE SE VOR VINDECA . MAI SUNT SI ALTI BARBATI , PE LUMEA ASTA , SI BUNI SI RESPECTOSI , CARE STIU SA IUBEASCA O FEMEIE SI SA O RESPECTE . LASA-L CU FOSTA LUI IUBITA SI CAUTA-TI FERICIREA IN ALTA PARTE .
garbo253810
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa raman sau sa ies din relatie...? 35 De la: Anilus 28 Noiembrie 2010 09:56
La ce duc reprourile ? 46 De la: garbo_2161 16 Iunie 2014 18:32
are pofte 5 De la: anaROBERT 21 August 2010 01:49
diferente de varsta 104 De la: adnana66 20 August 2010 00:51
A iubi cu adevarat! 8 De la: TaniaTita 18 Aprilie 2012 15:51
Setari Cookie-uri