cum iti dai seama daca te iubeste daca e diferenta de varsta

este mai mare cu 14 ani si totusi ne intelegem bine dar imi este teama sa dezvalui relatia dafata cu alte persoane,deacea il evit mereu dar el totusi ma cauta,se poarta ca un adevarat cavaler chear daca la inceput nu era asa,nu vroia sa ma indragostesc de el,dar acum eu nu vreau si el vrea..ciudat nu cum imi dau seama daca ma vrea cuy adevarat
denyssss
Postat pe 25 Septembrie 2012 21:35
Io n-am inteles.
GHEISA_
Postat pe 25 Septembrie 2012 21:39

te vrea ...cu adevarat...dar nu de tot....doar pana te zapaceste...restul il vei face tu
dor72_
Postat pe 26 Septembrie 2012 00:19
Eu am inteles doar "cuy"-ul
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 13:05
De la: denyssss, la data 2012-09-25 21:35:55este mai mare cu 14 ani si totusi ne intelegem bine dar imi este teama sa dezvalui relatia dafata cu alte persoane,deacea il evit mereu dar el totusi ma cauta,se poarta ca un adevarat cavaler chear daca la inceput nu era asa,nu vroia sa ma indragostesc de el,dar acum eu nu vreau si el vrea..ciudat nu cum imi dau seama daca ma vrea cuy adevarat


Totusi, tu cati ani ai? Oricum, ce'ai scris aici nu are pic de noima... "ne intelegem bine" dar..." eu nu vreau si el vrea"....si maxima..."cum imi dau seama daca ma vrea cu adevarat"... Tu ai inteles ceva?????
b727ana
Postat pe 26 Septembrie 2012 13:28
.....chear nu am inteles despre ce cuy vorbeste
tymbark
Postat pe 26 Septembrie 2012 15:38
Zice ca-i "cuy" adevarat.....
Rotty
Postat pe 26 Septembrie 2012 15:52
Prima data a vrut ea, dar el nu, o fi foarte casatorit. Apoi, dupa ce mai cugeta el o lecutica, ca n-ar fi rau sa aibe o amanta tinerica, face bine la sanatate, se razgandi. Ce nu inteleg eu: de ce nu mai vrea ea?!
mamamiamea
Postat pe 27 Septembrie 2012 08:23
L-a vazut nud si o fi avut vreun soc ?
Rotty
Postat pe 27 Septembrie 2012 08:48
De la: abo, la data 2012-09-27 08:23:59Prima data a vrut ea, dar el nu, o fi foarte casatorit. Apoi, dupa ce mai cugeta el o lecutica, ca n-ar fi rau sa aibe o amanta tinerica, face bine la sanatate, se razgandi. Ce nu inteleg eu: de ce nu mai vrea ea?!




Nu mai vrea.... de aia !! Ce , nu avem drepturi egale ?? Are toane el... are toane ea
GHEISA_
Postat pe 29 Septembrie 2012 09:36
De la: denyssss, la data 2012-09-25 21:35:55este mai mare cu 14 ani si totusi ne intelegem bine dar imi este teama sa dezvalui relatia dafata cu alte persoane,deacea il evit mereu dar el totusi ma cauta,se poarta ca un adevarat cavaler chear daca la inceput nu era asa,nu vroia sa ma indragostesc de el,dar acum eu nu vreau si el vrea..ciudat nu cum imi dau seama daca ma vrea cuy adevarat


cat se poate de simplu, se ia o margareta (sau o crizantema daca ai timp mai mult si vrei sa cresti suspansul) si se smulge cate o petala, in sensul acelor de ceasornic, repetand la fiecare depetalizare formula magica: "ma iubeste, nu ma iubeste", pana nu mai ramane nici o petala pe tija. Ceea ce spui in momentul cand smulgi ultima petala, reprezinta in mod sigur ceea ce simte el pentru tine.

P.S. O amica tocmai mi-a zis ca poti sa incerci si cu floricele de porumb. Bafta multa!
Sassette
Postat pe 29 Septembrie 2012 16:46
De la: Rotty, la data 2012-09-27 08:48:55L-a vazut nud si o fi avut vreun soc ?

mamamiamea
Postat pe 1 Octombrie 2012 07:44
De la: GHEISA_, la data 2012-09-29 09:36:10
De la: abo, la data 2012-09-27 08:23:59Prima data a vrut ea, dar el nu, o fi foarte casatorit. Apoi, dupa ce mai cugeta el o lecutica, ca n-ar fi rau sa aibe o amanta tinerica, face bine la sanatate, se razgandi. Ce nu inteleg eu: de ce nu mai vrea ea?!




Nu mai vrea.... de aia !! Ce , nu avem drepturi egale ?? Are toane el... are toane ea

Naspa cu lipsa asta de sincronizare. Dar in cazul ei este mai bine asa. Parca 14 ani e prea mult. Cred ca cineva acolo sus o iubeste. Uneori e bine daca ceea ce dorim nu ni se implineste
mamamiamea
Postat pe 1 Octombrie 2012 07:49
"Uneori e bine daca ceea ce ne dorim nu ni se implineste" !!! Subscriu la fiecare cuvintel!
Cateodata, diferenta de varsta isi spune cuvantul.
b727ana
Postat pe 1 Octombrie 2012 09:40
posibil


De la: Rotty, la data 2012-09-27 08:48:55L-a vazut nud si o fi avut vreun soc ?
cris_13
Postat pe 14 Octombrie 2012 21:08
da cre ca ia fost rusine sa ii spuie ca parintii si varstnicii se respecta
floare_cu_colti
Postat pe 14 Octombrie 2012 21:12
draga denyssss (cu multi ssss), sa inteleg ca tu ai 22 si el 36?!
m-am uitat la profil sa imi fac o idee de varsta....oricum n-am inteles nimic din postarea ta;
insa, daca te roaga sa-i scrii ceva sa n-o faci, nu stiu cat de citit este flacaul asta intarziat dar tu cred ca n-ai mai pus mana sa citesti vreo carte de la "kapra koo tr3i yieziyiiy";
1. flacaul asta intarziat are familie (am dreptate?!), altfel de ce sa te ascunzi?!
2. vrea si el niscai "zdulice" tanara si ...nelinistatita, evident fara sa se lege la cap cu tine
3. este genul de om care invarte multe "gugustuce" facand-o pe misteriosul .........
adeline
Postat pe 16 Octombrie 2012 17:01
este vorba de cuy-ul lui Pep_lea!
a vazut cuiul si a decis ca n-ar strica sa-si puna sunculita usturoiata cu is piscicol in cuy
(asa a facut si varul Pepelea in povestea cu pricina!)

ce varsta are fatuca? e simplu, cu 14 ani mai putin decat el. iar el e cu doar 14 ani mai mare decat ea!
bine ca n-a zis de centimentri ca cine stie la ce dileme mai dadea nastere!

cum iti dai seama daca el te vrea cu adevarat e si mai simplu. pui doua picaturi de ama intr.un pahar cu aer si dupa ce le bei, te uiti in fundul paharului si daca e gol, atunci insemna ca ai baut cele doua picaturi de apa, sau de caldura s-au evaporat, oricum efectul e acelasi!
in caz ca tot nu.ti dai seama, te duci la scoala generala la care ai facut primele 8 clase de scoala si iti iei la palme invatatoarea (sau dupa caz invatatorul) si profesorii de limba romana pentru ca te-au lasat asa!
dupa asta mergi si la pseudoliceul pe care indraznesc sa cred ca l-ai terminat si faci acelasi lucru cu profesorii de limba romana si de logica!

dupa care linistindu-te te duci acasa si ostenita fiind mai pui 10 picaturi de apa in pahar si le bei.
tragi aer in pieptul generos si eventual siliconat, te asezi pe pat si recapitulezi evenimentele zilei.
cand le termini de recapitulat, citesti pozele de pe revita zig-zag si cauti noutatile in materie de vopsea de par si creme antirid!
heartbit
Postat pe 16 Octombrie 2012 17:41
De la: heartbit, la data 2012-10-16 17:41:37este vorba de cuy-ul lui Pep_lea!
a vazut cuiul si a decis ca n-ar strica sa-si puna sunculita usturoiata cu is piscicol in cuy
(asa a facut si varul Pepelea in povestea cu pricina!)

ce varsta are fatuca? e simplu, cu 14 ani mai putin decat el. iar el e cu doar 14 ani mai mare decat ea!
bine ca n-a zis de centimentri ca cine stie la ce dileme mai dadea nastere!

..................................................................
cand le termini de recapitulat, citesti pozele de pe revita zig-zag si cauti noutatile in materie de vopsea de par si creme antirid!



foarte tare heartbit

am ras cu lacrimi
fetele astea ...cum zaresc un cuy, cum isi pierd mintile, au senzatia ca nu mai exista cuye pe lumea asta se agata de cuyele deja ocupate si vor sa pastreze secretul deja ma doare burta de ras!
Rosemaryyy
Postat pe 16 Octombrie 2012 22:51
Rosemaryyy, imi cer scuze pentru durerile de burta provocate, dar nu promit ca nu se mai repeta!

sincer vorbind eu nu stiu si nu vreau sa imi dau cu parerea referitor la cuy, daca e ocupat sau nu.
ramane strict problema individei si a purtatorului de cuy (cred ca era mai interesant daca avrea doua cuye ... sau .... )
iar in privinta pastrarii secretului, face si ea ce poate si vad ca poate mult! (adica l-a postat unde e audienta crescuta si traficul mai intens.
maine-poimaine o vedem si la dan diaconecsu, in direct, inregistrat si in reluare, cu aceeasi poveste. doar pentru a pastra mai bine secretul!
deja un prieten bun, care lucreaza la o tipografie, mi-a zis ca a primit comanda de publicarea povestii in 500.000 de exemplare numai in limba romana. ca sa fie sigura ca ajunge la toata lumea. cu scuzele de rigoare, dar Coelho, in afara de faptul ca e vechi si depasit, este si pistol cu apa, pe langa povestea ei!
oricum povestea merita si volumul doi!
acolo aflam ca tanarul care are cu doar 14 ani mai mult decat ea, se dadea si de trei ori peste cap si ametea ingrozitor

hai ca o mai las la dospit si ma retrag cu scuzele ca am mai deraiat putin de la subiect si mi-am permis sa mai compun un scenariu s.f.
heartbit
Postat pe 17 Octombrie 2012 00:50
1. "denis", sper ca esti o ea. Altfel ar putea sa nu te vrea "cu adevarat". Adica cu cuy cu tot.
2. daca esti o ea, nu iti face probleme, exceptind cazurile de la no. 1 te vrea cit se poate de "adevarat". Pentru ce anume te vrea, sau pentru cit timp, asta e discutabil - dar, de vrut, precis te vrea.
Any other questions, ask away!
quasaria
Postat pe 17 Octombrie 2012 09:15
Q, eu sunt convins ca pot fi si cazuri in care sa fie o ea si totusi sa nu o vrea!
dar sper sa nu fie la ce ma gandesc eu
heartbit
Postat pe 17 Octombrie 2012 13:07
merg pe mana voastra si astept si YO volumul al doilea
adeline
Postat pe 17 Octombrie 2012 16:49
am un feeling ca n-o sa dureze mult, pana apare!
heartbit
Postat pe 17 Octombrie 2012 18:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa imi dau seama... 5 De la: thrillia 19 Decembrie 2010 21:43
"Arta impacarii" 0 De la: 16 Februarie 2010 03:46
Menaje a trois 49 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 23:49
GARBO ma saboteaza.... 3 De la: caleidoscop 16 Septembrie 2012 22:22
Baiatul de la medicina 34 De la: Gumiho 13 Decembrie 2016 21:25
Setari Cookie-uri