prietenie sau altceva?

Traim vremuri tulburi, in care nu ne mai putem baza nici macar pe cel de langa noi - care de cele mai multe ori prefera sa vorbeasca cu altcineva despre problemele noastre...

Intr-o buna zi , un batran intelept indian le puse urmatoarea intrebare discipolilor sai:
-De ce credeti ca tipa oamenii cand sunt suparati?
-Tipam doarece ne pierdem calmul, zise unul dintre ei .
-De ce sa tipi, atunci cand cealalta persoana e chiar langa tine?, intreba din nou Inteleptul .
-Pai, tipam ca sa fim siguri ca celalalt ne aude, incerca sa raspunda un alt discipol.
Maestrul intreba insa din nou :
-Si totusi, nu am putea sa vorbim mai incet, cu o voce mai joasa?
Si cum nici unul dintre raspunsurile primite nu-l multumi, batranul Intelept ii lamuri:
-Stiti de ce tipam unul la altul cand suntem suparati ?
Adevarul este ca, atunci cand doaua persoane se cearta, Inimile lor se indeparteaza una de celalta foarte multsi, pentru a acoperi aceasta distanta, ei trebuie sa strige, ca sa se poata auzi unul pe celalalt.
Cu cat sunt mai suparati oameni, cu atat mai tare trebuie sa strige, din cauza departarii tot mai mari dintre Inimile lor .
Pe de alta parte, ce se petrece cand doua finite sunt indragostite?
Ele nu tipa, ci isi vorbesc incetisor, suavfiindca Inimile lor sunt foarte apropiate. Distanta dintre ele este foarte mica .
Uneori, Inimile lor sunt atat de apropiate, ca nici nu mai vorbesc, doar isi soptesc una alteiamurmura ..
Iar uneori, atat de intense este iubirea dintre doua finite, ca nici nu mai au nevoie sa-si sopteascaajunge doar sa se priveasca si Inimile lor se inteleg.
Asta se petrece atunci cand doua finite care se iubesc, au Inimile apropiate.
In final Inteleptul concluzioneaza, zicand :
-Cand vorbiti intre voi nu mai lasati Inimile voastre sa se separe una de cealalta, sinu rostiti Cuvinte care sa va indeparteze si mai mult, caci va veni o zi in care distanta va fi atat de mare, incat Inimile voastre nu vor mai gasi Drumul de intoarcere una catre cealalta. .

- MAHATMA GANDHI -
dorcc
Postat pe 6 Noiembrie 2011 22:03
orice casnicie trece printr-o criza in primii 5ani;decat sa pierzi timpul cu discutii pe net si sa te amagesti singura,da-ti cu apa rece pe fata,vezi de unde si de ce a-ti ajuns in situatia asta,discutati,recunoasteti-va greselile cinstit,si salvati ce aveti; nimeni si nimic nu-ti garanteaza ca ce-ti spune acel''prieten'' e si adevarat sau doar profita de naivitatea ta si-ti zice ceea ce ai vrea sa auzi pentru ca tu ti-ai pus sufletul pe tava;te-ai intrebat cat la suta e adevar in ceea ce-ti zice el despre el?
garbo192175
Postat pe 7 Noiembrie 2011 07:12
nu cred ca te poti indragosti de cineva pe care nu il cunosti,poti vorbi in continuare dar sunt oameni care isi pierd timpul pe net din plictiseala,asculta sfatul meu ,lamureste problema cu sotul tau si vedeti ce e de facut dar fii sincera si spunei ce vrei daca nu se poate asta e ,viata merge inainte,eu mam despartit dupa 18 ani de casnicie,nu miam iubit sotul de la inceput si am incercat 18 ani dar daca nu se poate nu se poate si gata ppune punct si iao de la capat ,real nu virtual nu ajuta cu nimic,toate cele bune
galoiudaniela
Postat pe 7 Noiembrie 2011 10:09
draga mea-o relatie virtuala si pe deasupra mai spui ca te-ai indragostit?!de cine? ai luat in calcul toate posibilitatile?daca este schiop.orb,sau mai stiu eu ce?la-i mai iubi fara sa-l vezi?ti-ai pus aceste intrebari? hai bafta pe viitor.voica
garbo078103
Postat pe 7 Noiembrie 2011 14:59
Sincer te inteleg draga mea. La mine e exact aceeasi situatie ,exact aceeasi poveste numai ca eu deja mam despartit fiindca nu avea rost sa continui acea casatorie si in privinta ca tiai gasit pe cineva pe net ai grija mare ca sunt foarte multi profitori dar si oameni buni care intradevar te inteleg si care vor sa te sustina as vrea foarte tare sa te cunosc si sa vorbesc cu tine nu dispera viata merge mai departe totul o sa fie bine
garbo229966
Postat pe 7 Noiembrie 2011 16:04
Si ce te faci daca descoperi ca din" plictiseala" te-ai atasat,indragostit de o persoana care nu corespunde standardelor tale...daca acea pers. pur si simplu te-a mintit ,ti-a spus vorbele pe care tu le-ai vrut sa le auzi...nu,nu cred in iubirea virtuala..incearca sa indrepti ce e de indreptat in casnicia ta...!!
garbo185385
Postat pe 7 Noiembrie 2011 17:33
lumea virtuala este incerta ,de multe ori in fata unor calculatoare stau cine stie ce fiinte fara scrupule , cine stie ce mincinosi , care au ginduri ascunse .
intrebarea care se pune de cele mai multe ori este: sint reale datele pe care ei le ofera spre citire?
cel cu care tu vorbesti este cu adevarat barbat?
sa stii ca de multe ori realitatea este cruda, si ar fi pacat sa suferi.
demetra
Postat pe 7 Noiembrie 2011 17:45
Referitor la aceasta poveste :

d p meu de vedere exista secvente ale vietii in care ai nevoie de " acel ceva ce-ti lipseste " si de aceea" acel ceva "poate crea dependenda ( ma refer acum strict la comunicarea prin intermediul net-ului ) cu persoane de sex opus sau chiar de acelasi sex .Imaginea virtuala pe care un individ o are despre interlocutor si " hrana " sufleteasca poate fi in unele cazuri benefica ( daca ai noroc ) si in alte cazuri dezastruaosa .

cazul tau , tu ai cerut un sfat :- esti maritata
-iti imaginezi ca esti indragostita de un individ fictiv ( care poate fi foatre bine o bunicuta care se distreaza )

Raspuns : Nu-ti deschide sufletul atunci cand esti in cel mai nefavorabil moment al vietii si esti vulnerabila , rezolva problema existenta singura fara sa cauti o alta persoana " drept carja de mers " , stii ce se-ntampla cu , carjele ?! Sunt aruncate dupa ce nu mai ai nevoie de ele .

Ceea ce vreau eu sa subliniez e ca , in general , daca incepi o relatie pe un fundament mlastinos ,indiferent ca-i rel reala sau virtuala , v-a esua ( sunt si exceptii , dar putine )

iti urez mult succes in ceea ce faci ! dar , rezolva pe rand , o problema , apoi concentr pe alta
garbo110974
Postat pe 7 Noiembrie 2011 20:01
....omul cand se plictiseste...isi gaseste ce sa faca si dupa.....tot din plictiseala sufera ....dragoastea virtuala=suferinta reala,minciuni si adevaruri care nu se pot diferentia,promisiuni false iar majoritatea povestilor de dragoste de pe internet sunt sortite esecului.
blue_eyes67
Postat pe 8 Noiembrie 2011 18:43
CE zici sa te lamuresti si pe tine si pe noi intalnidute cu el???Daca va intalniti poti vedea cu adevarat daca te-ai indragostit de el... Si n-o sa mai pui intrebari la alti oameni care defapt tu trebuie sa raspunzi la ele
garbo115857
Postat pe 8 Noiembrie 2011 20:45
Buna! daca iti spun direct, pana vede "gauara", apoi pa , sant trecut si patit ! care eu as putea sa spun ........sa pun capat relatiei, ea ma evita si se coporta , nu am cuvinte !
daca ar fi posibil, sant cazuri rare ! si ,,,,,,,,mai bine evita, sau gaseste alt mod; cand te vei "arde", sa nu fie tarziu!
cand iubesti, ierti ! si totul este ok !
intreb , tu ??? ce ai facut sau ce faci pt a tine relatia aprinsa ?? de ce trebui , cu atata usurinta sa te arunci ,,,,,,,,,???

in necunoscut ?? barbatii, daca le pici la pat .....si sant multime, apoi , te barfesc !
cu bine, si putem comunica , tabirca _c, astept ! toata admiratia!
lubygyp
Postat pe 8 Noiembrie 2011 23:56
Daca ai o dilema si nu stii daca ceea ce simti pentru acel necunoscut, nu stii daca e prietenie sau dragoste, incearca sa porti o discutie cu tine in oglinda. E tot una. ba chiar mai mult, ai si un chip in fata .Daca e sa iti dau eu raspunsul, iti spun ca nu e nici una nici alta. Pentru prietenie este nevoie de sinceritate si nu-si are rostul secretul celuilalt, iar pt dragoste ai nevoie de ceva palpabil. Tu te-ai indragostit de un personaj dintr-o carte, de un erou din basme. Nu ai sa-l ai niciodata, dar nu-ti place sa recunosti asta de frica sa nu-ti dispara fluturasii din stomac. Acelui necunoscut(a) ii vezi doar calitati, (asta te-a lasat sa descoperi sau asta ai vrut sa vezi) iar sotului tau ii vezi doar defectele(asta vrei sa vezi pentru ca sa-ti gasesti singura scuza a ceea ce simti pentru ,,fat frumos din basm,,). intr-o seara uita-te atent la sotul tau, asculta-l. Gandeste-te ca el e cel din spatele ecranului. O sa pari surprinsa cate asemanari ai sa gasesti. O sa-ti amintesti si de calitatile lui care te-au determinat sa-l iei de barbat.
garbo231030
Postat pe 9 Noiembrie 2011 10:25
garbo 231030 e foarte frumos ce spui, dar poate nu stie inca daca vrea sa mai dea o sansa adeavarata casniciei ei, poate vrea sa incerce si altceva.
Amber
Postat pe 9 Noiembrie 2011 11:03
BUNA intervin si eu in aceasta tema poate gresesc dar scz , uite cum sta problema ta.... cauta intii sa vezi ce nu merge in casnicia ta , incearca o comunicare in tot ce inseamna relatia sotie-sot , apoi dupa o perioada de ,, proces de costiinta ,, incearca si nu da pasarea din mana pe ce de pe gard ,vezi ca ceva nu se leaga in aceasta situatie , tipul de pe net e un bun pshiolog in care el ti-a gasit un punct vulnerabil si-ti vb numai cu un interes ascuns , deci parerea mea e ca tu nu ar trebui sa crezi tot ce zboara se si mananca . Nu crezi ca ai cam neglijat sotul si familia in principal fiindu-ti atrasa atentia de acest tip. tu crezi ca vei face ceva nou si bun pt tine daca vei da curs unei relatii virtuale , dar nu te uiti ca lasi in urma si distrugi totodata tot ce a fost frumos pana acum , de 2 ani ? te-ai casatorit din dragoste nu ? atunci crezi ca o aventura va da un nou curs vietii tale ? uitate in sufletul tau si analizeaza pe cine iubesti ?......un sot care e alaturi de tine sau vb in vint de pe internet ? de 7 luni nu mai ai nici o atractie si relatie cu sotul de ce ? nu crezi ca jumatate de vina o porti tu / pt ca tie iti sta gindul la tipul de pe net .deci nu ai cum sa vezi sotul de linga tine pt ca mintea iti sta in alta parte . fa tot posibilul si salveazati casnicia apoi daca nu se poate nimic incearca sa legi ceva cu o persoana ce iti ofera multe vb . dar nu uita un lucru .... sa nu faci asta sub acelasi acoperis cu sotul,hotaraste tot ce vrei apoi traieste viata dupa ceea ce iti dicteaza inima . un lucru nu uita .....DUPA CE PIERZI CEEA CE AI ATUNCI II DAI VALOARE . si e greu sa mai repari ceva de multe ori e imposibil. SUCCES SI DESCHIDE OKII,
johnson_35
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:46
De ce nu incerci sa vb.cu sotul tau,cred ca atveti cate ceva de lamurit.
Succes
erjike60
Postat pe 10 Noiembrie 2011 21:12
legaturile de pe net,sunt foarte diferite de cele reale.
adica legatura asta a ta de pe net,ar fi complet diferita daca l-ai cunoaste in realitate.
o mare parte este o iluzie.
multi vorbesc pe net,si el poate vorbeste cu multe femei.
tot pe net.
poate are si o legatura reala cu cineva.
nu poti sti,daca nu il cunosti personal.
te-ai indragostit de o iluzie,de imaginea pe care ti-ai creat-o despre el,pentru ca toti avem nevoie de comunicare.
e periculos.
pentru ca poti fi foarte dezamagita.
e riscant sa te indragostesti pe net,de cineva.
mult mai riscant,decat atiunci cand te indragostesti de cineva din viata ta reala.
dar acum ce e de facut?
vrei sa te desparti de sotul tau,si sa il cunosti pe cel de pe net?
sa incerci alta relatie?
sau vrei sa refaci legatura cu sotul,ce e mai bine pentru tine?
nu da vrabia din mana,pe cioara de pe gard.....
asa cred eu.
d
daniilia
Postat pe 11 Noiembrie 2011 21:22
Ai grije sa nu buctezi si a doua oara pe net fara sa cunosti este cam dificil grije sa nu suferii
minodora_50
Postat pe 12 Noiembrie 2011 13:19
Depinde de tine, este posibil ca inca sa nu stii sa -ti alegi un partener, un om se verifica mai intai, se supune unor texte, fara ca el sa stie ce doresti tu. La un restaurant, spre expemplu , [poti urmari modul lui de a se comporta in ocietate, cu tine , cu familia ta. Vezi daca nu este un betiv, ca atunci chiar a-i puso, observa cum se comporta la o distractie cu un anumit cerc de prieteni, este gelos, sau nu, stie sa se comporte , are un anumit grad de civilizatie. depinde de femeie, sunt femei intre femei. Unele urmaresc doar latura sexuala, dotarea partenerului, capabilitatea lui de a satisface partenera. Dar latura umana a omului este intotdeauna pe ultimul loc. Nu este suficient sa aiba masina si bani. Daca are toate acestea fii sigura ca nu este stabil nu se poate opri la o singura femeie, se plictiseste repede si cauta intotdeuna altceva. Tu ce cauti cu adevarat? Aceasta ii intrebarea pe care trebuie sa ti-o pui. A good day my darling.
Vally for you.
garbo241963
Postat pe 13 Noiembrie 2011 07:44
De la: laura30, la data 2011-10-30 14:30:44BUNA.VIN SI EU CU O INTREBARE.NU AM MAI SCRIS PE UN FORUM ESTE PENTRU PRIMA DATA,DAR AS DORI SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI DACA SE POATE.SUNT CASATORITA DE 2 ANI SI AM PROBLEME IN CASNICIE.NU MAI AVEM O RELATIE DE SOT SI SOTIE DE VREO 7 LUNI.INTRE TIMP MI-AM GASIT SA SPUN ASA "UN PRIETEN VIRTUAL"CU CARE VORBESC FOARTE MULTI.NU IL CUNOSC IN REALITATE,NICI MACAR NU STIU CUM ARATA,CU TOATE CA MI-AS DORI.EL IMI STIE SITUATIA DE FATA.PROBLEMA E CA EU NU INTELEG CUM UN TIP POATE SA ISI PIARDA TIMPUL CU O NECUNOSCUTA FARA NICI UN SCOP?
EU LA INCEPUT VORBEAM CU EL DIN PLICTISEALA,DAR ACUM CRED CA M-AM INDRAGOSTIT DE EL.CREDETI CA E O POSIBIL ACEST LUCRU?
SI DACA DA INSEAMNA CA EU AM UN SCOP DE A VORBI CU EL ZILNIC?OARE EL ARE ACELASI SCOP?INCERCATI SA MA LAMURITI VA ROG



BUNA DIN NOU.AM CITIT TOATE COMENTARIILE VOASTRE SI VA MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU SFATURI.UNELE DIN ELE M-AU PUS PE GANDURI.....SI UNELE SUNT FOARTE SCEPTICE.VREAU SA VA SPUN CATE CEVA DESPRE CARE NU AM SCRIS DEOARECE NU AM STIUT CUM SA FORMULEZ SI DE ACEEA CRED CA S-A PRODUS O INCURCATURA SA ZIC ASA.IN PRIMUL RAND IN RELATIA CU SOTUL MEU.....NE CUNOASTEM DE 12 ANI SI SUNTEM CASATORITI DE 2 ANI....RELATIA NOASTRA NU MAI MERGE DIN VINA AMANDURORA ZIC EU...PENTRU CA INTR-UN CUPLU E NEVOIE DE 2 TOT TIMPUL INDIFERENT IN CE SITUATIE SI NU POATE FI VINA DOAR A UNUIA.DACA CREDETI CA NU AM INCERCAT SA IMI SALVEZ CASNICIA SI SA DISCUT CU SOTUL VA INSELATI.....AM DISCUTAT SI AM AJUNS LA O SINGURA SOLUTIE.....SA DIVORTAM.(PROBABIL ACUM VETI SPUNE CA DIN CAUZA" PRIETENIEI MELE VIRTUALE" AM AJUNS LA ACEASTA CONCLUZIE,DAR NU E ASA)IN FINE CRED CA E MAI BINE PENTRU AMANDOI ASA.TIN SA VA ANUNT CA NE-AM DESPARTIT DEJA.
IN RELATIA CU PRIETENUL VIRTUAL....IN PRIMUL RAND V-AM INTREBAT DACA E POSIBIL SA MA INDRAGOSTESC DE O PERSOANA PE CARE NU IL CUNOSC....IN AL DOILEA RAND VREAU SA VA SPUN CA NU PRIN INTERMEDIUL SITE-URILOR DE SPECIALITATE SA ZIC ASA NE-AM " CUNOSCUT".SINCER NU FRECVENTEZ SITE-URI DE GENUL.V-AM ADRESAT ACEASTA INTREBARE TOCMAI PENTRU CA TIPUL NU INCEARCA SA MA FACA SA MA INDRAGOSTESC DE EL.VORBESTE NORMAL CU MINE...NU IMI SPUNE DULCEGARII SAU ALTE VORBE CARE IN MOD NORMAL AR FACE O FEMEIE SA SE INDRAGOSTEASCA,CI CHIAR DIN CONTRA.DIN ACEST MOTIV MA PUNE PE GANDURI....SI MA FACE SA MA INTREB DE FAPT CE SCOP ARE?POATE INTR-ADEVAR UNII DIN VOI AVETI DREPTATE CA SUNT IMATURA....SAU POATE CA NU.....,DAR INTREBAREA MEA IN ACESTA DISCUTIE ERA "CE SCOP POATE AVEA UN BARBAT SA VORBEASCA CU O FEMEIE"
SI CA SA NU MAI FACEM DIN NOU O INCURCATURA AM SA VA SPUN ANUMITE LUCRURI
TIPUL DUPA CUM V-AM MAI SPUS NU IMI SPUNE ACELE VORBE CARE AR FACE ORICE FEMEIE SA VISEZE....DIN CONTRA IMI SPUNE ACELASI LUCRU PE CARE MI L-ATI SPUS SI VOI SA INCERC SA IMI SALVEZ CASNICIA.DE MULTE ORI AM ARATAT CA AS FI DISPONIBILA SA INCERC O RELATIE CU EL(DOAR CA SA VAD CE IMI SPUNE).....DAR DE FIECARE DATA IMI SPUNEA SA AM GRIJA SI CA NU E BINE CEEA CE FAC.SI SA IMI REZOLV PROBLEMELE CU SOTUL CA SA NU IMI PARA RAU MAI TARZIU.POATE DIN ACEASTA CAUZA CONTINUI SA VORBESC CU EL....PENTRU CA NU INCEARCA SA MA FACA SA MA INDRAGOSTESC DE EL....DAR TOTUSI....NU STIU CE SA ZIC....POATE M-AM INDRAGOSTIT....SAU POATE E DOR O ILUZIE....PENTRU FAPTUL CA MI-AS DORI SA MA INDRAGOSTESC......
VA MULTUMESC SI ASTEPT COMENTARIILE VOASTRE
laura30
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:33
De la: laura30, la data 2011-11-13 16:33:08
De la: laura30, la data 2011-10-30 14:30:44BUNA.VIN SI EU CU O INTREBARE.NU AM MAI SCRIS PE UN FORUM ESTE PENTRU PRIMA DATA,DAR AS DORI SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI DACA SE POATE.SUNT CASATORITA DE 2 ANI SI AM PROBLEME IN CASNICIE.NU MAI AVEM O RELATIE DE SOT SI SOTIE DE VREO 7 LUNI.INTRE TIMP MI-AM GASIT SA SPUN ASA "UN PRIETEN VIRTUAL"CU CARE VORBESC FOARTE MULTI.NU IL CUNOSC IN REALITATE,NICI MACAR NU STIU CUM ARATA,CU TOATE CA MI-AS DORI.EL IMI STIE SITUATIA DE FATA.PROBLEMA E CA EU NU INTELEG CUM UN TIP POATE SA ISI PIARDA TIMPUL CU O NECUNOSCUTA FARA NICI UN SCOP?
EU LA INCEPUT VORBEAM CU EL DIN PLICTISEALA,DAR ACUM CRED CA M-AM INDRAGOSTIT DE EL.CREDETI CA E O POSIBIL ACEST LUCRU?
SI DACA DA INSEAMNA CA EU AM UN SCOP DE A VORBI CU EL ZILNIC?OARE EL ARE ACELASI SCOP?INCERCATI SA MA LAMURITI VA ROG



BUNA DIN NOU.AM CITIT TOATE COMENTARIILE VOASTRE SI VA MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU SFATURI.UNELE DIN ELE M-AU PUS PE GANDURI.....SI UNELE SUNT FOARTE SCEPTICE.VREAU SA VA SPUN CATE CEVA DESPRE CARE NU AM SCRIS DEOARECE NU AM STIUT CUM SA FORMULEZ SI DE ACEEA CRED CA S-A PRODUS O INCURCATURA SA ZIC ASA.IN PRIMUL RAND IN RELATIA CU SOTUL MEU.....NE CUNOASTEM DE 12 ANI SI SUNTEM CASATORITI DE 2 ANI....RELATIA NOASTRA NU MAI MERGE DIN VINA AMANDURORA ZIC EU...PENTRU CA INTR-UN CUPLU E NEVOIE DE 2 TOT TIMPUL INDIFERENT IN CE SITUATIE SI NU POATE FI VINA DOAR A UNUIA.DACA CREDETI CA NU AM INCERCAT SA IMI SALVEZ CASNICIA SI SA DISCUT CU SOTUL VA INSELATI.....AM DISCUTAT SI AM AJUNS LA O SINGURA SOLUTIE.....SA DIVORTAM.(PROBABIL ACUM VETI SPUNE CA DIN CAUZA" PRIETENIEI MELE VIRTUALE" AM AJUNS LA ACEASTA CONCLUZIE,DAR NU E ASA)IN FINE CRED CA E MAI BINE PENTRU AMANDOI ASA.TIN SA VA ANUNT CA NE-AM DESPARTIT DEJA.
IN RELATIA CU PRIETENUL VIRTUAL....IN PRIMUL RAND V-AM INTREBAT DACA E POSIBIL SA MA INDRAGOSTESC DE O PERSOANA PE CARE NU IL CUNOSC....IN AL DOILEA RAND VREAU SA VA SPUN CA NU PRIN INTERMEDIUL SITE-URILOR DE SPECIALITATE SA ZIC ASA NE-AM " CUNOSCUT".SINCER NU FRECVENTEZ SITE-URI DE GENUL.V-AM ADRESAT ACEASTA INTREBARE TOCMAI PENTRU CA TIPUL NU INCEARCA SA MA FACA SA MA INDRAGOSTESC DE EL.VORBESTE NORMAL CU MINE...NU IMI SPUNE DULCEGARII SAU ALTE VORBE CARE IN MOD NORMAL AR FACE O FEMEIE SA SE INDRAGOSTEASCA,CI CHIAR DIN CONTRA.DIN ACEST MOTIV MA PUNE PE GANDURI....SI MA FACE SA MA INTREB DE FAPT CE SCOP ARE?POATE INTR-ADEVAR UNII DIN VOI AVETI DREPTATE CA SUNT IMATURA....SAU POATE CA NU.....,DAR INTREBAREA MEA IN ACESTA DISCUTIE ERA "CE SCOP POATE AVEA UN BARBAT SA VORBEASCA CU O NECUNOSCUTA"
SI CA SA NU MAI FACEM DIN NOU O INCURCATURA AM SA VA SPUN ANUMITE LUCRURI
TIPUL DUPA CUM V-AM MAI SPUS NU IMI SPUNE ACELE VORBE CARE AR FACE ORICE FEMEIE SA VISEZE....DIN CONTRA IMI SPUNE ACELASI LUCRU PE CARE MI L-ATI SPUS SI VOI SA INCERC SA IMI SALVEZ CASNICIA.DE MULTE ORI AM ARATAT CA AS FI DISPONIBILA SA INCERC O RELATIE CU EL(DOAR CA SA VAD CE IMI SPUNE).....DAR DE FIECARE DATA IMI SPUNEA SA AM GRIJA SI CA NU E BINE CEEA CE FAC.SI SA IMI REZOLV PROBLEMELE CU SOTUL CA SA NU IMI PARA RAU MAI TARZIU.POATE DIN ACEASTA CAUZA CONTINUI SA VORBESC CU EL....PENTRU CA NU INCEARCA SA MA FACA SA MA INDRAGOSTESC DE EL....DAR TOTUSI....NU STIU CE SA ZIC....POATE M-AM INDRAGOSTIT....SAU POATE E DOAR O ILUZIE....PENTRU FAPTUL CA MI-AS DORI SA MA INDRAGOSTESC......
VA MULTUMESC SI ASTEPT COMENTARIILE VOASTRE
laura30
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:37
poate este ca tine sau este pshiholog
daca te face sa te calmezi si sa-ti schimbi punctele de vedere din viata ta,iar tu recunosti acestea,continua!
daca doar ,pierzi timpul,este doar"timp pierdut"!
invata.ce poti!
viata toate este asa in casatorie,dar trebuie sa fii tolerant daca iubesti sotul.
si.atunci cand sunteti impreuna,retraiti diverse momente placute din "tineretea"voastra(locul primei intalniri,a priumului sarut,al cererii in casatoriei)
nu rata relatia,nimeni nu este perfect!
sa traiti fericiti alaturi de copil!
virginiabrl
Postat pe 14 Noiembrie 2011 10:33
Laura tu oricum faci ce vrei si ce simti ! Vreau sa iti spun ca de la virtual la real este o distanta foarte mare...si am sa iti spun de ce..Eu ,fiind singura cred ca din comoditate am cautat si eu o relatie pe net...am discutat mult timp cu un tip ce se afla atunci la Viena. Corespundea asteptarilor mele ,normal...prin tastatura, ba chiar prin tel...A urmat venirea lui acasa...si urma sa ne intalnim. El tinea neaparat sa vina direct la mine acasa, eu am ezitat...apoi m-am hotarat sa ne intalnim in oras. Si....BINE AM FACUT !! Nu stii cat ii multumesc lui Dumnezeu ca nu am cedat dorintei lui de a veni acasa !!! Tipul in realitate este doar un psihopat, a facut de 2 ori puscarie...dar asta mi-a zis doar cand ne-am intalnit..si cand a vazut ca eu nu vreau sub nici o forma sa vina acasa la mine. Atunci si-a aratat adevarata fatza...mi-a zis direct ca el nu are casa desi are 53 de ani, mi-a zis ca visa sa mergem impreuna la copiii mei in Italia( s-ar fi vazut omul aranjat fara sa faca nimic in schimb) si multe altele care oricum nu mai conteaza. Nu iti poti imagina ce iesiri spectaculoase a avut in public, incat m-am vazut nevoita sa il las in mijlocul orasului si sa plec...desi asta s-a intamplat in Tm iar el este din Ploiesti...dar ...sincer, NU MI-A PASAT DE NIMIC ! Era inadmisibil ce s-a intamplat, nu imi venea sa cred ! Te las pe tine sa te gandesti ce s-ar fi intamplat daca admiteam sa vina acasa, doar motive existau...era suficient sa ma gandesc ca vine de la drum lung si e obosit, nu? Nu sunt eu in masura sa iti dau sfaturi, dar...iti sugerez ...mare grija cu internetul asta, chiar daca de multe ori avem impresia ca ne face bine...este doar o iluzie, apoi ne dam seama ca a fost doar pierdere de timp....timp in care puteam sa ne bucuram de alte lucruri frumoase in viata, de ex. o plimbare in parc, o intalnire cu prietenii, etc...sunt atatea si atatea..! Sper ca nu am deranjat cu comentariul meu, o zi buna tuturor !!!
garbo1669
Postat pe 16 Noiembrie 2011 15:41
LAVINIA1104
Postat pe 15 Iulie 2013 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prieteni,colegi de munca? 21 De la: fecioara2012 17 Aprilie 2012 15:40
Cum sa scap de timiditate? 15 De la: Valy_Valentina_3 10 Aprilie 2014 16:28
A-s dori sa-mi gasesc jumatatea?? 62 De la: garbo_425429 23 Februarie 2016 19:27
Definitie prietenie.... 90 De la: Luna_in_capricorn 4 Octombrie 2010 20:02
dedicatii 61 De la: lady_corina 2 Septembrie 2009 22:54
Setari Cookie-uri