prietenie sau altceva?

Draga mea...acest individ s-a nimerit sa te contacteze pe net,exact cand aveai nevoie...Iti vorbeste frumos,e chipurile alaturi de tine in aceste momente,dar adevarul este foarte departe de tine...
Sfatul meu este sa incerci sa iti salvezi casnicia,daca consideri ca mai este ceva de salvat,si sa nu mai umbli dupa himere..
De dragoste nu poate fi vorba,mai ales ca nici nu il cunosti...
App...sa sti ca nu ii doare tastatura sa scrie tot felul de dulcegarii..
Iti doresc mult noroc in continuare..
garbo226933
Postat pe 6 Noiembrie 2011 11:15
Buna Laura am vazut ce ai scris da se poate sa te indragostesti chiar adca nu l ai vazut pe acest om si stii de ce ? pentru ca el ti-a oferit atentia de care tu ai avut atita nevoie desi asta ar trebui sa o faca sotul tau,daca crezi ca este o joaca renunta ,dar adca crezi ca acest barbat vrea ceva real si adevarat atunci obligal sa aleaga ce vrea daca nu asta este revino ti si continuati casnicia asta depinde doar de tine ce iti doresti tu .nu crezi?
garbo047091
Postat pe 6 Noiembrie 2011 12:11
Buna. Inainte de toate as vrea sa te intreb, daca ai incercat sa iti salvezi casnicia. Daca ai incercat sa gasesti o solutie care sa rezolve problemele dintre sotul tau si tine. In ceea priveste dragostea ta virtuala, nu stiu daca acum este chiar adevarat ce simti sau este doar o iluzie. Ti-a spus ca te doreste, ca te vrea, ............ Nu cred ca este momentul sa te grabesti. Sti ca pe net sant tot felul de oameni. Sincer iti spun ca eu chiar am cautat pe cineva ptr o relatie serioasa. Vrei sa sti ce a rezultat? Iti spun eu: NUMAI DEZAMAGIRI. Asa ca ai grija de tine, asculta toate sfaturile si trage tu concluzia.
dvb26ro
Postat pe 6 Noiembrie 2011 12:13
De la: Axl_22, la data 2011-10-30 14:40:21Buna! Io zic ca nu-i buna!
te-ai indragostit?!

De ce nu-l intrebi? tu din plictiseala ai vb cu el. el poate tot din plictiseala!
Poate se indragosteste si el...tot din plictiseala...
Scz...da' plictiseala mare
Bine ca avem net, sa nu ne plictisim....
subtil si cu miezraspunsul tau
garbo229212
Postat pe 6 Noiembrie 2011 12:19
Buna
Sa-ti spun eu de ce sta un tip pe internet, din distractie. Ce sti despre acest tip? Si cat din ceea ce-ti scrie acolo este real? Ai verificat?
Uite un exemplu: eu m-am casatorit de curand, dupa o relatie de 2 ani si treaba a inceput sa scartaie intre mine si al meu sot chiar in perioada in care am incheiat casatoria. Cum sunt genul care despica firul in 8 am incercat sa aflu motivul si am reusit. Al meu sot comunica pe internet cu diverse (ca tine), le spunea dulcegarii si era ff intersat de viata lor, imtr-o fraza, le spunea ce vroiau ele sa auda. In momentul in care am discutat cu el despre acest subiect mi-a spus ca face asta din distractie si plictiseala, mentionez ca jobul ii permite, are destul timp liber.
Asta mi-a afectat relatia destul de tare, dar eu am incercat sa o salvez si chiar daca mai am de lucru la capitolul asta sper sa reusesc.
In concluzie este foarte usor sa fi mintita virtual, este foarte usor sa fi distractia cuiva si sa fi manipulata, iar dezamagirea este pe masura.Asa cum comunica cu tine poate sa comunice cu altele.
Aaa.... si era sa uit: cum poti sa te indragostesti de cineva pe care nu il cunosti, nu sti ce fel de om este. Parerea mea este ca dai dovada de imaturitate si delasare. De ce sa cauti in alta parte ce poate ai langa tine? Ai incercat sa faci ceva pentru casnicia ta? Un sfat din experienta mea: vezi intai care e partea ta de vina in relatia dintre tine si sotul tau,
Multa bafta si uita virtualul, nu exista.
ina_clau
Postat pe 6 Noiembrie 2011 12:35
de ce sa uite? una mai putin...cu care se distreaza sotul tau?
virtualul exista!
Ktine
Postat pe 6 Noiembrie 2011 12:40
...virtualitatea te scapa doar partial de problema in care te afli...
incerci sa compensezi prezenta persoanei cu care ai creat o familie cu o iluzie care pur si simplu se distreaza cu o alt pestisor care i-a cazut in mreje, sunt persoane care traiesc anume cu astfel de povesti.

"Cauta si acest tip un refujiu sa nu se simta atat de singur ca la cat "arata de bine" nu se mai uita nimeni la el si ii este foarte greu sa-si gaseasca real pe cineva cu care ar vorbi si se cupla."

Ca te-ai fi indragostit de aceasta iluzie?
Interesant daca in spatele acestei conversatii ai vedea o alta persoana decat cea imaginara, inseamna ca iti trece si dragostea pe loc, foarte posibil.

Revin-o cu picioarele pe pamant si multumestii cerului pentru ce ai acum si nu umbla ca o oarba cautand vieti de povesti!
Nu actiona ca o femeie matura imatura, te va costa.
elisavuri
Postat pe 6 Noiembrie 2011 13:09
Nu e dragoste....poate doar un vis frumos....o himera sigur....E frumos sa visezi, dar sa vezi ce doare cand te trezesti la realitate..asa ca ...AI GRIJA!
garbo042913
Postat pe 6 Noiembrie 2011 13:37
Incearca sa-ti salvezi casnicia caci numai aia e singura realitate palpabila si care conteaza.Nici sa nu te gandesti la dragostea cu persoana virtuala,vine din neant si tot in neant se va duce.Daca nu mai merge relatia cu sotul tau atunci cauta alt barbat dar sa fie real.
Sa nu te mai gandesti de ce vorbeste el cu tine.Gandeste-te de ce vorbesti tu cu el...din singuratate,din dorinta de a te destainui cuiva.Cat despre iubire...ce naiba si cu tine....iubirea adevarata inseamna,in primul rand,sa vrei sa ai persoana aceea langa tine zi de zi si sa te rogi lui Dumnezeu sa dilate timpul ca sa poti sa te bucuri cat mai mult de ea.Ceea ce nu e cazul in virtualitate.
Vezi ce faci cu sotul ala pe care-l ai.Nu se gasesc pe toate drumurile soti sau sotii.
nelutza_darjan
Postat pe 6 Noiembrie 2011 14:11
Barbatii au foarte multa rabdare cand isi propun sa ajunga la ceva anume . Sunt sceptica cand este vorba de o relatie prin intermediul interbetului, avand in vedere ca sub un nume se poate ascunde ORICINE. Cred ca ar trebui sa te gandesti foarte bine la decizia de a te cunoaste REAL cu persoana de dincolo de monitor, nu de alta dar sa nu suferi mai mult decat suferi acum. Totusi este vorba romaneasca .
Eu m-am indrostit de cineva asa de tare incat am renuntat la TOT si m-am mutat cu el. Ciudat...... dupa ce ne-am mutat impreuna interesul lui , dragostea lui ..... nu mai sunt cele din anii in care se straduia sa ma cucereasca. Chiar au fost ani buni in care a asteptat, cu rabdare, sa ma indragostesc de el. Acum sufar, dar nu vreau sa arat, deoarece as da satisfactie celor care m-au sfatuit sa nu ma indragostesc de el. Tu si numai tu poti sa horarasti ce faci in viata, chiar daca poti sa dai gres. SUCCES ! GIA
garbo192938
Postat pe 6 Noiembrie 2011 14:47
El corespondeaza cu tine sa-si petreaca timpul in mod placut,flirteaza cu tine si cu inca vreo 10 femei care se afla in aceeasi situatie ca tine si va "consoleaza" pe rind,daca-i merge cu tine,bine,daca nu va merge cu alta.Iarta-mi franchetea,dar asta-i adevarul,daca urmarea ceva serios,nu stateati doar de vorba,va si vedeati pina acum...
garbo162553
Postat pe 6 Noiembrie 2011 14:51
938"
Barbatii au foarte multa rabdare cand isi propun sa ajunga la ceva anume ."aiurea...pe femei nu le intrece nimeni la siretenie,rabdare ,minutiozitate si creativitate,daca isi propun sa obtina ceva .il intrec si chiar si pe Michiduta
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Noiembrie 2011 15:23
cu exceptia ta, ratzusco... tu nu detii asemenea "calitati"...:P

:))))

PS: si atunci ma intreb de ce s-or da atatea "ranite".... hmmmm, ma pune pe ganduri afirmatia asta...or fi urmarind ele ceva...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 6 Noiembrie 2011 15:34
Laura, am si eu o intrebare. E posibil ca tu si sotul sa nu comunicati, sa nu faceti sex etc. pentru ca v-ati hotarat sa va casatoriti fara sa va cunosteti de ajuns, profund, in tot ce presupune o relatie de cuplu. Nu stiu cat ati fost impreuna inainte de casatorie. Probabil v-ati simtit atrasi initial si ati purces la treaba, v-ati cununat. Si acum ce crezi, nu esti gata sa te lansezi in aceeasi greseala?

iarta-ma, dar mi se pare un mod superficial atat de a intra intr-o relatie cat si de a iesi. Noroc ca stati in orase diferite, altfel parca vad ca te pregateai de o noua relatie esuata dupa cateva saptamani sau luni!
anca16
Postat pe 6 Noiembrie 2011 15:51
ge ...apropo de ...
"cu exceptia ta, ratzusco... tu nu detii asemenea "calitati"...:P"...ai dreptate eu sunt un
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Noiembrie 2011 15:55
pai tocmai... de aceea si esti internata singura in salon...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Noiembrie 2011 15:59
nu ma pot abtine
panty_C
Postat pe 6 Noiembrie 2011 16:00

sorry, nici io
Axl_22
Postat pe 6 Noiembrie 2011 16:07
Laura, noi cei de pe margine nu facem decat sa ne dam cu parerea la ceea ce ai scris tu. Esenta relatiei este cunoscuta numai de tine si de cel cu care iti imparti viata, e adevarat de putin timp. Sincer inca nu va cunoasteti cu adevarat unul pe celalat, nu faceti compromisuri ca sa va intelegeti unul pe celalalt. Usa relatiei spre exterior ai deschiso tu. Vedem ce vrei tu de fapt sa vedem. Oare daca el ar deschide usa, ce ar lasa sa se vada? Sfatul meu este sa faceti in asa fel sa va cunoasteti, este adevarat ca nu te poti cunoaste nici in 5 ani, nici in 25 de ani, dar macar incearca, sa vezi punctele comune, fiindca este imposibil sa nu aveti si sa le puneti cap la cap pentru a putea comunica frumos. Luati-o de la inceput incet si pasi siguri. Iar internetul, lasa-l departe de relatia ta.
garbo192938
Postat pe 6 Noiembrie 2011 17:39
De la: eu_geminy, la data 2011-11-06 15:59:01pai tocmai... de aceea si esti internata singura in salon...:D
:)))




vezi ca am dreptate cu aceea fraza ,care vad ca se potriveste in multe alte comentarii....nu toti care gandesc ca tine sunt inteligenti!


P.S.cu adresa la razarete.
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Noiembrie 2011 17:51
buna intre o femeie si un barbat nu poate sa fie o prietenie in adevaratul sens al cuvantului.eu cred mai bine sis asa cred ca ceva este la mijloc .de ce nu merge relatia intre tine si sotul tau ?poate si din cauza ca nu vb.cu el ca cu prietenul tau
garbo225262
Postat pe 6 Noiembrie 2011 17:56
"nu toti care gandesc ca tine sunt inteligenti!


P.S.cu adresa la razarete."

RAPORT!
panty_C
Postat pe 6 Noiembrie 2011 18:05
raportule...."nu inseamna nimic sa ai o minte deschisa.totul este sa o inchizi la loc ,prinzand ceva solid"G.K.C
ratuscaceaurata
Postat pe 6 Noiembrie 2011 18:33
SITUATIA CREATA INTRE TINE SI SOTUL TAU TE-A FACUT SA-TI GASESTI O PERSOANA CARE SA-TI ASCULTE PROBLEMELE.TE INTREB IN ACEST TIMP ADICA 7 LUNI PETRECUTE CU ACEASTA PERSOANA PE NET NU AI FOST CURIOASA SA VEZI CUM ARATA?NU POTI SA TE INDRAGOSTESTI DE CINEVA PANA NU-L VEZI .TU TE-AI INDRAGOSTIT DE UN BARBAT PE CARE TI L-AI CREAT IN MINTE
garbo178363
Postat pe 6 Noiembrie 2011 18:44
Mi se pare mie, sau is cam multe "strigaturi" azi?
Mey, io aud inca bine!
Axl_22
Postat pe 6 Noiembrie 2011 18:54
De la: mgavrila56, la data 2011-11-06 10:30:10buna, nu imi pun intrebari in legatura cu casnicia ta,pentru ca stiu cum e, iar cu tipul respectiv de intalnit la o cafea nu prea se poate pentru ca nu vrei sa fi disponibila.
o femeie ranita in dragoste se intreaba daca ai este disponibila pentru sotul ei.
eu cred ca pe net tocmai cu sotul tau vorbesti si din acest motiv nu vrea sa va vedeti
Stuparul
Postat pe 6 Noiembrie 2011 18:54
...sau un prieten al sotului,care tine legatura si cu acesta,dorind astfel sa afle motivul pentru care sa racit relatia voastra. O femeie casatorita care comunica pe net cit si la telefon cu un necunoscut este foarte disponibila[dupa parerea mea] chiar daca iti imaginezi ca tipul nu pricepe. Ar trebui sa treci mai des pe la BISERICA!
Stuparul
Postat pe 6 Noiembrie 2011 19:08
Doamne, biata Laura ce s-o amuza pe baza comentariilor noastre. Mai bine Laura draga ai analiza singurica ce vrei de la sotul tau........... si de la ceea ce se numeste casatorie sfanta.
garbo192938
Postat pe 6 Noiembrie 2011 19:20
garbo, draga, eu nu cred ca ar trebui sa o amuze ce i-am scris. Cel mult, ar trebui sa cada nitel pe ganduri. Dar ma tem ca e ocupata sa chat-uiasca cu tipul de pe net
anca16
Postat pe 6 Noiembrie 2011 19:25
http://ro.netlog.com/ea_cinderella/blog/blogid=731776
nu esti un caz unic de intragostita pe internet de un necunoscut;
garbo231030
Postat pe 6 Noiembrie 2011 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
retragerea prieteniei! 202 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
Buna sa-ti fie inima. 2 De la: garbo085400 8 Mai 2010 13:32
cand o sa il uit ? 33 De la: minna 15 Februarie 2010 15:21
Articolul care mi-a placut 127 De la: Freya__ 4 Septembrie 2011 14:45
paranormal 709 De la: sandy_bell 29 Mai 2015 20:10
Setari Cookie-uri