prietenie sau altceva?


probabil eu trebuia sa multumesc pentru explicatie!
Eugenia69
Postat pe 31 Octombrie 2011 18:21
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-10-31 18:07:42Ratzushk, si ce legatura au toate acestea cu mine?




luna acest mesaj nu era pt tine. era parca pt eugenia. tie ti/am scris mai sus,ai multa generozitate sufleteasca ,iti place sa comunici,esti o vorbareata.transforma aceste calitati in ceva util pt semeni.esti buna de pilda la campania de pe acasa tv..'.durerea nu este iubire" si multe alte campanii care se cauta oameni ca tine.
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 18:29
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-31 18:29:06
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-10-31 18:07:42Ratzushk, si ce legatura au toate acestea cu mine?




luna acest mesaj nu era pt tine. era parca pt eugenia. tie ti/am scris mai sus,ai multa generozitate sufleteasca ,iti place sa comunici,esti o vorbareata.transforma aceste calitati in ceva util pt semeni.esti buna de pilda la campania de pe acasa tv..'.durerea nu este iubire" si multe alte campanii care se cauta oameni ca tine.


Aaaa! Multumesc!
Luna_in_capricorn
Postat pe 31 Octombrie 2011 18:32
cu drag.
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 18:36
LUNA iti multumesc
laura30
Postat pe 31 Octombrie 2011 21:10
ratusca draga nu ai de ce sa iti ceri scuze,pentru ca nu ai gresit cu nimik.eu iti multumesc din suflet pentru parerile tale.ma ajuta foarte mult sa imi pun ordine in ganduri.da intr-adevar sunt multe de spus dar credeam ca e prea mult de scris.de aceea m-am rezumat doar la o intrebare"de ce continua el sa vorbeasca cu mine?"eu stiu de ce continui
laura30
Postat pe 31 Octombrie 2011 21:18
Buna Laura! Intradevar o situatie incalcita, atat in viata ta de cuplu cat si in viata de pe net! E bine sa iti pui ordine in ganduri si mai ales sa rezolvi intai ceea ce este in casa ta, dupa aceia poti sa zici cu certitudine ca 'DA, M-AM INDRAGOSTIT DE CINEVA PE CARE NU IL CUNOSC, DECAT VIRTUAL" Virtualul ne farmeca prin ceea ce nu vedem...omul din spatele unui ecran, care nu are sentimente, si doar reda ceea ce vrea cealalta persoana din spatele ecranului! Pana cum nu am vazut si nu am cunoscut pe nimeni care sa se indragosteasca de o persoana pe care nu a vazut-o niciodata, mai mult chiar, nu exista asa ceva...decat iluzia dorintelor si neimplinirilor pe care nu le gasim langa persoana langa care am plecat la drum! In cazul tau, cred ca este nevoie clara de a-ti face ordine in casa si dupa aceia mergi mai departe! Si inca un lucru, daca nu te mai intelegi cu sotul, zici tu de 7 luni, de ce nu ai cautat sa vb cu el si sa vedeti amadoi ce este de facut in acest sens???? Nu poti da vina numai pe el ca nu mai merge casnicia, intotdeauna exista doua persoane vinovate cand ceva nu mai merge, sau aproape doua persoane, in cazul tau, nu cred ca doar sotul este de vina, ci si tu ai o parte din vina! Mergeti la un consilier familial si vedeti ce este de facut, asa cred ca este cel mai bine! Nu te poti indragosti de cineva, vorbind mai intai cu el din plictiseala si dupa hopa-tropa vine si iubirea , instantaneu! Asta e parerea mea! Mult moroc iti doresc si incearca sa pui pe o hartie ce este bun in viata ta de cuplu si ce nu si vezi unde s-a produs hiatul care a dus la monotonia casniciei tale! Numai bine iti doresc!
roua1967
Postat pe 6 Noiembrie 2011 03:22
La ce distanta?....strainatatea?...draga Laura, problema este la tine si nu la sotul tau..daca numai dupa un asa de scurt timp al casniciei ai inceput sa-i gasesti noduri in papura, inseamna ca tu-ti faceai ginduri mult mai mari si frumoase, inaintea acestei casnicii/vise, asa cum de altfel cred ca-ti faci si cu domnul respectiv , numai ca ai grija..sa nu fie mai rau decit este acum...
mya4144
Postat pe 6 Noiembrie 2011 07:07

Tu ti-ai creat o imagine ideala, o poveste tesuta pe un "suport"...virtual - parerea mea: te-ai "indragostit" de propria iluzie/imaginatie/dorinta! [/quote]

Corect, in comunicarea virtuala trebuie sa fii cat mai lucid si sa tii cont ca sunt multe capacane.
michu61
Postat pe 6 Noiembrie 2011 07:30
Eu cred ca ..din cauza singuratatii sufletesti..ai ajuns ..aici..!!! Incearca sa-ti rezolvi amiabil..relatia reala..caci..virtuala poti gasi..oricand..!!! Sunt indivizi care abia asteapta..suflete.nevinovate si necajite....sa le manipuleze..!!! Cu dragostea..si chipurile..intelegerea e cel mai usor.!! Mai ales ca nu stii..si nu ti-a dat date concrete despre el..e ceva suscpect..!! Ai mare grija..!! Daca casnicia nu-ti merge si nu gasesti calea de impacare..ia o hotarare..nu lasa sa-ti treaca viata.!Dar mai intai..roaga-te si fa tot ce poti..s-o salvezi..!!! Mare e puterea Domnului..si ..iti va lumina mintea..!!! Domnul fie cu tine..!! Amin..!!!
garbo115329_camy
Postat pe 6 Noiembrie 2011 07:57
De la: laura30, la data 2011-10-30 14:30:44BUNA.VIN SI EU CU O INTREBARE.NU AM MAI SCRIS PE UN FORUM ESTE PENTRU PRIMA DATA,DAR AS DORI SA MA AJUTATI CU NISTE SFATURI DACA SE POATE.SUNT CASATORITA DE 2 ANI SI AM PROBLEME IN CASNICIE.NU MAI AVEM O RELATIE DE SOT SI SOTIE DE VREO 7 LUNI.INTRE TIMP MI-AM GASIT SA SPUN ASA "UN PRIETEN VIRTUAL"CU CARE VORBESC FOARTE MULTI.NU IL CUNOSC IN REALITATE,NICI MACAR NU STIU CUM ARATA,CU TOATE CA MI-AS DORI.EL IMI STIE SITUATIA DE FATA.PROBLEMA E CA EU NU INTELEG CUM UN TIP POATE SA ISI PIARDA TIMPUL CU O NECUNOSCUTA FARA NICI UN SCOP?
EU LA INCEPUT VORBEAM CU EL DIN PLICTISEALA,DAR ACUM CRED CA M-AM INDRAGOSTIT DE EL.CREDETI CA E O POSIBIL ACEST LUCRU?
SI DACA DA INSEAMNA CA EU AM UN SCOP DE A VORBI CU EL ZILNIC?OARE EL ARE ACELASI SCOP?INCERCATI SA MA LAMURITI VA ROG
garbo100606
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:04
Draguta, presupun ca esti destul de tanara ca sa intelegi ce inseamna cu adevarat iubirea..... este imatur sa crezi ca te-ai indragostit de cineva cu care doar ai discutat virtual,mai bine cumparati cateva hainute frumoase, schimba-ti coafura, fa-te frumoasa si invita-ti sotul in oras, spune-i ca iti este dor de el si ca doriti sa plecati undeva in vacanta singuri, incearca mai bine sa descoperi ce ai ales, si cheama-ti acasa sotul cu mare drag, o sa vezi ce bine merge relatia pe care o ai, crede-ma, nu da vrabia din mana pe cioara dupa gard.
garbo100606
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:11
De la: laura30, la data 2011-10-31 00:05:59buna.scumpa nu imi pun intrebari in legatura cu casnicia mea,pentru ca stiu care ii problema.iar cu tipul respectiv....vorbim la telefon...de intalnit la o cafea nu prea se poate...ca suntem la distanta mare...si sa stii ca nu mi-am invinuit sotul in fata lui....chiar din contra....i-am spus ca eu sunt vinovata si mai vreau sa precizez ca in fata lui nu postez ca o femeie ranita in dragoste si disponibila,chiar din contra...sunt rece cu el in privinta asta


Inainte de toate, sfatul meu e sa incerci sa salvezi ce ai. Asta bineinteles daca mai considerati necesar asta.
Unii barbati pot "interpreta" corect raceala....asa ca ai grija. Sa nu mai vorbim despre lucrurile interzise, care pt unii barbati sunt incitante rau. O femeie, care este a altuia, casatorita, aflata intr-un moment de slabiciune....hmmm, destul cat sa roteasca un vultur pe cer .....Grija mare, risti sa fii ranita si dezamagita cum n-ai mai fost niciodata.
Nu cred ca te poti indragosti asa....pe nevazute, ar trebui sa-ti lasi o marja de siguranta. Fii realista, tine-ti inima la tn deocamdata. Asteapta sa-l vezi, sa va cunoasteti mai bn, apoi daca totul e ok, te poti hotara ce si cum.
zack
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:12
De la: garbo100606, la data 2011-11-06 08:11:27Draguta, presupun ca esti destul de tanara ca sa intelegi ce inseamna cu adevarat iubirea..... este imatur sa crezi ca te-ai indragostit de cineva cu care doar ai discutat virtual,mai bine cumparati cateva hainute frumoase, schimba-ti coafura, fa-te frumoasa si invita-ti sotul in oras, spune-i ca iti este dor de el si ca doriti sa plecati undeva in vacanta singuri, incearca mai bine sa descoperi ce ai ales, si cheama-ti acasa sotul cu mare drag, o sa vezi ce bine merge relatia pe care o ai, crede-ma, nu da vrabia din mana pe cioara dupa gard.


Bun sfat.
zack
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:14
Draga mea , nu cred c eti ndrgostit,doar c prietenul te ascult i te nelege,ceea ce ar trebui s fac soul tu.Trebuie s ai o discuie forte serioas cu soul tu privitor la csnicie.Dup care dac +i dorelti prietenie cu cel virtual deyvolt+o !
garbo133325
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:17
Buna ' . Da te poti andragosti , chiar daca nu-l cunosti , ansa poate fi si doar dorinta de a comunica...! Ansa totusi , ai mare ,mare grija, sa nu cazi an capcana dragostei nesigure, asa s-ar putea sa suferi . Nu trb sa opresti acest mod de a comunica , cu acest barbat , dar fi f atenta ce vorb.cu el , si f import., ce raspunsuri si ce " sfaturi " primesti din pareta lui...! Iar de casnicia ta, e f greu sa fiti un cuplu fericit, daca dupa acesti 2 ani , deja nu mai functioneaza relatia si s-a consumat " iubirea " . Cauta , acolo an sufletul tau , vezi ce sentimente mai gasesti ptr sotul tau, iar daca nu mai este nimic si cel mai important , nu mai primesti nimic din partea lui, atunci nu mai lungiti aceasta relatie fara viitor, mai ales ca nu aveti copii. Candva , ... , tot acolo se v-a ajunge, la despartire, pt ca antr-o casnicie , proaspata , ca a voastra, nu ar fi treb.sa se epuizeze atat de repede, tot ceea ce anseamna " frumos " . Dar tu sti cel mai bine cat a-l mai iubesti, si cat de mult te respecta sotul tau, pt ca daca nu mai exista repect reciproc, at .nu mai exista nimic. Te sfatuiesc din propria experienta, o poveste ca a ta, am trait si eu cu ani an urma si dupa 2 ani , s-a ajuns la divort. Mult noroc, si vezi ce faci, sa nu te andragostesti platonic, e pacat sa suferi. Si daca totusi ai facut-o deja, at cauta ceea ce te intereseaza cel mai mult, o iubire sincera.
garbo242176
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:32
'luna"..ai dreptate!
katty
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:40
da,tipic PIERDERE DE VREME pentru fiecare ,singuratatea ia mai multe forme ,asta e una dintre ele ,si poate cea mai toxica !!! -in rest , multe SUCCESURI !
zero_zero_sapte
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:47
Sigur e un refugiu de la adevaratele tale pb. o schimbare fizica{coarura,tinuta}il v-a face pe sotul tau sa fie din nou interesat de tine o discutie sincera cu el,dar nu renunta la prietenia virtuala...nu E "drogul" tau sufletesc,si cu asta nu faci rau nimanui...dar ai unde sa te plangi,ai unde sa ceri sfaturi...e nevoie si de asa ceva...
Nu confunda -insa-prietenia virtuala cu..casnicia.. Si mai ales...nu te indragosti de-o iluzie virtuala
Sotul e SOT prietenul virtual=PRIETEN,FRATE
elisabeta_boia
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:52
da,tipic PIERDERE DE VREME pentru fiecare ,singuratatea ia mai multe forme ,asta e una dintre ele ,si poate cea mai toxica !!! -in rest , multe SUCCESURI !
zero_zero_sapte
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:56
Buna dimineatza, soro!
Betty, hai la un ceai virtual!
Axl_22
Postat pe 6 Noiembrie 2011 08:57
ar fi foarte interesant ca cel pe care nu l-ai vazut cum arata dar el stie cum arati sa fie chiar sotul ....
garbo070127
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:19
Axl_22
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:31
parerea mea e ca iti induci o stare de iubire.lipsa afectivitatii din partea sotului tau iti faciliteaza disponibilitatea catre prima persoana care iti rezerva putin timp si atentie. ce ma uimeste e ca nu te preocupa ce s-a intamplat cu casnicia voastra, faptul ca intre tine si sotul tau nu mai exista viata sexuala ar trebui sa te puna pe ganduri. trebuie sa va lamuriti daca intre voi mai este ceva. clarifica treaba asta si dupa acea deschide usa catre alta relatie. in cea ce priveste barbarul de pe internet poate fi orcine ( chiar un infractor, impostor) care iti spune ce vrei tu sa auzi! e atat de usor sa impresionezi pe cineva cand deja stii punctul lui vulnerabil! deschide ochii! bafta!-o femeie maritata si uneori neglijata...:)


garbo184677
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:32
Laura30, ti-ai pus intrebarea?
Daca persoana cu care tu discuti in lumea virtuala, este femeie?
CUNOSC ASTFEL DE CAZURI. ASA K AI MARE GRIJA CU CINE STAI LA TACLALE.
garbo216453
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:44
De la: laura30, la data 2011-10-30 16:06:04 PANTERA NEAGRA DA CRED CA AI DREPTATE INTR-UN FEL...DAR TOTUSI CRED CA CEVA E...EU NU MA POT ABTINE SA NU VORBESC CU EL SI NICI EL.PROBABIL CA VA TRECE...PROBABIL CA NU SUNT INDRAGOSTITA CI DOAR IMI IMAGINEZ...POATE DIN NEVOIA DE A FI INDRAGOSTITA.ITI MULTUMESC MULT DE RASPUNS
kiramocanu
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:49
De la: laura30, la data 2011-10-30 16:06:04 PANTERA NEAGRA DA CRED CA AI DREPTATE INTR-UN FEL...DAR TOTUSI CRED CA CEVA E...EU NU MA POT ABTINE SA NU VORBESC CU EL SI NICI EL.PROBABIL CA VA TRECE...PROBABIL CA NU SUNT INDRAGOSTITA CI DOAR IMI IMAGINEZ...POATE DIN NEVOIA DE A FI INDRAGOSTITA.ITI MULTUMESC MULT DE RASPUNS
Draga mea,internetul este util dar poate si distruge o relatie care se dorea de durata,esti dependenta de el si de acel prieten virtual crede-ma,este un paradox dar cam asa se intampla cand nu stii sa te opresti.Am spus-o mereu ca daca esti implicat intr-o relatie ,bine ar fi sa lasi sit-urile unde poti gasi pe unu/una,unde ai putea sa-ti creezi o lume falsa,de vis ,unde zici tu ca te simti iubita,cautata ecct..Fa-ti curatenie in viata actuala si pe urma sa fii in cautarea unuia ,chiar si din plictiseala..bafta multa si mai ales minte mai multa..
kiramocanu
Postat pe 6 Noiembrie 2011 09:56
buna, nu imi pun intrebari in legatura cu casnicia ta,pentru ca stiu cum e, iar cu tipul respectiv de intalnit la o cafea nu prea se poate pentru ca nu vrei sa fi disponibila.
o femeie ranita in dragoste se intreaba daca ai este disponibila pentru sotul ei.
eu cred ca pe net tocmai cu sotul tau vorbesti si din acest motiv nu vrea sa va vedeti
mgavrila56
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:30
Mai bine ai vb cu sotul tau decat cu straini si sa vezi cum va rezolvati problemele.
O tacere atat de lunga nu duce la nimic bun .
Poate iti imaginezi ca esti indragostita dar de o iluzie nu de o persoana care iti canta in struna .
garbo176391
Postat pe 6 Noiembrie 2011 10:56
Ceea ce am vazut din prima citire a fost lipsa de maturitate si neincrederea-n tine.Incearca sa-ti stabilesti prioritatile-n viata si nu mai umbla dupa cai verzi pe net.Abordeaza cu sinceritate subiectul"caznicia noastra" cu sotul tau, aduceti-va aminte de ce v-ati casatorit , care-au fost lucrurile care v-au unit doi ani si daca se mai poate face ceva , faceti ! Renunta la nebunia asta copilareasca cu netul .Eu una sunt pentru familie,fidelitate si respect si consider ca ceea ce oferi , aia primesti.
stanescugean_ph
Postat pe 6 Noiembrie 2011 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
daca e casatorit s-ar putea indragosti cu adevarat??? 275 De la: lizadra 4 Aprilie 2012 01:17
eu pesti el scorpion? avem sanse? 3 De la: mia79x 12 Iunie 2009 17:15
cure de slabire 1 De la: crazy_angel 17 Decembrie 2009 20:32
Am ajuns la o concluzie de-a dreptul idioata ! 16 De la: tutankhamon 22 Iunie 2009 22:07
SIMPLU 75 De la: wife 19 Septembrie 2009 09:50
Setari Cookie-uri