Credeti ca exista prietenie adevarata intre un barbat si o femeie?

Oare barbatii pot fi pentru noi la fel de buni confidenti cum sunt prietenele noastre?Sau ...totul este defapt o prefacatorie.Am observat faptul ca femeile sunt putin mai rautacioase decat barbatii uneori.Si mai invidioase,ca doar ce-l intereseaza pe un barbat ce pantofi cu toc super scumpi ti-ai cumparat azi sau ce rochie noua ti-ai luat?Vreau parerile voastre
doruka2006
Postat pe 27 Martie 2010 11:46
De la: doruka2006, la data 2010-03-27 11:46:15Oare barbatii pot fi pentru noi la fel de buni confidenti cum sunt prietenele noastre?Sau ...totul este defapt o prefacatorie.Am observat faptul ca femeile sunt putin mai rautacioase decat barbatii uneori.Si mai invidioase,ca doar ce-l intereseaza pe un barbat ce pantofi cu toc super scumpi ti-ai cumparat azi sau ce rochie noua ti-ai luat?Vreau parerile voastre




desi a mai fost aceasta tema,pusa in discutie,iti voi raspunde pt ca tu ai adaugat ceva in plus;CONFIDENTA.barbatii pot fi f buni prieteni si confidenti,cu o femeie,daca nu are nici o atractie,din punct de vedere al unui indragostit,fata de respectiva femeie,sau daca s-a convins ca niciodata,nu va avea o relatie de dragoste cu ea.atunci daca amandoi au totusi unele afinitati,raman totusi prieteni.aceasta prietenie va fi sincera,deoarece intre ei exista,acest mic secret care ii leaga si le intareste prietenia.amandoi au avantaje si se pot baza pe aceasta prietenie,deoarece fiecare se bazeaza,pe interesul personal,desi in realitate nu vor recunoaste,niciodata.ea este sigura ca el ii va fi un bun prieten si confident,bazandu-se pe sentimentul lui real fata de ea,iar el va deveni,un bun prieten,deoarece prefera sa stea mereu in preajma ei,indiferent daca numai in aceasta postura,de prieten si confident.prietenia lor va fi trainica,dar le poate produce unele probleme,cu partenerul de viata al celuilalt.cu putin tact,partenerii pot accepta aceasta prietenie,dar in sufletul lor,va fi intotdeauna indoiala.
alexxandra
Postat pe 27 Martie 2010 12:56
Da poate sa fie daca ei sunt colegi de serviciu de scola,etc. si se respecta.
bibicu
Postat pe 31 Martie 2010 16:04
De cate ori pe saptamana se respecta?
Doara
Postat pe 31 Martie 2010 18:37
da!...s/a mai dezbatut aceasta tema si...parerea mea este ca ..NU..nu poate exista nici o prietenie adevarata intre un barbat si o femeie...chiar daca se poate simula una..zic ca se poate simula in sensul ca...minim unul din cei 2 se va preface ..doar intr/un anumit scop(cunoscut deja...scopul)...sa ajungi si la sfarasit...la un capat ..ca sa zicem asha..si sa ti se si confirme ..si peste toate astea (tu ne/avand acelasi scop)..nu o sa/ti pice bine o ashaa..constatare...asha ca e mai bine sa stii de la inceput...adica sa nu te minti singura ca ar fi posibila o astfel de prietenie...pentru ca nu e!!!!
andreea_n_c
Postat pe 2 Aprilie 2010 08:55
eu..ma simt datoare sa imi sustin parerea ..pentru ca eu consider ca nu poate exista nici o garantie ca ..in acea prietenie..nici unul din cei 2 nu o sa simta niciodata nici o atractie erotica..sau macar nici nu o sa se gandeasca...ce/ar fi daca..!!
andreea_n_c
Postat pe 2 Aprilie 2010 08:57
Bine, bre andreio, nu e nici o speranta la tine, nu-i asa?.. pai daca nici prietenii nu iti plac, atunci cine, nene?
anakin
Postat pe 2 Aprilie 2010 12:20
si unde-i problema, andreea?? oamenii mari cand lucrurile o iau razna discuta si vad ce e de facut mai departe( sau asa ar trebui). altfel am interzice relatiile dintre oameni de teama ca ele la un moment dat vor evolua in alt sens decat cel de la inceput. suna ciudat, nu?
bluelight
Postat pe 2 Aprilie 2010 16:01
trist de tot sa fii convinsa ca toti oamenii cu care interactionezi au drept scop final doar sa te vada cu rotile in sus...
Este ironic - dar foarte putine femei inteleg ca, totusi, mai exista si altele... in speta si altele MULT mai atragatoare. Deci nu cred ca un barbat va mai fi asa, absolut dedicat "scopului", de la Adam incoace. Ala n-avea alternativa, saracul. Astia din zilele noastre cam au.
Asa ca think twice, poate ca inainte de a fi impartiti in barbati sau femei toti sintem oameni si avem nevoie si de viata sociala, nu numai de viata sexuala.
quasaria
Postat pe 3 Aprilie 2010 02:39
De la: quasaria, la data 2010-04-03 02:39:01trist de tot sa fii convinsa ca toti oamenii cu care interactionezi au drept scop final doar sa te vada cu rotile in sus...
Este ironic - dar foarte putine femei inteleg ca, totusi, mai exista si altele... in speta si altele MULT mai atragatoare. Deci nu cred ca un barbat va mai fi asa, absolut dedicat "scopului", de la Adam incoace. Ala n-avea alternativa, saracul. Astia din zilele noastre cam au.
Asa ca think twice, poate ca inainte de a fi impartiti in barbati sau femei toti sintem oameni si avem nevoie si de viata sociala, nu numai de viata sexuala.




sunt de acord cu tine.
alexxandra
Postat pe 3 Aprilie 2010 05:05
blah ..blah..blah...sa fie cum ziceti voi!!...dar eu personal nu prea cred!!...e o vorba care se traduce ca...multe relatii de prietenie se termina in ..dragoste...dar o relatie de dragoste in prietenie nu se transforma niciodata!!!...si eu cred ca asha e...asta inseamna (daca ar fi sa fie inversul ..sintagmei)..inseamna regresie..psihologica evident!!..cine vrea sa devina din destept prost?!
andreea_n_c
Postat pe 3 Aprilie 2010 16:49
Da,daca el e gay !
blaa
Postat pe 3 Aprilie 2010 18:10


adica daca nu te mai culci cu unul cu care te-ai culcat inainte e regresie psihologica? Ce, esti proasta dupa ce ai fost desteapta? Na, asta da femeie decisa....

Eu una am relatii de prietenie care sint mult mai importante decit vreun one night stand, motiv pentru care zau daca mi-as sacrifica prietenii.
quasaria
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:23
fleurdelis
Postat pe 3 Aprilie 2010 19:28
da,exista...si eu m`am inteles cu un baiat foarte bine,chiar foarte bine pot spune pana la un moment dat ce s-au cam racit lucrurile,nici acum nu-mi pot imagina din ce cauza si acum ma inteleg bine cu el,dar nu ca inainte crek daca dura prietenia dintre mn si el mai mult,crek ajugeam sa`i placa de mine,ceea ce bine k s`a terminat asa in fine...bine-a fi,si la vara cald
cretz0oolina
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:00
Din totdeauna am respectat mult mai mult prieteniile cu barbatii pentru ca nu sunt la fel de circotasi si invidiosi ca femeile...am remarcat ca barbatii ofera mai mult respect intr-o rel de prietenie decit daca te culci cu ei....ok dupa o perioada e posibil sa existe si atractie sexuala si am considerat a fi ...next step...in relatia deja existenta.....Am avut si prietenii in care de comun acord am ajuns la concluzia ca nu merita sa ne stricam prietenia de o viata pentru o noapte de amor...si intradevat a meritat...
rapsody33
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:26
eu sunt cel mai bun prieten al femeilor.
politistul
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:37
De la: Alexxandra, la data 2010-04-03 05:05:25
De la: quasaria, la data 2010-04-03 02:39:01trist de tot sa fii convinsa ca toti oamenii cu care interactionezi au drept scop final doar sa te vada cu rotile in sus...
Este ironic - dar foarte putine femei inteleg ca, totusi, mai exista si altele... in speta si altele MULT mai atragatoare. Deci nu cred ca un barbat va mai fi asa, absolut dedicat "scopului", de la Adam incoace. Ala n-avea alternativa, saracul. Astia din zilele noastre cam au.
Asa ca think twice, poate ca inainte de a fi impartiti in barbati sau femei toti sintem oameni si avem nevoie si de viata sociala, nu numai de viata sexuala.




sunt de acord cu tine.
Well sayd!!!
doruka2006
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:39
De la: politistul, la data 2010-04-21 01:37:44eu sunt cel mai bun prieten al femeilor.
rapsody33
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:40
doruka2006
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:42
nu era nevoie sa incerci sa ma sperii.ptiu drace,ca urat esti!
politistul
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:45
doruka2006
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:49
Daca imaginatia noastra nu ar fi asa zburdalnica chiar ca ar fi mai frumoase prieteniile dintre barbati si femei
Un baiat stie mai bine sa te sfatuiasca in ceea ce priveste relatiile ca doar au ei gandirea lor "colectiva" si stiu mai bine sa se citeasca intre ei. Dar eu nu cred k dupa o vreme nu apar si altfel de ganduri... depinde si de personalitatile celor doi, ce-i drept, dar totusi suntem oameni si suntem programati sa ne "impreunam" vorba lu Becali =))
LadyScorpio89
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:50
De la: LadyScorpio89, la data 2010-04-21 01:50:29Daca imaginatia noastra nu ar fi asa zburdalnica chiar ca ar fi mai frumoase prieteniile dintre barbati si femei
Un baiat stie mai bine sa te sfatuiasca in ceea ce priveste relatiile ca doar au ei gandirea lor "colectiva" si stiu mai bine sa se citeasca intre ei. Dar eu nu cred k dupa o vreme nu apar si altfel de ganduri... depinde si de personalitatile celor doi, ce-i drept, dar totusi suntem oameni si suntem programati sa ne "impreunam" vorba lu Becali =))
doruka2006
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:52
Daca o relatie de prietenie se continua cu o"impreunare"ai dublu cistig...prieten si iubit...nu e superrrrrrrrrrr???
rapsody33
Postat pe 21 Aprilie 2010 01:57
nu.de ce sa strici o prietenie pentru o p**a???
doruka2006
Postat pe 21 Aprilie 2010 02:00
se strica...clar
exceptand doar daca ramnaneti impreuna forever and ever
LadyScorpio89
Postat pe 21 Aprilie 2010 02:02
suuuper,bine zisesi.si, si,dar banii pe consultatie!!!eeeee,aaaaa cum e?
politistul
Postat pe 21 Aprilie 2010 02:02
De la: doruka2006, la data 2010-04-21 02:00:08 nu.de ce sa strici o prietenie pentru o p**a???

Depinde de situatie...poti sa o imbunatatesti. Sau poti sa o pierzi ...dak ......
rapsody33
Postat pe 21 Aprilie 2010 02:04
riscati-va ! aruncati-va un doi in pat cu "confidentul" vostru
voi o sa suferiti dupa aia
LadyScorpio89
Postat pe 21 Aprilie 2010 02:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
problema 9 De la: garbo_455882 5 Noiembrie 2016 07:25
Prietenii adecvate sau neadecvate! 23 De la: quasaria 14 Noiembrie 2009 10:17
PRIETENIA O POTI TRANSFORMA INTR O DRAGOSTE? 3 De la: esme 10 Decembrie 2011 23:16
justitia trebuie sa functioneze !!! 1 De la: garbo008388 30 August 2009 12:25
ce ne pasa de cei de laga noi,noua sa ne fie bine!bunul crestin... 19 De la: luptatoareacurajoasa 3 Mai 2010 23:00
Setari Cookie-uri