Relatia de casattorie dintre barbat si femeie

auzi, ratzo, ia vezi-ti tu de mac-mac si lasa alte graiuri cui se pricepe!
esme
Postat pe 2 Noiembrie 2011 14:45
Fiecare macanim pe graiul nostru. Cine pricepe, bine, cine nu daca tot e interesat sa-si ia un translator!
SAL
Postat pe 2 Noiembrie 2011 14:58
ce sa fie, ce sa fie, mai, sal?
esme
Postat pe 2 Noiembrie 2011 15:05
Am macanit si eu ... pe pasareste.
SAL
Postat pe 2 Noiembrie 2011 19:36
Sal, acu am realizat ca si io vb pasareste!
Io te-am inteles!
Axl_22
Postat pe 2 Noiembrie 2011 19:51
Multumesc Axl. Ma mai intelege si pe mine cineva...
SAL
Postat pe 2 Noiembrie 2011 19:54
De la: anisoaraf, la data 2011-11-02 14:12:33 Depinde de fiecare relatie si fiecare familie cum isi structureaza viata si relatia ! Sunt relatii scurte, lungi, imaginabile si interminabile. La casatorie ajung cei care-si doresc cu adevarat acest lucru, de buna voie si nesiliti de nimeni. La baza casatoriei sta iubirea sincera si dezinteresata (cel putin asa era candva). E firesc ca intr-o familie normala si civilizata la un moment dat din iubire si mai ales cu acordul ambilor parinti sa se nasca unul sau mai multi copii, care se vor bucura de grija si iubirea ambilor parinti. Apoi sa nu uitam de grijile cotidiene, treburile gospodaresti, aprovizionarea, curatenia si multe altele care trebuie rezolvate zilnic intr-o familie. Iar noi, femeile, trebuie sa ramanem mereu tinere, frumoase, destepte, pline de energie, sa ne ocupam de tot ce misca si nu misca prin casa, gospodarie, curte si sa nu uitam ca sotul trebuie mereu sa fie multumit de noi !
dar si barbatii trebuie sa fie energici si receptivi,,la tot ce misca,prin casa,chiar si la catel atunci cand da din coada,ca si noi femeile sa fim multumite de barbati....numai ca multe femei cam sarace cu duhul ii invata chiar ele sa fie niste puturosi,,,si femeile sa faca aproape toata treaba ca barbatii sa fie multumiti de ele...aia nici macar un suc nu iti dau gratis,,,vor plata in natura,,si tu sa le faci toata treaba,,,trebuie sa te nasti prost ca sa faci asa ceva dupa un barbat
ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2011 17:11
De la: anisoaraf, la data 2011-11-02 14:12:33 Depinde de fiecare relatie si fiecare familie cum isi structureaza viata si relatia ! Sunt relatii scurte, lungi, imaginabile si interminabile. La casatorie ajung cei care-si doresc cu adevarat acest lucru, de buna voie si nesiliti de nimeni. La baza casatoriei sta iubirea sincera si dezinteresata (cel putin asa era candva). E firesc ca intr-o familie normala si civilizata la un moment dat din iubire si mai ales cu acordul ambilor parinti sa se nasca unul sau mai multi copii, care se vor bucura de grija si iubirea ambilor parinti. Apoi sa nu uitam de grijile cotidiene, treburile gospodaresti, aprovizionarea, curatenia si multe altele care trebuie rezolvate zilnic intr-o familie. Iar noi, femeile, trebuie sa ramanem mereu tinere, frumoase, destepte, pline de energie, sa ne ocupam de tot ce misca si nu misca prin casa, gospodarie, curte si sa nu uitam ca sotul trebuie mereu sa fie multumit de noi !
dar si barbatii trebuie sa fie energici si receptivi,,la tot ce misca,prin casa,chiar si la catel atunci cand da din coada,ca si noi femeile sa fim multumite de barbati....numai ca multe femei cam sarace cu duhul ii invata chiar ele sa fie niste puturosi,,,si femeile sa faca aproape toata treaba ca barbatii sa fie multumiti de ele...aia nici macar un suc nu iti dau gratis,,,vor plata in natura,,si tu sa le faci toata treaba,,,trebuie sa te nasti prost ca sa faci asa ceva dupa un barbat
ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2011 17:11
dar si barbatii trebuie sa fie energici si receptivi,,la tot ce misca,prin casa,chiar si la catel atunci cand da din coada,ca si noi femeile sa fim multumite de barbati....numai ca multe femei cam sarace cu duhul ii invata chiar ele sa fie niste puturosi,,,si femeile sa faca aproape toata treaba ca barbatii sa fie multumiti de ele...aia nici macar un suc nu iti dau gratis,,,vor plata in natura,,si tu sa le faci toata treaba,,,trebuie sa te nasti prost ca sa faci asa ceva dupa un barbat
ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2011 17:14
dar si barbatii trebuie sa fie energici si receptivi,,la tot ce misca,prin casa,chiar si la catel atunci cand da din coada,ca si noi femeile sa fim multumite de barbati....numai ca multe femei cam sarace cu duhul ii invata chiar ele sa fie niste puturosi,,,si femeile sa faca aproape toata treaba ca barbatii sa fie multumiti de ele...aia nici macar un suc nu iti dau gratis,,,vor plata in natura,,si tu sa le faci toata treaba,,,trebuie sa te nasti prost ca sa faci asa ceva dupa un barbat
ingerasulluptator
Postat pe 3 Noiembrie 2011 17:14
Haidi bre, n-ajunge cat esti tu de energica?
Axl_22
Postat pe 3 Noiembrie 2011 17:17
De la: Axl_22, la data 2011-11-03 17:17:49Haidi bre, n-ajunge cat esti tu de energica?
Pai eu sunt energica pt mine dar nu si pt altii....eu nu gandesc pt altii.....sa isi smereasca mintea si sa gandeasca si ei pt ei,,,,ca eu doar un creier am ca sa gandesc pt mine....
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 11:18
Ingerash, nu cred io, ca esti chiar asa zgarcita!
Axl_22
Postat pe 4 Noiembrie 2011 11:27
m-am facut zgarcita,,,pt ca nici eu nu primesc nimic gratis de la oameni,,,decat sfaturi rele,,alea sunt gratis si date cu placere......dau gratis doar sfaturi pozitive pt ca Dumnezeu sa ma ajute sa ma imbogatesc spiritual...Eu muncesc pt Dumnezeu si El ma plateste....Dar in rest,,,stiu ca nu trebuie sa incurajez puturosii,,,
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:04
Ingerash, iote io iti dau un sfat, ca nu-s zgarcita...las-o mai moale!
Si Dzeu nu te plateste, eventual iti daruieste!
Axl_22
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:07
De la: Axl_22, la data 2011-11-04 23:07:56Ingerash, iote io iti dau un sfat, ca nu-s zgarcita...las-o mai moale!
Si Dzeu nu te plateste, eventual iti daruieste!
Dumnezeu imi daruieste pt ca si eu daruiesc....Dar Dumnezeu nu imi daruieste bani daca eu nu muncesc...in traista nu imi baga...Apoi daca un om nu face fapte bune si nu ii invata pe altii de bine,si este doar pt el...Si Dumnezeu tot pt el este...Asa ca Dumnezeu nu imi daruieste nimic pe gratis....Ci eu daruiesc sfaturi ca sa pot primi sfaturi de la Dumnezeu...Pt ca la Dumnezeu nu ii plac lenesii si oamenii doar pt ei..
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:12
De la: Axl_22, la data 2011-11-04 23:07:56Ingerash, iote io iti dau un sfat, ca nu-s zgarcita...las-o mai moale!
Si Dzeu nu te plateste, eventual iti daruieste!
Dumnezeu imi daruieste pt ca si eu daruiesc....Dar Dumnezeu nu imi daruieste bani daca eu nu muncesc...in traista nu imi baga...Apoi daca un om nu face fapte bune si nu ii invata pe altii de bine,si este doar pt el...Si Dumnezeu tot pt el este...Asa ca Dumnezeu nu imi daruieste nimic pe gratis....Ci eu daruiesc sfaturi ca sa pot primi sfaturi de la Dumnezeu...Pt ca la Dumnezeu nu ii plac lenesii si oamenii doar pt ei..
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:12
Daca un om are mintea limitata si saracul spiritual...Este ca si el nu face nimic...Dumnezeu este Bun dar el este drept,,si nu ii plac puturosii care asteapta doar de la altii si ei nu fac nimic.....Un barbat care are o minte limitata este din cauza,,ca este doar pt el si Dumnezeu tot pt el este..Pt ca practic daca tu ii ajuti pe altii,,te ajuti pe tine....Si eu asta exact fac,,incerc sa ma ajut pe mine....Nefiind doar pt mine,,,si ma stradui sa ii sfatuiesc pe altii de bine,,,pt asta si eu la randul meu sunt sfatuita de Duhul Sfant..Pt ca eu muncesc....Altii nu primesc nimic,,,pt ca ei sunt doar pt ei si nu fac nimic...Dar nu trebuie sa ma impretenesc cu puturosi care gandesc diferit de mine,,,datorita lenei si egoismului lor....
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:19
http://www.youtube.com/watch?v=dNsJzC7yNGk

Asculta mai bine !
Axl_22
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:20
n-am citit chiar tot, da...BRAVO!
ai calea deschisa...spre rai
in orice caz, la ultima expresie, trebuia sa folosesti " din cauza", pentru ca ai dat consecinta negativa
dor72_
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:21


,n-am citit ...dar

http://youtu.be/nWxCQblHaiQ
sunsset
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:23
De la: dor72_, la data 2011-11-04 23:21:23n-am citit chiar tot, da...BRAVO!
ai calea deschisa...spre rai
Eu una cred ca iadul este pe pamant daca esti sarac spiritual...Daca o sa merit sa ajung in rai,,asta decide Dumnezeu..Dar pana atunci vreau sa o duc bine pe pamant...Ca daca as fii saraca spiritual si nu as avea minte,,,si m-as incurca cu un barbat cu minte de drac,,,chiar ca atunci chiar as fii chiar in iad...Dar asa ca celelalte feme saracele nu am fost niciodata.....asa fara minte....Eu am fost mai desteapta,,,,chiar daca eram mai saraca cu duhul...Nu profitau barbatii de pe urma mea...
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:25
hai, irino, ca nici io nu vreau sa profit...am fost sincer(a )
dor72_
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:31
Eu una cred ca iadul este pe pamant daca esti sarac spiritual...Daca o sa merit sa ajung in rai,,asta decide Dumnezeu..Dar pana atunci vreau sa o duc bine pe pamant...Ca daca as fii saraca spiritual si nu as avea minte,,,si m-as incurca cu un barbat cu minte de drac,,,chiar ca atunci chiar as fii chiar in iad...Dar asa ca celelalte feme saracele nu am fost niciodata.....asa fara minte....Eu am fost mai desteapta,,,,chiar daca eram mai saraca cu duhul...Nu profitau barbatii de pe urma mea...
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:31
Acuma vreau sa traiesc bine pe pamant sa am minte ca sa nu ma prosteasca golanii de barbatii.....Nu ca eu nu as putea sa ii prostesc,,,pt ca oricum sunt mai desteapta ca ei,,,dar asta ar insemna sa ne facem rau reciproc...Asa ca mai bine stau in banca mea...si imi vad de ale mele.....Cand o sa ajung batrana si trebuie sa dau ortu popii o sa incep sa ma gandesc mai profund unde o sa ajung dupa moarte....dar acum sunt prea tanara sa ma gandesc,,,,,la cum o sa imi cante popa,,,,,si cine o sa imi manace coliva
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:37

dor72_
Postat pe 4 Noiembrie 2011 23:39
ingerasule, credeam ca te-ai angrenat intr-un rasunator monolog...abia ai lasat sa mai raspunda cineva...nu ca ai fi intrebat cineva
MARILENA_25
Postat pe 9 Noiembrie 2011 08:30
ingerasule, credeam ca te-ai angrenat intr-un rasunator monolog...abia ai lasat sa mai raspunda cineva...nu ca ai fi intrebat ceva
MARILENA_25
Postat pe 9 Noiembrie 2011 08:30

ei, dracie, irino! da` acu`, ca esti tanara, la ce te gandesti, fataaa? pezevengheo ce-mi esti!
ce pana mea, impartaseste-ne si noua, sa lu_am aminte si nU_oi! nu vezi ca ne gandim doar la dat ortu` popii si la colivi?! si, mai rau, la cum sa le facem rau, amarnice zile fripte barbatilor! s-a dus dreak intelepciunea noastra, care n-am avut noroc!
vezi ce nedreapta e impartirea asta a `bunurilor`: tu cu gandurile (criminale, nene!) si noi cu faptele (abominabile, zau!)! tsa! tsa! tsa!
esme
Postat pe 9 Noiembrie 2011 08:46
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-04 23:31:54Eu una cred ca iadul este pe pamant daca esti sarac spiritual...


da, cu o conditie, sa-ti si dai seama ca esti sarac spiritual, pentru ca altfel scuipi seminte-n capul oamenilor si te prapadesti de ras de cat de spiritual ai fost. si chiar daca esti varza cu carne (nu tu, zic in general) tot te crezi caviar pe cuburi de gheata.
Amber
Postat pe 9 Noiembrie 2011 09:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
in special pt fete,dar pot incerca si baietii! 7 De la: clarisse 30 Ianuarie 2010 21:04
POATE VECHEA INTELEPCIUNE,COMPLETEAZA ACTUALA LIPSA....... 39 De la: tutankhamon 4 Decembrie 2009 00:24
ce este fericirea pentru fiecare dintre noi ? sunteti mai fericiti cand iubiti si sunteti iubiti ? 105 De la: garbo_19362 17 Octombrie 2013 10:46
De ce oare si femeile sunt asa rele? Din cauza ca nu se exteriorizeaza? 187 De la: garbo058987 14 Februarie 2011 14:30
Toleranta 109 De la: xenaprintesarazboinica 30 Decembrie 2010 18:16
Setari Cookie-uri