incotro sa o iau???

buna,sunt atat de disperata incat nu stiam ce sa mai fac,si m-am gandit sa scriu pe un site unde poate cineva se regaseste in povestea mea si ma va ajuta sa merg si eu inainte.anul trecut am divortat,dupa 11 ani de casnicie din care au rezultat si doi copilasi.motivul divortului e unul absolut banal,rutina,datoriile,certurile zilnice,am ajuns intr-un punct in care simteam k nu mai pot,era prea mult pentru mine.am inceput sa vad ca nu-mi mai acorda atentie,nu mai imi facea complimente,nu ma simteam apreciata....etc,si am luat hotararea divortului.am cazut de comun acord amandoi,el la inceput a insistat sa nu ne despartim,sa mai incercam,dar eu cu o ambitie nebuna am zis k nu,ajunge,punem punct si mergem mai departe fiecare pe drumu lui.a fost de acord pana la urma dar,acuma,dupa atata timp,imi doresc enorm de mult sa vina inapoi langa noi.il iubesc,dar sa schimbat ceva in el,nu-l condamn,ma pedepseste,si are dreptate,eu acuma il vreau dar nu ma mai vrea el.spuneti-mi,ce sa fac?nu pot sa merg mai departe.simt ca ceva nu ma lasa.ma gandesc numai la el,mie enorm de greu,ca sa nu mai spun copiilor,care isi doresc sa fim din nou impreuna.cum sa merg mai departe?incotro sa ma indrept?nu vreau sa imi refac viata............el nu ma mai vrea ,stiu ca merit tot...dar un sfat va rog cine a trecut prin asa ceva,sa impartaseasca cu mine experienta lor,si cum au mers mai departe.va multumesc.
garbo074150
Postat pe 30 Ianuarie 2011 17:24
ia-o la stanga...

nu mai citesc ce-ai bagat la text, ca-i scris mic si-ndesat si nu vad bine...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:34
zambilu, zi-i si tu de centru-dreapta, ca te ia cocoana de comunist
mai e si disperata..
Freya_
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:47

Ai dreaq, va gasirati doi carcotasi sefi!
Thor_again
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:04
paaaai sia pierdut increderea in tine.......siiiii in loc sa rezolvi problemele ai fugit cu gandul ca vei gasi ceva mai bun . si acu ...rau cu rau da mai rau fara Te gandesti ce i-ai putea oferi?cum sa ii castigi increderea si ce aveti de schimbat la atitudinea voastra? Degeaba va inpacati daca nu schimbati nimic o sa ajungeti tot la divort ...si pune si tu capul la gandit ...unde umbli asaaa debusolata>?
floare_cu_colti
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce simt???I 59 De la: garbo088708 3 Mai 2013 10:03
Indragostita 11 De la: Luna_in_capricorn 13 Iulie 2012 09:59
nu cassa blankovici te face 1 De la: garbo022890 12 Martie 2010 01:19
Glasul rotilor de tren 73 De la: eu_geminy 18 Octombrie 2010 17:15
De ce la unii oameni le place sa fie rai? Oare ce contine bostanica aia a lor? 11 De la: xenaluptatoareainimoasa 10 Octombrie 2010 17:13
Setari Cookie-uri