Relatia de casattorie dintre barbat si femeie

De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-29 14:00:16
De la: esme, la data 2011-10-26 00:28:52hahahaha!




tu de ce razi?ti se pare amuzant G?nu uita ca si tu esti femeie...cel putin .asa reiese din avatar.



si ce legatura are faptul ca esme e femeie si rade, iar tu esti la salonul de glumeti?!...
:))))
eu_geminy
Postat pe 29 Octombrie 2011 14:33
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-25 17:52:03Irinuca eu plec pe afara ,nu vreau sa ma stresez cu cultele inchipuite.pupicei mai vb.


tu vrei sa spui ca esti o culta veritabila cumva???

nu reiese deloc asta, din ceea ce spui...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 29 Octombrie 2011 14:35
De la: nathalie, la data 2011-10-29 14:16:58Oops!


Hello, Nat...
how is Your Special weather today?...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 29 Octombrie 2011 14:36
pai are legatura, ge! ea nu le intelege (glumele) si ...de aici... deduci tu! ;)
esme
Postat pe 29 Octombrie 2011 14:36
pai ce sa zic, esme... "culta" asta nu intelege decat "avion" si "PlasPigal" din Perish... ca din Perish se vEdE avioanele cand zboara de pe Otopeni:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 29 Octombrie 2011 14:40
De la: eu_geminy, la data 2011-10-29 14:33:56
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-29 14:00:16
De la: esme, la data 2011-10-26 00:28:52hahahaha!




tu de ce razi?ti se pare amuzant G?nu uita ca si tu esti femeie...cel putin .asa reiese din avatar.



si ce legatura are faptul ca esme e femeie si rade, iar tu esti la salonul de glumeti?!...
:))))




ignore !!
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Octombrie 2011 14:46
bine-ar fi...
tu si inca vreo cateva...:D

da'nu o sa va ignor eu, in schimb.... de ce sa renunt la jucarele?!...;)

:))))
eu_geminy
Postat pe 29 Octombrie 2011 14:47
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-25 15:29:29
De la: Sal_a_toi, la data 2011-10-25 15:23:54Spui ca baietii sunt prost educati de mamele lor.
Nici cu asta nu-s deacord.
Oare mamele lor nu sunt tot femei?
pai mamele nu s-au exteriorizat,au suferit si ele in viata si s-au inrai,au avut barbati rai...Si apoi omul femeia daca nu se exteriorizeaza se inraieste si practica rautatea cu oameni nevinovati...eu de asta si ma exterizez,pt ca nu prea sa devin rea...pt ca omul daca nu se exterizeaza se inraieste


Nu prea activez pe forum,doar il urmaresc...salut la toata lumea....Ingerasulluptator...acolo la psihiatrie unde locuiesti aveti conexiune la net?
Lupin
Postat pe 30 Octombrie 2011 11:09
da, cred ca e o metoda terapeutica.... ii mai dezleaga din cind in cind si le dau drumu' pe net.
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:40
se cheama terapie ocupationala, iar uneori e si o metoda de etalare a "calitatilor femini-triste"'...;)

:)))))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:55
mie mi-e ca sint femini-generale....da' mia bine ma abtin :-)))
Acu' imi sare linistea emanata.....
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 00:58
vezi sa nu stropesti in jur...:)))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:00
de ce sa nu stropesc? Trebe si plantele astea udate, nu?
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:04
ma rog, nu stiam ca la ora asta ratacesti.
prin sera... ;)
:))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:06
pai vad ca prin sera ratacesc....
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:10
deh, la ora asta eu n-am asemenea viziuni.
noroc cu tine.:))))))))

PS: am zis viziuni?!...
pardon, fantezii am vrut sa spun...:P
=))=))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:12
cum n-ai? La cita popolatzie feminina aici, nu iti tiuie urechile de atita liniste ?!
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:15
ei nah... nu purta tu grija.... urechilor mele.:P
nu am prostul obicei de a comenta relatiile (pe) care le am...;)
:))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:17
nici nu cred ca te-a intrebat careva ceva de relatiile (pe) care le ai.
Ti se pare ca de grija asta nu dorm io, de exemplu? :-))))
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:24
habar n-am, cred ca de somn ti-am raspuns asa...

si erai curioasa ce calitati ai...
ete una de top:

mi-ai indus o minunata stare de

"somnoroase pasarele/
pe la Garbo se aduna/
se ascund sub cuvintzele..."

Noapte Buna.... ;)

:)))))

PS: sa-mi scrii neaparat!:P
:))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 01:29
nu eram curioaa de nimic, cre' ca asta tot incerc sa te fac sa intelegi din ultimele 10 mesaje. Da', tot de somn, probabil, nu prea pari sa fi priceput.
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2011 02:02
mereu trec pe langa acest topic si ceva imi creeaza o stare de nervozitate.mai am eu un topic pe care il cam evit...cel cu sotia care divorteaza dupa nastere parca.ce nu inteleg este o relatie sau o casatorie?dar mai nou exista acum si casatorii intre homosexuali...cred ca ..dar sa .revenim la tema..de fapt mare diferenta nu este azi intre relatie si casatorie.caci aud mereu in jurul meu spunandu.se sotia mea,sotul meu...dar ei nu au trecut pe la primarie pt oficializarea relatiei care abia apoi devine casatorie.si de ce neaparat dintre barbat si femeie?ce este atat de nou in acesta situatie?subiectul mi se pare desuet deja.in ultimul timp casatoriile se fac de interes si de transfer de averi pt a nu putea fi confiscate.nu mai au acel iz de vechi si longevitate,azi bunicii imi pare ca traiesc intr/o lume paralela,dominata de dogme,de prinp,de trasuri si trusouri,de melon si papion,de servitoarea din casa pe post da amanta furisandu-se in miez de noapte la bietul mos pt un banut in plus la salar o casnicie plina de poze de familie,de vechituri ,de amintiri,de portelanuri.casatoria bunicilor este ca esenta in sticlute mici.casatoria de azi, ma intreb .mai exista,mai rezista?atractia carnala a luat locul iubirii...de obisnuita (curte) ce sa mai vorbim.casatoria de azi a ajuns un produs de consum pe care il folosesti pt ca asa se obisnuieste.sincer?casatoria bunicii e prea lunga ...iar cea de azi e inodora,incolora,insipida si consumata in termen scurt.cum or fii alte casatorii?
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 02:19
De la: CrossX, la data 2011-10-30 11:09:38
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-25 15:29:29
De la: Sal_a_toi, la data 2011-10-25 15:23:54Spui ca baietii sunt prost educati de mamele lor.
Nici cu asta nu-s deacord.
Oare mamele lor nu sunt tot femei?
pai mamele nu s-au exteriorizat,au suferit si ele in viata si s-au inrai,au avut barbati rai...Si apoi omul femeia daca nu se exteriorizeaza se inraieste si practica rautatea cu oameni nevinovati...eu de asta si ma exterizez,pt ca nu prea sa devin rea...pt ca omul daca nu se exterizeaza se inraieste


Nu prea activez pe forum,doar il urmaresc...salut la toata lumea....Ingerasulluptator...acolo la psihiatrie unde locuiesti aveti conexiune la net?




iti este frica sa te implici hai intra nu sta pe dinafara daca ai ceva de spus...sau iti este teama de critica asa cum procedezi si tu acum?
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 02:25
De la: quasaria, la data 2011-10-31 02:02:52nu eram curioaa de nimic, cre' ca asta tot incerc sa te fac sa intelegi din ultimele 10 mesaje. Da', tot de somn, probabil, nu prea pari sa fi priceput.


eeee. parca tu ce-o sa zici acuma...
ca esti "sofisticata" rau, este?...:)))))

hai sa mai intru pe blogul tau sa te recitesc, poate totusi adorm mai repede...:P
:))))

eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 02:26

auzi, ratzo, da` de ce te tot/mai intrebi? oricum n-ai sa stii ce sa faci cu raspunsul!

poate sa emiti doar un mac-mac!

da, mai ge, si eu tot astept, poate-poate m-o adormi ratza asta cu mac-mac-ul ei!
cred ca am baut prea multa cafea in seara asta. ori ... :))
esme
Postat pe 31 Octombrie 2011 02:27
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-31 02:25:53(...) hai intra nu sta pe dinafara (...)


pe asta ai invatat s-o scrii bine, ratzo...:))))))))))
eu_geminy
Postat pe 31 Octombrie 2011 02:28
De la: esme, la data 2011-10-31 02:27:16
auzi, ratzo, da` de ce te tot/mai intrebi? oricum n-ai sa stii ce sa faci cu raspunsul!

poate sa emiti doar un mac-mac!

da, mai ge, si eu tot astept, poate-poate m-o adormi ratza asta cu mac-mac-ul ei!
cred ca am baut prea multa cafea in seara asta. ori ... :))




daca ti se pare ca facand stouri de altii ii cuceresti pe berbanti ..inseamna ca ori ei sunt prea slabi ori tu joci prea mult teatru de proasta calitate.nu mai incerca la mine,nu sunt pe inverse ..crede-ma.
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 02:39
De la: eu_geminy, la data 2011-10-31 02:28:02
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-31 02:25:53(...) hai intra nu sta pe dinafara (...)


pe asta ai invatat s-o scrii bine, ratzo...:))))))))))




cine ti-a spus ca ma intereseaza limba romana,spune-i ca se inseala.
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 02:41
un fel de erata...'Sfantul Paisie de la Neamt despre ... - Rzboi ntru Cuvnt
18 Nov 2010 ... i d puterea cea de la Tine neputinciosului meu cuvnt, ca s defaim i s
ruinez ... Aijderea i fiecrui om care voiete s se mntuiasc, i face de-a
pururea mpiedicare ntru tot lucrul ..... C n'au luptat pedinafar ... poti fi decat un
smochin neroditor, un plictisitor 'stie-tot' care este totdeauna 'corect'&# ..'
ratuscaceaurata
Postat pe 31 Octombrie 2011 03:01
Depinde de fiecare relatie si fiecare familie cum isi structureaza viata si relatia ! Sunt relatii scurte, lungi, imaginabile si interminabile. La casatorie ajung cei care-si doresc cu adevarat acest lucru, de buna voie si nesiliti de nimeni. La baza casatoriei sta iubirea sincera si dezinteresata (cel putin asa era candva). E firesc ca intr-o familie normala si civilizata la un moment dat din iubire si mai ales cu acordul ambilor parinti sa se nasca unul sau mai multi copii, care se vor bucura de grija si iubirea ambilor parinti. Apoi sa nu uitam de grijile cotidiene, treburile gospodaresti, aprovizionarea, curatenia si multe altele care trebuie rezolvate zilnic intr-o familie. Iar noi, femeile, trebuie sa ramanem mereu tinere, frumoase, destepte, pline de energie, sa ne ocupam de tot ce misca si nu misca prin casa, gospodarie, curte si sa nu uitam ca sotul trebuie mereu sa fie multumit de noi !
anisoaraf
Postat pe 2 Noiembrie 2011 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia cu un barbat de o alta religie (baptist) 181 De la: adriana78 1 Octombrie 2013 22:53
leoaica si fecioara 7 De la: garbo186574 3 Martie 2011 10:38
relatii inter etnice 15 De la: sora_ilsi 7 Ianuarie 2010 21:45
De ce acum? 22 De la: garbo_5586 24 August 2012 22:05
Cine mi-a furat peruca? 54 De la: Sarikiz 13 Mai 2013 10:48
Setari Cookie-uri