Ma urasc! Sotia a reusit dupa 6 ani de casnicie, sa ma faca sa cedez nervos si sa o lovesc!

De la: eu_geminy, la data 2011-11-12 21:53:17
De la: cricat_, la data 2011-11-12 21:52:27ai ratusca! am spus eu ca nu ai?!
daca vrei sa fii si citita mai rareste si tu randurile. Mai ales sambata seara.


adica o trimiti deja la plivit...:))))


nu/mi permit :PPPP
cri_cat
Postat pe 12 Noiembrie 2011 22:03
iti dai seama ca asta pe unde nimereste rade tot si seaca fantanile, de zici ca trece basescu pe langa ele...:))))))))
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2011 22:06
panty_C
Postat pe 12 Noiembrie 2011 22:08
Sa nu gandesti ca ceilalti te pune intr-o situatie foarte dezagreabila. Sa nu gandesti ca ceilalti inseamna pur si simplu sa gandesti. Eugen Ionescu
ratuscaceaurata
Postat pe 12 Noiembrie 2011 22:40
pt cei care nu inteleg ca "durerea nu este iubire"...


"De ce sunt femeile batute de soti?


Violenta in familie este un fenomen destul de frecvent intalnit, mai ales in mediul rural, unde predomina mentalitatea conservatoare. El nu lipseste insa nici la niveluri mai inalte, dar este ascuns in spatele discretiei, al rusinii sau al dorintei de a pastra o imagine publica decenta.

Am citit de curand o carte foarte interesanta scrisa de Contanta Ghitulescu-Vintila Biserica, sexualitate, casatorie si divort in Tara Romaneasca a sec. al XVIII-lea. Scriitoarea releva faptul ca femeia era pedepsita fizic de barbat in mod obisnuit, iar preotul ( cel care avea menirea de impaca partile) recurgea doar la mustrare. Daca femeia cerea divortul pe baza violentei, nu ii era satisfacuta cererea decat in cazul in care bataia fusese atat de grava incat abia putea sa isi formuleze plangerea. Bataia nu era vazuta ca o umilinta, ci ca o indreptare. In schimb, daca femeia ridica mana asupra barbatului, divortul se acorda imediat. Femeia considerata adultera era trimisa la manastire, iar daca sotul nu o mai primea inapoi, putea fi calugarita cu sila. In cazul barbatului, acesta era doar mustrat si sfatuit. Aceasta este mostenirea poporului roman in ceea ce priveste mentalitatea familiala si, din pacate, cateva dintre aspectele importante au ramas neschimbate.

De ce sunt femeile batute de soti? O contributie esentiala, desi atenuata de lumea moderna, o are biserica, potrivit careia barbatul este capul familiei, el trebuie sa iubeasca femeia, iar aceasta este obligata sa il respecte. De altfel, cine a participat la ritualul cununiei religioase a observat ca preotul rosteste urmatoarele cuvinte: Deci fiecare sa-si iubeasca femeia sa ca si pe sine, iar femeia sa se teama de barbat. Reprezentantii bisericii contrazic ideea ca o astfel de formulare indeamna la violenta in familie, interpretand cuvintele intr-o forma mult mai blanda si anume ca femeia trebuie sa se teama pentru barbat, sa se ingrijeasca de el, nu sa ii fie frica. Ma intreb oare daca toti oamenii au atata subtilitate si forta de patrundere incat sa citeasca dincolo de cuvinte. Ce poate sa inteleaga nea Gheorghe altceva decat ceea ce spune preotul raspicat?

Literatura romana este si ea incarcata de scene de familie marcate de violenta conjugala. Elevii de cls a VIII-a invata inca din romanul Baltagul ca femeia trebuie sa indure puterea barbatului ei si ca are datoria sa il respecte in continuare, chiar daca acesta vine de la carciuma cu chef sa scoata dracii din ea. Exemplul mamei care accepta injuriile sotului si se resemneaza tacit in fata autoritatii acestuia constituie un punct de reper pentru copiii care vor fi adultii de maine. Nu rareori se intampla ca mama sa il educe pe baiat spunandu-i ca nu este potrivit pentru el sa spele sau sa dea cu matura si nici sa fie condus de o femeie in treburile persoanale, ba chiar il indeamna sa o puna la punct atunci cand aceasta da semne de emancipare. "
ratuscaceaurata
Postat pe 12 Noiembrie 2011 23:18
De la: carco, la data 2011-11-12 21:36:23
De la: zack, la data 2011-11-12 19:42:09 Era tocmai invers, el si-o lua de mama focului iar ea tipa cat o tineau plamanii sa nu mai dea in ea...


Daca nu ziceai ca s-a prapadit bietul om, ash fi jurat ca e vecina mea


Mai stii? De vreo luna e plecata, nu stiu unde. Poate are misiune de antrenament/exterminare la tine acum.
zack
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:52
Vezi ca am uitat sa spun ca dau meditatii de 6 ani de zile copiilor. Si cu unii copii fac de ani de zile meditatii. Si poate, nu ma crezi, dar ma iubesc si ii iubesc enorm. Si printre copii am si copii care nu sunt educati asa cum ar trebui sa fie (spre exemplu, il intreb pe un baietel de ce nu si-a facut tema, la care el imi raspunde "sa se mire prostii care intreaba" si ghici, nu -am facut nmic copilului. Le-am spus parintilor si le-am explicat frumos sa isi gaseasca alta profesoara, dar inainte sa isi educe copilul si am plecat)..... Deci, nu sunt firea aia violenta care par....dupa ma suna copilul plangand ca ma vrea inapoi... daca vrei, iti dau adresa clientilor mei si du-te si intreaba-i ce parere au despre mine. Eu te sfatuiesc ca, inainte de a vorbi fara sa stii, sa te interesezi. Tu nu ai pic de dreptate in tine. Tii cu femeia aceea, care i-a facut viata un infern bietului om. Inainte revizuieste-ti gandire. Vezi cine are si cine nu are dreptate. ... crede-ma, cand al meu greseste, il pun sa faca curat unde a murdarit, sau fac singura.... dar nu-l jignesc..... si nu il fac sa se simta ultimul om... tu asa faci cu sotul tau probabil, de ii iei apararea aleia.
hinatauzumaki
Postat pe 13 Noiembrie 2011 17:16
De la: hinatauzumaki, la data 2011-11-13 17:16:55Vezi ca am uitat sa spun ca dau meditatii de 6 ani de zile copiilor. Si cu unii copii fac de ani de zile meditatii. Si poate, nu ma crezi, dar ma iubesc si ii iubesc enorm. Si printre copii am si copii care nu sunt educati asa cum ar trebui sa fie (spre exemplu, il intreb pe un baietel de ce nu si-a facut tema, la care el imi raspunde "sa se mire prostii care intreaba" si ghici, nu -am facut nmic copilului. Le-am spus parintilor si le-am explicat frumos sa isi gaseasca alta profesoara, dar inainte sa isi educe copilul si am plecat)..... Deci, nu sunt firea aia violenta care par....dupa ma suna copilul plangand ca ma vrea inapoi... daca vrei, iti dau adresa clientilor mei si du-te si intreaba-i ce parere au despre mine. Eu te sfatuiesc ca, inainte de a vorbi fara sa stii, sa te interesezi. Tu nu ai pic de dreptate in tine. Tii cu femeia aceea, care i-a facut viata un infern bietului om. Inainte revizuieste-ti gandire. Vezi cine are si cine nu are dreptate. ... crede-ma, cand al meu greseste, il pun sa faca curat unde a murdarit, sau fac singura.... dar nu-l jignesc..... si nu il fac sa se simta ultimul om... tu asa faci cu sotul tau probabil, de ii iei apararea aleia.



crezi ca au rost aceste justificari si explicatii?crezi ca aceste avatare sunt in stare sa simta patima si iubirea cu care vorbesti despre munca ta cu copiii??nu realizezi ca aici se comenteaza prin prisma degetului aratator, acuzator,nu vezi ca multi nu sunt jenati de barna din ochiul lor dar sunt tare afectati de paiul din ochiul unui necunoscut aflat in spatele altui avatar??!!
ratuscaceaurata
Postat pe 13 Noiembrie 2011 19:08
carco ( vad ca ti-au taiat astia coada )

tocmai la " acel cantat in struna" faceam referire
si cand vii pe garbo ( despre maki vorbesc) si te apuci sa spui cate ai facut tu si cate ai dres, mi se pare un mare fas

da" cine te iubeste mai mult decat mine, fata mea

maki, cine e "al meu"? ( acum imi vei raspunde precum copilul cel needucat)

maki, daca esti meditator, era de datoria ta sa corectezi, nu sa scoti pe usa afara. doar asa ti-ai fi aratat valoarea.
cum, un copil care nu corespunde "idealului" tau, nu mai are ce cauta la tine la meditatii? unde ai invatat atata pedagogie?
dor72_
Postat pe 13 Noiembrie 2011 20:20
De la: dor72_, la data 2011-11-13 20:20:13carco ( vad ca ti-au taiat astia coada )


Coada mi-am taiat-o singurica. Doar de cont s-au ocupat altzii ;))
carco
Postat pe 14 Noiembrie 2011 00:45
in toate familiile sunt tensiuni,mai mici sau mari.
invata si ai curajul sa ignori acestea sau daca spui ca esti un bun crestin,rosteste expresia"te rog ,iarta-ma",sotiei.atunci cand considera ca ai facut ceva gresit(din punctul ei de vedere)
nu suntem identici,deci nu gandim la fel,nu suntem crescuti cu aceeasi educatie.
sunt mici imperfectiuni,in fiecare persoana,pe care noi insine trebuie sa ni le corectam
iar cand acestea se repeta,inseamna ca ,trebuiesc eliminate din comportamentul nostru (daca dorim cu adevarat sa fim cu acea persoana).
multa calmitate si intelegere in aceasta relatie!
virginiabrl
Postat pe 14 Noiembrie 2011 10:11
tocmai la " acel cantat in struna" faceam referire
si cand vii pe garbo ( despre maki vorbesc) si te apuci sa spui cate ai facut tu si cate ai dres, mi se pare un mare fas

da" cine te iubeste mai mult decat mine, fata mea

maki, cine e "al meu"? ( acum imi vei raspunde precum copilul cel needucat)

maki, daca esti meditator, era de datoria ta sa corectezi, nu sa scoti pe usa afara. doar asa ti-ai fi aratat valoarea.
cum, un copil care nu corespunde "idealului" tau, nu mai are ce cauta la tine la meditatii? unde ai invatat atata pedagogie?

Daca elevul tau te-ar fi facut "prost" pe fata, tu ce ai fi facut? Ai fi aplaudat si ai fi zis "bravo, baietel... hai, mai fa-ma?"
Caci tu cam asta dai de inteles. Sa corectez ce? Faptul ca m-a jignit? Ca m-a facut proasta. Culmea-culmilor, parintii mi-au dreptate. Cand au auzit ce a spus copilul lor, nu mai stiau cum sa-si ceara scuze. Am mandria mea de profesoara si nu ma las calcata in picioare precum bietii profesori de la scoli si licee care sunt batjocoriti pe fata, si suporta magariile elevilor pentru ca nu au ce face. Si sunt meditatoare, nu meditator. Pseudonimul meu este UZUmaki, ci nu "Maki". Mi se pare lipsa de respect sa imi botezi tu numele dupa bunul tau plac.
Nu consider ca a fi facut prost si umilit si calcat in picioare orgoliul de profesor este un "ideal".
Probabil ca acesta este idealul tau, cumva? In fond si la urma urmei, doamna mea profesoara de matematica (saraca de ea, ca numai zile fripte ii faceam, si acum inteleg cat te tampiti am fost, cand ea era un inger de femeie) a avut dreptate: atat de rau am innecajit-o (nu eu, ci in general, clasa, pentru ca sunt sigura ca asta vei intelege si vei sari la gatul meu ) la o ora incat a izbucnit in plans si a spus niste vorbe mari :" Nu va doresc sa ajungeti in pielea unui profesor care incearca sa va croiasca un drum in viata si sa fiti batjocoriti de niste rahati cu ochi. In momentul in care ve-ti sti macar jumatate din cat am tocit eu si am invatat eu, ca sa va invat la randul meu, poate atunci puteti sa discutati cu mine in contradictoriu" si a luat catalgoul si a parasit clasa. Urmarea: a venit una a dracu; de rea care ne-a lasat corijenti pe 98% din clasa si pe care am stiut-o de frica. Daca nu am stiut sa apreciem ce am avut?
Acealsi lucru am facut si eu domnule: am plecat cu fruntea sus si nu m-am lasat calcata in picioare de un elev care nu stia sa aprecieze si sa respecte in primul rand munca pariintilor lui. pentru ca parintii lui munceau din greu pentru ca fiului lor sa nu ii lipseasca nimic, si dupa sa ma respecte pe mine ca profesor, care am avut indrazneala sa ii dau tema.
hinatauzumaki
Postat pe 14 Noiembrie 2011 22:44
maki, eu zic mai bine sa pui punct atat de multor clarificari, nu fac decat sa iti dauneze din ce in ce mai mult....
ai atat de multe greseli in postarea ta, incat imi vine din ce in ce mai greu sa cred ca ai putea fi dascal ( nu zic profesor, poate profesor esti...de asta de generatie noua, fara respect de sine)

chiar daca esti meditator de limba engleza ( partea asta cu genul substantivelor ar trebui sa ti-o clarifici, mai ales in postura in care sustii cu fervoare ca te afli), obligatoriu trebuie sa cunosti forma viitorului in limba romana si sa fii in stare sa o ortografiezi corect.
apoi, nici nu stiu daca sa mai zic...poti sa imi explici de ce ai scris "corijenti" ( cu [ j ])?
un profesor cu mandrie si respect fata de profesia lui, are o cu totul alta atitudine....
am cam vazut si eu ceva dascali la viata mea....

a propos de formula de adresare
ai inteles macar de ce am ales sa folosesc doar "maki"
dor72_
Postat pe 15 Noiembrie 2011 19:27
ADRESEAZATE LA PSIHOLOG DRAGA SI TERMINA SA PLINGI AI REUSIT SATI DISTRUGI CASNICIIEA NU E SFIRSITUL PAMINTULUI DAR NU MAI FA GRESELILIEA ASTEA IN CONTINUARE
garbo246655
Postat pe 16 Noiembrie 2011 05:25
ce sa mai zicem
si eu trec prin asa ceva ,dar dupa 14 ani ,la mine e mai complicat cauta in tine ce vrei si nu asculta de sfaturi singurul sfat pe care e bine sa il urmezi este pacea , calmul ,si ferestete de provocari.cu calm se pot rezolva multe doar ca calm trebuie sa fie in cuplu
sau daca nu divortul daca poti trece
pina nu e prea tirziu
dumi_73
Postat pe 16 Noiembrie 2011 06:48
Faptul ca nu fumezi, nu bei,nu inseli si esti ortodox practicant, nu te-a facut sa nu dai. Ai dat , ai dat.....acum depinde de femeie daca iarta. Sau iarta si nu uita....nu cred ca mai e cale de intoarcere spre fericire,nicicum....daca iti doresti rutina,monotonia, si alte astea nu ai decat. Dar asta nu e viata.....Depinde doar de tine ce iti doresti in viitor, sau cum vezi viitorul langa aceeasi femeie chiar si mama copiilor tai. Cat despre ea,cred ca a avut loc o schimbare in metabolismul ei de s-a comportat asa......ar putea fi si la nivel hormonal ceea ce femeilor le complica viata....cauta in alta parte noi modele, noi tactici, adica intr-un cuvant altceva, adica s-a plictisit de fata ta.....SUCCES MAI DEPARTE....
garbo203164
Postat pe 16 Noiembrie 2011 18:49
Buna, sunt Cornelia si am un sfat pentru tine: Viata este frumoasa dar scurta, ai grije....! In loc sa bocesti ca o baba mai bine linisteste-te, reculege-te,si gindeste matur. Cea mai inportanta persoana din viata ta esti tu. Ai grije de tine in primul rind. fiecare avem un drum in viata si un destin . Fa-ti destinul asa cum vrei tu. Si sa vrei sa fie un destin minunat. Acea femeie nu a fost pentru tine jumatatea ta. Poate in alte vieti a fost cea careia trebuia sa-i platesti ceva. Ai platit, gata acum esti liber. Chiar nu i-ti dai seama ca ai " scapat" Nu mai incerca sa revii la relatia cu ea, nu era pentru tine!. Copii vor creste , ei nu sunt de vina, cauta sa ai grije de ei ca un tata. Chiar daca vei face asta la "fara frecventa'. Esti inca tinar. Uita ce ai patit, socializeaza, nu te inchide in tine. Cauta sa iesi, fa-ti prieteni, si va apare si femeia vietii tale. Roaga pe Dumnezeu si pe ingerul tau pazitor sa-ti indrume calea. Zimbeste mai mult , uita-ti in oglinda si observa ca esti un barbat complet, intreg , fii multumit pentru asta, si mergi inainte, in sus, spre bine si dragoste. Cauta dragostea , fara ea nu putem fi fericiti. Si crede-ma ca femeia aceea care tu spui ca este mama copiilor tai nu tea-a iubit niciodata caci a iubi presupune tandrete, blindete, si nu vorbe de ocara. Mult curaj, sa auzim de bine si te rog nu mai intoarce capul spre trecut, el A FOST, si este dujmanul VIITORULUI tau, in cazul in care te vei intoarce. TU ALEGI! Cornelia


























inocaci
Postat pe 19 Noiembrie 2011 11:02
Buna, sunt Cornelia si am un sfat pentru tine: Viata este frumoasa dar scurta, ai grije....! In loc sa bocesti ca o baba mai bine linisteste-te, reculege-te,si gindeste matur. Cea mai inportanta persoana din viata ta esti tu. Ai grije de tine in primul rind. fiecare avem un drum in viata si un destin . Fa-ti destinul asa cum vrei tu. Si sa vrei sa fie un destin minunat. Acea femeie nu a fost pentru tine jumatatea ta. Poate in alte vieti a fost cea careia trebuia sa-i platesti ceva. Ai platit, gata acum esti liber. Chiar nu i-ti dai seama ca ai " scapat" Nu mai incerca sa revii la relatia cu ea, nu era pentru tine!. Copii vor creste , ei nu sunt de vina, cauta sa ai grije de ei ca un tata. Chiar daca vei face asta la "fara frecventa'. Esti inca tinar. Uita ce ai patit, socializeaza, nu te inchide in tine. Cauta sa iesi, fa-ti prieteni, si va apare si femeia vietii tale. Roaga pe Dumnezeu si pe ingerul tau pazitor sa-ti indrume calea. Zimbeste mai mult , uita-ti in oglinda si observa ca esti un barbat complet, intreg , fii multumit pentru asta, si mergi inainte, in sus, spre bine si dragoste. Cauta dragostea , fara ea nu putem fi fericiti. Si crede-ma ca femeia aceea care tu spui ca este mama copiilor tai nu tea-a iubit niciodata caci a iubi presupune tandrete, blindete, si nu vorbe de ocara. Mult curaj, sa auzim de bine si te rog nu mai intoarce capul spre trecut, el A FOST, si este dujmanul VIITORULUI tau, in cazul in care te vei intoarce. TU ALEGI! Cornelia


























inocaci
Postat pe 19 Noiembrie 2011 11:02
Bravo... cred ca este cel mai frumos raspuns dat de pana acum... sfatul oricarei femei cu spirit de dreptate spune acelsi lucru: capul sus si mergi mai departe. Gandeste-te ca ai o viata de acum incolo. Incearca sa lupti, pentru copiii tai ca nu merita o asemenea mama si Curaj.
hinatauzumaki
Postat pe 20 Noiembrie 2011 16:53
Marius , da-mi nr. de telefon , sa te rezolv...
Si eventual adresa si contul bancar :)))
Ai muscat-o...a trecut...Viata nu incepe si nu sfarseste cu o femeie.
viata merita traita , deci traieste-o...
capul sus , pieptul de oras...hai bafta.
Mr_Li
Postat pe 28 Noiembrie 2011 10:19
Daca voi nu va mai intelegeti, copiii simt. Cred ca cea mai buna solutie in cazul tau este divortul
AN_K
Postat pe 5 Decembrie 2011 19:01
De la: ks_marius, la data 2011-10-21 23:04:54Am fost castorit cu o femeie, care inca de la inceputul casatoriei, mi-a facut viata un calvar, prin deslee ei revolte la adresa mea, aproape din orice. Ex. fiind barbat, daca uitam un ciorap undeva la baie si nu era pus in cos, sau pantalonii, in loc sa-i pun in sifoner ii asezam pe spatarul la scaun, urma un scandal monstru, reprosuri, sau desconsiderari, jigniri si atacuri in orgoliul masculin. Cand am mai ripostat si eu "pe un ton mai agresiv, reflex de aparare: "lasa-ma femeie in pace", la inceput in primul an, apoi "femeie nu te purta ca o tzatza" , etc pana inccetul cu incetul, de-a lungul timpului am ajuns sa o jignesc si eu. Cu toate astea pana acum doua luni, daca ar fi intrebat-o cineva daca a-s fi in stare sa o lovesc, ar fi jurat pe ce are mai scump ca nu as fi in stare de asa ceva.Cred ca pe asta a si mizat sa fie asa nem...Evident ca pe nesimtite si-a facut loc la noi in familie o stare de tensiune, mai cu seama ca ea le-a adunat pe toate in suflet fara a ma ierta niciodata, pentru micile mele rabufniri la atacurile ei. Cum naiba am indrasnit sa am tupeul sa ripostez? Toata lumea vorbeste aici despre violenta fizica pentru ca se vede, dar despre violenta spirituala, nimeni nu vorbeste. Dintr-un tip plin de viata si optimism, cu multa bucurie in suflet, de le-o trasmiteam si celorlalti m-a facut treptat, treptat, un tip trist si fara orizont. Eu sunt un ortodox practicant, nu beau, nu fumez, nu sunt agresiv de fel, nu insel, nu merg la cazinou, saloane de masaj, etc, sau alte placeri aferente; desigur ca am si eu micile mele defecte, ca nimeni nu-i perfect, dar nu majore ca sa nu se poata face compromisuri pentru a putea creste cei doi copii ai nostri cu ambii parinti. Totul a culminat cu faptul ca din cauza crizei am decis sa ne mutam la vreo 15 km in afara Bucurestiului, adica la casa, 1200 mp curte, dar la care mai trebuiesc anumite renovari.Oricum un mediu excelent pentru copii, care erau extaziati de libertatea avuta in curte fata de restrictiile de la bloc. Din punctul meu de vedere a fost un progres, dar din al ei, cica un regres. A inceput un calvar odata cu aceasta mutare, facand din orice aproape un motiv de cearta. A facut o criza de nervi la un moment dat, ca ea pleaca la ma'sa cu copiii. Nu am oprit-o neavand ce face. Nu o puteam opri cu forta. Apoi imi zice sa o las sa stea un timp linistita ca nu s-a despartit de tot de mine, ci doar sa am rabdare sa isi puna ordine in ganduri. Numai ca atunci cand o sunam imi raspundea ca la ultimul om. Rastit "DA CE VREI, DE CE MA SUNI, ETC? A mutat si copiii de la gradinita, fara stirea mea ca sa-i fie mai aproape de casa ma'sii. Evident ca dupa astfel de semne am inceput sa intru in panica, sa simt pericolul ca mi se distruge familia. au urmat cam 3 saptamani de stress la tel, eu sunand-o incercand sa o conving sa vina acasa si sa nu pedepseasca copii peentru ambitiile ei, lassandu-i fara tata. Felul ei de a vorbi cu mine era numai in sitir si fara nici-un respect. Ii simteam ura ca si cand ii facusem cel mai mare rau. Repet nu am atins-o nici cu un deget timp de 6 ani. In cele din urma imi zice ca vine acasa, sa stea cu mine numai pentru copii dar sa-i nu-i pretind si datoria de sotie, ci va fi doar mama ptr copii. Sunt deacord neavand de ales, dar cand vine acasa imi afiseaza o fata de scarba si lehamite, de ma simtteam ca naiba. Deasemeni imi vorbeste in doi peri si cu mult tupeu, dand-o una doua, iin frazele "nu vezi ca nu mai ne intelegem? De ce sa stam doar pentru copii? Nu sunt fericita etc... Imaginati-va ca furia in mine crestea si se inabusa, etc si cand mi-a zis doua zile continuu "de ce sa mai stam impreuna (? ) se pare ca am cedat nervos si s-a intamplat ceva ce o sa regret toata viata. I-am aratat pentru ce sa stam impreuna :copii ! facand un gest regretabil... Cat sa rezist la atata presiune nervoasa? Clar imi trebuie un tratament medical pentru boli nervoase acum. Ma rog. A chemat politia, s-a facut un proces verbal , fara martori, dar Dumnezeu stie ce s-a intamplat, Apoi am inteles eu de ce a venit femeia acasa si ce scop a urmarit. Probabil a invatat-o cineva, vezi ca tu mai femeie ai cam parasit domiciliul si nu prea se stie daca vei obtine tutela copiilor, dupa ce ai plecat asa fara motiv. Ii trebuia o strategie, prin care sa plece cu motiv Am fost prost si am cazut in plasa ei. Acum a reusit sa-si atinga scopul. a plecat de acasa insotita de politie sub motivul de violenta conjugala, sau domestica...., nu stiu formularea. Acum este de prisos sa va spun ca sunt in cea mai trista etapa a vietii mele.


ASTA ESTE VIATA BARBATULUI CARE NMU STIE SA-SI SATISFACA SOTIA
garbo261156MADALINA
Postat pe 25 Ianuarie 2012 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma sa-mi salvez casnicia !!!!! 49 De la: garbo_7212 28 Februarie 2014 10:51
Indaratul unui divort 0 De la: 22 Iunie 2009 12:09
buna seara 1 De la: maxalina 22 August 2012 20:55
O durere teribila devenita obsesie 13 De la: cleooo23 8 Iunie 2012 10:28
Sa divortez, sa nu divortez, sa divortez... 338 De la: Luna_in_capricorn 10 Ianuarie 2016 18:34
Setari Cookie-uri