iubire?!...sau,prostie?!

De la: Eugenia69, la data 2011-10-24 12:52:36Gelu, cu ce te ajuta expunerea "mancaricilor ei" , aici, pe forum?

ai nevoie de incurajare?

NU am nevoie de incurajare. Este suficient sa ma hotarasc eu sa iau o decizie. Pe forum scriu si expun problema reala pentru a citi si ea si a vedea cum este vazuta situatia din afara. Cum este vazuta de opinia publica. Stie ca scriu aici, dar a spus ca nu va citi. De fapt tot ceea ce fac eu, este menit a o ajuta sa ia o hotarare. Incerc s-o fac sa socializeze. Incerc s-o aduc pe forum. Stie ca sciu aici povestea noastra de iubire. I-am trimis si ei prin mail ceea ce am postat. Are dreptul la replica. I-l acord.
Tigergelu
Postat pe 24 Octombrie 2011 13:19
incerci sa o ajuti sa ia o decizie in favoarea ta?
gelu, chiar iti doresti sa-ti dea replica pe forum? esti sigur?
Eugenia69
Postat pe 24 Octombrie 2011 13:36
Gelu,am si eu parerea mea despre situatia prezentata de tine,daca imi permiti! sincer ma gandesc sa te menajez sau sa fiu dura pt binele tau?in viata fiecarui om indiferent de sex,a existat la un moment dat un gand ascuns,o pasiune pt ceva sau cineva.exact ce ziceai tu ca iti cautai de mult,o iubita care sa iti aduca fluturasi in stomac.numai ca iubirea uneori iti joaca si feste.te/ai indragostit de o femeie maritata,ea era asigurata de un cuibulet cald si poate chiar convenabil.tu insa erai uliul care ii dadeai tarcoale cuibului ei.dorinta ta era ca si ea sa raspunda asa zisului sentiment cu aceeasi fiori.insa doama ti/a raspuns numai pasional,probabil dintr/un cuibusor in care se instalase monotonia si noncomunicarea.tu ai fost panaceul acestui cuplu.rivalul tau mai istet ti/a acceptat intentiile pana la un punct.simtind ca doamna in cauza avea nevoie de o schimbare i/a lasat impresia ca nu observa sau ca nu il afecteaza legatura femeii lui cu tine.doamna juca cate un rol in fata fiecaruia.de tine avea nevoie ca amant impotriva monotoniei,,,iar de sot avea nevoie pt stabilitate.nici vorba de mila.prin tine a renascut si pasiunea dintre ei,fara sa realizezi ...femeia in casnicia ei era barbatul daca ma intelegi.eu as schimba titlul tau .cu.."siretenia feminina"..tu ai incercat sa fi sarpele dar ai uitat ca femeia a evoluat .tu bati acum zadarnic la usi inchise .ele nu au fost niciodata deschise pentru tine.....a fost doar iluzia ta.
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Octombrie 2011 13:46
De la: dor72_, la data 2011-10-23 15:31:43tiger, da ce modest esti frate.....

Nu sunt?!
Asta spune despre mine ca sunt un tip sociabil. Doar atat. A! si cu bun simt. ma gandesc ca daca am deschis un subiect atunci prezenta mea pe aici este musai sa-si faca simtita prezenta. Nu sunt plin de mine. Ma simteam vinovat de abseana mea, iar intru iertarea mea va promiteam ca o sa va binedispun cu un bunc, o snoava. Dar daca nu vreti? Nu vreti! Dragoste cu forta, nu se face? sau se ?!
Tigergelu
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:04
De la: Tigergelu, la data 2011-10-24 13:19:33

Pe forum scriu si expun problema reala pentru a citi si ea si a vedea cum este vazuta situatia din afara. Cum este vazuta de opinia publica




Pe mine, dac-as fi intr-o situatie similara, sincer m-ar preocupa mai mult sa stiu daca si cum se vede dinauntru.

Nicio opinie publica nu m-ar constrange sa iau decizii care sa-mi paveze drumul catre o viata de ipocrizie si amabilitati trucate. Pe care sa i le servesc partenerului meu cu lingurita, ca pe un surogat al iubirii lui pe care nu o impartasesc.

Tiger, ce te-ar putea ajuta sa te hotarasti?




nathalie
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:10
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-24 13:46:37Gelu,am si eu parerea mea despre situatia prezentata de tine,daca imi permiti! sincer ma gandesc sa te menajez sau sa fiu dura pt binele tau?in viata fiecarui om indiferent de sex,a existat la un moment dat un gand ascuns,o pasiune pt ceva sau cineva.exact ce ziceai tu ca iti cautai de mult,o iubita care sa iti aduca fluturasi in stomac.numai ca iubirea uneori iti joaca si feste.te/ai indragostit de o femeie maritata,ea era asigurata de un cuibulet cald si poate chiar convenabil.tu insa erai uliul care ii dadeai tarcoale cuibului ei.dorinta ta era ca si ea sa raspunda asa zisului sentiment cu aceeasi fiori.insa doama ti/a raspuns numai pasional,probabil dintr/un cuibusor in care se instalase monotonia si noncomunicarea.tu ai fost panaceul acestui cuplu.rivalul tau mai istet ti/a acceptat intentiile pana la un punct.simtind ca doamna in cauza avea nevoie de o schimbare i/a lasat impresia ca nu observa sau ca nu il afecteaza legatura femeii lui cu tine.doamna juca cate un rol in fata fiecaruia.de tine avea nevoie ca amant impotriva monotoniei,,,iar de sot avea nevoie pt stabilitate.nici vorba de mila.prin tine a renascut si pasiunea dintre ei,fara sa realizezi ...femeia in casnicia ei era barbatul daca ma intelegi.eu as schimba titlul tau .cu.."siretenia feminina"..tu ai incercat sa fi sarpele dar ai uitat ca femeia a evoluat .tu bati acum zadarnic la usi inchise .ele nu au fost niciodata deschise pentru tine.....a fost doar iluzia ta.

ok. am luat si eu in calcul aceasta nuanta. i-am expus-o. i-am spus sa stea cu el . sa-si reevalueze sentimentele fata de el. dar de ce nu ma lasa sa-mi vad de drumul meu? Atentie! N u ma agat eu de ea. Sunt echilibrat si bine infipt cu picioarele in realitate. Dar de ce nu respecta hotararea de a rupe orice legatura pana se decide? A rezistat 4 zile apoi a scris. ASCRIS CA-I ESTE DOR DE MINE. Eu nu o vreau cu orice pret a mea. O vreau doar a mea pentru ca nu concep sa fiu roata de rezerva. E vreau iubire si pot oferi cu puteri nebanuite. Dar vreau sa-mi daruiesc toata energia sentimentala si exuberanta pasionala unei singure femei care sa fie doar a mea . Altfel apelam la serviciile de specialitate ale "florilor de cingatoare"
Tigergelu
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:20
inca te mai intrebi 'iubire sau prostie"?
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:22
"ok. am luat si eu in calcul aceasta nuanta. i-am expus-o. i-am spus sa stea cu el . sa-si reevalueze sentimentele fata de el. dar de ce nu ma lasa sa-mi vad de drumul meu? Atentie! N u ma agat eu de ea. Sunt echilibrat si bine infipt cu picioarele in realitate. Dar de ce nu respecta hotararea de a rupe orice legatura pana se decide? A rezistat 4 zile apoi a scris. ASCRIS CA-I ESTE DOR DE MINE. Eu nu o vreau cu orice pret a mea. O vreau doar a mea pentru ca nu concep sa fiu roata de rezerva. E vreau iubire si pot oferi cu puteri nebanuite. Dar vreau sa-mi daruiesc toata energia sentimentala si exuberanta pasionala unei singure femei care sa fie doar a mea . Altfel apelam la serviciile de specialitate ale "florilor de cingatoare"

ma intreb daca ai fost unicul ei" joc de tenis"?fii barbat,ce


de ce ceri remize??gata in favoarea si din partea ta.s/au terminat femeile de pe terra?din intamplari capeti experienta,te maturizezi,evoluezi....sau vrei sa ramai tot catelus??
ratuscaceaurata
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:35
De la: nathalie, la data 2011-10-24 14:10:18
De la: Tigergelu, la data 2011-10-24 13:19:33

Pe forum scriu si expun problema reala pentru a citi si ea si a vedea cum este vazuta situatia din afara. Cum este vazuta de opinia publica




Pe mine, dac-as fi intr-o situatie similara, sincer m-ar preocupa mai mult sa stiu daca si cum se vede dinauntru.

Nicio opinie publica nu m-ar constrange sa iau decizii care sa-mi paveze drumul catre o viata de ipocrizie si amabilitati trucate. Pe care sa i le servesc partenerului meu cu lingurita, ca pe un surogat al iubirii lui pe care nu o impartasesc.

Tiger, ce te-ar putea ajuta sa te hotarasti?





M-au ajutat discutiile cu voi. Eu sunt hotarat. Dar motivul pentru care ma zbat in chinuri este ca ma cuza ca o abandoneaz si nu am rabdare pana-si incheie vechea relatie. Dar primul pas este facut. Nu ne mai vedem si am intrerupt comunicarea. V-oi fi mai ferm si nu v-oi mai pune "boticul la osiciorul aruncat artistic"
Tigergelu
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:37
ASA E LA MODA..SE POATE FACE SEX SI IN GRUP........DE CE NU???POATE MAI APARE INCA O TIIPA ASA ""CUMINTE''SI GRUPUL SE COMPLETEAZA SEX IN GRUP E CAM ASA CUM FACETI VOI PE RAND SAU AMINDOI DEODATA...............UUUUUUU CE MAI
garbo095748
Postat pe 24 Octombrie 2011 15:23
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-24 14:22:54inca te mai intrebi 'iubire sau prostie"?


ratusca .. m-ai uimit cu poza asta
chiar vrei sa atragi atentia cu orice pret
cricat
Postat pe 25 Octombrie 2011 20:58
Sunt foarte curioasa cat rezisti. Lol. Eu una am tot recidivat. Asta daca esti sincer 100% cu noi.
alba
Postat pe 26 Octombrie 2011 19:03
De la: Tigergelu, la data 2011-10-24 14:04:43
De la: dor72_, la data 2011-10-23 15:31:43tiger, da ce modest esti frate.....

Nu sunt?!

Bre, tigrule, ca esti amuzant, nu contestam. Dar sa ne fi lasat pe noi sa apreciem.
Cred ca la asta se referea Dor. Sau...nu?
nicholas_
Postat pe 26 Octombrie 2011 20:42
De la: alba, la data 2011-10-26 19:03:38Sunt foarte curioasa cat rezisti. Lol. Eu una am tot recidivat. Asta daca esti sincer 100% cu noi.

Sunt sincer 100%. In rest te las pe tine sa deduci ce s-a intamplat. Cu amendamentul ca am convenit cu ea ca daca-mi mai apar "oportunitati" de iubire nu le voi mai refuza ca pana acum. Fiind un barbat cu statut "disponibil", au mai fost domnite ce si-au exprimat mai mult sau mai putin explicit dorinta de a flirta cu mine. Dar le-am respins delicat din dorinta interioara de-ai fi fidel iubitei mele. Si dupa cum bine spunea-i tu, are motivele ei pentru care nu se poate desprinde din relatia ei. Iar eu sunt inca tanar si daca stau bine sa ma gandesc exista carne la kilogram pe piata , de ce sa iau caprioara cu totul? Dorinta de viata si "sange-n veioza" exista slava domnului. Asa ca voi iubi tot ce-mi iese in cale pana in momentul ce va fi si acea femeie ce-si doreste si verigheta, familie si stabilitate. O femeie de la care nu am nevoie sa-mi faca gastronomia, sa-mi spele, sa-mi calce. Astea mi le fac singur de 10 ani. O femeie careia sa-i ofer iubire, tandrete si toata puterea mea intru fericirea ei. La schimb sa-mi dea doar iubire si onestitate.
Tigergelu
Postat pe 28 Octombrie 2011 09:59
Ea va vrea pe amandoi,voi amandoi o vreti pe ea! Evrika:menaj trois!
aida71
Postat pe 28 Octombrie 2011 12:21

merci ai da', imi place ca mai gandeste cineva ca mine !
dar ai noroc ca arati bine, eu am fost luat pronto in suturi cand am sugerat posibilitatea asta firesc-deocheata...deh, nu ce se spune aici conteaza , doar cine arata bine spunand !
Si multumiri autorului pentru raspunsul pertinent, gandirea ta deschisa te ajuta sa treci prin experienta asta de viata in mod folositor...doar un sfat am, daca imi permiti: nu incerca asa determinat sa intelegi femeile, accepta'le si bucura'te de ele, exact asa cum sunt !
fortelion
Postat pe 28 Octombrie 2011 17:03
fff tare
scuze dar ai cerut o parere,esti naiv
si nu esti barbat adevarat
te trateaza ca pe o carpa si accepti,inghiti in continuare
garbo226419
Postat pe 28 Octombrie 2011 23:16
Ati transformat iubirea intr-o competitie...jucati cu cupa pe masa...priviti,jinduiti,o doriti...!!!Luptati pentru "cupa",e premiul cel mare...oare tu...oare el...cine va fi fericitul castigator?
Din raspunsurile ei...pare o femeie inteligenta...chiar crezi ca nu realizeaza ca odata competitia terminata,indiferent de castigator,ea va ramane doar un premiu???O cupa,la inceput ridicata,aratata tuturor,apoi...va fi doar un alt premiu,uitat in vitrina cu trofee,peste care se va asterne praful...cine dintre voi isi va mai aduce aminte cum a fost castigata?Cu cat efort?Interesul ei sa prelungeasca cat mai mult competitia...valoarea ei creste proportional cu incrancenarea cu care voi ,amandoi,o doriti ,cu care "luptati" pentru ea !Ea acum isi stabileste valoarea,se autoevalueaza si isi creste stima fata de propria persoana...Se simte puternica si sigur e incantata de ce poate face...Parerea mea este ca dupa ce se va plictisi de acest joc,va va parasi pe amandoi !Sigur nu are nevoie de un viitor in care sa se strecoare reprosuri,sigur nu vrea sa realizeze ca orice ar alege,la un moment dat se va dovedi alegerea gresita !Pentru ca exista anumite momente in viata,cand chiar si pret de o clipa,te intrebi:"ce ar fi fost daca..."
Imi doresc,pentru fericirea ta,ca eu sa gresesc acum...iar voi sa fiti impreuna,fericiti si vesnic indragostiti !
amiha
Postat pe 29 Octombrie 2011 05:12
am recitit o parte din topicul asta si multe lucruri ies din ceata....

revenind la subiect .. Gelu (intai am verificat daca mai ai contul sa nu vorbesc precum televizorul ) Pana la urma tot trei intr-o barca ati ramas ? Sau nu?

amiha - ai perfecta dreptate. Si miscarea corecta a ei este sa-i lasa pe amandoi. Pe oricare il va alege va avea parte de reprosuri fata de perioada asta. Daca nu chiar si razbunari cu aceeasi moneda.
cri_cat
Postat pe 23 Ianuarie 2012 06:53
De la: Eugenia69, la data 2011-10-12 17:24:32esme, de ce esti rea? mie imi e mila de biata femeie, e atat de altruist comportamentul ei!! pe unul il iubeste, de altul ii e mila, motiv pentru care nu indrazneste sa faca niciunuia rau. ramane cu amandoi. sunt sigura ca ea este cea care sufera


Sarmana are dreptate si se arunca si ea cind intr-o scula cind in alta,de fapt ce este dragostea decit o frecare cind te maninca pe ici pe colo
garbo260933
Postat pe 23 Ianuarie 2012 11:50
Tu eti femeie? n ultima vreme cred c a plouat mult, apar "ciupercile".
Axl_22
Postat pe 23 Ianuarie 2012 12:23
Axl, sunt comestibile? ca eu nu le diferentiez de cele toxice.
SAL
Postat pe 23 Ianuarie 2012 12:38
Sunt toxice, Sal.
Axl_22
Postat pe 23 Ianuarie 2012 12:43
Ok, atunci mananc mai bine carne chiar daca ma tentau si ciupercile
SAL
Postat pe 23 Ianuarie 2012 12:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme de sanatate 121 De la: anisoaraf 1 Martie 2010 14:12
Divortul m-a impins spre patima alcoolismului 81 De la: prometeus_wife 9 Aprilie 2009 15:30
o lume nebuna si eu la fel.. 249 De la: Sal_a_toi 2 Noiembrie 2011 12:44
casatorie cand dicteaza mama? 104 De la: foreverme06 3 Mai 2009 22:04
buna!!! 368 De la: yony 17 Septembrie 2009 20:51
Setari Cookie-uri