povestea mea de...iubire?

Unde e iubirea? Am uitat cand am inceput sa il iubesc si cand am incetat sa mai fac astasi cu toate astea inca mai dor ranile lasate . nu stiu exact ce doare mai mult? Timpul pierdut? Esecul? Sau vina?trebuia sa fie cea mai frumoasa poveste de dragoste..toti ne admirau si ne invidiau intr-un fel sau altuld c nu a fost? Unde ne-am pierdut? Unde am gresit? Poate o sa aflu asta cand o sa iubesc din nou cu adevarat. Sau poate inca nu descoperisem ce inseamna sa iubesti inca. Am crezut mereu ca daca iubesti nu ai d c sa te indoiesti. Eu m facut asta. Inseamna ca nu am iubit? Ziceam mereu ca nu face parte din planurile mele..cariera era pe primul loc..si am cedat..l-am ales in locul viselor mele..probabil acolo am gresit. Trabuia sa fie alturi de mine,sa ma sustina sis a fiu fericita. Nu a fost asa. M-a implorat sa nu plec la facultate..si am ales o facultate din orasdeparte de planurile mele ne-am facut planuri de casatorie.. in timpul asta eu i-am fost alaturi.. l-am indemna sa isi iaun job..si a gasit ceva pe placul lui.. mai tarziu un job perfect.. si eu? Nimic..eu am stat alturi de el sustinandu-l fara sa primesc ce aveam nevoie..dragoste . am primit numai mofturi,crize de gelozie si tot tacamul. Cand mi-am revendicat dreptul de a fi iubita asa cum vroiam,am primit reprosuri ca nu il mai iubesc eusi promisiuni care a doua zi au fost uitate. O data..de doua oripana m-am obisnuit. Cred ca acolo a disparut totul. Treptat. M-am obisnuit cu idea de a fi singura in doi. Eu traiam pt el si el..pt el. Urma o nunta frumoasa..cum imi doream eudar nu a mai urmat. D c? pt ca am cedat am inceput sa tin la un om care ma ascultacare ma cunostea de putin imp dar aveam impresia ca ne stim de o viatacare vb cu min altceva decat despre munca lui..despre cat de bun e el in ce facea inceput sa vb despre min..despre lume..despre tot ce conta. Se poate spune ca am inselat. Dar se poate spune si ca nu. Dar eu zic ca am inselat din momentul in care iubitul meu imi vorbea de munca lui si eu nu intelegeam nimic pt ca aveam gandul in alta parte. Dupa ce a aflat a vrut sa continuam..am acceptatnici acum nu stiu d curmand ca dupa o saptamana sa ma injoseasca atat de multnu imi venea sac red ce om devenise avea dreptate..sau nu..dar as ate porti cu un om caruia ii reprosezi ca il iubesti? Am descoperit apoi parti ale lui pe care toti le vazusera numai eu nucine era omul asta? In ce se transformase? Am fost oarba? E total schimbat. Il vedeam frumos bine facut ..elegant,politicos si acum era doar un om foarte rau..gras..cu un cioc roscovannears..neingrijit..vulgar in atitudine..fara gusturi altul. M-a ajutat oare faptul ca s-a purtat urat cu min sa trec mai usor peste astea? Sau doar ma mint? Inca mai sufardar pt ce? Ca am tradat? Ca am pierdut 3 ani cu un om care nu a meritat? Sau ca nu am stiut sa tin o relatie in picioare? Pt ca nu am pretuit ce a fost la inceput? Regret ca din partea lui nu am avut parte de incredere, prietenie,respect,comunicare ce am iubit? Sau a fost doar o indragosteala de liceeni care s-a transformat prea repede in obisnuinta?

ioana_v20
Postat pe 10 Martie 2009 21:48
cati anisori ai!?
geo32
Postat pe 12 Martie 2009 10:13
23...vorbesc tampenii la varsta asta nu?
ioana_v20
Postat pe 12 Martie 2009 22:05
cam!
in titlu de intrebi daca a fost iubire sau nu!
evident ca fost. altfel nu aveai parte de ceva frumos.
ca n-a fost sa fie, asta-i alta mancare de peste.
da' cu femeile au tendinta de a analiza si zboru' unui fir de praf pe deasupra florilor, e normal ca mintea sa-ti fie invadata de indoieli si intrebari.
bucura-te ca ai avut parte de iubire si spera ca inima va redescoperii acest sentiment cat mai curand!
geo32
Postat pe 12 Martie 2009 22:12
ideea e ca am avut parte de ceva frumos doar pt ca mi l-am imaginat eu altfel de cat e..sau s-a prefacut el destul de bine cat sa ma faca sa cred ca el e jumatatea,dupa ce m-am despartit de el am vazut ca mintea in tot timpul asta. M-a acuzat ca am fost cu el pt banii lui ...care bani? parintii mei mi-au cumparat un apartament in oras si la inceput nu aveam nimic acolo decat doua cani si doua lingurite si din banii pe care mi-i dadea mama mea pt scoala cumparam supa la plic si lui tigari. mancam supa iar apoi din aceeasi cana beam cafea si pt ca avea o forma mai ciudata mai ramaneau taitei printre colturi si ajungeam sa bem cafea cu taitei...asta da dovada ca m-au interesat numai banii lui...e o foarte mica parte din tot ce am descoperit despre el...am iubit dar cu totu alt om... ce ma pune pe mine pe ganduri e ca de fiecare data cand imi planuiam nunta nu il vedeam pe el alaturi de mine...e ca si cum in inima mea nu mai exista demult...
ioana_v20
Postat pe 14 Martie 2009 08:37
Iubirea e un fum...iubirea-i amagire...iubirea e durere!!!!

Happy end ul s-a pierdut undeva pe drum!!!
walkiria
Postat pe 14 Martie 2009 09:01
Asa ca draga mea, asa cum spune si colega mea, apuca-te de fumat.
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubitul meu imi vorbeste in continuu de fosta sa prietena 76 De la: AngelGirl 12 Mai 2009 20:41
Vreau sa stiu 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:09
adoptia unui copil, dar nu permanenta 14 De la: quasaria 4 Ianuarie 2010 23:32
iubire?!...sau,prostie?! 391 De la: SAL 23 Ianuarie 2012 12:45
Am nevoie de ea 3 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:51
Setari Cookie-uri