Dupa 20 de aflu si eu ca are un amant.

De la: ovidiu42, la data 2011-10-16 04:18:00ei...ma bucur c`ai sesizat...exact ce am intuit c-o sa faci!!
ajuta...te rog...perrsoana respectiva...prin mijloacele pe care le ai tu la dispozitie...si..as vrea ca chiar sa ajunga acest ajutor al tau la acea persoana.
dar...tare ma tem ca tot ce tine forumurile de la noi din romanica...e doar epatare si...ipocrizie etalata la greu!!
e o diferenta enorma intre ceea ce e la noi si ceea ce vedem in lumea civilizata ca si...forum...care de regula are scopul de a ajuta intr-adevar...persoana care apeleaza.
pe cata vreme...daca iei la rand...mai toate forumurile de la noi...vei vedea atata cinism si ipocrizie etalata...incat chiar iti trece sa mai incerci sa ajuti pe aceasta cale pe cineva!!
iote cum ma starnisi tu...acu`n cremenea diminetii...sa scriu atata...eu...care de regula...nu scriu mai mult de cateva silabe.


mi-a placut ce ai scris! subscriu! asta e ROMANIA!
hainebebecopii
Postat pe 16 Octombrie 2011 19:27
Imi pare rau pt tine george..sper sa iesi cu bine din situatie...si sp ce ai mai facut de atunci?! incotro..?!
garbo073331
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:06
ma numesc mihaela.vreau sa-ti spun ca o data ce flacara iubirii voastre s-a stins si nu ai stiut cind si de ce ,mi se pare normal.fiecare persoana ii place sa fie iubita si sa iubeasca.asta e daca a reusit sa se indragosteasca si a gasit pe cineva care sa o iubeasca nu ai dc sa o condamni.pune-te in locul ei daca ti s-ar fi intimplat tie ce facea ea?incearca sa vezi daca mai poti salva ceva,daca nu accepta infringerea.vorbeste cu ea si vezi ce ati pierdut pe drum ,ce ti-a scapat
succes
garbo225173
Postat pe 16 Octombrie 2011 20:21
De la: garbo073331, la data 2011-10-16 20:06:26Imi pare rau pt tine george..sper sa iesi cu bine din situatie...si sp ce ai mai facut de atunci?! incotro..?!


da' de ce sa-ti para rau? eu cred ca nu numai munca lui neostoita i-a distrus casniicia...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 16 Octombrie 2011 21:44
De la: nathalie, la data 2011-10-16 08:57:52Marilena, vrei sa spui ca-ti asumi RISCUL.

riscul?? pt ce? nu, imi asum responsabilitatea vorbelor mele. m-am exprimat corect, sorry.
MARILENA_25
Postat pe 16 Octombrie 2011 23:25
Multumesc frumos, tuturor pt raspunuri !..nu conteaza daca au fost pro sau contra, infidelitate.

-Ideea pe care eu am vrut sa o sustin prin aceasta postare este legata de fapt de FAMILIE.

Prieteni, eu nu am incercat sa-mi jelesc orgoliul ranit sau sa refulez in fata voastra.Am incercat sa aflu doar de ce nu mai avem absolut deloc ONOARE si DEMNITATE?!?

-o femeie sau un barbat atunci cand se hotaraste sa isi insele partenerul (mai ales cand vorbim de-o casnicie de 18 ani) trebuie sa aibe bunul simt sa-si pregateasca terenul inainte, adica sa divorteze decent si elegant.

Plec de la ideea ca, "cel ce isi cladeste fericirea personala pe nefericirea partenerului de viata, va fi vesnic un nefericit si un neimplinit".


Daca fiul meu stia ce "executa" mama lui, acesta interzicandu-i sa-mi spuna si mie adevarul, santajandu-l murdar, va intreb pe dumneavoastra, distinse doamne cu experienta de viata, cum se va comporta el cu sotia lui peste 10 ani???

-posibil oare, sa fie ingrozit la gandul ca si sotia lui va face acelasi lucru vazut la mama lui sau o sa uite rapid ???

Umila mea parere este ca toti cei care incurajeaza infidelitatea comit o mare greseala.
Repet, in cazul infidelitatii, nu exista scuze de genul ca "ai neglijat, ai baut, ai venit tarziu acasa samd".Suntem liberi sa divortam rapid, legea ne ajuta in acest sens.

Atunci cand iti inseli sotia(sotul)ii furi pur simplu partenerului tau sufletul, inima, il faci pulbere....

Va doresc mult succes tuturor dar mai ales noroc in viata !...daca nu ai si stropul de noroc necesar, degeaba te straduiesti, transpiri sa muncesti......

Un gand bun pentru cei sinceri si cu sufletul curat!


george68
Postat pe 17 Octombrie 2011 09:17
nu inteleg de ce barbatii reactioneaza de parca ar fi sfarsitul lumii cand sunt ei cei inselati; cand inseala ei nu mai privesc lucrurile cu aceeasi optica: o considera ceva "normal" - cum adica?! normal ca un barbat casatorit, mai ales daca e si tata, sa aiba amanta ( de multe ori amanta are varsta apropiata de varsta copiilor)
in imaginatia multora femia care e sotie si mai ales mama, nu mai are dreptul la feminitate iar daca e sa se uite si alt barbat la ea, se crapa cerul... nu conteaza ca sotul o cam neglijeaza sau o include in decor
garbo097157
Postat pe 17 Octombrie 2011 09:29
Buna George68!
Incredibila povestea ta.
Insa cred ca mai toata lumea are o astfel de poveste.
Nu pot scrie nimic vis-a-vis de subiectul moderat de tine.
Pentru a scrie, ma gandesc ca mai intai va trebui sa imi vad barna din ochiul meu si apoi paiul din al tau.
Si apoi, de ce sa fiu eu cea care arunca piatra?
Nu iti pot dori decat multa putere sa le poti duce pe toate, sa ai incredere in tine orice s-ar intampla.
Sunt convinsa ca exista un rost in tot ceea ce se petrece si ca nimic nu e intamplator.
FROID
Postat pe 17 Octombrie 2011 10:11
pacat de tot ce s-a intamplat.... daca e si nu mai merge...baga frate divort si gata...fiecare isi vede de viata si cu asta basta
connie
Postat pe 17 Octombrie 2011 12:50
De la: connie, la data 2011-10-17 12:50:01pacat de tot ce s-a intamplat.... daca e si nu mai merge...baga frate divort si gata...fiecare isi vede de viata si cu asta basta


Ok, sora mea.....o sa bag si divort ca merge rapid.
Pacat de cei 18 ani.....a fost totul minunat.
Bafta si si numai noroc iti doresc !
george68
Postat pe 17 Octombrie 2011 13:04
De la: FROID, la data 2011-10-17 10:11:46Buna George68!
Incredibila povestea ta.
Insa cred ca mai toata lumea are o astfel de poveste.
Nu pot scrie nimic vis-a-vis de subiectul moderat de tine.
Pentru a scrie, ma gandesc ca mai intai va trebui sa imi vad barna din ochiul meu si apoi paiul din al tau.
Si apoi, de ce sa fiu eu cea care arunca piatra?
Nu iti pot dori decat multa putere sa le poti duce pe toate, sa ai incredere in tine orice s-ar intampla.
Sunt convinsa ca exista un rost in tot ceea ce se petrece si ca nimic nu e intamplator.


Unul dintre cele mai sincere mesaje !....va multumesc si va respect !
george68
Postat pe 17 Octombrie 2011 13:12
"..-o femeie sau un barbat atunci cand se hotaraste sa isi insele partenerul (mai ales cand vorbim de-o casnicie de 18 ani) trebuie sa aibe bunul simt sa-si pregateasca terenul inainte, adica sa divorteze decent si elegant..."


ba baiatule..,conteaza mai putin cati ani s-au scurs in casnicia respectiva..,asta una..
a doua..,nu se poate "pregati terenul" dupa divort..,deaia se cheama "pregatire"..,capisci..?

un sfat prietenesc..:gata,mergi mai departe,uita(stiu ca e imposibil.. ),accepta,resemneaza-te..,toate astea incepand de acum..
cu cat incerci sa o lungesti,cu atat mai rau iti va fi..,trust me..

mult noroc..,ca vei avea nevoie..

roby_cado
Postat pe 17 Octombrie 2011 14:44
da casa aia de vacanta ai terminat-o? Macar cu atat sa ramai si tu dupa 20 de ani de casnicie si cativa de infidelitate pe la spate!
charmelen
Postat pe 17 Octombrie 2011 23:25
De la: charmelen, la data 2011-10-17 23:25:49da casa aia de vacanta ai terminat-o? Macar cu atat sa ramai si tu dupa 20 de ani de casnicie si cativa de infidelitate pe la spate!

-buna intrebarea !...nu, si nici nu ma mai intereseaza.

Topicul se poate inchide.Multumesc celor de la Garbo pt gazduire.
george68
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:51
De la: george68, la data 2011-10-18 13:51:53
De la: charmelen, la data 2011-10-17 23:25:49da casa aia de vacanta ai terminat-o? Macar cu atat sa ramai si tu dupa 20 de ani de casnicie si cativa de infidelitate pe la spate!

-buna intrebarea !...nu, si nici nu ma mai intereseaza.

Topicul se poate inchide.Multumesc celor de la Garbo pt gazduire.


E buna intrebare pentru ca voiam sa te fac sa realizezi singur de ce ai avut avut acest esec personal atat de dureros.
Reusita in viata depinde de stabilirea corecta a prioritatilor.
Daca nu te-ar fi interesat atata casa aia incat sa muncesti pe rupte toate weekendurile, doamna nu s-ar fi simitit neglijata si poate n-ar fi cautat atentia altui barbat (desi ceva imi spune pe de alta parte ca daca o persoana e chitita sa-si insele sotul/partenerul o face chiar daca acesta i se inchina ca la o icoana). Daca suferea din lipsa de afectiune si atentie, atunci iti spunea frumos si direct ca nu mai merge asa si va desparteati intr-un mod decent.

Oricum acum faptu-i consumat si cred ca trebuie sa-ti stabilesti alte prioritati, in functie de ceea ce e cu adevarat important pentru tine ca om si barbat.
charmelen
Postat pe 19 Octombrie 2011 00:10
"..Oricum acum faptu-i consumat si cred ca trebuie sa-ti stabilesti alte prioritati, in functie de ceea ce e cu adevarat important pentru tine ca om si barbat..."


asta dupa o anumita perioada,cand se va simti iar BARBAT..
deocamdata e ca o corabie fara catarg..
roby_cado
Postat pe 19 Octombrie 2011 10:22
Roby? asa-i zice acum..:CATARG????
elisabeta_boia
Postat pe 19 Octombrie 2011 19:11
izact..
roby_cado
Postat pe 19 Octombrie 2011 20:12
Catv traiesc..invat...
elisabeta_boia
Postat pe 19 Octombrie 2011 22:11
"Daca fiul meu stia ce "executa" mama lui, acesta interzicandu-i sa-mi spuna si mie adevarul, santajandu-l murdar, va intreb pe dumneavoastra, distinse doamne cu experienta de viata, cum se va comporta el cu sotia lui peste 10 ani???
-posibil oare, sa fie ingrozit la gandul ca si sotia lui va face acelasi lucru vazut la mama lui sau o sa uite rapid ???"

ai dreptate ! Ce fac adultii este strict problema lor. Dar nu este bine sa fie implicati copii in problemele lor.
De curand a venit o amica cu o problema la mine, o problema de care nu trebuia sa stie partenerul ei de viata. A venit insotita de fiica ei, destul de marisoara, care poate intelege foarte bine situatia. Imi spune ca nu este problema ca fata stie situatia. Mi s-a parut deplasat. Sa pui copilul sa ascunda un lucru pentru tine, sa minta pentru tine, este groaznic.
Daca tot o iei pe aratura nu mai trage si pe altul dupa tine si mai ales copilul tau.
cricat
Postat pe 20 Octombrie 2011 11:16
da' ce amice ai cri..
roby_cado
Postat pe 20 Octombrie 2011 16:41
Pe mine m-a sunat intr-o zi un amic, revoltat ca i-as fi povestit nu stiu ce sotiei lui, despre el si o alta madama si acum s-a aflat tot acasa.
Dar de fapt, sotia ii spusese la plesneala *Mi-a zis Nath ca te-a vazut cu o blonda* si etc, pana cand el a marturisit, ca deh! nevasta avea dovezi solide.

E si asta tot un lucru manual...




nathalie
Postat pe 22 Octombrie 2011 09:53
De la: roby_cado, la data 2011-10-20 16:41:24da' ce amice ai cri..


da
e mult termenul de amic...


Nat ... nu ar fi trebuit sa te bage pe tine in discutie..
cricat
Postat pe 22 Octombrie 2011 10:18
Nat..si ala tont..repede sa recunoasca... putea sa zica ca-i o colega,o fosta colega de liceu... Daca nu stie sa se scoata..bine ca s-a dat de gol..Dar si prietena asta a ta...de ce te-a bagat pe tine la mijloc?Acum,dupa cum incep sa te cunosc..o sa-i lasi in necazul lor..si l-au facut manual..amandoi{el c-a recunoscut;ea c-a incercat sa-i stoarca o recunoastere prin a te implica pe tine..},nu te vei arunca cu motivatii,explicatii,scuze...nu ai de ce!
Cand vrei sa aflii despre o relatie a partenerului,nu implici prietenii-descopera singur!Asta daca vrei neaparat..scandal si poate chiar despartire!Daca nu vrei scandal,lasa totul sa curga normal..si vei fii fericit ca nu stii!Era un proverb:Stie tot satul ce nu stie barbatul!..Merge si la femei..mai bine sa nu stie,daca nu simte..!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Octombrie 2011 00:57
George,doar tu poti sa decizi ce ai de facut! Cauta si vezi oare nu ai si tu un strop de vina?
Linx
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:25
Un om (femeie sau barbat) nu inseala niciodata degeaba :
- ori are nevoi 'urlatoare" pe care partenerul nu i se implineste
- ori nu-si comunica nevoile si partenerul nici habar nu are de ce se petrece "dincolo"
- ori s-a dus iubirea si nici in altceva durabil nu s-a transformat
- ori a aparut menopauza/andropauza si imaginea de sine( prabusita fiind) are nevoie de o validare exterioara
- ori au plecat copii de acasa si a aparut sindromul "cuibului gol' in care se regasesc parintii singuri , nu se mai recunosc pe ei insisi, nu mai au preocupare comuna si cauta unul din ei un refugiu de tinerete...
- ori a fost o relatie din interes ( valori mult diferite) si scopuri putine impreuna, care i-au tinut legati slab fragil dar doar pe acele schele si atat...
Sunt multe motive si toate tin de amandoi si de lipsa de comunicare dintre parteneri ! Deci culpa comuna daca ma intelegi...Analizeaza si oricare ar fi cauza, merita discutata si gasite solutii !
jeanotte
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:38
De ce pacat? Multumeste petru anii minunati de care ai avut parte, si mergi cu demnitate mai departe. Asta e, aici s-a sfarsit, e o problema ca nu stii cum ai ajuns in aceasta situatie.Trebuie sa gasesti un raspuns la asta , macar pentru viitor.Sigur ,e greu, pentru asta iti suntem alaturi si te ajutam..care cum crede. Dar cu siguranta toti iti sunt alaturi in suferinta pe care trebuie s-o depasesti. Un zambet?
miha25652000
Postat pe 23 Octombrie 2011 10:58
Ei, noi vorbim si vorbim... si ne dam cu parerea!
DAR TU, mai George ce ai decis, sau ales sa faci? NICIUN UPDATE la problema?
valibilic
Postat pe 26 Octombrie 2011 09:12
asta am vrut sa spun si eu jeanotte.un motiv a avut femeia,altfel nu ar fi facut-o dupa atitia ani si inca unul bine intemeiat.
garbo241341
Postat pe 30 Octombrie 2011 20:38
MOTIVUL il putea discuta cu partenerul ei si ajungeau la o intelegere impreuna.A hotarit singura sa o ia pe aratura.....a mai implicat si copilul in treaba asta...Nu are nici-o scuza.
constance
Postat pe 31 Octombrie 2011 08:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata si personalitate dubla 23 De la: moniq_ 4 Iunie 2010 15:42
ce credeti? 23 De la: garbo262855 18 Aprilie 2012 18:46
De ce se ascunde?? 41 De la: garbo_397638 19 Februarie 2014 10:56
Relatii paralele 38 De la: garbo031138 24 Iulie 2009 16:22
Eu căsătorită, el căsătorit. Am intrat într-un joc al seducției din care nu știu cum să mai ies. 52 De la: Alinutza_Boticutza 25 Septembrie 2019 22:38
Setari Cookie-uri