Dupa 20 de aflu si eu ca are un amant.

dulce amarui si neaparat iute ... iute de tot ... ca ardeiul, gandul, sageata...
fireshte ... ca mai tre sa fie si tare ca piatra ...
alfheim
Postat pe 12 Octombrie 2011 14:08
io am facut dulceatza,din ardei iute
e a dreaq de greu sa fie tare...cand te loveste gripa mai ales aviara! de aia porcina...no coment!
Axl_22
Postat pe 12 Octombrie 2011 14:15
De la: alfheim, la data 2011-10-12 14:08:27dulce amarui si neaparat iute ... iute de tot ... ca ardeiul, gandul, sageata...
fireshte ... ca mai tre sa fie si tare ca piatra ...



La anu" si la multi ani!
nathalie
Postat pe 12 Octombrie 2011 14:38
din "Pungutza cu doi bani"!...=))
eu_geminy
Postat pe 12 Octombrie 2011 15:13
Hai ca ai reusit sa ma superi...de unde pana unde ca as avea ceva asemanator cu "femeile usoare??'
E drept ca sunt moderna ,emancipata si nonconformista...dar numai ce-am sarbatorit 25 de ani de casatorie,numai ce vom deveni bunici..nu mi-am inselat sotul{m-ai vazut tu pe mine pe cineva?sau pe cineva pe mine?"Atunci,cu ce drept ma judeci tu pe mine?Nu eu am adus vorba de sotia ta...tu!Ne-ai povestit,trist ca dupa 20 de ani ai aflat ca te-a inselat...cine-i tampul?Ea?sau tu?Poate ea ca nu te-a apreciat la valoarea pe care crezi ca o ai....Poate tu ca n-ai simtit ca te inseala....Eu numai in gluma am spus ca ce "desteapta" a fost ca n-ai simtit 20 de ani....asa ai afirmat,tu!!
Dar sa-mi aduci MIE acuze,cand nici nu ma cunosti...mi se pare prea mult!Ai intns coarda prea mult! Noi nu ne-am tras de guma de la chilot,nu ma cunosti-deci NU MA ACUZI!!
Pretind SCUZE !!Si nu mai judeca pe nimeni dintre femei ,dupa faptele sotiei tale!!Pe mine in nici un caz!!
elisabeta_boia
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:42
asa Betty .. fii barbata
cricat
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:45
George asteptam scuzele de rigoare.
Noli
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:48
Ma asez si eu la rand sa astept scuzele tale. Dar cu ce-ai gresit?
Luna_in_capricorn
Postat pe 12 Octombrie 2011 20:58
Luna..stie cel mai bine..George..
elisabeta_boia
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:04
http://www.youtube.com/watch?v=T5Iiiy0JhbM&feature=related
Noli
Postat pe 12 Octombrie 2011 21:08
De la: elisabeta_boia, la data 2011-10-11 23:55:38Mare noroc cu barbatii..."sfinti????"
Ei nu..nu ..insala...
si Da eu am spus ca o viata are omul ,si-o gaura-n...ceva.. Eu am spus-o voi o citati..o folositi,o iubiti...o......o...Nu ca nu ne-ar placea si noua...dar..o viata avem TOTI si TOATE!!!
A fost SUPER discreta daca 20 de ani n-ai simtit ca are un amant?!Sa ne-o prezinti sa luam lectii de la ea!Bravo doamna!!..20 de ani?????Ori ea a fost ff. desteapta,ori El ff....cum sa spun sa nu supar?{prost,natarau,tontoloc,fonfalau} sa nu simta nimic??A! Asta era raspunsul:nesimtit...adica n-a simtit ca-l insela....


Distinsa doamana, glumele au rostul si locul lor.

Cand iei peste picior un om care isi dezgoleste sufletul, nu denota decat lejeritate si superficialitate in abordarea subectului destul de trist si chiar murdar as spune....

Griji pentru alte femei in afara de sotia mea, sa stiti ca nu mi-am facut si nici nu imi fac curand...
Posibil daca imi citeati primul post, sters din nu stiu ce motive, intelegeati mai bine la ce m-am referit .
Cunosc si modelul de "vechi pe forum" , vreau respect ca daca nu.....mrrr-brr

Va voi cere scuze abia cand veti inceta sa-i bagatelizati pe colegii dvs de forum.
De ifose, fitze si respiratie greoaie cu tot respectul va spun, ca sunt satul.


Si da, femeile-barbat nu-mi sunt pe plac !.....ele, distinsele doamne care vor sa lupte doar corp la corp, si carora atunci cand le este spus adevarul crud si verde-n fata , explodeaza si iau foc precum turnurile Gemene din N.Y..., mizand pe faptul ca domnul (in cazul meu nenea) este un lord si nu le aplica nicio corectie...

p.s- cu capul plecat, va rog frumos sa ma scuzati dar nu am stiut cine sunteti.
Oare ma veti putea ierta vreodata pentru acest sacrilegiu?!
george68
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:41
george, ti s-a intors sotia?
ati mai discutat problema?
dor72_
Postat pe 14 Octombrie 2011 15:46
George,chiar imi pare rau de necazul tau...Poate ca la supararea ta exact ironiile mele-ti lipseau.. Am vrut sa-ti descretesc un pic frutea,dar am pus gaz pe foc... Apoi tu te-ai ofuscat pe mine,mie mi-a "sarit"tandara...si acum...ba nu vrei sa-ti ceri scuze... ba iti ceri..ironic?
Pacat ca subiectul trist si adevarat..a iesit din matca...
Dar nu cred ca vei mai putea s-o ierti pe sotia ta..niciodata,poate partial ptr. cine stie ce motive marunte...dar in suflet,de tot niciodata!De aceea e mai bine sa nu inseli partenerul{partenera}.
Dupa ploaie vine totdeauna-vreme buna!
elisabeta_boia
Postat pe 15 Octombrie 2011 00:05
se prea poate sa aiba fomeilii interesii sa il deleteasca pe mine tocmai m-a apostat o duduie ca ce e cu mine , barbar, pe un "dintr-acesta" de specialitate femeleasca?! la naiba! sa poveshtim!
andalexkor
Postat pe 15 Octombrie 2011 02:49
Si multor femei nu le plac babatii-muieri !!!
Nu te mai vaita! Ea e vinovata dar in loc sa te plangi mai bine iti analizezi si tu comportamentul si iti raspunzi la intrebarea ce a cautat la alt barbat (ce tu nu ii mai ofereai) ?
schultz
Postat pe 15 Octombrie 2011 03:30
George tu chiar nu te intrebi unde ai gresit? Da de acord ai muncit sa realizezi ceva pt voi ca familie,dar pt ea ca femeie ce ai facut acesti 3 ani? Te-ai gandit ca are nevoie e tine fizic,tu plecai in fiecare weekend si ea ramanea acasa,singura cu copilul.Chiar e atat de condamnat ca a cautat mangaieri in alta parte,nu.Orice femeie are nevoie de asta si daca nu gaseste acasa cauta in alta parte.E drept,faptul ca s-a folosit de copil nu-i frumos deloc.Niciodata sa nu te folosesti de copiii,aici sunt de acord cu tine.Dar si copilul a profitat de asta bine mersi.
Ar trebui sa stai sa judeci la rece tot ce s-a intamplat si pe urma vezi ce decizie iei.
laura_iuliana
Postat pe 15 Octombrie 2011 03:43
am vazut de curand un cipriot,care s-a incurcat la 16 ani cu un UNA maritata,iar dupa ce s-a aflat povestea si ea a plecat in anglia,cu sotul ei,s-a dus dupa ea,a stat la vara ei,si dupa alte trei luni,a ramas gravida,
s-au mutat impreuna,a nascut o fetita,dar dupa doua luni nu a mai rezistat departe de celalalt baiat,de patru nai,pe care il avea,si s-a reintors la sot,care a primit-o cu conditia sa nu il mai vada pe amant niciodata.
amantul a plecat din anglia,la casa lui,si sotul a crescut doi copii,din care fata nu era a lui.

daca timp de 20 ani nu a existat inselat la voi in vamilie,este mare record,trebuie sa fii supermultumit.
pentru ca 80 -90 la suta din noi,trec prin asta,dar cu diferenta ca mult mai devreme.
unii afla,unii nu.
in viata trebuie sa te bucuri de ce ai bun,cat tine.
si oamenii sunt slabi,supusi greselii.
exista o gramada mare de "trebuie" pe care le stim cu totii,si pe care le incalcam de cand exista lumea asta.
sigur te iubeste pe tine,pentru ca a incercat sa ascunda,asta e o dovada.
e pacat sa nu iti revii din soc,si sa nu va reimpacati.
copilul e la varsta dificila,si si-a pierdut respectul fata de mama lui,e grav.
e si el incurcat.
nu stie de ce s-a intamplat asta.
daca ei au rupt relatia,ea a regretat ce a facut,ai mai vorbit cu ea?
daca ii spui tot ce ai simtit,o parte din incarcatura sentimentala,trece.
chiar daca spui cu frumosul.
spune si ei,tot ce ai simtit.
si vorbeste si copilului ,pentru ca ea deja i-a vorbit.
d

daniilia
Postat pe 15 Octombrie 2011 05:42
Sunt de acord cu tine George! In aceeasi situatie ma aflu si eu,dar de data asta este vorba de EL, care dupa 22 de ani ma inseala cu colega de serviciu, o domnisoara - chipurile - colega care dealtfel, vorba cuiva, "nu este nici virgina si nici fidela".
Inteleg prin ce treci si ma gandesc ca nu-ti este tocmai usor! Partea cea mai neplacuta in acest "joc" este ca desi a fost prins nu a intrerupt relatia, ba dimpotriva o continua - pe fata de data asta! Stiu ce inseamna iesitul la bere!

De discutat ca doi adulti sau de despartire cu onoare nici nu se pune problema!
garbo10102010
Postat pe 15 Octombrie 2011 07:03
Nu cred ca a pastrat tacerea pentru ca il iubeste! Eu cred mai degraba (cel putin vorbesc din experienta mea) ca ii convine foarte mult statutul de persoana casatorita,asezata la casa ei, cu un sot intelegator, care pare respectabila in fata comunitatii (rude, vecini, prieteni, colegi de serviciu) si, mai apare si problema impartirii bunurilor, care nu este tocmai usoara, mai ales in zilele de astazi!
garbo10102010
Postat pe 15 Octombrie 2011 07:11
Doamna Boia degeaba va umflati in pene; ati fost rea si vulgara .Ce ziceati ca vreti? Scuze? E tare gluma asta? Si ziceati ca nu v-ati inselat sotul? Puteti spune ce vreti aici, ca noi oricum nu va cunoastem. Eu una nu va cred.

Mai un pic si deveniti bunica? Nu o sa fiti din prima nici ultima bunica vulgara. Asa ca puteti dormi linistita.
gabriela_esty
Postat pe 15 Octombrie 2011 07:23
Cat despre tine, George, nu pot spune decat ca imi pare rau. Inteleg ca suferi, dar oricum nu mai poti schimba trecutul.

Parerea mea e ca nu trebuie sa iti para rau ca ai iubit-o pe sotia ta; in casnicie cel care nu iubeste e cel pierdut.

Eu zic ca trebuie sa ai putere sa mergi mai departe. Sa te gandesti la ce a fost frumos in viata voastra, sa te multumesti ca poti sa te privesti in oglinda si sa iti continuu viata intr-un mod frumos. Nu ii lasa pe cei rai din jurul tau sa te molipseasca. In cele din urma, fiecare va dormi asa cum isi asterne.

Iti doresc numai bine!
gabriela_esty
Postat pe 15 Octombrie 2011 07:27
Cu rezerva ca e posibil sa nu fiu la curent 100% cu ce-ai postat, vreau sa-ti spun ca ceva nu pusca in toata povestea asta a ta.
miha25652000
Postat pe 15 Octombrie 2011 08:22
De la: andalexkor, la data 2011-10-15 02:49:37se prea poate sa aiba fomeilii interesii sa il deleteasca pe mine tocmai m-a apostat o duduie ca ce e cu mine , barbar, pe un "dintr-acesta" de specialitate femeleasca?! la naiba! sa poveshtim!




uite-l i pe dezbrcatu...ptiu drace!ai s facem cheta,,,sa-i dm de-o oala..de-o mslin...de-o icr....sracu!
ratuscaceaurata
Postat pe 15 Octombrie 2011 08:26
Da..dupa 17..18..20 de ani de casatorie aflam majoritatea ca sotul sau sotia are un amant..acum pare totul o normalitate..se fac glume pe chestia asta...insa e greu cand esti in aceasta situatie..si crede-ma oricat ai vrea sa ierti pentru a-ti salva familia...nu prea mai este nimic de facut..decat sa divortezi si sa-ti vezi de viata ta. Poate vei intalni o femeie care sa te iubeasca cu adevarat ,sa te respecte..sentimentele sa fie reciproce..si atunci vei fi din nou fericit.
garbo206144
Postat pe 15 Octombrie 2011 08:46
Salut George, ai pus degetul pe rana pe un site dedicat femeilor...era de asteptat sa fii sters, nu esti singurul in situatia asta, sunt enorm de multe cupluri care nu mai stiu cum e sa fii iubit...motive sunt multe, dar la baza sta tot BANU... ai conturi grase te lafai cu ce femeie vrei, altminteri suferi in tacere prostia care ai facut-o cu ani in urma, si eu am trecut prin ceea ce treci tu si stiu cum este, un sfat daca nu te superi... DACA NU ESTI DEPENDENT CU CEVA DE ,,SOTIA,, TA EU ZIC SA INTENTEZI DIVORTUL, cu noua lege in vigoare esti mai cistigat. Cu respect un barbat singur de vreo 4 ani.
strumf40
Postat pe 15 Octombrie 2011 09:27
Daca ai curajul sa-ti spui of_ul,trebuie sa te astepti la comenturi de toate felurile,uneori mai mult venin...
Am citit si m-am gandit, bine ar fi,sa maturam si la noi in ograda,inainte s-o facem la altii...
imi tot spun "prietenii" de pe forum "nu da de la tine din casa''...au dreptate....
daca dai, poti sa te astepti la orice (intelegere,sarcasm,cinism...) ...ei Viatza!
na,acum poate sa vina....comentarile!
Sper ca am fost on topic...daca nu...sorry!
Axl_22
Postat pe 15 Octombrie 2011 09:31
dar cand omul o inseala pe "fumee"?
garbo164596
Postat pe 15 Octombrie 2011 09:31
lucrurile intime si de suflet nu le scri pe toate gardurile.prietenia e floare rar.
ratuscaceaurata
Postat pe 15 Octombrie 2011 10:06
De la: garbo164596, la data 2011-10-15 09:31:14dar cand omul o inseala pe "fumee"?


De ce sa nu recunoastem toti suntem oameni, nascuti din pacat... cine poate ridica piatra sa arunce, care e cel mai sfant, care este cel care nici cu gandul nu a pacatuit? Haideti mai oameni buni de-a lungul vietii apar situatii si situatii cei slabi cad in placerile ei mai repede cei tari mai tarziu... barbatul cand isi inseala nevasta, aceasta iarta mai usor ... invers ori este imposibil ori un caz la 1 milion.
Multi dau sfaturi "divorteaza"! Chiar credeti ca este asa usor? Sa-ti cladesti de-a lungul a 20 de ani o familie e mai greu decat ai ridica o casa... sa renunti aasa repede este greu si sa o iei din nou de la temelie la o varsta mai inaintata este si mai greu. Sa ai puterea sa ierti e mare lucru!
Dar... viata este atat de scurta ... de ce sa nu o traim?
Greseli facem cu toti intr-o casnicie.. important este sa nu uiti!

bramona
Postat pe 15 Octombrie 2011 10:07
DA,ratza facem un gard inalt sa nu vada nimeni ce-i in ograda,ne izolam de tot....
Iar pe gard,nu agatzam nik...
E OK?
Axl_22
Postat pe 15 Octombrie 2011 10:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea ca o marfa ! La mezat ! 45 De la: dor72_ 12 Mai 2012 11:25
mincinos , tradator dar bun actor !! 76 De la: garbo_405684 14 Iulie 2017 00:55
Promiscuitatea - efect secundar al libertatii... 51 De la: snowflake 17 August 2009 12:32
ce ziceti de asta ? 13 De la: garbo_5723 19 August 2012 16:25
Oara daca un barbart isi iubeste cu adevarat sotia....mai poate insela???? 136 De la: tutankhamon 14 Octombrie 2009 13:03
Setari Cookie-uri